İzmirliler Konak'tan Nöbete Destek Veriyor - Son Dakika
Güncel

İzmirliler Konak'tan Nöbete Destek Veriyor

İzmirliler Konak\'tan Nöbete Destek Veriyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katıldığı Konak Meydanı'ndaki son demokrasi nöbetinde AK Parti, CHP'li ve Vatan Parti'li kent yöneticileri birlik ve beraberlik rüzgarı estirdi.

07.08.2016 21:37

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katıldığı Konak Meydanı'ndaki son demokrasi nöbetinde AK Parti, CHP'li ve Vatan Parti'li kent yöneticileri birlik ve beraberlik rüzgarı estirdi. Nöbete Bakan Arslan'ın yanı sıra İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve eşi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, Vatan Partisi İzmir İl Başkanı Rıfat Mutlu, AK Parti İzmir Milletvekilleri Hamza Dağ, Mahmut Atilla Kaya, Necip Kalkan, İbrahim Turhan ve Kerem Ali Sürekli, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, CHP İzmir Milletvekilleri Ali Yiğit ve Atilla Sertel, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, Menderes Belediye Başkanı Birol Soylu, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Şengül ve İzmir Ticaret Odası Ekrem Demirtaş ile binlerce vatandaş katıldı.

Demokrasi nöbeti başladığında tek tek sahneye çıkan AK Parti, CHP'li ve Vatan Parti'li siyasetçiler, yan yana Türk bayrakları salladı. CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel'in ismi anons edildiğinde, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ile konuşarak birlikte sahneye çıktığı görüldü. Daha sonra AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel ve Vatan Partisi İzmir İl Başkanı Rıfat Mutlu yan yana gelip, el ele tutuşarak vatandaşlara el salladı.

"16 YAŞINDAKİ GENÇLERİN HASAN TAHSİN OLABİLECEKLERİNİ HESABA KATMAMIŞLARDI"

Bakan Arslan, şunları söyledi:

"İyi ki varsınız, iyi ki meydanlardasınız. Rabbim hepinizden razı olsun. 23 gündür nöbettesiniz. 23 gündür iradenize sahip çıkıyorsunuz. 23 gündür 81 ilde olduğu gibi ister iç düşmanlara ister dış düşmanlara dersini verdiniz. Bu nöbetin taçlanma noktası. Bugün final noktası. Yenikapı'da Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, parti genel başkanlarımızla birlikte Demokrasi ve Şehitler Mitingi yapıyoruz. 15 Temmuz'da dünyaya ve hainlere verdiğimiz dersin bugün final noktası. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakanımızın İzmir'e İzmirlilere selamlarını getirdim. Başbakanımız benim meslektaşım ağabeyim olarak 30 yıldır beraber çalıştığımız Sayın Başbakanımız özellikle 'İzmir'e sen git, hasbıhal et' dedi. Allah hepinizden razı olsun. Rabbim bizim de sizin de yar ve yardımcısı olsun. Halkın yazdığı kahramanlık destanının sonsuza kadar devam edeceğini söyleyen Bakan Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Benden önceki arkadaşlar günlerdir meydanlardaki arkadaşlar sizin kahramanlıklarınızı anlattı. Kahramanlıklarınız destan olarak sonsuza kadar devam edecek. 15 Temmuz'da hainlerin bu insanların vergisi ile alınmış topu, tankı, silahı, tüfeği insanlarımızın üstüne yönlendirdiği ve gözünü kıpramadan şehit verdiğimiz ortamda önce meydanlara sahip çıktınız, sonra cumhurun başına sahip çıktınız. Hükümetimize sahi çıktınız. Başbakanımıza sahip çıktınız. İradenizin temsilcisi olan TBMM'ye sahip çıktınız. Hiç kimse böyle bir şey beklemiyordu. Bu vatan evlatlarının iman dolu yürek taşıdıklarını beklemiyorlardı. 15- 16 yaşındaki gençlerin gazi ve şehit olma pahasına tankların, topların önüne yatabileceklerini beklemiyorlardı. Kurtuluş Savaşı'nda 6 aylık bebeğini emzirip 'bu bebek annesiz babasız yetişebilir ama vatansız yetişemez' diyen Nene Hatun'un bugün milyonlarca torunu olan annelerimizi, bacılarımızı, kızlarımızı bilmiyorlardı, beklemiyorlardı. Onlardan Rabbim razı olsun ki o akşam hep biri bir Nene Hatun'du. Her biri Nene Hatun olarak 81 ilde meydanlara, sokaklara, iradelerine sahip çıktılar. Tankların, tüfeklerin, namluların önünde durdular. 15 yaşındaki 16 yaşındaki gençlerin Hasan Tahsin olabileceklerini hesaba katmamışlardı. Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı dinleyebileceklerini, hainliklerine fırsat vermeyeceklerini hesaba katmadılar. Onlara öyle bir ders verdiniz ki soruyorum; bu ders sonsuza kadar unutulabilir mi? Dünya bu dersi unutmayacak. Bu millet olma şuuru sonsuza kadar unutulabilir mi? Sayenizde unutulmayacaktır. Güçlenen, büyüyen 2023'e 2053'e, 2071'e yürüyen Türkiye'nin yolunu kesmek isteyenler millet olma şuurunu, hiç hesaba katmadılar."

"NE YAZIK Kİ İÇİMİZDEN HAİNLER ÇIKTI"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunların deri neydi? Niye böyle bir deliliğe, hainliğe kalkıştılar? Peygamber ocağı olan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içinde o kıymetli kutsal üniformanın içinde böyle hainliğe kalkıştılar? diye soran Bakan Arslan, şöyle devam etti: "Gençler; ilkokula başlarız, haritayı önümüze koyar coğrafya üzerinde Türkiye'nin köprü olduğunu görürüz. Coğrafya olarak köprüyüz ama eğer o coğrafyanın hakkının vermezsek köprü olmanın hakkını vermezsek neye yarar? Ne zaman ki Recep Tayyip Erdoğan, iş başına geldi ve 'Anadolu'nun köprü konumunda yaralanacağım' dedi. Bunlar Recep Tayyip Erdoğan'a 'dur' dediler. Türkiye'ye 'dur' diyebilirler mi? Bana 'dur' diyemezler diyen Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları projeleri yapmaya başladı. 'Dünyaya o alıştığınız pastadan Türkiye olarak ben de pay kapacağım' dedi. Pastaya ortak olmak başladı. Kimin adına? Sizin adınıza, Türkiye'deki herkes adına o büyük pastaya ortak olmaya başlayınca dünyayı yönetenler 'eyvah pasta elimizden gidiyor, gitmemesi için önce Recep Tayyip Erdoğan'ı yok etmemiz lazım, Binali Yıldırım'ı, arkadaşlarınız yok etmemiz lazım' dediler. En kötüsü; rakipleriniz böyle düşünebilir, önemli olan içimizdeki hainlerin böyle düşünmesi. Ne yazık ki içimizden hainler çıktı. Becerebildiler mi? Sonsuza kadar beceremeyecekler. Bu insanların gözü açıldı. Eskisi gibi değil. Dedi ki; 'Recep Tayyip Erdoğan'ın, Binali Yıldırım'ın derdi rantiye değil, onların derdi şantiye. Şantiye olmalı ki bu projeler yürüsün."

SİYASİ PARTİLERE TEŞEKKÜR

Konuşmasının sonunda teşekkürlerini sunan Bakan Arslan, siyasi partilere de ayrıca teşekkür etti. Arslan, "Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Siyaset farklı bir şey. 'Elbette siyasi olarak çekişeceğiz, sandıkta mücadele edeceğiz ama gün birlik olma günü ise biz bu insanların iradesinin tecelli ettiği TBMM'ye bombaların altında sahip çıkacağız' dediler. Allah onlardan razı olsun. Parti ayrımı yapmadan bütün milletvekilleri bombaların altında oradalardı" dedi.

"SİZLER TARİHE DAMGA VURDUNUZ"

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, kısa bir konuşma yaparak "Yine nöbetteyiz. Bu nöbet kıyamete kadar devam edecek. Sizlerin valisi olarak sizlere hizmet etmekten onur duyuyorum. Allah sizin eksikliğinizi göstermesin. Sizler tarihe damga vurdunuz. Sizlere hizmet etmek bizim borcumuz" dedi.

"BURUNLARINDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİZ"

AK Parti İzmir Milletvekili Nükhet Hotar, şunları söyledi:

"Bugün 24. gün ve yine siz buradasın. Allah hepinizden razı olsun. Allah çocuklarınızdan güldürsün. Onlara anlatacakları çok güzel bir hikayeyi yazdınız ve onun başrolündesiniz. Allah hepinizden razı olsun. Benim güzel İzmirimin güzel insanları bu hain darbecilerden korkar mı? FETÖ'den korkar mı? Onun uzantısı her meslek grubundaki insan görünümlü mahluklardan korkar mı? Onlara en kısa zamanda hadlerini bildirmek için hepimiz söz veriyor muyuz? Bu bizim şehitlerimize borcumuz. Bu bizim gencecik özel harekatçı polislerimize, sivil halkımıza borcumuz. Biz bu borçla ölmek istemiyoruz. İnşallah bu hainlere bir kez daha hesap soracağız, onların bu yaptıklarını burunlarından fitil fitil getireceğiz inşallah. Allah bir daha ülkemize böyle olaylar ilelebet yaşatmasın."

"BİRBİRİMİZE DAHA FAZLA SARILACAĞIZ"

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, "23 gündür bu meydanda sabahlara kadar beraber nöbet tuttuk. Ben sizin hakkınızı ödeyebilir miyim? Bugün birlik, kardeşlik günü. Demokrasimiz, şehitlerimiz için bugün meydanlardayız. 81 ilde genci yaşlısı hepimiz bir olduk, meydanlara çıktık. Türkiye'nin geleceği için zorbaların darbe ve işgal girişimlerinin imkansız olduğunu göstermek için tek yürek olduk. Yüce Önder Atatürk'ün bize bıraktığı bu cumhuriyet ilelebet ayakta kalacaktır. Darbe girişimine kalkanlar neyi atladılar biliyor musunuz? Bu darbeyi planlarken bu milleti tanımadılar. Bu millet onların şifrelerini bozdu. Ne tank ne tüfek dinledi. Daha fazla özgürlük için birbirimize daha fazla sarılacağız. Biz hep birlikte tek milletiz. Başka vatanımız yok" dedi.

"CUMHURİYETİ ÜÇ BEŞ MECZUBA TESLİM ETMEYECEĞİZ"

CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel de, şu ifadeleri kullandı:

"15 Temmuz'da Türkiye uçurumun kenarından döndü. Hepimiz çok büyük bir tehlike atlattık. Bu tehlikeyi tek yürek olarak atlattık. Darbeyi hep beraber püskürttük. Orada tankların üstüne çıkan, şehit olan 237 demokrasi şehidimizi rahmetle anıyorum, yakınlarına sabır diliyorum. Ulusumuzun başı sağ olsun. O ailelere sahip çıkılması gerektiğine inanıyoruz. Bu ülkeyi başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun önderliğinde Kurtuluş Savaşı kahramanlarımız ve bayrağımıza rengini veren şehitlerimiz sokakta bulmadılar. Bu cumhuriyeti al kanları ile kurdular. Biz onların torunları, bugün bu cumhuriyeti üç-beş meczupa, darbeye teslim edecek miyiz? Elbette etmeyeceğiz. Bütün güçlü emperyalist ülkeleri, Türkiye Cumhuriyeti'ne diz çöktürmeye çalıştılar. Teslim almaya çalıştılar. Atalarımız diz çökmediler. Bugün biz onların torunları diz çökecek miyiz? Tabii ki hayır. 23 gündür meydanlardasınız. 'Türkiye Cumhuriyeti' diye haykırdık, 'adalet' diye haykırdık, 'demokrasi' diye haykırdık. Şimdi bu darbeciler en ağır şekilde yargılanmamladır ancak hukuk çerçevesinde. Devletin kurumlarına sızmış bu darbeciler temizlenmelidir ama bu arada hukuk ve adalet çerçevesinde günahsız insanların başına sıkıntı gelmeden. Burada nasıl tek yürek olduysak parlamentoyu by pass etmeden, yeniden yapılanmayı hep birlikte gerçekleştirmeliyiz. Şimdi özgürlük zamanı. Ülkeyi yeniden yapılandırırken birlikte yapılandıracağız."

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal da "Kendi iradesini, kendi karar verme hakkını, sandıkta seçtiği temsilcilerinin kendi temsiliyetini ve milli iradenin tecelligahı olan TBMM'de tecelli eden milli iradeyi korumak için meydanlara inen, direnen herkese selam olsun" dedi. Konuşmaların ardından alana kurulan LED ekranlardan İstanbul Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi canlı olarak izlendi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Delican, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında konuşurken alanı doldudan İzmirliler'e "Kılıçdaroğlu'nu daha fazla alkışlayın. Bugün birlik beraberlik günü" dedi.

İzmirliler Konak'tan nöbete destek veriyor

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İzmirliler Konak'tan Nöbete Destek Veriyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement