İstanbul'da emekli polis memurunu öldüren ve film setine baskın yapan 10 kişi yakalandı - Son Dakika
3.Sayfa

İstanbul'da emekli polis memurunu öldüren ve film setine baskın yapan 10 kişi yakalandı

İstanbul Bağcılar'da 6 günde emekli bir polis memurunu silahla vurarak öldüren, Kartal'da bir film setine baskın yapan ve Bahçelievler'de de bir araba garajına yönelik silahlı saldırı suçlarına karışan 10 şahıs, evde uyuşturucu partisi düzenledikleri sırada polisin operasyonuyla yakalandı. Şahısların evlerinde yapılan aramalarda 3 ruhsatsız tabanca, 1 AK-47 tipi Kalaşnikof marka silah, bu silahlara ait şarjörler ve kalaşnikof ve tabancalara ait 170 mermi ele geçirildi.

21.06.2024 18:28  Güncelleme: 21:26

İstanbul emekli bir polis memurunu silahla vurarak öldüren, film setine baskın yapan çeteye polis operasyon düzenledi. Operasyonda 10 kişi yakalandı.

EMEKLİ POLİSİ ÖLDÜRÜP FİLM SETİNE BASKIN YAPTILAR

Edinilen bilgilere göre, İstanbul'da yerel çetelerin karıştığı silahlı saldırılarda son 6 günde Avşin Altuntaş isimli emekli polis memuru silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Ayrıca Kartal'da bir film setine ve Bahçelievler'de bir otomobil garajına yönelik silahlı saldırı yapıldı. Kanlı eylemlerin ardından harekete geçen İstanbul Organize Suçlarla Mücadele polisi, meydana gelen olaylara ilişkin geniş çaplı çalışma gerçekleştirdi.

İstanbul'da emekli polis memurunu öldüren ve film setine baskın yapan 10 kişi yakalandı
Avşin Altuntaş

POLİS GENİŞ ÇAPLI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Polis, Kurban Bayramı arifesinde Bahçelievler'de faaliyet gösteren bir bir iş yerine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce gerçekleştirilen silahlı saldırı ile bayramın üçüncü günü Kartal ilçesinde faaliyet gösteren bir film çekim seti ofisine yönelik düzenlenen silahlı saldırı olayını ve dün de Bağcılar ilçesinde bir iş yerine yönelik yapılan kanlı saldırıda emekli polis memuru Avşin Altuntaş'ın öldürülme olayının faillerini tespit edildi.

İstanbul'da emekli polis memurunu öldüren ve film setine baskın yapan 10 kişi yakalandı

OPERASYONLA YAKALANDILAR

Yürütülen soruşturma çerçevesinde olayların izini süren polis, kimlik bilgileri tek tek belirlenen şüphelilerin yakalanması için operasyon başlattı. Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekiplerince yapılan zincirleme operasyonlarda 10 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şahısların evlerine gerçekleştirilen operasyonlarda, 3 ruhsatsız tabanca, 1 AK-47 tipi Kaleşnikof marka silah, bu silahlara ait şarjörler ve kalaşnikof ve tabancalara ait 170 mermi ele geçirildi.

İstanbul'da emekli polis memurunu öldüren ve film setine baskın yapan 10 kişi yakalandı

Yakalanan saldırganların evde uyuşturucu ve alkol partisi yaptıkları sırada polis baskınına hedef oldukları anlaşılırken, zanlıların 2'sinin emekli polis memuru Avşin Altuntaş'ın öldürülmesi olayına karıştıkları, gözaltındaki 3 şüphelinin ise Kartal'daki film setine yapılan silahlı saldırının failleri oldukları öğrenildi. Soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan saldırganlar, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Şüphelilerin polisteki sorguları sürüyor.

İstanbul\'da emekli polis memurunu öldüren ve film setine baskın yapan 10 kişi yakalandı
Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa İstanbul'da emekli polis memurunu öldüren ve film setine baskın yapan 10 kişi yakalandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (6)

  • Kaho Kroyf: şöyle çözümleme yapalım polis her şeyi biliyormuş bulundukları yerleri gidip merhaba demiş anlaşılan her zamanki gibi ihtiyaç duyduğu anda uygulama yapmış 16 9 Yanıtla
  • Ramo: İDAM ŞART 10 1 Yanıtla
  • babasultan: ayıp kardeşim, sanki suç mu işlemişler ..iki çay içirip bırakın ne gerek var tutuklamaya 4 3 Yanıtla
  • kamer tekeş: Bağcilari topa tutsan; İstanbul'da suç orani yari yariya azalır! 3 0 Yanıtla
  • Hakan Arikan: keske hepsini gebertseler bunlarin iceride beslemeseler yemek verneseler su verneseler ne güzel olur 2 0 Yanıtla
  • YILMAZ GÜL: bu ülkeyi kimler idare ediyor?!! 0 0 Yanıtla

Advertisement