Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, 2022 Yılını Değerlendirdi - Son Dakika

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, 2022 Yılını Değerlendirdi

25.12.2022 12:32
Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, 2022 Yılını Değerlendirdi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 2022 yılında ilçede yapılan hizmetleri değerlendirdi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 2022 yılında ilçede yapılan hizmetleri değerlendirdi.

Başkan Yaşar, 2022'de Yenimahalle Belediyesi'nin hizmetlerini değerlendirdi. Yaşar, "Biz bir yılı daha halka verdiğimiz sözleri yerine getirmiş olmanın verdiği mutluluk ve huzurla noktalıyoruz. Ancak maalesef 2022 ülkemize aynı güzellikleri getirmedi. Dilerim 2023'de kara bulutlar dağılır. Ülkemize ve dünyaya barış, kardeşlik, adalet, bolluk ve bereket getirir" dedi.

İlçeye kazandırılan eserlere, 2022'de yenilerinin eklendiğini kaydeden Yaşar, şunları söyledi:

"Yenimahalle tarihinin en büyük yatırımının temelini attık. Turgut Özal Mahallesi'nde yapımına başladığımız 100. Yıl Cumhuriyet Akademisi evlatlarımıza bilimi öğretecek, robotik kodlamayı, düşünmeyi, tartışmayı, geleceği öğretecek. Cumhuriyetimizin 100. yılında 29 Ekim 2023 tarihinde akademimizin açılışını da gururla yapacağız. Ayrıca bir diğer büyük yatırımımız Şentepe Kapalı Pazar Yeri ve sosyal tesisi için de düğmeye bastık. Pazar yerlerini yalnızca alışveriş yapılan merkezler yerine vatandaşın sosyal ve kültürel açıdan ihtiyaçlarını da karşılayan noktalar haline getirmeyi amaçladığımız projemizin inşaatı hızla yükseliyor. Ağustos ayı içerisinde bölge halkının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek olan bu yatırımımızı da hep birlikte açacağız. İlçenin 15'inci kreşi Turgut Özal Anaokulu ve Gündüz Bakımevi'ni Yenimahalleli çocuklarımız için hizmete açtık. Kuzeyyıldızı Yenimahalle Evi'ni de hizmete sunduk. Memlik ve Yuva Köy konaklarını da tamamladık ve çok kısa zaman içerisinde törenle açılışını yapacağız. İlçemizin 5'inci yüzme havuzu olan Ata Havuzu inşaatını da bitirdik. Açılış için gün sayıyor. Uğur Mumcu Mahallemize yeni YENİMEK kurs merkezimizi kazandırdık. Bütün bunlara ek olarak ise Mehmet Akif Ersoy, 25 Mart, Susuz ve Barış mahallelerine Aile Sağlığı Merkezlerimizi de tamamladık."

Yenimahalle'nin hoşgörülü ve komşuluk ilişkilerine önem veren yurttaşların yaşadığı bir ilçe olduğunu belirten Yaşar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın dinine, ırkına, mezhebine bakmadan, her inanca saygı duyarak eşit hizmet götürüyoruz. Bu sebeple zamanla yıpranan Hacı Ziya Yaman Merkez Cami ve Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevi'ni vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda yıkarak yeniden yapıyoruz. Bu iki ibadethanemiz de kısa süre içerisinde açılacak. Ayrıca Memlik Mahallesi'nde bulunan Abalı Baba Türbesi'nde restorasyon işlemi gerçekleştiriyoruz."

Pazar yerlerinin de çevreci bir dokunuşla yenilendiğini aktaran Yaşar, değerlendirmesini şu sözlerle tamamladı:

"Pazar alanlarının üzerine yenilenebilir enerji kullanımı için güneş enerji santralleri kuruyoruz. Bu çalışma ile enerji tasarrufuna büyük katkı sunacağız. Mevcutta üzeri açık olan Kardelen, Ergazi, İnönü ve Kentkoop Mahallesi Pazar Yerlerinin üzerini kapatarak güneş enerji panelleri yerleştirilecek. Hazırlanan proje ile Batı Sitesi Mahallesi Pazar Yeri ile birlikte toplamda 26 bin 394 metrekare alana enerji paneli yerleştirilerek şebeke bağlantılı elektrik enerjisi üretimi yapılacak. Biz belediye olarak üzerimize düşen ne varsa fazlasıyla yerine getirerek halkımıza layık olduğu hizmetleri sunuyoruz. İlçemizi geleceğe taşıyacak kalıcı işlere imza atıyoruz. 2023'de de yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Hali hazırda devam eden dev yatırımlarımızı yeni yılla birlikte tamamlayacağız. Bu hizmetlerin yanı sıra yine büyük işlere imza atacağız. Bütçemizi halka dokunan hizmetlere harcamaya devam edeceğiz."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
ALAŞEHİR'DE ÜZÜM BAĞLARINI ZİRAİ DON VURDU ALAŞEHİR'DE ÜZÜM BAĞLARINI ZİRAİ DON VURDU Şanlıurfa'daki terör örgütü PKK/KCK operasyonunda 23 zanlı tutuklandı Şanlıurfa'daki terör örgütü PKK/KCK operasyonunda 23 zanlı tutuklandı Kumluca'da depremzedelere iftar verildi Kumluca'da depremzedelere iftar verildi

Son Dakika Yerel Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, 2022 Yılını Değerlendirdi - Son Dakika


Advertisement