Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına kulak veren Adanalı kasap yüzde 25 indirim yaptı - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına kulak veren Adanalı kasap yüzde 25 indirim yaptı

15.08.2022 11:19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde ete yüzde 30'a varan indirim yapılacağını açıklaması üzerine Adanalı bir kasap, yüzde 25 indirime giderek dana kıymayı 84 liraya, dana kuşbaşını ise 110 liraya satmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde ette yüzde 30'a varan indirim yapılması talimatı vermesi ve daha sonra bu indirimlerin özel kasaplara da yansıyacağını söylemesi üzerine Adanalı bir kasap indirime gitti.

Cumhurbaşkanının çağrısı üzerine ette yüzde 25 indirim yaptı

KIYMA 84 LİRA, KUŞBAŞI 110 LİRA

Sarıçam ilçesinde Kozan Bulvarında bulunan Zülfikar Koçaklı isimli kasap, kırmızı ve beyaz ette yüzde 25'e varan indirime gitti. Bu indirimle birlikte kasap dana kıymayı 84 liraya, dana kuşbaşını ise 110 liraya satmaya başladı. İndirimden haberdar olan vatandaşlar kasap dükkanına akın ederek et almak istedi.

Cumhurbaşkanının çağrısı üzerine ette yüzde 25 indirim yaptı

"VATANDAŞ OLDUKÇA MEMNUN"

Zülfikar Koçaklı, vatandaşların ucuz et yemesi için Cumhurbaşkanının talimatlarına uyduklarını söyledi. Koçaklı, "Cumhurbaşkanımız vatandaşların ucuz et yemesi için indirime gidilmesini söyledi. Biz de bu talimat doğrultusunda ürünlerimizde yüzde 25 indirime gittik. Bu durumdan vatandaş çok memnun kaldı. Her şeyi devletten beklememek lazım. Biraz da taşın altına bizim elimizi sokmamız lazım. Vatandaş da bu durumdan oldukça memnun satışlar bir hayli fazla. Çok para kazanmıyoruz ama vatandaşın memnun olması bize yetiyor" dedi.

Vatandaşlar ise uzun süreden sonra eti ucuza alabildiklerini için mutlu olduklarını daha da ucuzlamasını beklediklerini söyledi.

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'nda konuştu: (3) Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'nda konuştu: (3) Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri İsveç ve Finlandiya'da tedirginlik yarattı: NATO üyeliğimizi durdurmakla tehdit etti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri İsveç ve Finlandiya'da tedirginlik yarattı: NATO üyeliğimizi durdurmakla tehdit etti
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına kulak veren Adanalı kasap yüzde 25 indirim yaptı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement