Mehmet T. Nane yeniden TÖSHİD'in Yönetim Kurulu Başkanı oldu - Son Dakika
Ekonomi

Mehmet T. Nane yeniden TÖSHİD'in Yönetim Kurulu Başkanı oldu

Mehmet T. Nane yeniden TÖSHİD\'in Yönetim Kurulu Başkanı oldu

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği'nin Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yeniden başkan seçildi.

31.03.2021 12:56  Güncelleme: 14:03
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği'nin Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yeniden başkan seçildi.

Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği'nin (TÖSHİD) yeni yönetim ve denetim kurulunun belirlendiği Olağan Genel Kurul Toplantısı, 26 Mart günü gerçekleştirildi. Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, yeniden TÖSHİD'in Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. TÖSHİD'in Mehmet T. Nane'nin başkanlığındaki yeni yönetim kurulu; Mehmet Erdoğan (Başkan Yardımcısı), Ersel Göral (Genel Sekreter), Hacı Say (Muhasip Üye), A. Sedat Özkazanç (Üye), Mustafa Cem Artekin (Üye) ve Şükrü Can'dan (Üye) oluşuyor.

TÖSHİD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet T. Nane, "Tüm dünyayı derinden etkileyen Kovid-19 pandemisinden en çok etkilenen sektörlerin başında ne yazık ki havacılık geliyor. Sektörün tüm paydaşları olarak, bu zorlu dönemde üstün gayret gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Sivil havacılığımızın pandemi öncesindeki günlere dönmesi, daha da gelişmesi ve dünyadaki yükselen konumunun güçlenmesi için TÖSHİD olarak üzerimize düşen tüm görevleri eksiksiz yerine getirmeye hazırız. Koşullar ne kadar zorlu olursa olsun, değerli üye şirketlerimizden aldığımız güçle ve onlarla birlikte sektörümüze ve ülkemize katma değer sağlamak adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

TÖSHİD Yönetim Kurulu

Mehmet T. Nane                Başkan                         Pegasus Hava Yolları

Mehmet Erdoğan              Başkan Yardımcısı        TAV Holding

Ersel Göral                        Genel Sekreter              İSG

Hacı Say                            Muhasip Üye                 Freebird

A. Sedat Özkazanç            Üye                               MNG Havayolları

Mustafa Cem Artekin          Üye                               SunExpress

Şükrü Can                          Üye                             ULS Kargo

TÖSHİD Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Güneş Nomaler ACT Havayolları

Hakan Babila          Turkish Do & Co

Mehmet Bostan Tailwind

Nasuh Çetin             Pegasus Hava Yolları

Osman Yılmaz Çelebi Hava Servisi

TÖSHİD Denetim Kurulu

Ali Yaşar Aydoğan SunExpress

Boğaç Uğurluteğin           Pegasus Hava Yolları

Serkan Eren MNG Havayolları

TÖSHİD Denetim Kurulu Yedek Üyeler

Celal Cingöz                       Ayjet

Mete Erna                           Havaş

Şeyda Tarakçıoğlu             Turkish Do & Co


Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Mehmet T. Nane yeniden TÖSHİD'in Yönetim Kurulu Başkanı oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Sakatatın başkenti Adana'da koyun kulağına rağbet artıyor
  09:58 Sakatatın başkenti Adana'da koyun kulağına rağbet artıyor

  Adana'da koyun kulağı, kelle paça çorbası içerisinde veya isteyen müşterilere özel olarak pişirilerek servis ediliyor. Kilosu 50 liraya satılan koyun kulağına vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Adana'da sakatat tüketimi oldukça yaygın ve koyun kulağı da bu alternatif ürünlere talep artışıyla rağbet görüyor.

 • 8. Ulusal Antarktika Bilim Seferi İstanbul'a Döndü
  09:57 8. Ulusal Antarktika Bilim Seferi İstanbul'a Döndü

  Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde, TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü koordinasyonunda gerçekleştirilen 8. Ulusal Antarktika Bilim Seferi'ne katılan ekip, İstanbul'a döndü. Seferde 20 Türk bilim insanıyla 2 İspanyol, 1 Bulgar ve 1 Amerikan vatandaşı olmak üzere 24 bilim insanı projelerini tamamladı. Bilimsel çalışmalar Antarktika'da devam ediyor.

 • Adana'da 36 Milyon Gümrük Kaçağı Makaron Ele Geçirildi, 3 Kişi Tutuklandı
  09:55 Adana'da 36 Milyon Gümrük Kaçağı Makaron Ele Geçirildi, 3 Kişi Tutuklandı

  Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir depoda ve araçta yaptığı aramalarda 36 milyon 250 bin gümrük kaçağı makaron ile 5 milyon 157 bin gümrük kaçağı doldurulmuş sigara ele geçirdi. Olaylarla ilgili E.Y., M.U.B. ve M.D. isimli kişiler gözaltına alındı. Şüpheliler, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 • Gençler şehirleri tercih ediyor, tarlada yaşlılar çalışıyor
  09:54 Gençler şehirleri tercih ediyor, tarlada yaşlılar çalışıyor

  Son yıllarda şehirlerde yaşamayı tercih eden yeni nesil dededen babadan kalan tarla işleri ile ilgilenmezken, tarlalarda çalışanların büyük çoğunluğunu 40 yaş üstündeki kadınlar oluşturuyor. Ziraat Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Cemil Pehlevan, uzman eleman tedarik firmaları kurulmasını önererek, tarımsal alanların olumsuz etkilendiğine dikkat çekti.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Enflasyonu Tek Haneye İndireceğiz
  09:50 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Enflasyonu Tek Haneye İndireceğiz

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, son yıllarda dünyada da Türkiye'de de enflasyonun önemli bir sorun olduğunu söyledi. Şimşek, "Ortaya koyduğumuz programla biz tekrar enflasyonu tek haneye indireceğiz." ifadelerini kullandı.

 • GAGİAD'ın 16. Olağan Genel Kurulu Yoğun Katılımla Gerçekleşti
  09:44 GAGİAD'ın 16. Olağan Genel Kurulu Yoğun Katılımla Gerçekleşti

  Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği'nin (GAGİAD) 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, görevi Yiğitcan Konukoğlu'na devretti. Genel Kurul'da yönetim ve denetim kurulu raporları okunarak, yeni yönetim kurulu üyeleri seçildi.

 • Uludağ'da kayak sezonu devam ediyor
  09:42 Uludağ'da kayak sezonu devam ediyor

  Uludağ, Türkiye'nin en önemli doğa ve kayak turizm merkezlerinden biri olup, kar kalınlığının 40 santimetreleri bulduğu zirvede hava sıcaklığı -4 derecelerde seyrediyor. Sezon sonuna yaklaşmasına rağmen Uludağ'da hafta sonları pistlerde yoğunluk yaşanmaya devam ediyor. Mart sonuna kadar kayak sezonunun devam etmesi beklenirken tatilciler, sezon sonu indirimlerinden faydalanıyor. Uludağ'a gelen tatilciler, sezonun son haftasında yoğunluk yaşanacağını belirtiyor ve gelemeyenlerin bir sonraki yılı bekleyeceğini ifade ediyor.

 • Oltu OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Çiftçi Başkanlığında Gerçekleşti
  09:37 Oltu OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Çiftçi Başkanlığında Gerçekleşti

  Oltu Organize Sanayi Bölgesi'ndeki son durumun ele alındığı toplantıya Vali Mustafa Çiftçi başkanlık etti. Toplantıya Oltu Kaymakamı İbrahim Gökmen, Erzurum Karayolları 12. Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan, Erzurum DSİ 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, Oltu OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Baki Karaca ve Oltu OSB Müdürü Salih Hocaoğlu da katıldı.

 • İş Güvenliği Uzmanı: Çalışanların Özel Bilgilerinin Paylaşılması Ciddi Sıkıntı Yaratıyor
  09:31 İş Güvenliği Uzmanı: Çalışanların Özel Bilgilerinin Paylaşılması Ciddi Sıkıntı Yaratıyor

  Aydın ve çevresinde hizmet veren A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Muharrem Demirbilek, çalışanlara ait özel bilgi ve belgelerin gayri yasal olarak paylaşılmasının hem çalışan hem de iş yeri sahipleri için ciddi sıkıntı olduğunu belirtti. Dolandırıcılık olaylarının artmasıyla birlikte işyerlerinde paylaşılan evrakların kötü niyetli kişilerin eline geçmesi sonucu dolandırıcılık olaylarının yaşandığını vurgulayan Demirbilek, çalışanların bilgilerinin korunmasının hayati önem taşıdığını ifade etti. Çalışanların özel bilgilerini yasa dışı şekilde paylaşan iş yeri yetkililerinin Türk Ceza Kanunu'na göre hapis cezasıyla yargılandığını da belirtti.

 • İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Pazarcı Esnafını Ziyaret Etti
  09:25 İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Pazarcı Esnafını Ziyaret Etti

  İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Doğu Kışla Kapalı Pazar alanında esnafı ziyaret ederek, pazarcı esnafının sorunlarını çözmek için çalıştıklarını ifade etti.

 • Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor
  09:03 Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

  Kara yollarında yapım, bakım ve onarım çalışmaları devam eden kesimlerde ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Çeşitli bölgelerdeki bakım, onarım ve yapım çalışmaları nedeniyle bazı kesimlerde trafiğe kapatma ve yönlendirme uygulanıyor. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri önem taşıyor.


Advertisement