Ramazan bayramı öncesi kötü haber! Şehirler arası otobüs bilet fiyatlarına zam yapıldı - Son Dakika

Ramazan bayramı öncesi kötü haber! Şehirler arası otobüs bilet fiyatlarına zam yapıldı

08.04.2022 20:41

Ramazan bayramı öncesinde şehirler arası otobüs bilet fiyatlarına gelen yüzde 20 ila 30 arasındaki zam, vatandaşın bayram planlarını suya düşürdü. Akaryakıttaki zamlar, şehirler arası otobüs fiyatlarını da etkiledi. Bilet fiyatları yüzde 20 ile 30 arasında zamlandı.

Ramazan bayramı öncesinde şehirler arası otobüs bilet fiyatlarına gelen yüzde 20 ila 30 arasındaki zam, vatandaşın bayram planlarını adeta suya düşürdü. Mart ayında fiyatı en çok artış gösteren kalemler arasında yüzde 20 ile otobüs biletleri yer aldı. En çok tercih edilen güzergahlardan olan İstanbul ile Ankara arasındaki bilet fiyatı 220 TL'den 300 TL'ye yükselirken Ankara Antalya arasındaki bilet fiyatı 280 TL'den satışa sunuldu. Şubat ayında 250 TL olan Ankara Muğla bileti ise 300 TL'ye tırmandı.

İSTANBUL-VAN BİLETİ 550 TL

İstanbul ile İzmir arasındaki yolculuk için yolcular 300 ila 320 TL ödemek zorunda kalırken İstanbul- Rize otobüs bileti 400 TL'den, İstanbul- Adana bileti 300 TL'den, İstanbul- Şanlıurfa 400 TL'den, İstanbul- Van otobüs bileti ise 550 TL'den satılıyor.

Bayramda tatil planı yapanlara kötü haber! Şehirler arası otobüs bilet fiyatlarına zam

TREN BİLETLERİ DE ARTTI

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD)'da, Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerine yüzde 10 civarında zam yaptığını açıklamıştı. Bu zamla beraber, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) bilet fiyatları 118,50 TL'den 130,50 TL'ye yükseldi.

YORUMLAR (1)
500
İstanbul'da sahte deterjan operasyonu İstanbul'da sahte deterjan operasyonu İstanbul'da sahte deterjan operasyonu İstanbul'da sahte deterjan operasyonu BOĞAZ'DA PALAMUT NÖBETİ BOĞAZ'DA PALAMUT NÖBETİ

Son Dakika Ekonomi Ramazan bayramı öncesi kötü haber! Şehirler arası otobüs bilet fiyatlarına zam yapıldı - Son Dakika


Advertisement