Son dakika Çubuk haberleri, Çubuk son dakika, son dakika Çubuk

Son Dakika Çubuk Haberleri

 • Anka Haber Ajansı 29 Şubat Perşembe Gündemi
  10:02 Anka Haber Ajansı 29 Şubat Perşembe Gündemi

  ANKA HABER AJANSI 29 ŞUBAT PERŞEMBE GÜNDEMİ

 • Milli Yol Partisi, Mansur Yavaş'ı Destekleyeceğini Açıkladı
  14:03 Milli Yol Partisi, Mansur Yavaş'ı Destekleyeceğini Açıkladı

  Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Ankara'da CHP'nin adayı Mansur Yavaş'ı yerel seçimlerde destekleyeceklerini bildirdi. Çayır, ülkücü kimliği ve şeffaf yönetimi nedeniyle Yavaş'ı desteklediklerini belirtti.

 • Ankara'da Jandarma Operasyonunda 11 Şüpheli Gözaltına Alındı
  10:56 Ankara'da Jandarma Operasyonunda 11 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Ankara'da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarında Jandarma ekipleri tarafından 11 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlar sonucunda 13 kilogram esrar, 20 gram metamfetamin, 28 kök kenevir ve diğer uyuşturucu malzemeler ele geçirildi. Ayrıca yapılan aramalarda 825 uyuşturucu ve uyarıcı hap, ruhsatsız av tüfeği ve 6 bin 365 lira da bulundu. Gözaltına alınan şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldı.

 • Ankara'da Yeni Bir Cami İbadete Açıldı
  25 Şub Ankara'da Yeni Bir Cami İbadete Açıldı

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde Akkuzulu Mahallesi'nde inşası tamamlanan Akkuzulu Yıldırım Beyazıt Cami, açılış töreniyle ibadete açıldı. Caminin yapımına destek olan mahalle sakinlerine teşekkür eden Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, ilçe ve mahallenin önemli bir ibadethane kazandığını belirtti. Cami, 2 yılda tamamlanmış ve 15 milyon TL'ye mal olmuştur. Açılış töreninde dualar eşliğinde kurdele kesildi ve kılınan namazın ardından yemek ikramı yapıldı.

 • Çubuk'ta 33 öğrenci için hafızlık icazet töreni düzenlendi
  25 Şub Çubuk'ta 33 öğrenci için hafızlık icazet töreni düzenlendi

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde hafızlığını tamamlayan 33 öğrenci için icazet töreni yapıldı. İlçe Müftülüğüne bağlı kurslarda Kur'an-ı Kerim'i ezberleyen hafızlar için Camii Kebir'de düzenlenen törende, caminin imam hatibi Uğur Arslan başta olmak üzere çok sayıda hafız ile icazetlerini alacak öğrenciler Reisül Kurra Mustafa Demirkan gözetiminde Kur'an-ı Kerim okudu. İl Müftüsü Dr. Hasan Çınar, bu güzel günü yaşamalarından dolayı Cenabıhak'ka şükrettiklerini dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti. Demirkan'ın hatim duasının ardından protokol üyeleri, hafızlara icazet belgelerini ve çeşitli hediyeler verdi. Programa, Belediye Başkan Yardımcısı Lokman Kılıç, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hafızlık Eğitimi Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, müftülüler, hafızların aileleri ile vatandaşlar katıldı.

 • Ankara'da Rehin Alınan Çocuk Kurtarıldı
  22 Şub Ankara'da Rehin Alınan Çocuk Kurtarıldı

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde, psikolojik problemleri ve uyuşturucu madde bağımlılığı olan bir kişi, boşandığı eşinden olan 7 yaşındaki oğlunu rehin aldı. Polis ekipleri, saldırganın tehditlerine rağmen operasyon düzenleyerek çocuğu kurtardı. Saldırgan baba ise etkisiz hale getirildi ve tedavi için hastaneye götürüldü. Olay sırasında yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildiği belirtildi.

 • İYİ Parti Aday Tanıtımında Gerginlik
  14 Şub İYİ Parti Aday Tanıtımında Gerginlik

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara ilçe başkan adaylarını tanıttığı toplantıda, eski AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Hilmi Özer'in aday gösterilmesine tepki gösteren partililer arasında arbede yaşandı. Tepki gösteren partililer salondan çıkarıldı.

 • İYİ Parti Ankara İlçe Başkan Adayları Tanıtıldı, Etimesgut Adayı Tartışmalara Neden Oldu
  14 Şub İYİ Parti Ankara İlçe Başkan Adayları Tanıtıldı, Etimesgut Adayı Tartışmalara Neden Oldu

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı. Eski AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Hilmi Özer'in İYİ Parti'den aday gösterilmesine tepki gösteren partililer arasında arbede yaşandı. Akşener, toplantıda diğer ilçe adaylarını da duyurdu. Etimesgut adayının tepki görmesinin ardından salondaki partililer görevlilerce çıkarıldı.

 • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı
  14 Şub İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı. İYİ Partinin Ankara ilçe belediye başkan adayları, Akşener'in katıldığı toplantıyla tanıtıldı. Etimesgut Belediyesi başkan adayı Hilmi Özer'in adının anons edilmesi üzerine parti üyeleri protestoda bulundu. Akşener, konuşmasında Sevin Çağlayan'a destek verdi ve adayların tanıtımı yapıldı.

 • İYİ Parti, Ankara Büyükşehir İlçe Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
  14 Şub İYİ Parti, Ankara Büyükşehir İlçe Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Ankara Büyükşehir İlçe Belediye Başkan Adaylarını tanıttı. 18 ilçe belediye başkan adayı açıklandı.

 • İYİ Parti'nin aday tanıtım toplantısında olay! Sloganlarla başladı, kavgaya dönüştü
  14 Şub İYİ Parti'nin aday tanıtım toplantısında olay! Sloganlarla başladı, kavgaya dönüştü

  Ankara'da İYİ Parti'nin ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım töreninde protesto yaşandı. Etimesgut Belediye Başkan Adayı olarak Hilmi Özer'in duyurulmasıyla ilçe teşkilatı üyeleri tepki gösterdi. Üyeler, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Kürşat Zorlu ve Burak Akburak'ı istifaya davet etti. Gerginlik daha sonra kavgaya dönüştü. Olaylar sonrası Akşener, Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım'ı görevden aldı.

 • Turgut Altınok: Ankara'ya milyonlarca turist gelecek
  14 Şub Turgut Altınok: Ankara'ya milyonlarca turist gelecek

  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Ankara'ya milyonlarca turistin geleceğini söyledi. Altınok, Keçiören Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı hizmetlerle ilçeyi turizm merkezine dönüştürdüğünü belirtti. Ayrıca, Ankara'nın ulaşım sorununu çözmek için metro projeleri üzerinde çalıştıklarını ve havaalanı yolu metrosunun 2024'te ihale edileceğini açıkladı. Altınok, Ankara'nın kalkınması için projeleri olduğunu ve bu projelerle Türkiye'nin her yerinden turistleri Ankara'ya çekeceklerini ifade etti.

 • Turgut Altınok: Ankara'ya milyonlarca turist gelecek
  14 Şub Turgut Altınok: Ankara'ya milyonlarca turist gelecek

  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Ankara'ya milyonlarca turist geleceğini söyledi. Altınok, Keçiören Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı hizmetleri anlattı ve Ankara'nın ulaşım sorunlarına çözüm önerilerini paylaştı.

 • CHP'den il ve ilçe belediye başkan adayları açıklandı
  13 Şub CHP'den il ve ilçe belediye başkan adayları açıklandı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) kabul edilen ve Parti Meclisi'nden (PM) geçen il ve ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

 • Ankara'da Uyuşturucu Operasyonunda 6 Kişi Yakalandı
  12 Şub Ankara'da Uyuşturucu Operasyonunda 6 Kişi Yakalandı

  Ankara'da yapılan jandarma operasyonlarında 5 şüpheli uyuşturucu madde üretimi ve ticareti yaparken yakalandı. Operasyonlarda 430 gram esrar, 72 gram sentetik uyuşturucu ve diğer uyuşturucu malzemeler ele geçirildi. Yakalanan şüpheliler hakkında adli işlemler başlatıldı.

 • Ankara'da Uyuşturucu Operasyonu: 430 gram esrar ve 72 gram metamfetamin ele geçirildi
  12 Şub Ankara'da Uyuşturucu Operasyonu: 430 gram esrar ve 72 gram metamfetamin ele geçirildi

  Ankara'da yapılan 'Uyuşturucu Madde İmal ve Ticaretinin Önlenmesine' yönelik operasyonda, 430 gram esrar ve 72 gram metamfetamin ele geçirildi. Operasyonda 1 şüpheli tutuklandı. Operasyon kapsamında ayrıca uyuşturucu kullanma aparatları, uyuşturucu olduğu değerlendirilen sıvı ve muhtelif tarihi eserler de ele geçirildi. 5 şüpheli hakkında adli işlemlere başlandı.

 • Çubuk Belediye Başkanı Kırgız asıllı vatandaşlarla bir araya geldi
  12 Şub Çubuk Belediye Başkanı Kırgız asıllı vatandaşlarla bir araya geldi

  Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, seçim çalışmaları kapsamında ilçede yaşayan Kırgız asıllı vatandaşlarla bir araya geldi. Demirbaş, Kırgız asıllı vatandaşları ziyaret ederek, geleneksel yiyeceklerle karşılandı. Konuşmasında komşuluk ilişkilerine vurgu yapan Demirbaş, ilçede yaşayan herkesle istişare halinde olduklarını ve sorunlara yenilikçi bir anlayışla yaklaştıklarını belirtti. AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Kılıç ise ziyaretin amacının Kırgız vatandaşların desteğini almak ve taleplerini dinlemek olduğunu ifade etti.

 • Çubuk Kaymakamlığı SYDV ADEM Kursiyerleri Sergi Açtı
  07 Şub Çubuk Kaymakamlığı SYDV ADEM Kursiyerleri Sergi Açtı

  Çubuk Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesindeki Aile Destek Merkezi (ADEM) kursiyerleri, Çubuk Belediyesi'nin desteğiyle Atatürk Parkı'nda sergi açtı. Sergide, yaklaşık 60 kursiyerin el emeği ürünleri sergilendi ve kadınlar kendi ürünlerini satışa sundu. ADEM Koordinatörü Zeynep Bababcan, kursiyerlerin dezavantajlı kadınlar olduğunu ve çeşitli el işi ürünleri ortaya çıkardıklarını belirtti. Sergiye yoğun ilgi gösteren ilçe sakinleri memnuniyetlerini dile getirdi. SYDV Müdürü Hasan Işık, tüm ilçe halkını sergiyi ziyaret etmeye davet etti.

 • Çubuk'ta Kahramanmaraş depremi kurbanları için anma programı düzenlendi
  06 Şub Çubuk'ta Kahramanmaraş depremi kurbanları için anma programı düzenlendi

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde, 6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için anma programı düzenlendi. Programda Kur'an-ı Kerim tilaveti, dua ve mevlit okundu. Depremzede ailelerine ziyaretler gerçekleştirildi ve başsağlığı dilekleri iletilerek destek mesajları verildi.

 • AK Parti'den Çubuk Belediye Başkanlığına yeniden aday gösterilen Baki Demirbaş, baba ocağı Camili Mahallesi'nde karşılandı
  04 Şub AK Parti'den Çubuk Belediye Başkanlığına yeniden aday gösterilen Baki Demirbaş, baba ocağı Camili Mahallesi'nde karşılandı

  AK Parti'den Çubuk Belediye Başkanlığına yeniden aday gösterilen Baki Demirbaş, baba ocağı Camili Mahallesi'nde kurban kesilerek karşılandı. Demirbaş, hizmetlerine devam edeceğini belirterek, şehitlere Allah'tan rahmet diledi ve saygıyla selamladı.

 • Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, şehrin gelişmesine katkı vereceklerini söyledi
  03 Şub Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, şehrin gelişmesine katkı vereceklerini söyledi

  Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Buzlu Spor Kompleksi ve Yüzme Havuzundaki sosyal tesiste düzenlenen toplantıda, Çubuk'ta ilk defa üst üste iki dönem bir belediye başkanın aday gösterilmesinin kendisine nasip olduğunu belirtti. Demirbaş, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra AK Parti adayı Turgut Altınok'un Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanması ile hem Ankara'nın hem de ilçelerinin hizmete doyacağını vurguladı.

 • Ankara Çubuk'ta Okul Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi
  01 Şub Ankara Çubuk'ta Okul Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde okul güvenliği koordinasyon ve eğitim değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda, okulların fiziki şartlarının düzeltilmesi ve güvenlik önlemlerinin arttırılması vurgulandı. Kaymakam Adem Keleş, okullarda güvenlik adımlarının atıldığını ve kamera sistemlerinin tüm okullarda bulunduğunu belirtti. Ayrıca, çocukları zararlı alışkanlıklardan korumak için okullara art niyetli kişilerin yaklaştırılmaması gerektiğini söyledi. Toplantıda ayrıca, ilçede yapılacak kültür merkezi projesi ve spor salonu hakkında bilgi verildi ve emekliye ayrılan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hilmi Karaot'a plaket ve hediyeler verildi.

 • Çubuk ilçesinde 140 hak sahibi vatandaşa arsa tapuları dağıtıldı
  01 Şub Çubuk ilçesinde 140 hak sahibi vatandaşa arsa tapuları dağıtıldı

  Çubuk Belediyesi tarafından Yenice Mahallesi'nde gerçekleştirilen imar çalışmaları sonucunda 140 hak sahibi vatandaşa arsa tapuları düzenlenen törenle teslim edildi. Belediye Başkanı Baki Demirbaş, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Kılıç ve diğer yetkililerin katıldığı tapu dağıtım töreninde, Yenice Mahallesi sakinlerinin uzun süredir beklediği tapular sahiplerine teslim edildi.

 • Gürün'deki Gökpınar Gölü'nde Eksi 7 Derecede İrtifa Dalışı Yapıldı
  31 Oca Gürün'deki Gökpınar Gölü'nde Eksi 7 Derecede İrtifa Dalışı Yapıldı

  Sivas'ın Gürün ilçesinde bulunan Gökpınar Gölü, turkuaz rengi ve berrak suyuyla 'doğal akvaryum' olarak nitelendiriliyor. Yıldız Doğa Sporları Spor Kulübü üyeleri, eksi 7 derece hava sıcaklığında gölde irtifa dalışı gerçekleştirdi. Göl, dört mevsim dalış yapma imkanı sunuyor ve turistlerin ilgisini çekiyor.

 • AK Parti Çubuk Belediye Başkan adayı Baki Demirbaş coşkuyla karşılandı
  25 Oca AK Parti Çubuk Belediye Başkan adayı Baki Demirbaş coşkuyla karşılandı

  AK Parti Çubuk Belediye Başkan adayı Baki Demirbaş, ilçede coşkuyla karşılandı. Ankara'da düzenlenen Cumhur İttifakı'nın Aday Tanıtım Toplantısı'nda adaylığı açıklanan Demirbaş'ı, partililer ve vatandaşlar davul zurna eşliğinde karşıladı. Demirbaş, seçimler için gece gündüz çalışacaklarını ve yüzde 80 oy alarak Ankara'da birinci olacaklarını belirtti.

 • Cumhur İttifakı, Ankara'da 16 ilçe belediye başkanını yeniden aday gösterdi
  24 Oca Cumhur İttifakı, Ankara'da 16 ilçe belediye başkanını yeniden aday gösterdi

  Cumhur İttifakı, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Ankara'daki 25 ilçe belediye başkanından 16'sını yeniden aday gösterdi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: İş bilmezlerin elinde şehirlerimiz perişan oldu
  24 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: İş bilmezlerin elinde şehirlerimiz perişan oldu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: İş bilmezlerin elinde şehirlerimiz perişan olduCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ve Cumhur İttifakı dışında vizyoner program ve projelere önem veren başka siyasi yapı olmadığını söyleyerek, "Bırakınız yeni eser yapmayı, devam eden çalışmaların üstünü...

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: İş bilmezlerin elinde şehirlerimiz perişan oldu (2)
  24 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: İş bilmezlerin elinde şehirlerimiz perişan oldu (2)

  'BİZ İŞİMİZE BAKACAĞIZ'Erdoğan, AK Parti'nin kurulduğu günden beri eser ve hizmet siyasetiyle milletin gönlünde yer ettiğini ifade ederek, "Türkiye'nin siyasi, diplomatik, ekonomik, askeri atılımlarından rahatsız olanların Türkiye'nin önünü kesmek için sahneledikleri oyunların...

 • Erdoğan: Akla Ziyan Dedikodularla, Ekonomide Temin Ettiğimiz Güven ve İstikrar İklimini Bozacak Kampanyalar Başlatıyorlar
  24 Oca Erdoğan: Akla Ziyan Dedikodularla, Ekonomide Temin Ettiğimiz Güven ve İstikrar İklimini Bozacak Kampanyalar Başlatıyorlar

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Ankara'da 20'si AKP'den ve 5'i MHP'den olmak üzere 25 ilçenin belediye başkan adaylarını açıkladı. Erdoğan; "Gezi olaylarından beri ülkenin attığı her hayırlı adıma takoz olmaya misyon olmayı edinenler son dönemde yine ortalığa döküldüler. Mesela, Merkez Bankası rezervlerimiz 145,5 milyar dolarla rekor mu kırdı, bunlar hemen harekete geçiyor. Akla ziyan dedikodularla, ekonomide binbir güçlükle temin ettiğimiz güven ve istikrar iklimini bozacak kampanyalar başlatıyorlar. Uzaya astronot gönderip bu alanda tarihi bir adım mı attık, bunları adeta afakanlar basıyor. Projenin mahiyetinden maliyetine kadar bir sürü deli saçması iddia ile yapılan bu güzel işi değersizleştirmenin peşine düşüyorlar" dedi.

 • AK Parti'nin Ankara Çubuk Belediye Başkan Adayı Baki Demirbaş
  24 Oca AK Parti'nin Ankara Çubuk Belediye Başkan Adayı Baki Demirbaş

  Ankara'da AK Parti'nin Çubuk Belediye Başkan adayı Baki Demirbaş oldu. İşte Baki Demirbaş'ın hayatı ve siyasi kariyeri...

 • Cumhur İttifakı'nın Ankara'daki 25 ilçe belediye başkan adayları açıklandı
  24 Oca Cumhur İttifakı'nın Ankara'daki 25 ilçe belediye başkan adayları açıklandı

  Cumhur İttifakı, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Ankara'daki 25 ilçe belediye başkan adayını tanıttı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen programda, AK Parti'nin 20 ve MHP'nin 5 olmak üzere aday gösterdiği ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

 • Ankara'da Cumhur İttifakı'nın 25 ilçe belediye başkan adayı belli oldu
  24 Oca Ankara'da Cumhur İttifakı'nın 25 ilçe belediye başkan adayı belli oldu

  Ankara'da AK Parti'nin 20 ve MHP'nin 5 olmak üzere Cumhur İttifakı'nın 25 ilçe belediye başkan adayı belirlendi. AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla yapılan tanıtım toplantısında AK Parti'nin adayları açıklandı. MHP'nin destekleneceği ilçelerin adayları da sahneye çağırılarak tanıtıldı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Ankara ilçe adaylarını açıkladı
  24 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Ankara ilçe adaylarını açıkladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da yapılan toplantıda Ankara'nın ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Çankaya'da Duhan Kalkan, Beypazarı'nda Tuncer Kaplan, Keçiören'de ise Zafer Çoktan aday oldu. İşte sıralı tam liste...

 • AK Parti'de bugün açıklanacak Ankara ilçe belediye başkan adayları netleşti! İşte isim isim liste
  23 Oca AK Parti'de bugün açıklanacak Ankara ilçe belediye başkan adayları netleşti! İşte isim isim liste

  Türkiye'nin kilitlendiği 31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimler için AK Parti'nin çalışmaları sürüyor. AK Parti'nin bugün açıklayacağı Ankara'daki ilçe belediye başkan adaylarının isimleri kulislerden sızdı. İşte isim isim liste.

 • Ankara'nın Çubuk ve Beypazarı ilçelerinde öğrenciler karne heyecanı yaşadı
  19 Oca Ankara'nın Çubuk ve Beypazarı ilçelerinde öğrenciler karne heyecanı yaşadı

  Çubuk'ta 21 bin 800 öğrenci karnelerini alarak yarı yıl tatiline girdi. Kaymakam Adem Keleş, Belediye Başkan Yardımcısı Harun Olmuş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, çocukların karne heyecanına ortak oldu. Beypazarı ilçesinde ise 10 bin 300 öğrenci karne aldı. Kaymakam Vedat Yılmaz, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Uslu, okul müdürleri, öğretmenler ve aileler karne törenine katıldı.

 • Kahramanmaraş Belediye Başkanı Çubuk'a ziyarette bulundu
  17 Oca Kahramanmaraş Belediye Başkanı Çubuk'a ziyarette bulundu

  Kahramanmaraş'ın Pazarcık İlçe Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, Ankara'nın Çubuk ilçesine ziyarette bulundu. Yılmazcan, deprem sonrası yardımlarından dolayı Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş ve ilçe halkına teşekkür etti. Ziyarette AK Parti Çubuk İlçe Başkanı Ahmet Kılıç ve eski milletvekillerinden Mehmet Yilmazcan da yer aldı.

 • Ankara 1. Bölge Finali'nde Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması Gerçekleştirildi
  12 Oca Ankara 1. Bölge Finali'nde Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması Gerçekleştirildi

  Çubuk ilçesinde düzenlenen Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması'nın Ankara 1. Bölge Finali, Çubuk Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirildi. Yarışmada birinci olan Yusuf Emin Gündoğmuş, ikinci olan Talha Alabaş ve üçüncü olan Abdusselam Alkhalaf ödüllerini aldı. Programa, Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Demirbaş, herkesin bu yarışmanın kazananı olduğunu belirterek gençlerin milli ve manevi duygularla yetişmesinin önemine vurgu yaptı. Kılıç ise yarışmaya katılan öğrencileri tebrik etti.

 • Afyonkarahisar'da define avcıları jandarmanın baskınıyla yakalandı
  05 Oca Afyonkarahisar'da define avcıları jandarmanın baskınıyla yakalandı

  Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesinde define avcılarının kaçak kazı yapacağı bilgisi üzerine jandarma ekipleri harekete geçti. Ekipler, Mallıca köyü Samanlı Yaylası Dolangel mevkiinde bir araçta yapılan aramada alan tarama cihazı, dedektör, kazma ve diğer kazı malzemelerini ele geçirdi. H.A., M.E. ve M.D. isimli şahıslar gözaltına alındı.

 • Afyonkarahisar'da kaçak kazı yapan 3 şüpheli gözaltına alındı
  05 Oca Afyonkarahisar'da kaçak kazı yapan 3 şüpheli gözaltına alındı

  Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesinde kaçak kazı yaptıkları iddiasıyla 3 şüpheli, gözaltına alındı. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Mallıca köyü Samanlı Yaylası Dolangel mevkisindeki ormanlık alanda bir otomobilin bulunduğu ihbarı üzerine çalışma başlattı. Bölgeye giden ekipler, takip sonucu durdurdukları araçta yapılan aramada, alan tarama cihazı, dedektör, kazma, 3 anten çubuk, akü ve çeşitli malzemeler ele geçirdi. Gözaltına alınan araçtaki H.A, M.E. ile M.D'nin jandarmadaki işlemleri sürüyor.

 • Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, yeni yılı sahada görev yapan ekiplerle karşıladı
  01 Oca Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, yeni yılı sahada görev yapan ekiplerle karşıladı

  Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Kılıç ve beraberindekiler ile birlikte Zabıta Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve diğer belediye ekiplerini ziyaret ederek yapılan denetim ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Demirbaş, ilçede herhangi bir sorun olmadan huzurlu bir şekilde yeni yıla girildiğini belirtti ve 2024 yılının tüm ülkeye ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi.

 • Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehitler için mevlit okutuldu
  29 Ara Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehitler için mevlit okutuldu

  Çubuk Belediyesi ve Terör Mağdurları Derneği tarafından Büyük Cami'de düzenlenen mevlit programında, İlçe Müftüsü Tahsin Yazgan ve din görevlileri Kur'an-ı Kerim okuyarak dua etti. Dernek Başkanı Zeki Avan, tüm şehitlere Allah'tan rahmet diledi. Şehit babası Ahmet Tüyan ise şehit ailelerinin acılarını ve gözyaşlarını dile getirdi.

 • İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım'dan görevden alma açıklaması
  22 Ara İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım'dan görevden alma açıklaması

  İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım, Çankaya İlçe Başkanı ve İlçe Yönetimine görevden el çektirildiğini ve yerine avukat Doğukan Kozan'ın Kurucu İlçe Başkanı olarak atandığını açıkladı. Yıldırım, ayrıca Akyurt, Çubuk, Haymana, Beypazarı, Etimesgut, Altındağ, Polatlı, Mamak ve Keçiören ilçe başkanlarının da görevden alındığını duyurdu.

 • İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım, ilçe başkanlarını görevden aldı
  21 Ara İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım, ilçe başkanlarını görevden aldı

  İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Akyurt, Çubuk, Haymana ve Beypazarı ilçe başkanlarının görevden alındığını duyurdu.

 • Kocasinan Belediyesi Çölyaklı Ailelere Destek Veriyor
  18 Ara Kocasinan Belediyesi Çölyaklı Ailelere Destek Veriyor

  Kocasinan Belediyesi, 2017 yılından bu yana ilçede yaşayan çölyaklı ailelere destek olmak amacıyla çölyak paketleri dağıtıyor. Bugüne kadar 5 bin 635 çölyak paketi dağıtılan belediye, Türkiye'de diğer belediyelere örnek oluyor. Ayrıca, 'Glutensiz Kayseri Mutfağı' projesiyle çölyaklı bireylere özel ürünler sunuyor.

 • Çubuk'ta İsrail'in Gazze'ye saldırısını protesto yürüyüşü
  16 Ara Çubuk'ta İsrail'in Gazze'ye saldırısını protesto yürüyüşü

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenlendi. İHH Çubuk Şubesi öncülüğünde oluşturulan Çubuk Filistin Dayanışma Platformu üyeleri, Merkez Cami önünde toplandı. Yürüyüşte İsrail'in saldırılarına tepki gösterildi ve Atatürk Parkı'nda öldürülen çocuklar için şiir okundu. Çubuk Belediye Başkanı ve AK Parti İlçe Başkanı da yürüyüşe destek verdi.

 • Kızılay Çocuk Üniversitesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi
  14 Ara Kızılay Çocuk Üniversitesi Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

  Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ), Türk Kızılay'ı ve Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Kızılay Çocuk Üniversitesi projesi mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Törene AYBÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu, Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Türk Kızılay'ı Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz ve öğrenciler katıldı. Proje kapsamında seçilen başarılı öğrenciler, üniversitede eğitim programlarına katıldıktan sonra mezun oldu.

 • Başkentte kaçakçılık operasyonu: 3 şüpheli yakalandı
  05 Ara Başkentte kaçakçılık operasyonu: 3 şüpheli yakalandı

  Ankara'da jandarma ekipleri tarafından düzenlenen kaçakçılık operasyonlarında 3 şüpheli yakalandı. Operasyonlarda sahte zeytinyağı ve kaçak nargile ürünleri ele geçirildi.

 • Ankara'da Gazze yararına kermes düzenlendi
  05 Ara Ankara'da Gazze yararına kermes düzenlendi

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Gazze yararına kermes düzenlendi. Kermese Kaymakam Adem Keleş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı. Kermesten elde edilecek gelir, Diyanet Vakfı tarafından Gazze'ye yardım olarak gönderilecek.

 • Çubuk'ta Engelliler Günü nedeniyle programlar düzenlendi
  04 Ara Çubuk'ta Engelliler Günü nedeniyle programlar düzenlendi

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

 • Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı
  02 Ara Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı

  - Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı Yeniden Refah Partisi 31 Mart yerel seçimlerinde il, ilçe ve belde başkan adaylarını düzenledikleri tanıtım toplantısıyla duyurdu.

 • Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı
  02 Ara Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarını tanıttı

  Yeniden Refah Partisi 31 Mart yerel seçimlerinde il, ilçe ve belde başkan adaylarını düzenledikleri tanıtım toplantısıyla duyurdu.

 • Çubuk'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı
  24 Kas Çubuk'ta 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen törende göreve asaleten atanan öğretmenler yemin etti.

 • Çubuk'ta öğretmenler yemekte buluştu
  24 Kas Çubuk'ta öğretmenler yemekte buluştu

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçeye yeni atanan ve meslekte en deneyimli öğretmenler bir araya geldi.

 • Çubuk'ta uyuşturucu operasyonu: Karı koca gözaltına alındı
  23 Kas Çubuk'ta uyuşturucu operasyonu: Karı koca gözaltına alındı

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde düzenlenen operasyonda karı koca 2 şüpheli gözaltına alındı. Evde yapılan aramada çalıntı tabanca, uyuşturucu madde ve mermiler ele geçirildi.

 • Ankara'nın Çubuk ilçesinde kar yağışı etkili oldu
  19 Kas Ankara'nın Çubuk ilçesinde kar yağışı etkili oldu

  Ankara'nın Çubuk ilçesinin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Karagöl Tabiat Parkı beyaza büründü ve ziyaretçiler karın keyfini çıkardı. Ayrıca Nallıhan ilçesinde de kar yağışı yaşandı.

 • Samsun'da Kaçak Kazı Yapan 4 Kişi Yakalandı
  16 Kas Samsun'da Kaçak Kazı Yapan 4 Kişi Yakalandı

  Samsun'un Atakum ilçesinde, Jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucunda kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı. Şüphelilerin üzerinde bir jeneratör, bir hilti, bir balyoz, bir levye, iki kürek, iki demir çubuk ve beş demir çivi ele geçirildi.

 • AK Parti Çubuk İlçe Başkanı Ahmet Kılıç, görevi Erhan Kuşçu'dan devraldı
  16 Kas AK Parti Çubuk İlçe Başkanı Ahmet Kılıç, görevi Erhan Kuşçu'dan devraldı

  AK Parti Çubuk İlçe Başkanı Ahmet Kılıç, görevi Erhan Kuşçu'dan devraldı. Kuşçu, belediye başkan aday adaylığını açıkladığı için istifa etti ve görevi Kılıç'a devretti. Kılıç, uzun yıllardır partiye hizmet verdiğini ve ilçe başkanlığı görevinin sorumluluğunun farkında olduğunu belirtti. Kuşçu ise Kılıç'a başarılar diledi ve parti üyelerine teşekkür etti. Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş da Kılıç'ı tebrik etti.

 • Özgür Özel: Bu Darbe Girişiminde Recep Tayyip Erdoğan'a Meydanı Bırakmayız, Ona Dar Ederiz. Haddini Bilsin.
  14 Kas Özgür Özel: Bu Darbe Girişiminde Recep Tayyip Erdoğan'a Meydanı Bırakmayız, Ona Dar Ederiz. Haddini Bilsin.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM grup toplantısında, “Siz kalkışıp bu Anayasa’yı askıya alırsanız bunun adı darbedir, askerler yapıyorsa askeri darbedir, siviller yapıyorsa sivil darbedir, ülkenin Cumhurbaşkanlığı makamında oturan bir partinin genel başkanı yapıyorsa bu ömrümde gördüğüm en hadsiz darbedir. Ama bu darbe girişiminde Recep Tayyip Erdoğan’a meydanı bırakmayız, ona dar ederiz. ‘Gidip kapılarını çalacağız’ diyor. Anayasayı değiştirecek Anayasa Mahkemesi’ni güçsüzleştirecek. Anayasa herkes için yapılır, hatta her doğana yapılır. Her doğan çocuk için yapılır. Bu anayasa her doğana değil Erdoğan’a yapıldığı için şu anda kriz üretmektedir. Çünkü birisini hem bir partinin başı hem de devletin başı yapmaktadır. Bu anayasa her doğanın değil Erdoğan’ın anayasasıdır. Sayın Erdoğan sende anayasayı değiştirecek sayı yok. Özgür Özel’de, CHP’de de seninle birlikte Anayasa Mahkemesi’ni güçsüzleştirecek, kararlarına uymamayı keyfileştirecek, Anayasa’yı hiçleştirecek bir iş birliğine gidecek göz yok. Bizde öyle göz yok kardeşim. Seninle birlikte Anayasa’yı çiğnemeye kalkarsam gözüm çıksın kardeşim, gözüm çıksın” dedi.

 • Ankara'da Ebu Hanife Kuran Kursu'nda Hafızlık İcazet Töreni
  13 Kas Ankara'da Ebu Hanife Kuran Kursu'nda Hafızlık İcazet Töreni

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde Ebu Hanife Kuran Kursu'nda eğitimlerini tamamlayan 33 kursiyer için hafızlık icazet töreni düzenlendi. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Konuşmaların ardından hafızlığını tamamlayan öğrencilere anne ve babaları hafızlık taçlarını takarken, protokol üyeleri tarafından da icazet belgeleri ve hediyeler verildi.

 • Kılıçdaroğlu: Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım (3)
  04 Kas Kılıçdaroğlu: Sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım (3)

  'DIŞ POLİTİKA İKTİDARA BIRAKILAMAYACAK KADAR MÜHİM VE ÖNEMLİ BİR ALANDIR'CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, 38'inci Olağan Kurultay'da konuştu.

 • CHP 38. Olağan Kurultayı... Özgür Özel: 'Hiç Üstüme Alınmadım. CHP'de Hançer Yok, Hançerleyecek de Kimse Yok'
  04 Kas CHP 38. Olağan Kurultayı... Özgür Özel: "Hiç Üstüme Alınmadım. CHP'de Hançer Yok, Hançerleyecek de Kimse Yok"

  CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, CHP'nin 38. Olağan Kurultayı’nda yaptığı adaylık konuşmasında; “Biraz önce sayın Genel Başkanımızın kullandığı bir ifade kapının önünde onlarca mikrofona, onlarca kameraya dönüştü. Diyorlar ki, 'Sayın Genel Başkan bir hançerden bahsetti, bu hançer konusu sizinle ilgili mi'… Vallahi hiç üstüme alınmadım, hiçbirimizin üstüne alınmadım. CHP'de hançer yok, hançerleyecek de kimse yok. Ama sayın Genel Başkanım, hani benim de şu kadarcık diyecek bir şey varsa en iyi siz bilirsiniz ki bizim ne partide ne partililerde hançer olmaz, ama bizim partide kılıç da olmaz” diye konuştu.

 • İnebolu'da dere yatağına düşen Türk bayrağı kurtarıldı
  31 Eki İnebolu'da dere yatağına düşen Türk bayrağı kurtarıldı

  Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde dere yatağına düşen Türk bayrağı, İhlas Haber Ajansı İnebolu İlçe Temsilcisi tarafından çamurun içinden alınarak muhafaza edildi.

 • Kastamonu'yu kalkındıracak dev projede yapım sözleşmesinde imzalar atıldı
  30 Eki Kastamonu'yu kalkındıracak dev projede yapım sözleşmesinde imzalar atıldı

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan ve 268 milyon 790 bin TL'ye ihaleyi kazanan firma ile Devrekani Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyeti arasında yapım sözleşmesi imzalandı.

 • Ankara'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu köylere de yayıldı
  29 Eki Ankara'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu köylere de yayıldı

  Ankara'da 29 Cumhuriyet Bayramı, köylerde de kutlandı. Çubuk'ta köylü bir kadın Gazi Mustafa Kemal Atatürk için şiir okudu, Haymana'da ise 4 bin 447 metrelik Türk bayrağı açıldı. Cumhuriyet'in 100. yılı Ankara'nın ilçeleri ve köylerinde de coşkuyla kutlandı. Haymana'da 4 bin 447 metrelik Türk bayrağı taşındı. Çubuk'ta Meşeli köyünde vatandaşlar, önce Türk bayrakları ile yürüyüş yaptı, daha sonra da köy okulunda kutlamalar gerçekleştirildi. Bir köylü kadın Gazi Mustafa Kemal Atatürk için şiir okudu. Köylüler daha sonra yöresel kıyafetleriyle erik dalı oynadı. Haymana'daki kutlamada konuşan Haymana Kaymakamı Osman Sak 'Biz de Haymana olarak aynı coşkuyla kutlamak istedik. Cumhuriyetimizin ve tarihimizin önemli sayıları var. 1071 Anadolu'nun kapılarının açılışı, 1453 İstanbul'un fethi ve 1923 Cumhuriyetimizin ilanı biz bunları toplayarak 4 bin 447 metre dünyanın ve Türkiye'nin en uzun Türk Bayrağını açmak istedik. Haymana halkı da buna sahip çıktı. Bu uzunluktaki bayrağı açıp yürüyeceğiz. Cumhuriyetimize ve Haymanamıza hayırlı olsun' dedi.

 • Ankara'nın ilçelerinde Cumhuriyetin Bayramı kutlanıyor
  29 Eki Ankara'nın ilçelerinde Cumhuriyetin Bayramı kutlanıyor

  Cumhuriyetin ilanının 100. yılı düzenlenen törenlerle kutlandı.

 • Çubuk'ta Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında sağlık için yürüyüş yapıldı
  27 Eki Çubuk'ta Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında sağlık için yürüyüş yapıldı

  Çubuk ilçesinde Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında sağlık için yürüyüş gerçekleştirildi. Çubuk Kaymakamı Adem Keleş, Belediye Başkanı Baki Demirbaş, kurum amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, vatandaşlar ve öğrencilerin katılımıyla 'Türkiye'nin 100. yılında 7'den 77'ye sağlık için yürüyorum' programı kapsamında Ankara Bulvarı'ndan Atatürk Parkı'na kadar yürüyüş yapıldı. Yürüyüşün ardından Atatürk Parkı'nda kurulan stantlarda, sağlık çalışanları tarafından vatandaşlar sağlık taramasından geçirildi. Çubuk İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Aytekin Kuleyin, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında kurum olarak çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Etkinlikle sağlıklı yaşam ve önleyici sağlık taramasının önemini vurgulamaya çalıştıklarını anlatan Kuleyin, şöyle konuştu: 'Bu programla kurum olarak 100. yılımız etkinlikleri kapsamında koruyucu sağlık önlemlerini ön plana çıkartmaya çalıştık. Yürüyüşün ardından burada sağlık taramaları yapılırken, sağlık kurumlarında yürütülen çalışmalar hakkında da bilgilendirmeler yapıldı. Vatandaşlarımızın erken teşhis konusunda yapmaları gerekenleri anlattık. Beklediğimizden de çok bir katılım oldu. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizin Cumhuriyet Bayramı'nı şimdiden kutluyorum.'

 • Bozyazı'da Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri Kapsamında Türk Bayrağı Yenilendi
  27 Eki Bozyazı'da Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri Kapsamında Türk Bayrağı Yenilendi

  Mersin'in Bozyazı ilçesinde, cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde ilçe merkezindeki kalede bulunan Türk bayrağı yenilenerek göndere çekildi. Softa Kalesi'nde gerçekleştirilen 'Softa kalesi bayrak değişimi' etkinliğine, ilçe emniyet müdürü, kaymakamlık yetkilileri, mahalle muhtarı, belediye personeli, Kızılay gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.

 • İHH Çubuk Şubesi Kadın Kolları, Gazze'ye Yardım Kermesi Düzenledi
  27 Eki İHH Çubuk Şubesi Kadın Kolları, Gazze'ye Yardım Kermesi Düzenledi

  İHH Çubuk Şubesi Kadın Kolları, İsrail'in saldırılarına maruz kalan Gazze halkına yardım amacıyla yardım kermesi düzenledi. Kadınların hazırladığı el yapımı ürünlerin satışa sunulduğu kermeste, Gazze halkının yaşadığı dram ve saldırılar fotoğraf sergisiyle anlatıldı. Çubuk Kaymakamı ve Belediye Başkanı da kermesi ziyaret ederek desteklerini sundu. İHH Çubuk Kadın Kolları Başkanı, ev kadınlarının el işi ürünlerini satışa sunduklarını ve toplanan paralarla Gazze halkına insani yardımların ulaştırılacağını belirtti.

 • Ankara Çubuk'ta Tarım Çalıştayı Düzenlendi
  17 Eki Ankara Çubuk'ta Tarım Çalıştayı Düzenlendi

  AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından organize edilen ve Çubuk Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2. Bölge Tarım Çalıştayı'nda, ilçenin tarımsal üretim potansiyeli ve projeleri masaya yatırıldı. Çalıştayda, tarım arazilerinin korunması, üreticilerin karlılığının artırılması ve tarıma dayalı organize sanayi bölgesi oluşturulması gibi konular ele alındı. AK Parti milletvekilleri ise tarım ve hayvancılık alanında yapılan çalışmalardan bahsetti ve katılımcıların görüş, öneri ve sorunlarını ilgili bakanlara ileteceklerini belirtti.

 • Muhtarın Çalınan Bisikleti Bulundu
  01 Eki Muhtarın Çalınan Bisikleti Bulundu

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde muhtar Zeki Avan'ın çalınan 30 yıllık bisikleti polis ekiplerince bulunup teslim edildi. Bisikletin manevi değeri olduğunu belirten Avan, emniyet müdürlüğüne teşekkür etti.

 • Çubuk MHP Kongresinde Serhat Uluağaçlı İlçe Başkanı Seçildi
  23 Eyl Çubuk MHP Kongresinde Serhat Uluağaçlı İlçe Başkanı Seçildi

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde yapılan MHP olağan kongresinde Serhat Uluağaçlı, ilçe başkanlığı görevine yeniden seçildi. Tek listeyle gerçekleşen seçimde 234 delegenin oylarını alan Uluağaçlı, MHP Ankara İl Başkanı Alparslan Doğan'ın selamlarını iletti. Kongrede Cumhur İttifakı'na vurgu yapılarak, uyum içinde çalışan teşkilatlar ve ilçede başarılar anlatıldı. Yönetim kurulunda ise çeşitli isimler yer aldı.

 • Çubuk Belediye Başkanı, sıcak asfalt çalışması için teşekkür edildi
  20 Eyl Çubuk Belediye Başkanı, sıcak asfalt çalışması için teşekkür edildi

  Çubuk ilçesinde Atatürk Mahallesi sakinleri, yapılan sıcak asfalt çalışması için Belediye Başkanı Baki Demirbaş'ı ziyaret ederek teşekkür etti. Mahalle muhtarı, mahallelerine yapılan hizmetlerin gerçekleştiğini ve memnuniyetlerini dile getirdi. Belediye Başkanı Demirbaş ise ilçe genelinde yaklaşık 80 bin ton asfalt serildiğini ve hizmetlerin devam edeceğini belirtti.

 • Çubuk'ta 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı
  19 Eyl Çubuk'ta 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı

  Çubuk ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı.

 • Kocaeli'de Özel Gereksinimli Çocuklara Ücretsiz Yüzme Eğitimi Veriliyor
  17 Eyl Kocaeli'de Özel Gereksinimli Çocuklara Ücretsiz Yüzme Eğitimi Veriliyor

  Kocaeli'de, özel gereksinimli çocukların sosyalleşmesine ve rehabilitasyon süreçlerine destek olmak amacıyla ücretsiz yüzme eğitimi veriliyor. Gebze Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı olimpik yüzme havuzunda 8 yıl önce başlatılan program kapsamında, otistik ve down sendromlu ile çeşitli bedensel engelleri bulunan çocuklara okul dönemi boyunca 1,5 saatlik yüzme eğitimi veriliyor. Bugüne kadar yaklaşık 4 bin 500 çocuk bu eğitimden faydalandı ve hem fiziksel hem de ruhsal iyileşme sağlandı. Ayrıca, bazı çocuklar müsabakalara hazırlanarak derece yapmaya başladı. Eğitimler doktor tavsiyesi doğrultusunda gerçekleştiriliyor ve çocukların rahatsızlıklarını iyileştirmeye yönelik çalışmalar yapılıyor.

 • AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı'daki yol çalışmalarını inceledi
  15 Eyl AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı'daki yol çalışmalarını inceledi

  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı'da devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi. Akbaşoğlu, merkezde ve ilçelerde yapımı devam eden bütün yol çalışmalarının hızlandırılmasını istedi. Ayrıca, Çankırı-Korgun-Kurşunlu yolunun çevre yolu bağlantısı ve Çerkeş-Kızılcahamam yolunun güvenli hale getirilmesi çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 • Avrupa Şampiyonu Judocu Ahmet Ünal, Çubuk'ta Coşkuyla Karşılandı
  13 Eyl Avrupa Şampiyonu Judocu Ahmet Ünal, Çubuk'ta Coşkuyla Karşılandı

  İtalya'nın Padova kentinde düzenlenen Down Sendromlular Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli judocu Ahmet Ünal, Çubuk ilçesinde coşkuyla karşılandı. Çubuk Belediyesi Engelsiz Spor Kulübü yetkilileri tarafından düzenlenen karşılama töreninde, milli sporcuya çiçeklerle sevgi gösterisinde bulunuldu. Ahmet Ünal, törenden dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederken, ailesi de desteklerinden dolayı teşekkür etti. Törenin ardından Ünal ve yakınları, ilçe turu attı.

 • Çubuk'ta Uluslararası Turşu ve Kültür Festivali Başladı
  07 Eyl Çubuk'ta Uluslararası Turşu ve Kültür Festivali Başladı

  Turşusuyla ünlü Ankara'nın Çubuk ilçesinde Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali'nin 16'ncısı başladı. Festivalde turşu ve kültürlerin yanı sıra halk dansları gösterileri ve konserler de yer alacak.

 • Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali Başlıyor
  06 Eyl Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali Başlıyor

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde düzenlenecek olan Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali için hazırlıklar tamamlandı. Festival kapsamında birçok etkinlik ve konser düzenlenecek.

 • Çankırı'da Büyükbaş Hayvan Hırsızlığı Şüphelileri Yakalandı
  01 Eyl Çankırı'da Büyükbaş Hayvan Hırsızlığı Şüphelileri Yakalandı

  Çankırı'nın Ilgaz ilçesinde gerçekleşen büyükbaş hayvan hırsızlığı olayında, 4 şüpheli yakalandı. Jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda çalınan hayvanlar sahiplerine teslim edildi.

 • Çubuk'ta ilçe protokolü üniversite kazanan öğrencilerle bir araya geldi
  01 Eyl Çubuk'ta ilçe protokolü üniversite kazanan öğrencilerle bir araya geldi

  Çubuk'ta ilçe protokolü, üniversiteyi kazanan öğrencilerle görüştü.

Advertisement