Netanyahu'dan masum bebeklerin diri diri yandığı katliama skandal yorum: Trajik hata - Son Dakika
Güncel

Netanyahu'dan masum bebeklerin diri diri yandığı katliama skandal yorum: Trajik hata

İsrail Başbakanı Netanyahu, mecliste yaptığı konuşmada İsrail ordusunun dün akşam Refah kentinde yerinden edilmiş Filistinlilerin kampına yaptığı ve 40 kişinin hayatına mal olan saldırıyı ''trajik hata'' olarak yorumlayarak saldırıyı araştırdıklarını söyledi.

27.05.2024 19:53

İsrail Başbakanı Netanyahu, İsrail ordusunun dün akşam Refah kentinde yerinden edilmiş Filistinlilerin kampına yaptığı saldırının "trajik hata" olduğunu öne sürdü.

İsrail Meclisi'nde konuşan Netanyahu, ülkesinin 7 Ekim'den bu yana insanlık felaketine yol açtığı Gazze'deki saldırılarıyla ilgili açıklamada bulunurken dün Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah şehrinde yerinden edilmiş Filistinlilerin kampına yapılan saldırıyı "trajik hata" olarak niteleyerek saldırıyı araştırdıklarını ifade etti.

Netanyahu, 40 Filistinlinin hayatına mal olan kamp saldırısını 'trajik hata' olarak gördü

İSRAİLLİ ESİRLERİN YAKINLARINDAN PROTESTO

İsrail devlet televizyonunun haberine göre, Batı Kudüs'teki İsrail Meclisi'nde Netanyahu'nun genel kurula hitabı sırasında, Gazze'deki İsrailli esirlerin yakınları pankartlarla eylem yaptı.

Meclis'te ziyaretçilerin bulunduğu kısımda pankart açan İsrailliler, esirlerin yüzlerinin bulunduğu bir pankartta "Gözlerinin içine bakın" yazısıyla Netanyahu'ya tepki gösterdi.

Netanyahu, 40 Filistinlinin hayatına mal olan kamp saldırısını 'trajik hata' olarak gördü
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu

İsrailli esir yakınları, Netanyahu'nun konuşması sırasında, "Şimdi hepiniz" sloganı atarak, tüm İsrailli siyasetçileri esirleri kurtarmaya çağırdı.

MUHALEFETTEN TEPKİ: BAŞBAKAN OLARAK KALAMAZSINIZ

İsrail'de ana muhalefet lideri Yair Lapid ise Meclis'teki konuşmasında, Netanyahu'ya "Başbakan olarak kalamazsınız, çünkü gerçekte başbakan değilsiniz. Hükümetinizdeki aşırılık yanlılarının rehinesisiniz." ifadelerini kullanarak, Netanyahu'nın İsrail'in aşırı sağcı Maliye Bakanı Bezalel Smotrich ve Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir'in etkisinde kaldığını belirtti.

Netanyahu, 40 Filistinlinin hayatına mal olan kamp saldırısını 'trajik hata' olarak gördü

NE OLMUŞTU?

BM'nin yargı organı Uluslararası Adalet Divanı (UAD), 24 Mayıs'ta aldığı tedbir kararlarında, İsrail'in Refah'a yönelik saldırılarını derhal durdurmasına, insani yardımları engellememesine ve suçlarını araştıracak BM görevlilerinin Gazze'ye girişine izin vermesine hükmetmişti.

Netanyahu'dan masum bebeklerin diri diri yandığı katliama skandal yorum: Trajik hata

İsrail, UAD'nin saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah şehrinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarına saldırı düzenlemiş, saldırıda en az 40 Filistinlinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Netanyahu'dan masum bebeklerin diri diri yandığı katliama skandal yorum: Trajik hata

Görgü tanıkları, "İsrail ordusunun bombardımanı kamptaki çok sayıda çadırın yıkılmasına ve yanmasına neden oldu. Bu kamp, binlerce yerinden edilmiş Filistinlinin yaşadığı Refah kentinde, İsrail ordusunun boşaltılmasını istediği bölgede yer almıyor." demişti. Tanıklar, İsrail savaş uçaklarının kampa en az 8 roketle saldırı düzenlediğini belirtmişti.

Netanyahu\'dan masum bebeklerin diri diri yandığı katliama skandal yorum: Trajik hata
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Netanyahu'dan masum bebeklerin diri diri yandığı katliama skandal yorum: Trajik hata - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (4)

  • Ertan Çelik: Zamanında babanda büyük ve trajik bir hata yapmış. 38 1 Yanıtla
  • Nejat Genc: Katiller bir gün hesap verir.Tarihe bak.. 15 0 Yanıtla
  • Selim Kayisi: Allah seni normal bir ölümle yok etmesin. 7 0 Yanıtla
  • Ergün Etli: Artık Allahım kıyametı kopar 0 0 Yanıtla

Advertisement