Vahap Seçer Gülnar Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı - Son Dakika
Yerel

Vahap Seçer Gülnar Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

Vahap Seçer Gülnar Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Gülnar Seçim Koordinasyon Merkezi'ni Gülnarlı yurttaşlarla birlikte açtı. Başkan Seçer, Gülnarlılara seslenerek birlikte birçok projeyi hayata geçireceklerini ve Gülnar'a daha iyi hizmetler sunacaklarını belirtti. Ayrıca, Başkan Seçer'in konuşmasında Gülnar'da yapılan hizmetler ve gelecek projeler hakkında bilgi verildi.

21.02.2024 19:18  Güncelleme: 22:51
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer'in Gülnar Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı. Başkan Seçer, merkezi, Gülnarlı yurttaşlarla birlikte açtı.

Gülnar halkının yoğun ilgi gösterdiği 'Vahap Seçer Gülnar Seçim Koordinasyon Merkezi' açılışına, Başkan Seçer'in yanı sıra Gülnar Belediye Başkan Adayı Bayram Ali Dede, Mut Belediye Başkan Adayı Gülsüm Kevser Mut, Gülnar İlçe Başkanı Mesut Bakır, il ve ilçe örgütlerinin yöneticileri ve partililer katıldı. Gülnarlı yurttaşların coşkulu alkışlarıyla sahneye çıkan Başkan Vahap Seçer, Gülnarlılara seslendi.

"İMKANSIZLIĞI İMKANA DÖNÜŞTÜRECEĞİZ"

CHP Gülnar Belediye Başkan Adayı Bayram Ali Dede ile birlikte yeni dönemde birlik ve beraberlik içerisinde birçok projeyi hayata geçireceklerini belirterek konuşmasına başlayan Başkan Seçer, "Birlik ve beraberlik; açılmayacak kapı, aşılmayacak, engel bırakmaz. Bayram Ali Dede'yle, ikinci 5 yılımızda Büyükşehir olarak beraberce Gülnar'a çok daha iyi hizmetler yapacağız. Bir olacağız, birlik olacağız, çalışacağız. Gece gündüz demeyeceğiz, imkansızlığı imkana dönüştüreceğiz. Gülnarlılara Bayram Ali Dede ile beraber hizmet edeceğiz" dedi.

Gülnarlıların çalışkan ve zeki insanlar olduğunu ifade eden Başkan Seçer, Büyükşehir olarak gençlerin daha iyi eğitim görebilmesi için Gülnar Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi'ni açtıklarını söyledi. Gülnarlıların çalışkan olmasına karşın ilçede geçim imkanlarının kısıtlı olduğunu söyleyen Başkan Seçer, 5 yıllık süre içerisinde bu bilinç ile projeleri hayata geçirdiklerini kaydetti.

"GÜLNAR'DA 12 BİN TON SICAK ASFALT KULLANDIK"

Görev süresi boyunca Gülnar'a önemli hizmetler yaptıklarını dile getiren Seçer, bu süre zarfında kırsalda yaşamını sürdüren üreticisinden ilçe merkezinde yaşayan tüm Gülnarlıların hayatını kolaylaştıracak çalışmalara imza attıklarının altını çizdi. Seçer, "Mersin geniş bir coğrafya. Başkanları Gülnar'ı, Gülnarlıları seviyor, takdir ediyor. Toplamda 12 bin ton sıcak asfalt kullandık. 2023 sonuna kadar 221 kilometre de sathi kaplama yaptık. Yol yaptık; grup yolları, köy yolları. Buralar kırsal bölgeler, yol önemli, ulaşım önemli. Bu yıl da işimiz çok. Buraya 16 bin ton sıcak asfalt planladık.  Yani bu yıl Gülnar'da bir yol seferberliği olacak. 12 bin ton, 16 bin tona çıkıyor. 120 kilometre de sathi asfalt kaplama bu yılki programımızda" diye konuştu.

"GÜLNAR YATIRIMLARIMIZLA ÖĞRENCİLERİN TERCİH ETTİĞİ BİR YER HALİNE GELDİ"

Muhtarların yapılan hizmeti çok iyi bildiğini vurgulayan Seçer, Gülnar'a Çocuk Gelişim Merkezi yaptıklarını ve göreve gelir gelmez üniversite öğrencileri için açılmış olan yurdun tadilatını yaptıklarını hatırlattı. Fide ve fidan dağıtımı yapıldığı zaman yurt ve Çocuk Gelişim Merkezi'ni gezme şansı yakaladığını kaydeden Seçer, "Çalışan anneler için çok iyi bir imkan. Çocuklarınızı bizim kreşlerimize verin. Emin ellere, güvenli ellere, çok değerli öğretmenlerimize teslim edin. Çocuklarımızın okul öncesi eğitilmesine katkı sunalım" dedi. Üniversite yurdunun tadilatının yapılmasının da Gülnar'ı öğrencilerin tercih ettiği bir ilçe haline getirdiğini dile getiren Seçer, öğrencilerin Gülnar'ın çehresini değiştireceğini belirtti. Seçer, "Gülnar'da öğrencilerimizi sahiplenmemiz, onlara da yardımcı olmamız lazım. Onları bir yabancı olarak görmememiz lazım. Aksine bize teslim edilmiş bir emanet olarak, Gülnarlılar o öğrencilerimizi korumalı, kollamalı. Onlar şehrimize bir renk katıyor" deiye konuştu.

"KAYNAKLAR SİZİN KAYNAKLARINIZ, BUNLARI EN AKILCI ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİP KULLANACAĞIZ"

Gülnar'da toplu taşıma ile ilgili düzenleme yapacaklarını söyleyen Seçer, yatırımları akılcı projeler ile hizmete aldıklarını vurguladı. Yeni dönemde Gülnar'da yeni otobüsleri kullanıma sunacaklarını söyleyen Seçer, "1 Nisan'dan sonra ikinci 5 yıllık dönemde 8,5 metrelik kısa dorse otobüslerden ihtiyacımız kadar alacağız, arkadaşlar çalışıyor. Burayı da dahil ettiriyorum. Yeni dönemde, yeni bir kısa dorse otobüsü sizlerin hizmetine sunacağım. Yeter ki talep edilen hizmet akla yatkın olsun" dedi. Başkan Seçer, önceki dönem Gülnar'a yapılan otogarın çok büyük olduğunu, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi'ni taşıdıklarını, Çocuk Gelişim Merkezi açtıklarını buna rağmen hala boş yerlerin olduğunu aktararak, kaynakları doğru kullanmanın önemine değindi.

Gülnar'da yapılan tarımsal destekleri anlatan Seçer, ilçeye toplam 175 bin 321 adet fide, fidan ve soğan dağıtımı yapıldığını söyledi. 7 bin 410 metre sulama borusu desteği verilen Gülnar'da üreticilerin küçükbaş hayvan desteğinden de yararlandığını aktaran Seçer, şöyle devam etti:

"Mersin'de 240 işletme kurduk, 121'i kadın. Kadınları destekliyoruz, onlar da ayakta dursun. Bu yıl da 60 üreticimiz olacak. 1500 hayvan dağıtacağız. Her üreticiye 25 hayvan veriyoruz. Yemini, ilacını veriyoruz. Bize 2 yıl içinde iade ediyor, bir başka üreticiye veriyor. 6 bin hayvan dağıttık. 2024 ile beraber 7 bin 500 hayvan. Baba oğluna, kızına vermez. Ama devlet baba verir, belediye baba verir. Yeter ki emek etsin, iş etsin."

"BU KENTİ BERABER YÖNETECEĞİZ"

Yeni dönemde de Gülnar'a ve Gülnarlılara hizmetlerinin en iyi şekilde devam edeceğini dile getiren Seçer, "Bu kenti beraber yöneteceğiz. Bu memleket hepimizin. Herkes sahip çıkacak. Biz sadece sizin görevlendirdiğiniz bir görevliyiz" dedi.

"BİZ BİRİZ, BİR MİLLETİZ, VATAN HEPİMİZİN, HEPİMİZ KORUYACAĞIZ"

Yaklaşan yerel seçimleri bir demokrasi yarışı olarak gördüğünü belirten Başkan Seçer, sözlerini şöyle noktaladı:

"31 Mart'ta seçime gidiyoruz, cenge değil, savaşa değil, demokratik bir yarış. Biz bu ülkenin çocuklarıyız. Hangi partiden olursak olalım. Biz Cumhuriyet Halk Partililerin belli ilkelerimiz var. Bizler deriz ki ay-yıldızlı Albayrak ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bizim şerefimizdir. Biz biriz, bir milletiz, vatan hepimizin, hepimiz koruyacağız. Başka pencerelerden bakabiliriz. Biri AK Parti penceresinden bir diğeri MHP penceresinden bakabilir, ben saygı duyarım. Herkesin oyunun rengi kendinedir. Onun onurudur kendince. Ben diyorum ki CHP benim onurumdur. Ben Cumhuriyet Halk Partili bir Belediye Başkanıyım ama herkesin belediye başkanıyım. Hepimiz kardeşçe yaşayacağız."

DEDE: "BİZİM TEK DERDİMİZ VAR; GÜLNAR'A HİZMET ETMEK"

CHP Gülnar Adayı Bayram Ali Dede, Gülnar'ın sorunlarını bildiğini, Gülnar'ı göç veren değil göç alan bir ilçe yapmak için çalışacağını ifade ederek, "Bizim tek derdimiz var; Gülnar'a hizmet etmek. Gülnarımız her gün göç vermekte, her gün küçülmekte. Bunu değiştirmek için Gülnar'ı büyütmek, göç alan bir ilçe yapmak için aday olduk. Gülnar'ın sorunlarını çok iyi biliyorum. Ben ve ekip arkadaşlarım dersimize çalışıyoruz. 1 Nisan sabahında nasıl bir Gülnar Belediyesi'ni devralacağımızı gerçekten sorunlarıyla beraber şu anda tespit ederek çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi. İlçede devam eden doğalgaz çalışması olduğunu aktaran ve içme suyu, kanalizasyon, arıtma tesisi sorunlarını Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile birlikte çözeceklerini söyleyen Dede, tarımsal hizmetlerden alt yapı çalışmalarına, turizmden kooperatif desteklerine kadar hayata geçirecekleri projeleri de anlattı.

Konuşmaların ardından merkezin açılışı gerçekleştirildi. Açılış, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Vahap Seçer Gülnar Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı
  04 Nis Doğanşehir Belediye Başkanı Mehmet Bayram göreve başladı

  31 Mart yerel seçimlerinde Doğanşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Bayram mazbatasını alarak göreve başladı. Bayram, devir teslim töreni sonrası görevine başladığını açıkladı.

 • Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz
  04 Nis Ardahan'da Seçim Sonuçlarına İtiraz

  Ardahan'da CHP'li Faruk Demir'in seçimi kazandığı ancak AK Partili Yunus Baydar'ın seçim sonuçlarına itiraz ettiği bildirildi.

 • İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu
  04 Nis İYİ Parti'deki istifaların perde arkası! İlk rakibi belli oldu

  31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre yüzde 3.77'lik oy oranıyla 6. olan İYİ Parti'de peş peşe yaşanan istifalar dikkat çekerken Akşener'in karşısına çıkacak ilk aday da belli oldu. Partinin Kurucular Kurulu üyesi Günay Kodaz, olağanüstü kurultayda aday olacağını duyurdu. Partideki son istifalarda kongre vurgusu öne çıkarken Akşener'in parti liderliğinde ısrar edeceği öne sürülüyor.

 • Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı
  04 Nis Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca Göreve Başladı

  31 Mart Yerel seçimlerinde Altınova Belediye Başkanlığını kazanan Yasemin Fazlaca, mazbatasını alarak görevine başladı. Fazlaca, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Altınova'ya hizmet etmek için gece gündüz çalışacaklarını belirtti.

 • İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor
  04 Nis İstanbul'da yerel seçimlerde itiraz süreci devam ediyor

  İstanbul'da yerel seçimlerle ilgili itiraz süreci devam ederken, CHP adaylarının önde bitirdiği Gaziosmanpaşa ve Beykoz'da yeniden sayım süreci başladı. AKP'nin itirazı sonucu Beykoz'da yeniden sayım başlarken, CHP de Arnavutköy, Ümraniye ve Fatih ilçeleri için İl Seçim Kurulu'na başvuru yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulu'na giderek, 'Gaziosmanpaşa'da sandıktan çıkan iradenin masa başında değiştirilmesine izin vermeyiz' dedi.

 • Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı
  04 Nis Afşin Belediye Başkanı Koray Kıraç Göreve Başladı

  Yerel seçimlerde seçilen Koray Kıraç, mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı. Devir teslim töreni gerçekleştirildi.

 • Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek
  04 Nis Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eser ve hizmet belediyeciliğini sürdürecek

  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, mazbatasını alarak ilçede eser ve hizmet belediyeciliğini devam ettireceklerini belirtti. Sandıkçı, Canik halkıyla birlikte çalışarak ilçeye değer katacak projeleri hayata geçireceklerini vurguladı.

 • Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı
  04 Nis Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer Göreve Başladı

  Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, seçimlerin ardından mazbatasını alarak resmi olarak göreve başladı. Tuncer, Mezitli'yi daha yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışacaklarını belirtti.

 • YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek
  04 Nis YSK Başkanı Ahmet Yener: İtirazlar bugün görüşülecek

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, itirazların bugün kurulda görüşüleceğini ve Van Büyükşehir Belediyesi seçimine ilişkin alınan kararın da bugün yazılacağını söyledi. Türkiye geçen hafta sonu yerel yöneticilerini seçmek için sandık başına gitti. Seçimin ardından yurt genelinde bazı noktalarda seçime itirazlar yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarına yapılan itirazları bugün kurulda görüşeceklerini ifade etti. Van seçimlerinde YSK tarafından verilen son karara ilişkin de konuşan Yener, 'Van ile ilgili verilen karar bugün yazılacak' açıklamasında bulundu. - ANKARA

 • Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi
  04 Nis Hatay'da Kadın Aday 5 Erkek Rakibine Karşı 300 Oy Farkla Muhtar Seçildi

  Hatay'da yaşayan Hilda Cöcen Koku, yerel seçimlerde 5 erkek rakibine karşı verdiği kıyasıya mücadeleyi en yakın rakibine 300 oy fark atarak 1. sırada bitirdi. Pirireis Mahallesi'nde seçilen ilk kadın muhtar oldu.

 • Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı
  04 Nis Erzurum'da Tortum ve Uzundere ilçelerinde turizm projeleri masaya yatırıldı

  Erzurum'un turizm açısından önemli merkezlerinden Tortum ve Uzundere ilçesindeki projeler, Vali Mustafa Çiftçi tarafından değerlendirildi. Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, Vali Çiftçi'ye, 2025 Turizm Başkenti etkinlikleri kapsamında Tortum ve Uzundere vadilerinde doğa sporlarının canlandırılması için uygulanabilecek projeler hakkında bilgi verdi.

 • CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi
  04 Nis CHP MYK, yerel seçim sonrası ilk toplantısını yaptı: İlk gündem ekonomi

  CHP'nin 31 Mart Yerel Seçim zaferinin ardından ilk MYK toplantısında yeni dönem yol haritası belirlendi. Seçim sonuçları değerlendirildi ve sonuçlara itiraz edilen bölgelerdeki gelişmeler ele alındı. CHP kurmayları, öncelikli gündemin ekonomi olacağını ve 4 yıl boyunca sahada aktif çalışma yürütüleceğini belirtti.


Advertisement