MHP'de "Engelsiz Yaşam Paneli" gerçekleştirildi - Son Dakika
Güncel

MHP'de "Engelsiz Yaşam Paneli" gerçekleştirildi

MHP Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla "Engelsiz Yaşam Paneli" düzenlendi.

03.12.2022 16:17  Güncelleme: 17:19

MHP Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla "Engelsiz Yaşam Paneli" düzenlendi.

Parti genel merkezindeki Gün Sazak Konferans Salonu'nda yapılan panele, MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, MHP Siyasi Etik Kurulu Başkanı Cengiz Şahin, Ankara Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Evren Yaşar, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yücel Öksüz, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut Çitil, Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan'ın yanı sıra engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Yılık, engelli bireyleri, bulundukları toplumun önemli ve ayrılmaz parçası olarak gördüklerini belirterek, yaşanabilecek olumsuz durumları fark etme ve hissetme noktasında çok titiz davranılması gerektiğini söyledi.

Parti olarak engelli bireyler özelindeki çalışmaları hassasiyetle sürdürdüklerini belirten Yılık, "Engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarının neler olduğu konusunda, kendimizi onların yerine koyarak, hayat standartlarını güçlendirmek adına hangi adımların atılması gerektiğine karar vermek ve bu adımların hızlı atılmasını sağlamak büyük öneme haizdir." şeklinde konuştu.

Engellilerin toplumda ve devlet nezdinde her daim ön planda tutulması gerektiğine, pozitif ayrıcalıklarla donatılması, her türlü hak ve yetkilerinin artırılması gerektiğine vurgu yapan Yılık, gerek iş gerek sosyal hayatta kendilerine her türlü kolaylığın sağlanması gerektiğini kaydetti.

"Engel sizde değil, engel, bu imkanı sağlayamayanlarda"

MHP Siyasi Etik Kurulu Başkanı Şahin de "Çok değerli engelli kardeşlerimiz, Milliyetçi Hareket Partisi'nin Genel Merkezine, eksi ikinci kata, hiçbir engelle karşılaşmadan gelebiliyor ve bu programa katılabiliyorsa demek ki, engel sizde değil, engel, bu imkanı sağlayamayanlarda." dedi.

Panelde, özel eğitim, psikoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon alanındaki uzman isimler tarafından sunum yapıldı.

MHP\'de "Engelsiz Yaşam Paneli" gerçekleştirildi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel MHP'de 'Engelsiz Yaşam Paneli' gerçekleştirildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement