Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Abdurrahman Tutdere haberleri, Abdurrahman Tutdere son dakika, son dakika Abdurrahman Tutdere

Son Dakika Abdurrahman Tutdere Haberleri

Son dakika Abdurrahman Tutdere haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son abdurrahman tutdere haberleri anında burada.


 • 25.11.2023 25 Kas 11:06 TBMM, 2023 yılında 294 bin 522 ziyaretçi ağırladı

  TBMM, 2023 yılında 294 bin 522 ziyaretçi ağırladı TBMM, 2023 yılının ocak-ekim döneminde toplamda 294 bin 522 ziyaretçiyi ağırladı. En yoğun ziyaretçi trafiği ise ekim ayında yaşandı.

 • 22.11.2023 22 Kas 21:52 Depremzedelerin Konteynerkentlerdeki Mağduriyeti

  Depremzedelerin Konteynerkentlerdeki Mağduriyeti CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu'nda deprem bölgesinde yaşayan vatandaşların konteynerkentlerdeki mağduriyetine dikkat çekti. Tutdere, kış gelmeden ve havalar soğumadan önlem alınması çağrısında bulundu.

 • 01.11.2023 01 Kas 23:36 Abdurrahman Tutdere: "Nüfusumuzun Yüzde 71'i, Yaklaşık 60 Milyon Kişi Risk Altında"

  Abdurrahman Tutdere: 'Nüfusumuzun Yüzde 71'i, Yaklaşık 60 Milyon Kişi Risk Altında' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, kentsel dönüşümle ilgili kanun teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda; “Nüfusumuzun yüzde 71'i yaklaşık 60 milyon kişi risk altında. Yapı stokumuza baktığımızda 6 milyon bağımsız bölüm risk altında, 2 milyon bağımsız bölümün acilen dönüştürülmesi gerekiyor” dedi. Deprem bölgelerinde vatandaşları bekleyen büyük tehlikenin adının asbest yani kanser olduğuna dikkat çeken Tutdere, müteahhitlerin yıkım işlerinde uyarıları dikkate almadığını belirterek, "Hükümeti bu müteahhitler üzerinde yaptırım uygulamaya davet ediyoruz. Her şeyi yapıyorsunuz ama bu müteahhitlere laf geçiremiyorsunuz" diye konuştu.

 • 26.10.2023 26 Eki 12:05 CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, içme suyu sorununa dikkat çekti

  CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, içme suyu sorununa dikkat çekti TBMM Genel Kurulunda Adıyaman'ın taleplerini meclis gündemine taşıyan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, konteyner kentlerde içme suyu sorununun devam ettiğini belirterek, temiz içme suyuna erişim hakkından mahrum binlerce insanın mağduriyetini dile getirdi.

 • 22.10.2023 22 Eki 12:15 Abdurrahman Tutdere: "Garip Gurebanın Parasını Har Vurup Harman Savuruyorlar"

  Abdurrahman Tutdere: 'Garip Gurebanın Parasını Har Vurup Harman Savuruyorlar' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Yüzde 15’i yoksul, yüzde 60’ı borçlu olan, 3.3 milyon asgari ücretlisi açlık sınırının altında maaşla çalışan, emeklisi 7 bin 500 lira maaşa mahkum edilen ülkemizde İletişim Başkanlığı’nın bir buçuk yılda çarçur ettiği miktar 872 milyon 261 bin 10 lira. Bu para kendi ceplerinden değil milletin cebinden çıkıyor. Garip gurebanın parasını har vurup harman savuruyorlar” dedi.

 • 11.10.2023 11 Eki 14:38 CHP Adıyaman Milletvekili: Depremde yıkık ve hasarlı evlerdeki eşya bedelleri ödenmedi

  CHP Adıyaman Milletvekili: Depremde yıkık ve hasarlı evlerdeki eşya bedelleri ödenmedi CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, depremde yıkık, ağır hasarlı ve acil yıktırılacak iş yeri ve evlerdeki eşya bedellerinin bugüne kadar ödenmediğini açıkladı. Tutdere, TBMM Genel Kurul çalışmalarında Adıyaman'ın sorunlarını gündeme taşıdı ve depremzedelerin mağduriyetinin giderilmesini istedi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 12:45 Adıyaman'da Badem Üreticileri Fiyatların Düşüklüğünden Şikayetçi

  Adıyaman'da Badem Üreticileri Fiyatların Düşüklüğünden Şikayetçi CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman'da badem üreticilerinin sorunlarını dinledi. Üreticiler, tarım ilaçlarının fiyatlarının artmasına rağmen badem fiyatlarının düşük olduğunu belirterek, bademleri toplamak mı yoksa dalda bırakmak mı konusunda kararsız kaldıklarını ifade etti. Tutdere ise hükümete çağrıda bulunarak, badem üreticilerinin emeklerinin karşılığını alacakları bir fiyat açıklamasını istedi.

 • 17.09.2023 17 Eyl 11:31 Adıyaman'da Yıkım Sırasında Evleri Hasar Alan Yurttaşlar Tepki Gösterdi

  Adıyaman'da Yıkım Sırasında Evleri Hasar Alan Yurttaşlar Tepki Gösterdi Adıyaman'da yerinde ayrıştırma çalışması yapan ekiplerin evleri hasar alan yurttaşlar, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere'ye dert yandı. Tutdere, yıkım işlemi sırasında hukuk dışı işler yapıldığını belirterek, özensiz çalışmaların sonucunda hasarsız evlerin zarar gördüğünü ifade etti. Yurttaşlar ise haklarının savunulmadığını ve yaşadıkları sorunlara çözüm bulunmasını istedi.

 • 15.09.2023 15 Eyl 19:11 Adıyaman'da deprem mağduru kiracılar konteyner talep ediyor

  Adıyaman'da deprem mağduru kiracılar konteyner talep ediyor Adıyaman'da yaşanan yıkıcı deprem sonrasında evlerinden çıkarılan ve çadırda yaşamaya başlayan kiracılar, konteyner talep ederek mağduriyetlerinin çözülmesini istiyor. Kiracılar, çadırlarda yaşamanın güçleştiğini ve çadırlarının valilik tarafından kaldırıldığını belirterek barınma sorunlarına çözüm aradıklarını dile getirdi. CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, kiracıların konteyner kentlere yerleştirilmesi gerektiğini vurgulayarak barınma sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi.

 • 29.08.2023 29 Ağu 11:51 Adıyaman'da deprem sonrası yıkımlarda önlemler alınmıyor

  Adıyaman'da deprem sonrası yıkımlarda önlemler alınmıyor CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman'da 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar gören binaların yıkım işlemleri sırasında gerekli önlemlerin alınmadığını belirterek, 'Vatandaş depremden ölmedi, bu sefer asbestten, tozdan ölecek. Ne zaman bu halk sağlığını düşüneceksiniz ve ne zaman insanların hayatına değer vereceksiniz? Yazıktır, günahtır. Sayın İçişleri Bakanını,Adıyaman Valiliği'ni göreve davet ediyoruz' çağrısını yaptı.

 • 28.08.2023 28 Ağu 15:34 CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Gölbaşı ilçesindeki yol sorunlarını meclis gündemine taşıdı

  CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Gölbaşı ilçesindeki yol sorunlarını meclis gündemine taşıdı CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde depremin ardından yaşanan yol sorunlarını meclis gündemine taşıdı. Tutdere, yolun hasar görmesi ve tamamlanmamasının çevredeki esnaflar ve yol kullanıcıları için büyük bir mağduriyet oluşturduğunu belirtti.

 • 09.08.2023 09 Ağu 09:56 CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere'den depremzedelerin sorunlarına ilişkin açıklamalar

  CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere'den depremzedelerin sorunlarına ilişkin açıklamalar CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, depremzedelerin barınma sorunundan kiracıların durumuna, su sorunundan yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu. Tutdere, Adıyaman'da ve diğer illerde sorunların devam ettiğini belirterek, konteyner taleplerinin karşılanması, kiracıların barınma ihtiyacının giderilmesi, içme suyu sorununun çözülmesi, kalıcı konut çalışmalarına hız verilmesi ve ticaretin canlandırılması gerektiğini vurguladı.

 • 08.08.2023 08 Ağu 22:46 Abdurrahman Tutdere: Adıyamanlı Mağdur.

  Abdurrahman Tutdere: Adıyamanlı Mağdur. CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Sayın Cumhurbaşkanı deprem sonrasında 27 Mart’ta ‘Hiçbir Adıyamanlı hemşerimizi mağdur etmeyeceğiz’ demişti. Seçim bitti, Adıyamanlılar bu hükümete her zamanki gibi yüksek oranda destek verdi. Ancak sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Erdoğan’ın sözü havada kaldı. Adıyamanlı mağdur. Adıyamanlı çadırda yaşıyor. Adıyamanlı bir bardak suya hasret. Adıyamanlıya bir konteyner dahi veremediniz. Adıyamanlının köy evlerine bir türlü başlamadınız. Adıyamanlıyı yine yalnız bıraktınız. Deprem sırasında yalnız kalan Adıyaman yine sahipsiz yine yalnız. Hükümet olarak bu sözünüzün gereğini yerine getirin” dedi.

 • 08.08.2023 08 Ağu 12:44 CHP Milletvekili Tutdere: Adıyaman'daki konteyner kentlerde su sıkıntısı var

  CHP Milletvekili Tutdere: Adıyaman'daki konteyner kentlerde su sıkıntısı var CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman'daki konteyner kentlerde su sıkıntısı yaşandığını öne sürdü. Tutdere, deprem sonrası Adıyaman'da yaşayan binlerce vatandaşın çadırlarda yaşadığını ve konteyner ihtiyacının karşılanması gerektiğini belirtti. Ayrıca, kiracılara yapılan kira yardımlarının artan enflasyon karşısında yetersiz kaldığını ve Adıyaman'da içme suyu sorunu olduğunu ifade etti.

 • 17.07.2023 17 Tem 16:03 ÖTV zammına tepki gösteren CHP'li vekilin, oylamada "kabul" oyu verdiği ortaya çıktı

  ÖTV zammına tepki gösteren CHP'li vekilin, oylamada 'kabul' oyu verdiği ortaya çıktı CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, ÖTV zammına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Ancak "Bir gece yarısı kararnamesi ile fatura yine vatandaşa kesildi" diyen Tutdere'nin Meclis'teki oylamada ÖTV kararına "kabul" oyu verdiği ortaya çıktı.

 • 17.07.2023 17 Tem 14:55 CHP Adıyaman Milletvekili Tutdere, depremzedelerin mağduriyetini Meclis gündemine taşıdı

  CHP Adıyaman Milletvekili Tutdere, depremzedelerin mağduriyetini Meclis gündemine taşıdı CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen şiddetli depremler sonucunda evleri yıkılan ve ağır hasar alan Adıyamanlı depremzedelerin mağduriyetini Meclis gündemine taşıdı. Tutdere, yeterli sayıda konteyner kent kurulmadığını ve konteyner ihtiyacının karşılanmadığını belirterek, vatandaşların acil konut ihtiyaçlarının karşılanması için konteyner kentlerin sayısının artırılması gerektiğini vurguladı.

 • 16.06.2023 16 Haz 13:28 CHP Milletvekili Tutdere: Depremzedelerin yüksek faturaları nedeniyle haciz tehdidi ile karşı karşıya kalabilirler

  CHP Milletvekili Tutdere: Depremzedelerin yüksek faturaları nedeniyle haciz tehdidi ile karşı karşıya kalabilirler CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, depremzedelere giden yüksek faturaların önüne geçilmezse, borcunu ödeyemeyen depremzedelerin konteynerlerde haciz ile karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu. Depremzedelere giden elektrik ve doğalgaz faturalarının iptal edilmemesi halinde, depremzedelerin icra tehdidi ile karşı karşıya kalacağını söyleyen Tutdere, evi yıkılmayan yurttaşların da evi yıkılan ve mağdur olan yurttaşları misafir ettikleri için hiç olmazsa deprem bölgelerinde doğalgaz ve elektrik faturalarının tamamının terkin edilmesi ve Enerji Bakanlığı bütçesinden karşılanmasını talep ediyoruz dedi.

 • 02.06.2023 02 Haz 16:15 Abdurrahman Tutdere, 28. Dönem Adıyaman Milletvekili olarak ant içti

  Abdurrahman Tutdere, 28. Dönem Adıyaman Milletvekili olarak ant içti Abdurrahman Tutdere, 27. Dönemde Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili olarak seçilmişti. Yeniden seçilerek ant içen Tutdere, halkın temsilcisi olarak çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

 • 08.05.2023 08 May 14:34 CHP heyeti Çelikhan'da yoğun ilgiyle karşılandı

  CHP heyeti Çelikhan'da yoğun ilgiyle karşılandı CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Çelikhan'da halk tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Heyet, millet ittifakı seçim irtibat bürolarının açılışını gerçekleştirdi ve vatandaşlarla bir araya geldi. Tutdere, Adıyaman'ın tütününe sahip çıkacaklarını ve millet ittifakının iktidarında tütüne getirilen hapis cezasını kaldıracaklarını söyledi.

 • 02.05.2023 02 May 15:13 CHP Adıyaman Milletvekili Tutdere: İktidarın 20 yılda yapamadığını biz bir yılda yapacağız

  CHP Adıyaman Milletvekili Tutdere: İktidarın 20 yılda yapamadığını biz bir yılda yapacağız CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere seçim çalışmaları çerçevesinde bir araya geldiği mahalle sakinlerine iktidarın 20 yılda Adıyamana yapamadığı hizmetleri 1 yıl içerisinde yapacaklarını söyledi.

 • 13.04.2023 13 Nis 15:37 Abdurrahman Tutdere: "Adıyaman Samsat'ta 2017-2018 Depremlerinde Yıkılan Evler Hala Yapılmadı"

  Abdurrahman Tutdere: 'Adıyaman Samsat'ta 2017-2018 Depremlerinde Yıkılan Evler Hala Yapılmadı' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’ın Samsat ilçesinde 2017-2018 yıllarındaki depremlerde yıkılan evlerin hala yapılmadığını belirterek, “Vatandaşlar aradan geçen zamana rağmen halen evlerine kavuşamadılar” dedi.

 • 13.04.2023 13 Nis 15:37 Abdurrahman Tutdere: "Adıyaman Samsat'ta 2017-2018 Depremlerinde Yıkılan Evler Hala Yapılmadı"

  Abdurrahman Tutdere: 'Adıyaman Samsat'ta 2017-2018 Depremlerinde Yıkılan Evler Hala Yapılmadı' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’ın Samsat ilçesinde 2017-2018 yıllarındaki depremlerde yıkılan evlerin hala yapılmadığını belirterek, “Vatandaşlar aradan geçen zamana rağmen halen evlerine kavuşamadılar” dedi.

 • 07.04.2023 07 Nis 11:23 Abdurrahman Tutdere: Deprem Bölgelerinde Yurttaşlarımızın Her Türlü İnsani İhtiyaçları Devam Etmektedir.

  Abdurrahman Tutdere: Deprem Bölgelerinde Yurttaşlarımızın Her Türlü İnsani İhtiyaçları Devam Etmektedir. CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nun seçimden önceki son çalışma gününde, memleketi Adıyaman ve diğer deprem bölgeleri için yardımlaşma çağrısı yaptı. Tutdere, “Adıyaman da dâhil, deprem bölgelerinde yurttaşlarımızın her türlü insani ihtiyaçları devam etmektedir. Başta barınma sorunu olmak üzere, bölgedeki tüm sorunların çözümü için bütün yurttaşlarımızı, bütün milletimizi yardımlaşmayı büyütmeye, dayanışmayı büyütmeye davet ediyorum” dedi.

 • 27.03.2023 27 Mar 20:24 Abdurrahman Tutdere: Sayın Cumhurbaşkanı, Danışmanlarını Adıyaman'a Bir Göndersin, CHP'li Belediyelerin Yaptığı Çalışmaları Yerinde İncelesinler

  Abdurrahman Tutdere: Sayın Cumhurbaşkanı, Danışmanlarını Adıyaman'a Bir Göndersin, CHP'li Belediyelerin Yaptığı Çalışmaları Yerinde İncelesinler CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP’li belediyeleri kastederek “11 tane büyükşehir belediyen var, acaba Adıyaman’a ulaştılar mı” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi. Tutdere, “Sayın Cumhurbaşkanı’na bir önerim var. Danışmanlarını Adıyaman’a bir göndersin, CHP’li büyükşehir belediyelerin yaptığı ve yapmakta olduğu çalışmaları yerinde incelesinler” dedi.

 • 21.03.2023 21 Mar 22:00 Abdurrahman Tutdere: "Bugün Bu Meclis'te Neden Orman Kanunu Konuşuluyor? Neden Göç Etmek Zorunda Kalan Yurttaşlarımızın Barınma Sorunu Konuşulmuyor?"

  Abdurrahman Tutdere: 'Bugün Bu Meclis'te Neden Orman Kanunu Konuşuluyor? Neden Göç Etmek Zorunda Kalan Yurttaşlarımızın Barınma Sorunu Konuşulmuyor?' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda; “Bugün bu Meclis’te neden Orman Kanunu konuşuluyor? Neden şu anda üniversitelerde okuldan uzaklaşan çocukların durumu konuşulmuyor? Neden şu anda LGS'ye girecek olan çocuklarımızın, deprem bölgesindeki gençlerimizin, üniversiteye hazırlanan gençlerimizin sorunları konuşulmuyor? Neden şu anda gurbete gitmiş, göç etmek zorunda kalan, depremler nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanına dağılan yurttaşlarımızın barınma sorunu konuşulmuyor bu Meclis’te” dedi.

 • 16.03.2023 16 Mar 18:53 Abdurrahman Tutdere: Depremden Sonra Yaşadığımız Sel Felaketi Adıyaman'da Yürekleri, Ciğerleri Bir Kez Daha Yaktı, Yıktı, Geçti

  Abdurrahman Tutdere: Depremden Sonra Yaşadığımız Sel Felaketi Adıyaman'da Yürekleri, Ciğerleri Bir Kez Daha Yaktı, Yıktı, Geçti CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’ın sel felaketinden etkilenen Tut ilçesinde, “Dört vatandaşımız sel sularına kapıldı. İki vatandaşımızın cansız bedenlerine ulaşıldı. Şu an arama kurtarma ekipleri 1,5 yaşındaki bebeği ve 28 yaşındaki annesini kurtarmak için yoğun bir gayret içindeler… Depremden sonra yaşadığımız sel felaketi Adıyaman’da yürekleri ciğerleri bir kez daha yaktı, yıktı, geçti” dedi.

 • 16.03.2023 16 Mar 18:17 Abdurrahman Tutdere, Selden Etkilenen Depremzedelerin Çadırlardan Tahliye Edilmesi İçin Yetkililere Çağrı Yaptı

  Abdurrahman Tutdere, Selden Etkilenen Depremzedelerin Çadırlardan Tahliye Edilmesi İçin Yetkililere Çağrı Yaptı Deprem bölgesi Şanlıurfa ve Adıyaman'daki sel felaketinde yaşamını yitirenlerin sayısı 16’ya yükseldi. Depremzedelerin çadırlardan tahliye edilmesi için yetkililere çağrı yapan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Mağduriyet çok fazla. Çocuklar, kadınlar üşüyor. Dizine kadar çamurun içinde olan ve çadırda bekleyen yurttaşlarımız var. Bütün kurumlara sizin aracınızla çağrı yapıyoruz. Bu tabloyu değiştirin. Bu insanları bir an evvel buralardan tahliye edin, gerekli tedbirleri alın” dedi.

 • 15.03.2023 15 Mar 23:40 Abdurrahman Tutdere: "610 Tane Çadırın Tamamının Altından Sular Aktı ve Çoğu da Islak. Çadırkentlerdeki Sorunları Artık Çözün"

  Abdurrahman Tutdere: '610 Tane Çadırın Tamamının Altından Sular Aktı ve Çoğu da Islak. Çadırkentlerdeki Sorunları Artık Çözün' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen ile Adıyaman’da selden etkilenen 9 numaralı çadırkenti ziyaret etti. AFAD yetkililerini göreve çağıran Tutdere, “Bu arkamızda gördüğünüz 610 tane çadırın tamamının altından sular aktı ve çoğu da ıslak. Bu geceyi bu çocuklar bu ıslak zeminli çadırlarda geçirecekler… 9 numaralı çadırkentte ve Adıyaman’ın diğer çadırkentlerindeki sorunları artık çözün. Aradan 40 güne yakın zaman geçti. Henüz burada temel sorunlar çözülmüş değil” dedi.

 • 19.02.2023 19 Şub 12:56 Abdurrahman Tutdere'den "Adıyaman'da Barınma Sorunu Çözüldü" Diyen Ulaştırma Bakanı'na: "Vicdanı Kurumuş Bakan Senin Köylerden Haberin Var Mı"

  Abdurrahman Tutdere'den 'Adıyaman'da Barınma Sorunu Çözüldü' Diyen Ulaştırma Bakanı'na: 'Vicdanı Kurumuş Bakan Senin Köylerden Haberin Var Mı' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Ulaştırma Bakanlığı, ‘Adıyaman’da barınma sorunu çözüldü’ diye bir açıklama yapmış. Bu gerçeklerden uzak tamamen yalan bir açıklamadır. Ey vicdanı kurumuş bakan senin köylerden haberin var mı? Besni’den, Gölbaşı’ndan, İnlice’den, Harmanlı’dan, Çelikhan’dan haberin var mı? Nereden uyduruyorsunuz” dedi.

 • 18.02.2023 18 Şub 13:39 Abdurrahman Tutdere: "Arama Kurtarma Çalışmaları Yetersiz Olduğu İçin Çoğu Vatandaşımız Bağıra Bağıra, İnleye İnleye Can Verdi"

  Abdurrahman Tutdere: 'Arama Kurtarma Çalışmaları Yetersiz Olduğu İçin Çoğu Vatandaşımız Bağıra Bağıra, İnleye İnleye Can Verdi' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’da arama kurtarma çalışmalarının yetersiz olduğunu, hala enkaz altında kurtarılmaya bekleyen yurttaşların bulunduğunu belirterek, “Arama ve kurtarma çalışmaları yetersiz olduğu için çoğu vatandaşımız bağıra bağıra, inleye inleye can verdi. En yakındaki yurttaşlara bile bir arama ve kurtarma ekibi verilemedi” dedi.

 • 13.02.2023 13 Şub 17:28 Besnili Depremzede: "Burası Fay Hattı Pazarcık-Gölbaşı, Ben Bunu Anamdan Doğduğumdan Beri Biliyorum. O Zaman Malzemeyi Hazır Tut Kardeşim"

  Besnili Depremzede: 'Burası Fay Hattı Pazarcık-Gölbaşı, Ben Bunu Anamdan Doğduğumdan Beri Biliyorum. O Zaman Malzemeyi Hazır Tut Kardeşim' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’ın Besni ilçesinde depremzede yurttaşların sorunlarını dinledi. Besnili bir yurttaş, “Bizim başkanımızı ben 7 gündür, 8 gündür görmedim. Burada biz it gibi titriyoruz, yaşlılarımız titriyor… Burası fay hattı Pazarcık-Gölbaşı, ben bunu anamdan doğduğumdan beri biliyorum. O zaman malzemeyi hazır tut kardeşim. Devlet sensin, hükümet sensin, biraz da hazırlıklı olmamız lazım” dedi.

 • 11.02.2023 11 Şub 00:54 CHP Adıyaman Milletvekili Tutdere: "Bu Vatandaşlarımıza Bir Çadır Dahi Vermeyecek Misiniz? Daha Neyi Bekliyorsunuz? Çadır İstiyoruz, Çadır"

  CHP Adıyaman Milletvekili Tutdere: 'Bu Vatandaşlarımıza Bir Çadır Dahi Vermeyecek Misiniz? Daha Neyi Bekliyorsunuz? Çadır İstiyoruz, Çadır' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’da depremzedelerin uzun çadır kuyruklarına girdiğini gösteren görüntüleri paylaştı. Tutdere, “Bu etrafımızda gördüğünüz bütün yurttaşlar AFAD’tan çadır bekliyor. Ey Türkiye’yi yönetenler, ey bu memleketin muktedirleri bu vatandaşlarımıza bir çadır dahi vermeyecek misiniz? Daha neyi bekliyorsunuz? Çadır istiyoruz, çadır” dedi.

 • 07.02.2023 07 Şub 13:41 7,7 Büyüklüğündeki Deprem 10 İli Vurdu.

  7,7 Büyüklüğündeki Deprem 10 İli Vurdu. CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıma yol açtığı Adıyaman'da enkaz altında kurtarılmayı bekleyen binlerce insan bulunduğunu belirterek, "Ekmek yok, su yok. Dışarıdaki çocuklar dahil açlık ve soğukla karşı karşıya. Yardım gönderin" çağrısında bulundu.

 • 02.02.2023 02 Şub 20:47 Abdurrahman Tutdere: Stajını 8 Eylül 1999'dan Önce Yapan Avukatlar Bu Eyt'den Yararlanamayacak

  Abdurrahman Tutdere: Stajını 8 Eylül 1999'dan Önce Yapan Avukatlar Bu Eyt'den Yararlanamayacak CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) yönelik kanun teklifine ilişkin, “8 Eylül 1999 tarihinden önce avukatlık stajını yapan; 6 ayını mahkeme nezdinde, 6 ayını avukatlık nezdinde yapan stajyer avukatlar bu EYT’den bir şekilde yararlanamayacaklar. Bu durum büyük bir mağduriyet yaratacak. Bu hususun dikkate alınması, bu şekilde bir yasal çalışmanın da yapılması aciliyet arz etmektedir” dedi.

 • 02.02.2023 02 Şub 16:53 Abdurrahman Tutdere: Dağıtım Şirketlerinin Hukuksuz İşleri Nedeniyle Mühürlenen Birlerce Akaryakıt İstasyonu, Telafisi İmkansız Zararlarla Karşı...

  Abdurrahman Tutdere: Dağıtım Şirketlerinin Hukuksuz İşleri Nedeniyle Mühürlenen Birlerce Akaryakıt İstasyonu, Telafisi İmkansız Zararlarla Karşı... CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, dağıtım şirketlerinin yaptığı hukuksuz işler nedeniyle mühürlenen akaryakıt istasyonu sahiplerinin mağdur edildiğini belirterek, “Maddi olarak telafisi imkansız zararlarla karşı karşıyalar. EPDK'dan lisanslı dağıtım şirketlerinin hukuksuz işleri nedeniyle binlerce istasyon mühürlenmiş, faaliyetleri durdurulmuştur. Bu uygulama, binlerce işçinin işini kaybetmesine neden olmuş, çok sayıda aileyi ekonomik olarak dara düşürmüştür” dedi.

 • 14.01.2023 14 Oca 10:15 Milletvekili Tutdere gazetecilerle bir araya geldi

  Milletvekili Tutdere gazetecilerle bir araya geldi TBMM Başkanlık Divan Üyesi CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere Kahta Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti üyeleriyle bir araya geldi.

 • 10.01.2023 10 Oca 18:20 Abdurrahman Tutdere, Haciz Nedeniyle Elektriği Kesilen Engelli Annenin Mum Işığında Görüntülerini Paylaştı: "Sizin Hiç mi Vicdanınız Yok?"

  Abdurrahman Tutdere, Haciz Nedeniyle Elektriği Kesilen Engelli Annenin Mum Işığında Görüntülerini Paylaştı: 'Sizin Hiç mi Vicdanınız Yok?' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’da 2 engelli çocuğu olan 70 yaşındaki Fahriye Güngör’e elektrik faturası borcu nedeniyle 130,5 bin liralık haciz geldiğini belirterek, Güngör’ün çocukları ile mum ışığında oturduğu anın görüntüsünü paylaştı. Tutdere, "Sizin hiç mi vicdanınız yok? Sizin hiç mi merhametiniz yok" dedi.

 • 28.12.2022 28 Ara 16:59 Milletvekili Tutdere'den uyuşturucu açıklaması

  Milletvekili Tutdere'den uyuşturucu açıklaması TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, uyuşturucu bağımlılığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

 • 04.12.2022 04 Ara 18:39 Milletvekili Tutdere'den suya yapılan zamma tepki

  Milletvekili Tutdere'den suya yapılan zamma tepki TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman Belediye Meclisi tarafından alınan su zammı kararına tepki gösterdi.

 • 22.11.2022 22 Kas 11:59 Abdurrahman Tutdere'den Bakan Karaismailoğlu'na: "Yüzde 97 AKP'ye Oy Veren Şampiyon İlçenize 20 Yıldır Bir Yolu Yapamadınız"

  Abdurrahman Tutdere'den Bakan Karaismailoğlu'na: 'Yüzde 97 AKP'ye Oy Veren Şampiyon İlçenize 20 Yıldır Bir Yolu Yapamadınız' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, Adıyaman’ın Sincik ilçesinde yıllardır süren yol sorununu anımsattı ve “Yüzde 97 AKP’ye oy veren şampiyon ilçenize 20 yıldır bir yolu yapamadınız, Sincik yolunu yapmadınız. Ben her Sincik’e gittiğimde hemşirelerimiz, ‘Üç defa, dört defa oy şampiyonu yaptık fakat bize bir yol yapmadılar, biz hakkımızı helal etmiyoruz’ diyorlar” dedi.

 • 28.10.2022 28 Eki 09:37 Milletvekili Tutdere Cumhuriyet'in 99. yılını kutladı

  Milletvekili Tutdere Cumhuriyet'in 99. yılını kutladı TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Cumhuriyetin 99'uncu yaşını yayımladığı mesajla kutladı.

 • 26.10.2022 26 Eki 15:08 Milletvekili Tutdere'den kıyılmış tütün açıklaması

  Milletvekili Tutdere'den kıyılmış tütün açıklaması TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, kıyılmış tütünle ilgili açıklamalarda bulundu.

 • 25.10.2022 25 Eki 23:42 Abdurrahman Tutdere: "Bu Topraklarda Üretilen Bir Tütün Nasıl Kaçak Olur?"

  Abdurrahman Tutdere: 'Bu Topraklarda Üretilen Bir Tütün Nasıl Kaçak Olur?' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, TBMM Adalet Komisyonu’nda, Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanun’da değişiklik öngören kanun teklifinin görüşmelerinde; " Türkiye'de, bu topraklarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından üretilen bir tütün nasıl kaçak olur?" dedi.

 • 25.10.2022 25 Eki 18:14 Abdurrahman Tutdere: "Cemevlerinde Mevcut Hakların Korunması ve Güvenceye Alınması Gerekiyor"

  Abdurrahman Tutdere: 'Cemevlerinde Mevcut Hakların Korunması ve Güvenceye Alınması Gerekiyor' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, AKP’nin torba kanun teklifinde vakıf ve derneklere ait mevcut cemevlerinin mülkiyetlerinin ne olacağına ilişkin soru işaretleri olduğunu ifade ederek, “Burada mevcut cemevleri köylerde, kasabalarda, ilçelerde plana işlediğinde vatandaşların, vakıfların, derneklerin, gerçek kişilerin hak mahrumiyeti yaşamamaları adına mevcut haklarının korunması ve güvenceye alınması gerekiyor” dedi.

 • 24.10.2022 24 Eki 16:36 Milletvekili Tutdere, köylülerin sorunlarını dinliyor

  Milletvekili Tutdere, köylülerin sorunlarını dinliyor TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere Besni ve Kahta'ya bağlı köyleri ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.

 • 21.10.2022 21 Eki 16:28 Milletvekili Tutdere ve Başkan Torunoğlu biraraya geldi

  Milletvekili Tutdere ve Başkan Torunoğlu biraraya geldi TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı İrfan Torunoğlu'nu ziyaret ederek 'hayırlı olsun' dileklerini iletti.

 • 13.10.2022 13 Eki 11:21 Abdurrahman Tutdere: "İş İşten Geçmeden Bu Ayıptan Bu Yasayı da Ülkemizi de Kurtaralım"

  Abdurrahman Tutdere: 'İş İşten Geçmeden Bu Ayıptan Bu Yasayı da Ülkemizi de Kurtaralım' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri süren ‘sansür yasa’ teklifine ilişkin “İş işten geçmeden bu ayıptan bu yasayı da ülkemizi de kurtaralım. Gelin, bu yasa teklifinizi geri çekin, bu yasa teklifinden size hiçbir fayda gelmez. Bakınız, ayarını bozduğunuz kantar bir gün gelecek sizi tartar” dedi.

 • 27.09.2022 27 Eyl 18:06 Abdurrahman Tutdere, Sincikli Depremzedelerin Mağduriyetine Dikkat Çekti: "Neden Muhammed Mustafa'yı Kışın Soğuğunda Konteynere Mecbur...

  Abdurrahman Tutdere, Sincikli Depremzedelerin Mağduriyetine Dikkat Çekti: 'Neden Muhammed Mustafa'yı Kışın Soğuğunda Konteynere Mecbur... CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’ın Sincik ilçesinde depremin ardından konteynerde doğan Muhammed Mustafa ve ailesinin halen bir evi olmadığını belirterek, iktidarı "Her defasında “AK Parti Türkiye'ye çağ atlattı' diyorsunuz. Neden Muhammed Mustafa’yı yazın sıcağında, kışın soğuğunda konteynere mecbur bırakıyorsunuz?” sözleriyle eleştirdi.

 • 21.08.2022 21 Ağu 13:53 Abdurrahman Tutdere: Bu Kazanın Bütün Ayrıntıları ile İncelenmesini; Kusuru, İhmali Olan Varsa Haklarında Gerekli İşlemlerin Yapılmasını Talep...

  Abdurrahman Tutdere: Bu Kazanın Bütün Ayrıntıları ile İncelenmesini; Kusuru, İhmali Olan Varsa Haklarında Gerekli İşlemlerin Yapılmasını Talep... CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ve Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Mardin’in Derik ilçesinde 20 kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasının ardından bölgeye giderek inceleme yaptı. Tutdere, “Buradan adli kolluğa ve adli makamlara şu çağrıyı yapıyoruz: Bu olayın bütün ayrıntıları ile incelenmesini; kusuru, ihmali olan varsa haklarında gerekli işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz. Bu olayın takipçisi olacağız” dedi.

 • 11.08.2022 11 Ağu 17:57 Abdurrahman Tutdere'den İktidara Çağrı: "İsrafı Durdurun. Milletin Parasını Millete Aktarın"

  Abdurrahman Tutdere'den İktidara Çağrı: 'İsrafı Durdurun. Milletin Parasını Millete Aktarın' CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in bakanlığa bağlı birimler için kiralanan taşınmazlara son 5 yılda verilen kira miktarıyla ilgili soru önergesine verdiği yanıta “Bir taraftan tasarruf genelgeleri yayınlayacaksınız, bir taraftan bu milletin milyonlarını ‘kira’ bedelleri olarak ödeyeceksiniz” diye tepki gösterdi. Tutdere, iktidara “İsrafı durdurun. Milletin parasını, millete aktarın” çağrısı yaptı.

Advertisement