Denizli'deki Cinsel İstismarcı Polis, 40 Yıl Hapis Cezası Aldı - Son Dakika
Güncel

Denizli'deki Cinsel İstismarcı Polis, 40 Yıl Hapis Cezası Aldı

Denizli'de 8 ile 12 yaşlarındaki 6 kız çocuğuna, kendini beden eğitimi öğretmeni olarak tanıtıp tacizde bulunan polise 40 yıl hapis cezası verildi.

10.02.2018 09:48  Güncelleme: 11:12

Denizli'de 2015 yılında yaşları 8 ile 12 arasında değişen 6 kız çocuğuna, kendisini beden eğitimi öğretmeni olarak tanıtarak cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Erkan Gürbüz (35) toplam 40 yıl hapis cezası verilip, meslekten men edildi.

KÜÇÜK KIZI KANDIRIP APARTMAN BOŞLUĞUNA GÖTÜRDÜ

15 Temmuz 2015 tarihinde Değirmenönü Mahallesi'nde, 19 Mayıs İlkokulu'ndan çıkan 8 yaşındaki bir kız öğrencinin yanına yaklaşan polis memuru Erkan Gürbüz, iddiaya göre, kendini beden eğitimi öğretmeni olarak tanıtıp, yakındaki bir binanın apartman boşluğuna götürerek elle taciz etti.

ELLE TACİZ EDİLEN KIZ ANNESİNE ANLATTI

Bu sırada apartmanın üst katından sesler gelmesi üzerine Erkan Gürbüz, olay yerinden kaçtı. Kız öğrencinin olayı anlattığı annesi, durumu polise bildirdi. Polis, pedagog eşliğinde ifadesine başvurulan çocuğun verdiği eşkalden yola çıkıp, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

5 KIZA KENDİNİ ÖĞRETMEN OLARAK TANITMIŞ

Taciz olayından bir saat kadar sonra Erkan Gürbüz, Topraklık Mahallesi'nde yakalandı. Güney İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde polis memuru olduğu belirlenen Erkan Gürbüz, polisteki sorgusunda susma hakkını kullandı.

Denizli'deki Cinsel İstismarcı Polis, 40 Yıl Hapis Cezası Aldı

Polis, Denizli il merkezindeki yaşanan çeşitli tarihlerdeki 5 kız çocuğuna cinsel taciz olayının mağdurunun verdiği ifadelerdeki eşkalin Erkan Gündüz ile uyduğu ve hepsine de kendisini beden eğitimi öğretmeni olarak tanıttığını belirledi.

DAHA ÖNCE HAKKINDA TACİZ SORUŞTURMASI AÇILMIŞ

Adliyeye sevk edilen Erkan Gürbüz, savcılıktaki ifadesinde 9 yıllık polis memuru olduğunu ve eşinden 10 aydır ayrı yaşadığını anlatarak, " İstanbul'da görevliyken okulların trafik eğitim pistinde görevliydim. Orada bir taciz olayından hakkımda soruşturma açıldı.

"KIZ ÇOCUKLARINI OKŞAYIP, TEMAS EDİNCE RAHATLIYORUM"

3 ay açığa alındım, sonra hakkımda takipsizlik kararı verildi. Ardından Denizli'ye tayinim çıktı. 8-10 yıldır yaşı küçük kız çocuklarına kendime engel olamayacak şekilde bir zaafım var. Kız çocuklarını okşayıp, temas edince rahatlıyorum" dedi. Erkan Gürbüz, ifadesinin ardından mahkeme tarafından tutuklandı.

60 YIL HAPİS İSTEMİYLE YARGILANDI

Erkan Gürbüz, hakkında Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 6 kız çocuğuna cinsel taciz ve çocuğu hürriyetinden yoksun kılmak suçlarından toplam 60 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 2 yıl 4 ay süren davada geçen kasım ayında karar çıktı.

Denizli'deki Cinsel İstismarcı Polis, 40 Yıl Hapis Cezası Aldı

Son duruşmada savunma yapan Erkan Gürbüz, 4 çocuktan ikisiyle ilgili suçlanamayacağını öne sürdü, suç saatinde başka yerde olduğuna dair alışveriş belgeleri sundu. Ancak bunlar kabul görmedi.

40 YIL HAPİS VE MESLEKTEN MEN CEZASI

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Erkan Gürbüz'e 4 kız çocuğuna cinsel tacizden, temyiz yolu açık olmak üzere toplam 40 yıl hapis cezası verip, meslekten men etti. Erkan Gürbüz'e, diğer 2 kız çocuğuna taciz iddiasıyla ilgili olarak ise eylemin gerçekleşmemiş olması nedeniyle ceza vermedi.

Erkan Gürbüz'ün avukatının kararın temyizi için Yargıtay'a başvurduğu belirtildi.

Denizli\'deki Cinsel İstismarcı Polis, 40 Yıl Hapis Cezası Aldı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Denizli'deki Cinsel İstismarcı Polis, 40 Yıl Hapis Cezası Aldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (22)

 • mardini: DENİZLİ DE OLUNCA hapis cezasına çarptırılıyor MARDİNDE olunca serbest bn bu adaletin 9 4 Yanıtla
 • Adalet adama göre olmamalı : Mardin’de tecavüzcü polis serbest kalıyo, Denizli’deki 40 yıl alıyo enteresan 12 1 Yanıtla
 • infazcı: bu gibilerini 40 yıl içeride besleyeceğine yatak bataniye vereceğine salandır salandırki bu gibiler başkasınada örnek olsun çoluk çocuğumuzu dışarı bırakmaya korkar olduk verilen cezalar caydırıcı olmalı yazık o çocuklar ölene kadar o piskoloji ile yaşayacaklar sapık cezasını yatacak ama toplumun vicdanı rahat edecekmi orası şaibeli asmak gerek bu gibi ziyniyeli kişileri 12 0 Yanıtla
 • Reco: Cezası idam olmalı.ülke nasıl huzur buluyor ozaman. 12 0 Yanıtla
 • Adnan : O Kizlar ömür boyu Erkeklerden Nefret ediçek hiç bir zaman Mutlu bir Yuva Kura miyaçak ve suçliyaçak Anne Baba etrafta çaresiz Gezicek koluya madim diye. O kizlar kalpten ve derten ölüp gidiçek. Yasayan ölü. 11 0 Yanıtla
 • mardini: denizlide adalet başka mardinde adalet başka 8 2 Yanıtla
 • GEO : Adalete resmen taksimetre takılmış gibi gündüz ayrı gece ayrı yazıyor!. Şehirler arası aynı suça denk gelen emsal SAPKIN lık ve SAPIKLIK suçlarının verilmis karar sonuçlarında; sözlü tacize 3 yıl, elle temas tacize 5 yıl, tecevüz aşaması tacizine beraat gibi alakasız cezalar veriliyor(!) Sapıklık hangi derecede olursa olsun cezası ya müebbet yada idam olsun. 9 0 Yanıtla
  Bbb: Evet yaa dogru diyosun Bu tip davalarda Adalet her yerde farklı farklı kararlar veriyo acil düzeltilmesi lazım 3 0
 • Nadir : Zahmet olmus meslekten attiginiza 40 seneden sonra meslegine geri donerdi. 8 1 Yanıtla
 • Umut: Seni ceza evinde oksarlar merak etme sapık polis o zamam rahatlırlar. 9 0 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement