Son dakika Gasp haberleri, Gasp son dakika, son dakika Gasp

Son Dakika Gasp Haberleri

 • Hurda toplayan adam iki şahıs tarafından bıçaklandı: 2 gözaltı
  09:53 Hurda toplayan adam iki şahıs tarafından bıçaklandı: 2 gözaltı

  Küçükçekmece'de, kentsel dönüşüm kapsamında boşaltılan binadan hurda toplamaya giden bir adam, iki kişi tarafından bıçaklandı. Yaralı hastaneye kaldırılırken polis, iki şüpheliyi yakaladı. Olayın ardından şüpheliler adliyeye sevk edildi.

 • Çocuklara sahte cinsel istismar raporu çıkaran psikiyatrist hakim karşısında
  20:51 Çocuklara sahte cinsel istismar raporu çıkaran psikiyatrist hakim karşısında

  İstanbul'da çocuklara gerçeğe aykırı şekilde cinsel istismar raporu çıkardığı iddiasıyla tutuklanan çocuk ve ergen psikiyatristi Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu ile kendisine yardım ettiği öne sürülen 5 sanık, ilk kez hakim karşısına çıktı. İddianamede, Zoroğlu ve diğer sanıklar hakkında çeşitli suçlamalar bulunuyor ve toplamda 96 yıldan 972 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Belediyecilikte bizimle yarışacak kimse yok'
  18:42 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Belediyecilikte bizimle yarışacak kimse yok"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın mitinginde yaptığı konuşmasında, "Her partiye, her adaya saygı duyuyorum ama belediyecilikte bizimle yarışacak kimse yok" dedi.

 • Erdoğan: Türkiye ekonomisi yüzde 4,5 büyüdü, muhalefet ne oldu?
  18:28 Erdoğan: Türkiye ekonomisi yüzde 4,5 büyüdü, muhalefet ne oldu?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın'da yaptığı konuşmada Türkiye ekonomisinin yüzde 4,5 büyüdüğünü ve üst üste 14 çeyrek büyüme başarısı gösterdiğini belirtti. Ayrıca, gayrisafi yurt içi hasılamızın 1 trilyon dolar sınırının üzerine çıktığını ve muhalefetin 'Yandık, bittik, öldük' söylemlerine karşın ekonominin iyi durumda olduğunu vurguladı.

 • Erdoğan: Darbe hevesinde olanlar varsa karşılaşacakları en hafif gerçek 15 Temmuz olacaktır
  15:36 Erdoğan: Darbe hevesinde olanlar varsa karşılaşacakları en hafif gerçek 15 Temmuz olacaktır

  AK Parti Aydın mitinginde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Darbe hevesinde olanlar varsa karşılaşacakları en hafif gerçek 15 Temmuz olacaktır. Milletiyle, ordusuyla, duruşuyla artık bambaşka bir Türkiye var. Artık bu milletin, kendi iradesini hiçe sayanlara tahammülü kalmamıştır" dedi.

 • Muş Belediye Başkanı Feyat Asya: 28 Şubat toplumu nefessiz bırakmaya çalışan hazin bir süreçtir
  12:19 Muş Belediye Başkanı Feyat Asya: 28 Şubat toplumu nefessiz bırakmaya çalışan hazin bir süreçtir

  Türkiye tarihine 'postmodern darbe' olarak geçen ve sonuçları uzun yıllar tartışılan 28 Şubat'ın 27'nci yıldönümü münasebetiyle Muş Belediyesi tarafından bir panel düzenlendi. Panelde söz alan Belediye Başkanı Feyat Asya, "28 Şubat, milletin iradesini ve demokrasimizi hedef alarak toplumu nefessiz bırakmaya çalışan hazin bir süreçtir. 28 Şubat'ta vakur duruşuyla kimliğinden ve geleceğinden taviz vermeyen aziz milletimiz, darbecileri ve destekçilerini bertaraf ederek demokrasiye sahip çıkmıştır" dedi.

 • Ekol Ofset'te işten çıkarılan işçiler için eylem yapıldı
  28 Şub Ekol Ofset'te işten çıkarılan işçiler için eylem yapıldı

  Belçikalı Van de Velde Ambalajlama Grubu'nun Türkiye ortağı Ekol Ofset'te sendikal faaliyetler sonucu işten çıkarılan işçiler için İstanbul Silivri'deki firmanın önünde eylem yapıldı. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Basın-İş Genel Başkanı Turgut Dedeoğlu, işten çıkarmaların sendikal örgütlenmeye karşı atılmış düşmanca bir adım olduğunu belirterek, işçilerin anayasal hakları olan sendikada örgütlenme hakkına saygı duyulması ve işten çıkarılan işçilerin geri alınması çağrısında bulundu.

 • AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, 28 Şubat darbesiyle ilgili açıklama yaptı
  28 Şub AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, 28 Şubat darbesiyle ilgili açıklama yaptı

  AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, 27 yıl önce gerçekleşen 28 Şubat darbesiyle ilgili yazılı açıklama yaparak, darbenin insan haklarına, temel özgürlüklere ve hukukun üstünlüğüne karşı yapılan kabul edilemez bir müdahale olduğunu belirtti. Güngör, AK Parti'nin darbeci zihniyete karşı mücadelesini sürdüreceğini vurguladı.

 • Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı: 28 Şubat mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir
  28 Şub Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı: 28 Şubat mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir

  Eğitim-Bir-Sen Manisa 1 No'lu Şube Başkanı Halil Kallat, 28 Şubat post modern darbenin 27. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini belirtti. Kallat, 28 Şubat'ın Türkiye'nin ekonomik birikimlerine, yaşama heyecanına, inanç değerlerine, demokrasi irade ve talebine, eğitime, sağlığa, özgür basına, haber alma özgürlüğüne, aşımıza, ekmeğimize, emeğimize, geleceğimize yapılmış bir darbe olduğunu vurguladı. Ayrıca, darbecilere destek veren sözde sendikaların millet vicdanında derin yara açtığını ifade etti ve daha özgür, daha aydınlık, daha müreffeh bir gelecek için birlikte hareket etme çağrısı yaptı.

 • EDGED Başkanı 28 Şubat'ın 27. yılında mesaj yayımladı
  28 Şub EDGED Başkanı 28 Şubat'ın 27. yılında mesaj yayımladı

  Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği (EDGED) Başkanı Veysel Güner, 28 Şubat "postmodern darbe"sinin 27'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • Cumhur İttifakı Aziziye Belediye Başkan Adayı Eyüp Tavlaşoğlu, 28 Şubat darbesinin yıldönümünde açıklama yaptı
  28 Şub Cumhur İttifakı Aziziye Belediye Başkan Adayı Eyüp Tavlaşoğlu, 28 Şubat darbesinin yıldönümünde açıklama yaptı

  Eyüp Tavlaşoğlu, 28 Şubat darbesinin sonuçlarının unutulmayacağını vurgulayarak, demokrasiye yapılan bu darbenin hafızalardan silinmeyecek izler bıraktığını belirtti. Ayrıca, Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşuyla benzer darbe girişimlerinin önüne geçildiğini ve halkın bu günleri asla unutmadığını ifade etti.

 • CHP Ayvalık İlçe Teşkilatının İtirazı Sonucu DP Adayının Adaylığı Düşürüldü
  27 Şub CHP Ayvalık İlçe Teşkilatının İtirazı Sonucu DP Adayının Adaylığı Düşürüldü

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde CHP'den aday gösterilmeyince istifa ederek Demokrat Parti'nin Belediye Başkan adayı olan Rahmi Gençer'in adaylığı, CHP Ayvalık İlçe Teşkilatının itirazı sonrasında Balıkesir İl Seçim Kurulu Başkanlığınca düşürüldü. Gençer ise kararın iptali için Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvurdu.

 • Erzurum'da Firar Eden Hükümlü Tarafından Vurulan Kadın Hayatını Kaybetti
  27 Şub Erzurum'da Firar Eden Hükümlü Tarafından Vurulan Kadın Hayatını Kaybetti

  Erzurum'da açık cezaevinden firar eden hükümlü eşi tarafından silahla vurulan kadın, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Olayın ardından firar eden şüpheli ise polis tarafından yakalanarak cezaevine gönderildi.

 • CHP'de skandal büyüyor: 'Narkozun etkisindeyken imza attırdılar' iddiası
  26 Şub CHP'de skandal büyüyor: 'Narkozun etkisindeyken imza attırdılar' iddiası

  CHP'de skandal büyüyor: 'Narkozun etkisindeyken imza attırdılar' iddiası Rezalete tepki gösteren çok sayıda partili eylem yaptı Edirne'de CHP içinde yapılan ön seçimle büyük bir farkla belediye başkan adayı seçilen ve daha sonra sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildiği ifade edilen...

 • Edirne'de CHP İçinde Yapılan Ön Seçim Sonrası Adaylıktan Çekilen Şükrü Ciravoğlu'nun Sevenleri Eylem Yaptı
  26 Şub Edirne'de CHP İçinde Yapılan Ön Seçim Sonrası Adaylıktan Çekilen Şükrü Ciravoğlu'nun Sevenleri Eylem Yaptı

  Edirne'de CHP içinde yapılan ön seçimle büyük bir farkla belediye başkan adayı seçilen ve daha sonra sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildiği ifade edilen Şükrü Ciravoğlu'nun sevenleri eylem yaptı.

 • İmamoğlu'ndan 'Patronu Belli Kumpas' Tepkisi: 'Sizin O İftira Kampanyalarınız Bende Toz Zerresi Kadar Leke Bırakmaz. İşinize Bakın'
  25 Şub İmamoğlu'ndan "Patronu Belli Kumpas" Tepkisi: "Sizin O İftira Kampanyalarınız Bende Toz Zerresi Kadar Leke Bırakmaz. İşinize Bakın"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çatalca’da düzenlenen halk buluşmasında; AKP’nin İBB Başkanı adayı Murat Kurum’u işaret ederek “Ne zaman ki rakibim aday, hakkımda iftiralara başladı; aynı anda eş zamanlı sosyal medya üzerinden de aynı kampanya harekete geçti. Milyonlarca reklam vererek bu videoları herkesin görmesini istiyorlar. Siz bu videoları, bir önceki seçimden hatırlıyorsunuz. Bu kumpasın patronu, o zaman canlı yayında, milyonlarca vatandaşın gözüne bakıp ‘Ama montaj ama şu ama bu’ demişti. Sahibi çok belli. Kumpası yapanlara sesleniyorum. Öncelikle kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi bana da yapmayın. Yapmaya devam mı edeceksiniz, yine kaybedeceksiniz. Sizin o kumpaslarınız, iftira kampanyalarınız bende toz zerresi kadar leke bırakmaz. İşinize bakın” dedi.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş: 'Katılımcı, demokratik, kapsayıcı, milli bir Anayasa ihtiyacı olduğu ortadadır'
  24 Şub TBMM Başkanı Kurtulmuş: "Katılımcı, demokratik, kapsayıcı, milli bir Anayasa ihtiyacı olduğu ortadadır"

  Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) 8'inci Türkiye Buluşmasına katılan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin ikinci aslında yeni, çağdaş, katılımcı, demokratik, kapsayıcı, milli bir Anayasa bir ihtiyaç olduğunu belirtti. Kurtulmuş, Anayasa yapım sürecinin yegane ortamının Türkiye Büyük Millet Meclisi olduğunu vurguladı.

 • Memur-Sen 8. Türkiye Buluşması: Yeni Anayasa bir ihtiyaç
  24 Şub Memur-Sen 8. Türkiye Buluşması: Yeni Anayasa bir ihtiyaç

  Memur-Sen'in 8'inci Büyük Türkiye Buluşması'na katılan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin yeni, çağdaş, katılımcı, demokratik, kapsayıcı, milli bir Anayasa'ya ihtiyaç duyduğunu belirtti. Kurtulmuş, kamu görevlilerinin liyakat, ehliyet ve millete sadakat prensipleriyle hareket etmeleri gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Anayasa değişikliğinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde demokratik yollarla çözülmesi gerektiğini ifade etti.

 • Türkiye'yi yasa boğan taksici cinayeti Gaddar'a konu oldu! İntikam sahnesi dikkat çekti
  24 Şub Türkiye'yi yasa boğan taksici cinayeti Gaddar'a konu oldu! İntikam sahnesi dikkat çekti

  Çağatay Ulusoy'un başrolünü oynadığı Gaddar dizisinde üşüdüğü için taksisine aldığı kişi tarafından acımasızca öldürülen taksici Oğuz Erge'nin konusu işlendi. Dizide Erge'yi öldüren kişiden intikam alındığı anlara yer verildi.

 • CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka: Haklarımız Gasp Ediliyor
  23 Şub CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka: Haklarımız Gasp Ediliyor

  CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Medeni Kanun hakkındaki tartışmalar ve kadınların yaşadığı hak ihlallerine ilişkin endişelerini dile getirdi. Nazlıaka, iktidarın medeni kanunla elde edilen hakları gasp etmeye çalıştığını belirtti. Ayrıca, nafaka hakkı elde eden kadınların yarısını bile alamadığı bir ortamdan bahsetti ve boşanmaya karar veren kadınların psikolojik baskı altında olduğunu vurguladı. Nazlıaka, CHP'nin 'Yaşam Hak' projesiyle kadınlara ücretsiz hukuki ve psikolojik destek sağladığını da söyledi.

 • Gazze'de İnsanlık Krizi: Uluslararası Hukuk ve İnsanlık Sorunu Sempozyumu
  23 Şub Gazze'de İnsanlık Krizi: Uluslararası Hukuk ve İnsanlık Sorunu Sempozyumu

  Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 'Gazze'de İnsanlık Krizi: Uluslararası Hukuk ve İnsanlık Sorunu' sempozyumu, İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının devam ettiğini belirterek, İsrail'in Gazze'de işlediği insanlık suçlarının 171. gününde olduklarını ifade etti. Şentop, İsrail'in bölgede yaşayanların topraklarını gasp ederek kurulduğunu vurgulayarak, İsrail'e karşı her türlü eylemin desteklenmesi gerektiğini söyledi. Hukukçular Derneği Genel Başkanı Ahmet Yılmaz ve Cihannüma Derneği Başkanı Rıza Yorulmaz da İsrail'in saldırılarına dikkat çekerek, Gazze'de yaşananların unutulmaması için düzenlenen etkinliklerin önemine vurgu yaptılar.

 • İstanbul Beyoğlu'nda Gasp Şüphelilerine Açılan Ateşte Genç Kızın Ölümüne Neden Olan Polis Memuru Hakkında 9 Yıl Hapis Cezası Talep Edildi
  23 Şub İstanbul Beyoğlu'nda Gasp Şüphelilerine Açılan Ateşte Genç Kızın Ölümüne Neden Olan Polis Memuru Hakkında 9 Yıl Hapis Cezası Talep Edildi

  İstanbul Beyoğlu'nda gasp şüphelilerine açılan ateş sonucunda 18 yaşındaki Zuhal Ebrar Yıldız'ın hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak polis memuru hakkında 9 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Duruşmada, olaya ilişkin kamera kayıtları izlendi ve maktulün ailesinin avukatı, olay yerinin aydınlık ve vatandaşların kullandığı bir yol olduğunu belirtti. Savcı, sanığın zanlıların arkasından ateş ettiğini ve mermilerden birinin Yıldız'ın ölümüne neden olduğunu ifade etti. Sanığın deneyimli bir polis olduğu ve ateş ederek kaçan şüphelileri durdurmayı amaçladığı vurgulandı. Mahkeme, duruşmayı erteleyerek sanığa savunma yapma süresi verdi.

 • Türkiye Halter Federasyonu Başkanı: Milli sporcularımızın başarısının sırrı efsanevi sporcuları örnek almaktan geçiyor
  23 Şub Türkiye Halter Federasyonu Başkanı: Milli sporcularımızın başarısının sırrı efsanevi sporcuları örnek almaktan geçiyor

  Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Avrupa Şampiyonası'nda 24 madalya alan milli sporcuların başarısının sırrının, efsanevi sporcuları örnek almaktan geçtiğini söyledi. Ünlü, Romanya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda madalya alan milli sporcular Cansu Bektaş, Muhammed Furkan Özbek ve Yusuf Fehmi Genç'le AA Spor Sohbetleri'nin konuğu oldu.

 • Beyoğlu'nda kaçan şüphelilere ateş eden polis memurunun davasında mütalaa açıklandı
  23 Şub Beyoğlu'nda kaçan şüphelilere ateş eden polis memurunun davasında mütalaa açıklandı

  Beyoğlu'nda kaçan şüphelilere silahla ateş ederken, yoldan geçen 18 yaşındaki Zuhal Ebrar Yıldız'ın ölümüne neden olduğu iddia edilen sanık polis memurunun davasında mütalaa açıklandı. Savcılık, yerden seken merminin bir tanesinin olay yerinden geçen Zuhal Ebrar Yıldız'a denk gelerek ölümüne sebep olduğunu ancak neticenin de ön görülebilir olduğunu aktardı. Mütalaada sanığın 9 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

 • Sultangazi'de 2 çocuk, 3 öğrenciyi gasp etmeye çalıştı: O anlar kamerada
  22 Şub Sultangazi'de 2 çocuk, 3 öğrenciyi gasp etmeye çalıştı: O anlar kamerada

  Sultangazi'de okul çıkışı evlerine gitmek isteyen 3 öğrenci, 2 çocuk tarafından gasp edilmek istendi. Duruma camdan görüp fark eden esnaf olaya müdahale ederken, 2 çocuk şüpheli olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Olay anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

 • Sultangazi'de Öğrencilere Gasp Girişimi
  22 Şub Sultangazi'de Öğrencilere Gasp Girişimi

  Sultangazi'de okul çıkışı kaldırımdan yürüyerek evlerine giden 3 öğrenci, 2 çocuk tarafından gasp edilmek istendi. Duruma camdan görüp fark eden esnaf olaya müdahale ederken, 2 çocuk şüpheli olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Olay anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

 • İzmir'de site yönetiminin alelacele yapılan ihaleleri protesto edildi
  22 Şub İzmir'de site yönetiminin alelacele yapılan ihaleleri protesto edildi

  İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, görev süresi dolan site yönetiminin alelacele habersiz yaptığı ileri sürülen 4,5 milyonluk asansör bakım ihalesi ve 11 milyonluk dış cephe boya ihalesi, site sakinlerini çileden çıkardı. Yüzlerce site sakini durumu protesto ederken, yangından mal kaçırırcasına yapıldığı söylenen ihaleler yargıya taşındı.

 • DEM Partili vekil Kürtçe konuşunca mikrofonu kapatıldı, Meclis'te ortalık karıştı
  21 Şub DEM Partili vekil Kürtçe konuşunca mikrofonu kapatıldı, Meclis'te ortalık karıştı

  DEM Parti Mardin Milletvekili Beritan Güneş Altın, 21 Şubat Anadil Günü'nde TBMM Genel Kurulu'nda Kürtçe konuşunca mikrofonu kapatıldı. TBMM Başkanvekili Celal Adan, Anayasa gereği konuşmanın Türkçe yapılması gerektiğini söylerken DEM Parti milletvekilleri oturdukları sıralara vurarak tepki gösterdi.

 • Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama
  21 Şub Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama

  Diyanet Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, hak etmediği halde bir işe girmenin kul hakkı ve vebal olduğunu ancak kazancının helal olduğunu söyledi. Bozkurt, torpille yapılan işe alımların başkalarının haklarını gasp etmek olduğunu belirtti.

 • Yalova'da Kadının Bilezikleri Gasp Edildi, 2 Zanlı Tutuklandı
  21 Şub Yalova'da Kadının Bilezikleri Gasp Edildi, 2 Zanlı Tutuklandı

  Yalova'nın Çınarcık ilçesinde bir kadının 2 adet bileziğini gasp ettiği iddiasıyla yakalanan 2 zanlı tutuklandı. Çınarcık İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayın ardından şüphelileri kamera kayıtları ve görüntüler üzerinde yaptıkları inceleme sonucunda tespit etti. Zanlılar, suçtan elde ettikleri 60 bin lira para ile yakalandı. Gözaltına alınan zanlılar, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • CHP Milletvekili Tanrıkulu: Anadil hakkı kısıtlanamaz
  21 Şub CHP Milletvekili Tanrıkulu: Anadil hakkı kısıtlanamaz

  CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 21 Şubat Dünya Anadil Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, yurttaşların anadillerini eğitimde, sanatta, özel ve kamusal yaşamda kullanmalarının önünün açılması gerektiğini ve anadil ile ilgili tüm engellerin kaldırılması gerektiğini belirtti. Tanrıkulu, anadil hakkının tartışılamaz ve kısıtlanamaz bir hak olduğunu vurgulayarak, Türkiye'de birçok dilin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu ve bu durumun bir toplumun kültürünün silinmesi anlamına geldiğini ifade etti. Ayrıca, anadil sorununun sadece Kürtlerin sorunu olmadığını, diğer dillerin de yavaş yavaş yok olmaya başladığını belirtti ve yurttaşların anadillerini kullanmalarının önünün açılması gerektiğini vurguladı.

 • Mersin'de Otodan Hırsızlık ve Dolandırıcılık Şebekesi Çökertildi
  21 Şub Mersin'de Otodan Hırsızlık ve Dolandırıcılık Şebekesi Çökertildi

  Mersin'de otodan hırsızlık, yağma ve nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyen 3 şüpheli jandarma ekiplerince yakalandı, 2'si tutuklandı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yenişehir ilçesinde araç arızası bahanesiyle durdurdukları otomobillerin içerisinde açıkta bulunan kredi kartı, para ve cep telefonu gibi malzemeleri çalan, çalıntı telefonda kayıtlı mağdur yakınlarına mesaj göndererek para talep eden, ayrıca silahlı gasp olayı suçunu işleyen organize suç şebekesini yakalamaya yönelik çalışma yaptı. Şüphelilerden 1 adet tabanca, 7 adet cep telefonu ile 10 kredi kartı ele geçirilerek el konuldu.

 • BTS Üyeleri TCDD Mülakatlarını Protesto Etmek İçin Yürüyüş Yaptı
  20 Şub BTS Üyeleri TCDD Mülakatlarını Protesto Etmek İçin Yürüyüş Yaptı

  KESK'e bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyeleri, TCDD mülakatlarını protesto etmek amacıyla İstanbul'dan başlattıkları yürüyüş kapsamında Eskişehir'e ulaştı. Eskişehir Tren Garı önünde yapılan basın açıklamasında konuşan BTS Genel Başkanı Tonguç Özkan, mülakatlarla yükselme ve atama hakkının gasp edildiğini belirterek, kamudaki mülakatların tamamen kaldırılmasını talep etti. BTS üyeleri, mülakatların iptal edilmesi ve mağduriyetlerinin giderilmesi için hem fiili hem de hukuki mücadelelerini sürdüreceklerini açıkladı.

 • Beylikdüzü'nde 2 arkadaş araçta vurulmuş halde bulundu
  20 Şub Beylikdüzü'nde 2 arkadaş araçta vurulmuş halde bulundu

  İstanbul Beylikdüzü'nde boş bir araziden silah seslerine geldiğine yönelik ihbarı değerlendiren polis ekipleri, bir otomobilin içinde yaşları 34 ve 27 olan 2 arkadaşı enselerinden vurularak öldürülmüş halde buldu. Arkadaşların adam yaralama ve uyuşturucu ticareti gibi suçlardan çok sayıda kaydın olduğu ortaya çıktı.

 • Beylikdüzü'nde Arkadaşlar Silahla Öldürüldü
  20 Şub Beylikdüzü'nde Arkadaşlar Silahla Öldürüldü

  Beylikdüzü'nde yaşları 34 ve 27 olan 2 arkadaş, araç içerisinde enselerinden vurularak öldürüldü. Arkadaşların uyuşturucu ticareti ve adam yaralama suçlarından kayıtları olduğu belirlendi. Polis ekipleri olayın faili kaçan şüphelileri arıyor.

 • Kırıkkale'de kuyumcu kuryesinin gasp edilmesi: 2 şüpheli daha tutuklandı
  20 Şub Kırıkkale'de kuyumcu kuryesinin gasp edilmesi: 2 şüpheli daha tutuklandı

  Kırıkkale'de kuyumcu kuryesinin gasp edilmesine ilişkin yapılan operasyonda 2 şüpheli daha gözaltına alındı. Şüpheliler, adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı. Bu olayla birlikte toplamda 4 şüpheli cezaevine gönderilmiş oldu.

 • Kırıkkale'deki kuyumcu kuryesinin gaspıyla ilgili 2 şüpheli daha tutuklandı
  20 Şub Kırıkkale'deki kuyumcu kuryesinin gaspıyla ilgili 2 şüpheli daha tutuklandı

  Kırıkkale'de bir kuyumcu kuryesinin silahla gasbedilmesi olayıyla ilgili olarak gözaltına alınan 2 şüpheli daha tutuklandı. Yenidoğan Mahallesi'nde gerçekleşen olayda kuryenin altın ve para dolu çantası gasp edilmişti. Şüpheliler, adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı.

 • Erzurum'da Cezaevi Firarisi Eşini Vuran Şahıs Yakalandı
  19 Şub Erzurum'da Cezaevi Firarisi Eşini Vuran Şahıs Yakalandı

  Erzurum'da cezaevi firarisi olan Şafak S., eşi Elif S.'ı tabanca ile başından vurduktan sonra kaçtı. Polis uzun bir kovalamaca sonrası şahsı kaçtığı takside yakaladı. Elif S.'ın hayati tehlikesi devam ediyor.

 • Erzurum'da Firar Eden Hükümlü Eşini Silahla Ağır Yaraladı
  19 Şub Erzurum'da Firar Eden Hükümlü Eşini Silahla Ağır Yaraladı

  Erzurum'da çeşitli suçlardan tutuklu bulunan Şafak S., açık cezaevinden firar ederek eşinin yanına gitti. Aralarında çıkan tartışmanın ardından Şafak S., eşini silahla ağır yaraladı ve kaçtı. Kadının sağlık durumu ciddiyetini korurken, polis ekipleri şüpheliyi takside yakalayarak gözaltına aldı.

 • Niğde'de Polis Operasyonunda 155 Şüpheli Yakalandı
  19 Şub Niğde'de Polis Operasyonunda 155 Şüpheli Yakalandı

  Niğde'de polis ekipleri, kasten yaralama, tehdit, hırsızlık gibi çeşitli suçlarla ilgili düzenlediği operasyonlarda 155 şüpheliyi gözaltına aldı. 12 zanlı tutuklandı, diğerleri hakkında adli işlem başlatıldı.

 • DEM Partili Beştaş'tan Kürtçe konuşup halay çeken Murat Kurum'a tepki: Siz önce özür dileyin
  19 Şub DEM Partili Beştaş'tan Kürtçe konuşup halay çeken Murat Kurum'a tepki: Siz önce özür dileyin

  Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum, Üsküdar'da katıldığı bir programda Kürtçe selam verip ardından da halay çekerken DEM Parti'nin İBB adaylarından Meral Danış Beştaş görüntülere tepki gösterdi. Beştaş, "Sayın Kurum, siz önce özür dileyin; Haklarını gasp ettiğiniz Kürtlerden, İliç'te kayıp maden işçilerinden, siyanüre boğduğunuz insanlardan özür dileyeceksiniz" dedi.

 • Dem Parti, Yerel Seçim Bildirgesini Açıkladı.
  18 Şub Dem Parti, Yerel Seçim Bildirgesini Açıkladı.

  DEM Parti, 31 Mart yerel seçim bildirgesini açıkladı. DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, "Yerel yönetim seçimleri, bu iktidar aklına karşı eşitlikçi ve özgürlükçü bir aklı, halka en yakın yerden, tam da mahallinden yeşertmek ve tüm ülkeye yaymak için bizlere eşsiz bir olanak sunuyor. Bizler, 2024 yerel seçimlerini; rejimin eril, sömürgeci, ayrımcı politikalarına karşı eşitlik ve özgürlük bayrağının yükseleceği, savaşa karşı barış seslerinin gürleşeceği, merkezileşmeye karşı yerel demokrasilerin güçleneceği bir eşik olarak görüyoruz" dedi.

 • DEM Parti, seçim bildirgesini açıkladı
  18 Şub DEM Parti, seçim bildirgesini açıkladı

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne yönelik seçim bildirgesini açıkladı. Bildirgede özgür kentlerin yerel demokrasi ile nasıl kurulacağı, işçi haklarının savunulması, cinsiyet özgürlükçü belediyecilik, demokratik kitle örgütlerinin katılımı gibi konular yer aldı. Parti, yerel demokrasinin merkeziyetçilik sorunlarının çözümü olduğunu vurgulayarak, kayyımlar yoluyla halkın iradesinin gasp edilmesine izin vermeyeceklerini belirtti.

 • Erdoğan: Hayat pahalılığı ve enflasyon sorunlarını çözecek olan yine biziz
  17 Şub Erdoğan: Hayat pahalılığı ve enflasyon sorunlarını çözecek olan yine biziz

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de düzenlenen mitingde, hayat pahalılığı ve enflasyon başta olmak üzere ülkenin karşı karşıya olduğu sorunların üstesinden geleceklerini söyledi. Erdoğan, Türkiye'nin son 21 yılda birçok başarıya imza attığını ve bugünkü sorunları da çözeceklerini vurguladı. Ayrıca, CHP'yi eleştirerek, muhalefetin vizyonsuz ve değişime direnen bir tutucu olduğunu belirtti.

 • Eşitlik İçin Kadın Platformu Medeni Kanun'un Kabulünün Yıl Dönümünü Kutladı
  17 Şub Eşitlik İçin Kadın Platformu Medeni Kanun'un Kabulünün Yıl Dönümünü Kutladı

  Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK), Medeni Kanun'un kabulünün yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı. Açıklamada, Medeni Yasa'ya karşı yapılan saldırılar ve değişiklik istekleri eleştirildi. Kadınların haklarının gasp edilmesine izin verilmeyeceği vurgulandı.

 • Kırıkkale'de silah tehdidiyle kuyumcu kuryesinin altın ve para dolu çantayı çalan gaspçılar tutuklandı
  17 Şub Kırıkkale'de silah tehdidiyle kuyumcu kuryesinin altın ve para dolu çantayı çalan gaspçılar tutuklandı

  Kırıkkale'de takibe alınan kuyumcu kuryesi darp edilerek altın ve para çantası gasp edildi. Gaspçılar, yapılan takip sonucunda Ankara'da yakalandı. Tutuklanan şüphelilerden biri serbest bırakıldı. Polis, çalınan altın ve paraları kuryeye teslim etti.

 • İzmir'de Taksici Cinayeti Davası Başladı: Sanık Suçunu İtiraf Etti
  16 Şub İzmir'de Taksici Cinayeti Davası Başladı: Sanık Suçunu İtiraf Etti

  İzmir'de taksici Oğuz Erge'yi öldüren Delil Aysal'ın yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. Sanık, suçunu itiraf ederek ailesiyle yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle kendisini öldürmek istediğini ve daha sonra taksiciyi vurduğunu öne sürdü. Mahkeme, duruşmayı 8 Mart 2024'e erteledi.

 • Konya'da eğlence mekanında gasp olayı: 4 şüpheli tutuklandı
  15 Şub Konya'da eğlence mekanında gasp olayı: 4 şüpheli tutuklandı

  Konya'da bir eğlence mekanında yaşanan olayda, 1 kişiden 53 bin 500 lira gasp eden ve polis ekiplerince yakalanan 4 şüpheli tutuklandı. Şahsın hesabından para çeken şüpheliler, darp edilen kişinin şikayeti üzerine gözaltına alındı.

 • Kırıkkale'de Kuyumcu Kuryesine Saldırı: 250 Gram Altın Çalındı
  14 Şub Kırıkkale'de Kuyumcu Kuryesine Saldırı: 250 Gram Altın Çalındı

  Kırıkkale'de eli silahlı üç gaspçı, takibe aldıkları kuyumcu kuryesini cadde üzerinde darp ettikten sonra yaklaşık 250 gram altının olduğu çantayı çalarak otomobiliyle kayıplara karıştı. Olayın ardından polis, kaçan şüpheli şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

 • CHP'den istifa eden Çukurova Belediye Başkanı Çetin'den sert açıklamalar
  14 Şub CHP'den istifa eden Çukurova Belediye Başkanı Çetin'den sert açıklamalar

  CHP'den istifa eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, partinin yönetimini eleştirerek, 31 Mart'ta CHP'nin sandıkta büyük bir ders alacağını söyledi.

 • Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin CHP'den istifa etti
  14 Şub Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin CHP'den istifa etti

  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP'den istifa ettiğini açıkladı. Çetin, aday gösterilmemesine rağmen yüzde 68 memnuniyet oranına sahip olduğunu belirtti.

 • Irak Halkı İsrail Ürünlerini Boykot Etme Çağrısı Yaptı
  14 Şub Irak Halkı İsrail Ürünlerini Boykot Etme Çağrısı Yaptı

  Irak halkı, İsrail'in Gazze Şeridi'nde Filistin halkına yönelik işlediği suçları soykırım olarak değerlendirerek, İsrail ürünlerini boykot etme çağrısı yaptı. Iraklılar, İsrail'in saldırılarına tepkilerini dile getirirken, İslam ülkeleri ve dünya kamuoyunun tepkilerinin yetersiz olduğunu eleştirdi. İsrail'in Filistin topraklarında yıllardır devam eden politikalarına dikkat çeken Iraklılar, İsrail mallarının Orta Doğu'da güçlü ve etkili şekilde boykot edilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, İsrail'in Gazze'de sivil yerleşim yerlerine, hastanelere ve okullara saldırmasının soykırımdan daha büyük bir savaş suçu olduğunu belirttiler. Iraklı analistler ise ABD ve Batı ülkelerinin İsrail'in suçlarına ortak olduğunu ifade ederek, uluslararası kuruluşların İsrail'e karşı tutum alması gerektiğini söyledi.

 • Erdoğan: Barışa giden yol, Filistin devletinin kuruluşundan geçiyor
  13 Şub Erdoğan: Barışa giden yol, Filistin devletinin kuruluşundan geçiyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen Dünya Hükümetler Zirvesi'nde konuştu.

 • Erdoğan: Barışa giden yol, Filistin devletinin kuruluşundan geçiyor
  13 Şub Erdoğan: Barışa giden yol, Filistin devletinin kuruluşundan geçiyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'nde düzenlenen Dünya Hükümetler Zirvesi'nde konuştu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazze'ye 34 Bin Ton İnsani Yardım Malzemesi Gönderdik
  13 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazze'ye 34 Bin Ton İnsani Yardım Malzemesi Gönderdik

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şu ana kadar 34 bin tonluk insani yardım malzemesini Gazze'ye ulaşmak üzere bölgeye gönderdik" dedi.

 • Gürsel Tekin CHP'den istifa etti
  13 Şub Gürsel Tekin CHP'den istifa etti

  ESKİ CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, CHP'nin temel ilkelerinin uzaklaştırıldığını ve parti içi iktidar mücadelesinin öncelendiğini belirtti. Tekin, bu sebeple inandığı ilkeler için çalışmaya devam edeceğini ifade etti.

 • Fatih'te Market Sahibi Hırsızı Copla Dövdü
  13 Şub Fatih'te Market Sahibi Hırsızı Copla Dövdü

  Fatih'te bir market sahibi, kendisini gasp etmek için döner bıçağı çeken hırsızı copla dövüp, kovaladı. Olay güvenlik kamerasına yansıdı. Şüpheliyi yakalayamayan market sahibi polise haber verdi.

 • Adana Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin CHP'den istifa etti
  13 Şub Adana Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin CHP'den istifa etti

  Adana'nın Çukurova İlçe Belediye Başkanı Soner Çetin, partisi CHP'den istifa etti. Çetin, partinin kimliğini oluşturan kavramların gözardı edildiği, tarafsız ve liyakate hiçbir kriterin dikkate alınmadığı, parti içi dar kadrolaşmanın ön plana çıktığı süreci üzülerek yaşadığını belirtti.

 • Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin CHP'den istifa etti
  13 Şub Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin CHP'den istifa etti

  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, uzun süre CHP içerisinde görev yapmasına rağmen partiden istifa ettiğini açıkladı. Çetin, parti içindeki yönetim anlayışının ilkelerden uzaklaştığını ve gasp edilmeye çalışıldığını belirtti.

 • CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Partiden İstifa Etti
  13 Şub CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Partiden İstifa Etti

  CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Tekin, istifa gerekçesinde CHP'nin Atatürkçü ve sosyal demokrat kimliğinden uzaklaştığını belirtti ve parti içi hukukunun yok sayıldığını ifade etti. Tekin, istifa kararını büyük bir üzüntüyle aldığını ve ilkeleri için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

 • CHP'nin Esenyurt'tan başkan adayı göstereceği konuşulan Gürsel Tekin partisinden istifa etti
  13 Şub CHP'nin Esenyurt'tan başkan adayı göstereceği konuşulan Gürsel Tekin partisinden istifa etti

  CHP'nin Esenyurt'tan başkan adayı göstereceği konuşulan Gürsel Tekin partisinden istifa etti. Eski CHP Milletvekili Tekin, sosyal medyadan duyurduğu istifasında "Hiçbir objektif koşul, liyakat ve ehliyetin olmadığı, parti içi hemşericilik, gruplaşma, ekipleşme ilişkileri ile makam ve mevkilerin dağıtıldığı" gibi ifadelerle partisini eleştirdi.

 • Kolombiya'da hapishanelerde acil durum ilan edildi
  13 Şub Kolombiya'da hapishanelerde acil durum ilan edildi

  Kolombiya hükümeti, çetelerle mücadele kapsamında ülke geneli tüm hapishanelerde acil durum ilan etti. Adalet Bakanı Nestor Osuna, son haftalarda hapishane yetkililerine yönelik şiddet olayları nedeniyle bu kararın alındığını belirtti. Hapishanelerde güvenlik güçlerinin operasyon yapabileceği ve suç işleyenlerin başka hapishanelere nakledileceği ifade edildi.

 • Alanya'da ikinci el eşya satıcılarına suç eşyası uyarısı
  12 Şub Alanya'da ikinci el eşya satıcılarına suç eşyası uyarısı

  Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü, 'Suç eşyasını satın alma' projesi kapsamında ikinci el eşya satıcılarına bilgilendirme yaparak, suçtan elde edilen ve ekonomik değeri olan malın alım satımının yapılmaması, belge ve kimlik bilgilerinin talep edilmesi, güvenlik önlemlerinin alınması gibi konularda uyarılarda bulundu.

 • İzmir'de 41 ayrı suçtan aranan zanlı yakalandı
  12 Şub İzmir'de 41 ayrı suçtan aranan zanlı yakalandı

  İzmir'in Aliağa ilçesinde polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen takip sonucu, 41 ayrı suçtan kaydı ve 19 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan zanlı kıskıvrak yakalandı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Aliağa Organize Büro Amirliği ekipleri, O.K.'nin ilçede olduğunu belirleyerek uzun süren teknik ve fiziki takibin ardından zanlının yerini tespit etti. Gözaltına alınan zanlı, işlemlerinin ardından cezaevine teslim edildi.

 • Bahçeli: Hem DEM'lenen CHP'de bulunup hem Ülkücülük iddiası çelişkidir
  11 Şub Bahçeli: Hem DEM'lenen CHP'de bulunup hem Ülkücülük iddiası çelişkidir

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hem DEM'lenen CHP'de bulunup hem Ülkücülük iddiasını dillendirmek şiddetli bir çelişki aynı şekilde şehitlerimize, gazilerimize, vatan ve milletimizin mukadderatına karşı duruştur" dedi.

 • İzmir'de taksiciye yumruklu saldırı kamerada: Aracına aldığı kadın yüzünden darbedildi
  11 Şub İzmir'de taksiciye yumruklu saldırı kamerada: Aracına aldığı kadın yüzünden darbedildi

  İzmir'de taşlı saldırıya uğrayarak gasp edilen taksi şoförünün öldürülmesinin ardından genç bir taksi sürücüsü, aracını aldığı kadın yüzünden saldırıya uğradı. Saldırı anı araç içi kamerası tarafından kaydedildi. Saldırganın her yerde arandığı belirtildi.

 • İzmir'de taksi şoförüne saldırı: O anlar kamerada
  11 Şub İzmir'de taksi şoförüne saldırı: O anlar kamerada

  İzmir'de bir taksi şoförü, aracına aldığı kadın yüzünden saldırıya uğradı. Saldırı anı araç içi kamerası tarafından kaydedildi. Genç taksi şoförü, saldırı anını anlatırken çözüm odaklı önlemler talep etti. Saldırgan ise polis tarafından aranıyor.

 • Bursa'da Asayiş Olaylarında Yüzde 16 Düşüş
  11 Şub Bursa'da Asayiş Olaylarında Yüzde 16 Düşüş

  Bursa'da 2023 Ocak ayına göre 2024 Ocak ayında asayiş olaylarında yüzde 16'lık bir düşüş yaşandığı açıklandı. Hırsızlık, yağma, yankesicilik gibi olaylar yüzde 38 azaldı. Cinayet, gasp, yaralama ve taciz gibi olaylarda yüzde 12, evden, iş yerinden, otodan hırsızlık ve yankesicilik suçlarında ise yüzde 50 azalma görüldü. Vali ve Emniyet Müdürü'nün göreve başlamasıyla suç oranlarının düştüğü belirtildi.

 • AK Parti Kilis Belediye Başkan Adayları Açıklandı
  09 Şub AK Parti Kilis Belediye Başkan Adayları Açıklandı

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'in katılımıyla gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında Kilis'in Belediye Başkan adayları açıklandı. Çelik, 'Biz bu karanlık yolda yürürken Türkiye'nin ekonomisini ve dış politikalarındaki gücünü büyüttük' dedi.

 • Bahçeli: AYM artık milli güvenlik sorunudur
  09 Şub Bahçeli: AYM artık milli güvenlik sorunudur

  Bahçeli: AYM artık milli güvenlik sorunudur MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Anayasa Mahkemesi artık milli güvenlik sorunudur.

 • Bahçeli: Anayasa Mahkemesi ya kapatılmalı ya da yeni baştan yapılandırılmalı
  09 Şub Bahçeli: Anayasa Mahkemesi ya kapatılmalı ya da yeni baştan yapılandırılmalı

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Anayasa Mahkemesi artık milli güvenlik sorunudur.

 • İzinli çıkan mahkum, camilerde hırsızlık yaparak yakalandı
  09 Şub İzinli çıkan mahkum, camilerde hırsızlık yaparak yakalandı

  Sivas'ta izinli olarak cezaevinden çıkan Rüştü Kılıç, 4 camiye girerek cemaatin cep telefonları ile cüzdanlarını çaldı. Güvenlik kamerasına yansıyan o anlar sonrası Kılıç, ihbar sonucu yakalandı ve tekrar cezaevine gönderildi.

 • Kütahya'da 3 kişi sokak ortasında 2 kişiyi yaraladı
  09 Şub Kütahya'da 3 kişi sokak ortasında 2 kişiyi yaraladı

  Kütahya'da lise öğrencisi R.İ. ve sanayide çırak olarak çalışan S.Y. sokak ortasında saldırıya uğradı. Polis ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek 3 şüpheliyi yakaladı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada bıçak ve tüfek ele geçirildi.

 • CHP'li başkan adayına bıçakla saldırıp gasp ettiler
  09 Şub CHP'li başkan adayına bıçakla saldırıp gasp ettiler

  Kayseri'de CHP Yeşilhisar Belediye Başkan Adayı Deniz Onaç, otomobiline aldığı 2 kişi tarafından gasp edildi ve bıçaklandı. Olayın ardından hastaneye kaldırılan Onaç, tedavisinin ardından taburcu edildi. Saldırganların yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

 • CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu, deprem sonrası yaşanan sorunları TBMM'de eleştirdi
  08 Şub CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu, deprem sonrası yaşanan sorunları TBMM'de eleştirdi

  CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda deprem sonrası yaşanan sorunları eleştirerek, Kızılay çadırlarının satılması, yardım bekleyen insanların internetinin kesilmesi, yardıma giden araçlara AKP logosu yapıştırılması gibi olayların birinci yılında hala hesabının sorulmadığını belirtti. Bankoğlu, ayrıca depremde yaşamını yitirenlerin gömülememesi ve kefen bulunamaması gibi durumları da eleştirdi.

 • Taksiciler kurşun geçirmez kabin zorunluluğu istiyor
  08 Şub Taksiciler kurşun geçirmez kabin zorunluluğu istiyor

  İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanvekili Veli Yurt: Kurşun geçirmez kabinler konusunda yetkililerle görüşmelerimiz başladıEmine DERYA-Hazal Mihrace GÖKSUN-Yunus Emre YALÇIN-Emre Can URAN / Taksici Oğuz Erge'nin soğukta üşümesin diye aracına aldığı Delil Aysal tarafından öldürülmesinin...

 • Van'da çocukları dağa kaçırılan ailelerin eylemi devam ediyor
  08 Şub Van'da çocukları dağa kaçırılan ailelerin eylemi devam ediyor

  Van'da terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM) binası önünde eylemlerine 75. haftada da devam etti. Eyleme katılan anne Saliha Mert, DEM Parti'ye oy verilmemesi gerektiğini belirterek, 'Bu partiye oy verenler, hakkımıza giriyorlar' dedi.

 • Emep Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca: 'Hasarlı Binaların Yıkımı Gaziantep'te AKP'ye Yakın Şirketlerin Rant Olanağına Dönüştürüldü'
  08 Şub Emep Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca: "Hasarlı Binaların Yıkımı Gaziantep'te AKP'ye Yakın Şirketlerin Rant Olanağına Dönüştürüldü"

  Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca, Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen depremin yıktığı Gaziantep’te sorunların devam ettiğini söyledi. Kent genelinde 14 bin 45 ağır hasarlı bina olduğunu belirten Karaca, "Yıkım, deprem bölgesinin tamamında olduğu gibi Antep'te de AKP'ye yakın şirketlerin rant olanağına dönüştürüldü. Sadece konutlar da değil, kamu binaları ihaleleri de adrese teslim yandaş firmalara peşkeş çekiliyor. Tarım alanlarına inşa edilen ve bu yoksullukta halkı yıllarca ağır borç altında bırakan toplu konutlar ve köy evlerinin kime, hangi kriterle, nasıl dağıtıldığı muamma" dedi.

 • TAKSİLERDE KABİN DÖNEMİ: ÇOK TALEP ALIYORUZ
  08 Şub TAKSİLERDE KABİN DÖNEMİ: ÇOK TALEP ALIYORUZ

  İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanvekili Veli Yurt: Kurşun geçirmez kabinler konusunda yetkililerle görüşmelerimiz başladı Emine DERYA-Hazal Mihrace GÖKSUN-Yunus Emre YALÇIN-Emre Can URAN / Taksici Oğuz Erge'nin soğukta üşümesin diye aracına aldığı Delil Aysal tarafından öldürülmesinin...

 • Bursa'da dehşet evinden sağ kurtulan kadının sözleri buz kestirdi: 10 saat ölü taklidi yaptım, öldürmesin diye ondan hamile kaldığımı söyledim
  07 Şub Bursa'da dehşet evinden sağ kurtulan kadının sözleri buz kestirdi: 10 saat ölü taklidi yaptım, öldürmesin diye ondan hamile kaldığımı söyledim

  Bursa'da geçen yıl sevgilisi olduğunu ifade ettiği evine gelen kadını alıkoyup cinsel saldırıda bulunan ve arkadaşı Recep Özaslan'ı da öldüren İlyas Sarıkaya'nın yargılanmasına devam edildi. Sarıkaya, F.O. ile Recep Özaslan'ı uygunsuz pozisyonda yakaladığını belirtirken F.O.'un ifadeleri ise mahkeme salonunu buz kestirdi. 10 saat ölü taklidi yaptığını söyleyen F.O., ''Bir süre sonra nefes aldığımı fark etti. Beni öldürmesin diye onu çok sevdiğimi, ondan hamile kaldığımı söyledim'' dedi.

Advertisement