Akasya Acıbadem İstanbul'un "YENİ Nesil Yaşam Merkezi" Oldu - Son Dakika
Güncel

Akasya Acıbadem İstanbul'un "YENİ Nesil Yaşam Merkezi" Oldu

Akasya Acıbadem İstanbul\'un "YENİ Nesil Yaşam Merkezi" Oldu

Saf GYO A.Ş. Genel Müdürü Zeynep Akdilli Oral'ın ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısında, gelecek döneme ilişkin hedefler de paylaşıldı.

17.12.2014 14:13  Güncelleme: 14:20

Akkök Şirketler Grubu, Sinpaş GYO, Yıldız Holding ve Doğu Batı Grubu'nun ortaklığıyla kurulan SAF GYO tarafından Anadolu Yakası'nda hayata geçirilen Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi'nin ilk 9 ayı düzenlenen basın toplantısıyla anlatıldı.

Türkiye Pazarına Girmek İçin Akasya Acıbadem'i Seçtiler

Zeynep A. Oral konuşmasında, " İstanbul'un en yeni alışveriş merkezi Akasya Acıbadem, yalnızca şehirde fark yaratmakla kalmadı, pek çok büyük ve sevilen uluslararası markanın da ilk tercihi oldu. Mimari özellikleri, lokasyonu, sirkülasyonuyla böyle bir projeyi hayata geçireceğimizi duyurduğumuz ilk andan itibaren, kısa sürede yerli ve yabancı firmaların dikkatini çektik, çok önemli uluslararası markaların Türkiye'ye giriş kapısı olarak önemli bir fark daha yarattık" dedi.

Türkiye'de perakende dünyasına ilk kez Akasya Acıbadem'le giren önemli markalar arasında; Fransa'nın ünlü cafe & şarküteri zinciri Fauchon, dünyanın ilk büyük oyuncak mağazası Hamley's, Pink koleksiyonunun da içinde yer aldığı Türkiye'deki ilk full line mağazasıyla Victoria's Secret, dünyaca ünlü İtalyan ayakkabı, çanta ve aksesuar markası Hogan, genç ve sofistike giyimin dünyadaki öncülerinden IRO, yıldızların vazgeçilmez giyim markası VINCE, İngiliz erkek giyiminin genç klasiklerinden Hackett, Türkiye'deki en büyük mağazası ile Michael Kors ve Anadolu yakasındaki ilk mağazaları ile Apple Store, Tod's, Marc by Marc Jacobs, Weekend by Max Mara, Porsche Design ve Tory Burch yine Anadolu yakasındaki en büyük mağazası ile Burberry bulunuyor.

Geniş Marka Karması

Akasya Acıbadem her gereksinime cevap veren ve tüketicilerin sadece Akasya'da bulabilecekleri marka karmasıyla öne çıkmakta. Akasya Acıbadem'le; İstanbul'un Anadolu Yakası'nda insan sirkülasyonu da yön değiştirirken, alışveriş merkezini

9,5 ayda (15 Aralık ortası itibariyle) 9 milyonu aşkın kişi ziyaret etti. Çocuklu ailelerin ağırlıklı olarak geldiği Akasya'da; tüm aile fertlerinin birlikte ya da ayrı ayrı vakit geçirmelerine olanak sağlayan seçenekler bulunuyor. 15 sinema salonu yanında Avrupa'nın en büyük Imax perdelerinden birine sahip olan sinema kompleksi ve dünyanın çocukları eğlendirirken eğiten ilk "Edutainment" markası "Çocuk Cumhuriyeti" Kidzania 10.000 metrekareye yayılmış alanıyla Akasya'da misafirlerini ağırlıyor.

Çevre yolları ve ana arterler ile doğrudan bağlantılı olan Akasya; metro, metrobüs ve Marmaray'la ziyaretçilerine kolay ulaşım ve erişim olanağı da sunuyor.

Akasya Acıbadem, Türkiye'de bir alışveriş merkezinde ilk defa tasarlanmış 8 metre kat yüksekliğindeki vitrinleri ile Bağdat Caddesi'nden esinlenilen geniş ve ferah koridorlarını gün ışığı ile buluşturuyor. Herbiri 1.200 m² alanlı "free form" tepe ışıkları ile gün ışığında sokak alışverişi olanağı sunarak, örneği bulunmayan farklı bir alışveriş deneyimi kazandırıyor.

10 dönüm arazi üzerinde çok çeşitli bitki örtüsü ile yer alan Akasya Park, betonlaşan şehirde, gerçekleştirilen kültürel ve sanatsal aktivitelerin yanı sıra, sıradışı çocuk tiyatroları ve oyunlarına da ev sahipliği yaparak ziyaretçilerine nefes kaynağı yaratarak, hem Anadolu Yakası'nın, hem de İstanbul'un en iddialı projesi olarak faaliyet gösteriyor.

Ödüllü Yeni Nesil Yaşam Kompleksi ve Konut Projesi

600 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen "Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi" ve "Akasya Acıbadem Konut Projesi", 182 dönüm arazi üzerinde yer alıyor. Saf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın projesi olarak sektöre farklı bir soluk getiren ve kendi kategorisinde tek olarak öne çıkan proje, Avrupa'nın en prestijli gayrimenkul ve mimari ödüllerinden 'The European Property Awards"da, "En İyi Yüksek Bina Mimarisi" kategorisinde 5 yıldız alarak 2012 yılında "Avrupa'nın En Başarılı Projesi" seçildi.

Proje, 2013 yılında dünyanın en büyük emlak fuarı MIPIM'da, finale kalan tüm projelerin yer aldığı, 150 bin kişinin oy kullandığı "People's Choice Awards" kategorisinde yapılan halk oylamaları sonucu, 32 proje arasından birinci seçildi.

Akasya aynı zamanda dünyanın en prestijli alışveriş merkezi ödüllerinden sayılan ICSC

(International Council of Shopping Centers) yarışmasında da, kendi kategorisinde tüm dünyadaki alışveriş merkezleri arasından ilk 4'e kalarak finalist oldu.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Akasya Acıbadem İstanbul'un 'YENİ Nesil Yaşam Merkezi' Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement