Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bütçemizin sınırlarını zorlama pahasına vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya gayret ediyoruz - Son Dakika
Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bütçemizin sınırlarını zorlama pahasına vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya gayret ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bütçemizin sınırlarını zorlama pahasına vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya gayret ediyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyonun sadece Türkiye'nin değil, Kovid-19 salgını sonrasında tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı bir baş ağrısı olduğunu belirterek, Türkiye'nin insani yardımlarıyla mazlumlara sahip çıktığını ve deprem bölgesindeki çalışmaların yoğun şekilde sürdüğünü söyledi. Erdoğan, ayrıca Denizli'ye yapılan yatırımları ve hedeflerini anlattı.

22.02.2024 18:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hiçbir insanımızın serzenişlerine kulaklarımızı tıkamıyoruz. Bütçemizin sınırlarını zorlama pahasına vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya gayret ediyoruz." dedi.

Erdoğan, 29 Ekim Bulvarı Özay Gönlüm Meydanı'nda, partisinin mitinginde yaptığı konuşmada, enflasyonun sadece Türkiye'nin değil, Kovid-19 salgını sonrasında tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı bir baş ağrısı olduğunu söyledi.

Gazze'ye gönderilen insani yardımlar kapsamında, 21 ambulans ile 2 bin 380 tonluk yardım malzemelerini taşıyan bir geminin daha Mısır'ın El- Ariş Limanı'na ulaştığını belirten Erdoğan, Türkiye'nin insani yardımlarıyla mazlumlara sahip çıktığını bildirdi.

Erdoğan, 6 Şubat depremlerinin yaralarının sarılması için çalışmaların yoğun şekilde sürdüğünü dile getirerek, bugüne kadar 40 bine yakın deprem konutu ve köy evini hak sahiplerine teslim ettiklerini, yıl sonuna kadar 200 bin konutu hak sahipleriyle buluşturmayı hedeflediklerini anlattı.

Deprem bölgesinde bunları yaparken diğer şehirleri ve toplumun diğer kesimlerini de ihmal etmediklerini vurgulayan Erdoğan, küresel ekonomi ve bölgenin içinden geçtiği sancılı döneme rağmen devletin imkanlarını millet için seferber ettiklerini söyledi.

"Her alanda hedeflerimize ulaşacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışanları ve emeklileri enflasyona ezdirmemek için verdikleri samimi mücadelenin en yakın şahidinin milletin bizatihi kendisi olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"2024 yılı için asgari ücretlilerimize, kamu görevlilerimize ve emeklilerimize enflasyon oranlarının üzerinde artışlar yaptık. Hiçbir insanımızın serzenişlerine kulaklarımızı tıkamıyoruz. Bütçemizin sınırlarını zorlama pahasına vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya gayret ediyoruz. İnşallah bu yılın sonuna doğru enflasyonun hızla düşmeye başlamasıyla hep birlikte daha rahat bir nefes alacağız. Ne diyor kelamıkibar, men sabera zafera. Sabreden kimse zafere erer. Ekonomi başta olmak üzere her alanda hedeflerimize ulaşacağız. Bize ecdadın emaneti olan bu vatan topraklarını evlatlarımıza en güvenli, en huzurlu, en müreffeh şekilde teslim etmek boynumuzun borcudur."

Türk milletinin, bin yıldır bu coğrafyada nice badireleri atlatarak varlığını sürdürdüğüne dikkati çeken Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Sadece şu son 10 yılda yaşadıklarımız başka bir ülkenin başına gelse emin olun şimdiye darmadağın olmuştu. Bunun için bekleyenlerin hevesleri inşallah bir kez daha kursaklarında kalacak. Denizli ile, Denizlili kardeşlerimizle el ele yürek yüreğe vererek Türkiye Yüzyılı bayrağını zirveye çıkaracağız. Milli mücadeleyi nasıl 'Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak' diyerek kazandıysak Türkiye Yüzyılı mücadelesini de aynı hissiyatla, zaferle taçlandıracağız. Milletimizin karşısına yeni vizyonlar, yeni hedefler, yeni programlarla çıkarken birileri gibi boşa atıp dolu tutmanın peşinde koşmuyoruz. Tam tersine verdiğimiz her sözün önce altyapısını kuruyor, sonra sizlere de taahhüdümüzü beyan ediyoruz. Şehirlerimiz için hazır ve kararlı olduğumuzu söylerken de gücümüzü bunun gerisindeki 21 yıllık hazırlıktan alıyoruz."

Denizli'ye 110 milyar liralık yatırım

Denizli'ye bugüne kadar 110 milyar liranın üzerinde kamu yatırımı yaptıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli'de eğitimde 4 bin 288 yeni derslik inşa ettiklerini, gençlik ve sporda 8 bin 104 kişi kapasiteli yüksek öğrenim yurt binaları açtıklarını, 63 spor tesisi kazandırdıklarını, ihtiyaç sahiplerine 4,3 milyar lira kaynakla destek olduklarını anlattı.

Sağlıkta 14'ü hastane olmak üzere 38 sağlık tesisini hizmete aldıklarını, aralarında bin yataklı şehir hastanesinin de olduğu 4 sağlık tesisinin yapımına devam edildiğini bildiren Erdoğan, TOKİ aracılığıyla 11 bin 495 konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettiklerini, 1911 konutun inşasının sürdüğünü belirtti.

Honaz'daki Akbaş Barajı yatırımını, içme suyu arıtma tesisinin bitmesiyle tamamladıklarını ifade eden Erdoğan, "Akbaş Barajı'ndan 70 kilometrelik hatla merkeze getirilen içme suyunun kentteki su depolarına ulaşması için ilk vanayı açtık. Denizli'mizin gelecek 50 yıldaki su ihtiyacını karşılayacak bu yatırımın şehrimize bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Erdoğan, kentsel dönüşümde riskli yapı olarak belirlenen 6 bin 75 bağımsız bölümün dönüşümünü gerçekleştirdiklerini, daha önce hiç atık su arıtma tesisi bulunmayan kentte bugün 44 tesisle belediye nüfusunun yüzde 90'ından fazlasına hizmet verildiğini söyledi.

"Aydın-Denizli Otoyolu'nu yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz"

Denizli'de 8 millet bahçesi projesinden 4'ünü tamamladıklarını, birinin yapımı, 3'ünün ise projelendirme çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Erdoğan, bölünmüş yol uzunluğunu 65 kilometreden 512 kilometreye çıkardıklarını anlattı.

Erdoğan, inşası devam eden Aydın-Denizli Otoyolu'nu bu yıl sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini işaret ederek, bağlantı yollarıyla uzunluğu 163 kilometreyi bulan bu otoyolun 80 kilometrelik ilk etabını trafiğe açtıklarını, kalan kısmı da tamamlanınca Denizli-Aydın arasındaki ulaşım süresinin bir saate düşürüleceğini vurguladı.

Denizli çevre yolunu 2 bin 649 metre uzunluğunda Honaz Tüneli ile birlikte 14 kilometre olarak tamamladıklarını dile getiren Erdoğan, Organize Sanayi Bölgesi köprülü kavşak projesiyle sanayi bölgesinde oluşan trafik yoğunluğunu da en aza indirdiklerini bildirdi.

Kaklık Lojistik Merkezini şehre kazandırdıklarını söyleyen Erdoğan, Denizli il sınırlarındaki mevcut demir yolu hattını tümüyle yenilediklerini, Ankara- İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında yer alan Selçuk- Ortaklar yeni demir yolunun yapımına da yakında başlayacaklarını kaydetti.

"Denizli'deki işverenlere 5,5 milyar lira prim desteği verdik"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çardak Havalimanı'nı yeni bir terminal binası yaparak büyüttüklerini, Denizli'ye 18 baraj, 2 içme suyu tesisi, 79 sulama tesisi, 7 arazi toplulaştırma projesi, 95 taşkın koruma tesisi, 13 gölet ve 11 hidroelektrik santrali tesisi yaptıklarını, ilde 938 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtıklarını anlattı.

Çiftçilere 37 milyar lira tarımsal hibe desteği verdiklerini, Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Çivril Organize Sanayi Bölgesi, bir teknopark, 15 araştırma geliştirme merkezi ve 12 tasarım merkezi kurduklarını belirten Erdoğan, "Ayrıca 73 hektarlık bir alanda Sarayköy Organize Tarım Bölgesi'ni faaliyete geçirdik. İstihdamı desteklemek için Denizli'deki işverenlere toplam 5,5 milyar lira tutarında prim desteği verdik. Enerjide 294 bin abonesi bulunan Denizli ve 15 ilçesine doğal gaz arzını verdik. Önümüzdeki dönemde Bekirli'ye de doğal gaz arzı sağlamayı planlıyoruz." diye konuştu.

Erdoğan, Denizli'ye yapılan yatırımların anlatıldığı video gösteriminin ardından, bunların Denizli'ye kazandırılan eser ve hizmetlerin çok küçük bir kısmı olduğunu, daha çok eser ve hizmet kazandırılacağını sözlerine ekledi.

Notlar

Denizli'ye gelişinde havalimanında yöresel kıyafetli çocuklar tarafından karşılanan Erdoğan, miting alanına geçişinde bazı partililerle selamlaştı, bu sırada bazı çocuklarla da ilgilendi.

Erdoğan'ın halka hitap ettiği miting alanına, "Sen yürüyeceksin, Denizli yürüyecek arkandan", "Adı geçenlere rakip bile değilsin", "Türkiye Yüzyılı için doğru zaman, doğru adam" ve üzerinde Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin fotoğraflarının bulunduğu "Cumhur İttifakı Türkiye'dir" yazılı pankartlar asıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Cumhur İttifakı'nın Denizli Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediye başkan adaylarını sahneye çağırdı ve fotoğraf çektirdi.

(Bitti)

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bütçemizin sınırlarını zorlama pahasına vatandaşlarımızın taleplerini karşılamaya gayret ediyoruz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Isparta'da otomobiller çarpıştı: 2 yaralı
  21:37 Isparta'da otomobiller çarpıştı: 2 yaralı

  Isparta'nın Yalvaç ilçesinde meydana gelen kazada, iki otomobil çarpıştı ve otomobillerde bulunan 2 kişi yaralandı. Kazaya müdahale için sağlık, polis ve itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi. Yaralılar, hastaneye kaldırıldı ve sağlık durumları iyi. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Kocaeli'nde 1 tonluk demirin altında kalan mühendis hayatını kaybetti
  21:35 Kocaeli'nde 1 tonluk demirin altında kalan mühendis hayatını kaybetti

  Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir ton ağırlığındaki demirlerin üzerine düşmesi sonucu mühendis feci şekilde hayatını kaybetti. Olayda hayatını kaybeden mühendis, lojistik depo inşaatında taşeron firma mühendisi olarak çalışmaktaydı. Soruşturma başlatıldı.

 • AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Seçim sonuçlarını değerlendirme aşamasındayız
  21:34 AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Seçim sonuçlarını değerlendirme aşamasındayız

  AKP Sözcüsü Ömer Çelik Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı ardından yaptığı açıklamada, seçimin sayısal sonuçlarının ardından siyasal sonuçlarını değerlendirme aşamasına geldiklerini belirtti, hangi siyasetimizi, hangi tavrımızı, hangi siyasi söylemimizi vatandaşımız beğendiyse onu daha da güçlendireceğiz" dedi. Beğenilmeyen bir durum varsa onun için de çalışmaları sürdüreceklerini vurgulayan Çelik, bir değişiklik ve değişim olacaksa, bunun Cumhurbaşkanının takdirinde olduğunu söyledi.

 • Sinop'ta zabıta-seyyar gerginliği: Bıçağı boğazına dayayarak zabıtalara direndi
  21:31 Sinop'ta zabıta-seyyar gerginliği: Bıçağı boğazına dayayarak zabıtalara direndi

  Sinop Belediyesi tarafından sahildeki tezgahların kaldırılması sırasında bir seyyar satıcı, bıçağı boğazına dayayarak zabıtalara direndi. Polis ve zabıta ekiplerine direnen satıcı, daha sonra eylemine son verdi.

 • Feci kazada çarpışan araçlar refüje çıktı
  21:30 Feci kazada çarpışan araçlar refüje çıktı

  Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde meydana gelen kazada, otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı ve araçlar refüje çıktı. Kazada 7 kişi yaralandı ve kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Tunceli'de depremzedeler için inşa edilen 88 konutun kura çekimi yapıldı
  21:29 Tunceli'de depremzedeler için inşa edilen 88 konutun kura çekimi yapıldı

  Tunceli'nin Mazgirt ilçesinde meydana gelen deprem sonucunda evleri hasar gören vatandaşlar için inşa edilen 88 konutun kura çekimi noter huzurunda gerçekleştirildi. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, kura çekilen konutların hak sahiplerine hayırlı olması temennisinde bulundu.

 • Çanakkale'de 14 kaçak göçmen kurtarıldı, 1 kişi yakalandı
  21:28 Çanakkale'de 14 kaçak göçmen kurtarıldı, 1 kişi yakalandı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince Türk karasularına geri itilen 14 kaçak göçmen kurtarılırken, ülkeyi yasadışı yollarla terk etmeye çalışan 1 kişi de yakalandı. Sahil Güvenlik ekipleri, Ayvacık ilçesi açıklarında lastik bot içinde kaçak göçmenler olduğu bilgisi üzerine harekete geçti. 7'si çocuk olan 14 kaçak göçmen kurtarıldı ve işlemlerinin ardından Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi.

 • İstanbul Balat'ta vurulan köpeğin bekçi tarafından ateş edilmesiyle ilgili açıklama
  21:28 İstanbul Balat'ta vurulan köpeğin bekçi tarafından ateş edilmesiyle ilgili açıklama

  İstanbul Balat'ta vurulan köpeğe ateş eden bekçinin cezalandırılması istendi. Köpeğin çenesini parçalayan kurşunun vücuduna saplandığı belirtildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise olayın genel asayiş çalışmaları sırasında meydana geldiğini açıkladı. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ise bekçinin cezalandırılması için gereken adımların atılacağını duyurdu.

 • Ezidiler Kırmızı Çarşamba Bayramı'nı kutladı
  21:28 Ezidiler Kırmızı Çarşamba Bayramı'nı kutladı

  Mardin, Şırnak ve Batman'da yaşayan Ezidiler, Rumi takvime göre nisan ayının ilk çarşamba gününün kutsallığına inandıkları 'Kırmızı Çarşamba Bayramı'nı kutladı. Bayram dolayısıyla mezarlıkları ziyaret eden Ezidiler, haşlanmış yumurtaları boyadı, mumlar yaktı. Renkli kıyafetler giyen Ezidiler halay çekti, yemek dağıttı. Bayramlaşma programına katılan yetkililer, Ezidi vatandaşların köylerine dönmesini ve birlikte nice bayramlar kutlamayı umut ettiklerini belirtti. Şırnak'ın İdil ilçesinde ve Batman'ın Beşiri ilçesinde de Ezidiler bayramlarını kutladı.

 • Fenerbahçe, Çukurova Basketbol'u yenerek şampiyon oldu
  21:26 Fenerbahçe, Çukurova Basketbol'u yenerek şampiyon oldu

  Fenerbahçe, ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi play-off final maçında Çukurova Basketbol'u 80-56 yenerek seride 3-0 öne geçti ve üst üste 6. kez şampiyon oldu. Sarı-lacivertliler, toplamda da 18. şampiyonluğuna ulaştı.

 • Edremit Sosyal Dayanışma Merkezi'nde Kadın Kursiyerlerin Ürünleri Sergilendi
  21:26 Edremit Sosyal Dayanışma Merkezi'nde Kadın Kursiyerlerin Ürünleri Sergilendi

  Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) projesi kapsamında kadın kursiyerler tarafından hazırlanan el emeği ürünlerin sergilendiği etkinliğe katıldı. Sergide başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.


Advertisement