Sağanak yağış sonrası Esenyurt'ta yollar göle döndü! Araçlar mahsur kalırken evleri de su bastı - Son Dakika

Sağanak yağış sonrası Esenyurt'ta yollar göle döndü! Araçlar mahsur kalırken evleri de su bastı

25.08.2022 09:57

Meteoroloji'nin uyarılarının ardından sağanak yağış, İstanbul'u etkisi altına aldı. Esenyurt'ta yaşanan yağış nedeniyle yollar adeta göle dönerken araçlar mahsur kaldı, bazı evleri ise su bastı. Arnavutköy'de yollar trafiğe kapatılırken, bir araç yarıya kadar sulara gömüldü.

Son günlerde artan nem ve sıcaklar İstanbullulara zor günler yaşatırken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta boyunca kentte yağmurlu havanın etkili olacağını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet ve Koordinasyon Merkezi (AKOM)'dan yapılan açıklamada ise "Cuma akşam saatlerine kadar İstanbul genelinde etkili olması beklenen serin ve yağışlı havaya karşı tedbirli olunması öneriliyor." denildi.

İstanbul'da sağanak yağışa teslim! Esenyurt'ta araçlar mahsur kaldı, evleri su bastı

HER İKİ YAKADA DA SAĞANAK ETKİLİ OLDU

Dün akşamdan beri etkisi gösteren sağanak İstanbul'un farklı noktalarında hayatı olumsuz etkiledi. Anadolu Yakası'nda Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar, Ataşehir, Maltepe, Kartal, Pendik ve Beykoz'da gök gürültülü yağış başladı. Avrupa Yakası'nda ise Esenyurt, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekemece, Başakşehir, Beşiktaş, Sarıyer, Beyoğlu, Şişli, Fatih ve Zeytinburnu'nda gök gürültülü hafif yağış etkili oluyor.

İstanbul'da sağanak yağışa teslim! Esenyurt'ta araçlar mahsur kaldı, evleri su bastı

EVLERİ SU BASTI

Esenyurt'ta ise sağanak yağış nedeniyle yollar göle döndü. Pınar Mahallesi'nde yollarda araçlar mahsur kaldı. Bazı evleri su bastı.

İstanbul'da sağanak yağışa teslim! Esenyurt'ta araçlar mahsur kaldı, evleri su bastı

SOKAKLAR GÖLE DÖNDÜ

Arnavutköy Boğazköy Bülent Sokak, yağmur suları nedeniyle adeta göle döndü. Sokak komple trafiğe kapatılırken, bir araç yarıya kadar sulara gömüldü. Olay yerine gelen ekipler, suların tahliyesi için çalışma başlattı.

İstanbul'da sağanak yağışa teslim! Esenyurt'ta araçlar mahsur kaldı, evleri su bastı
Kaynak: DHA
YORUMLAR (2)
  • Erkan : Her şey güzel olacaktı Cevap Yaz 14 6 Yayından Kaldır
  • ULUBATLI HASAN : Bütün ülkede altyapı aynı bir yağmur yağar her yeri su basar, insanlar ölür sonrada yetkililer yüzyılın yağmuru yağdı diyerek kendilerini bu iş den sıyırmaya çalışırlar.Ülkede belediyecilik ve alt yapı işleri hep ranta dayalı olduğundan kalıcı bir iş yapılmıyor.O nedenle çalmayacak, çırpmayacak işin ehli olan siyasi görüş gözetmeksizin profesyonel iş yapan mütehitlere bu iş verilmeli her aşamada kontrol edimeli ve kontrolörlerde para yemeyecek ilkeli adamlardan seçilmeli, başka çaresi yok. Cevap Yaz 25 3 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Güncel Sağanak yağış sonrası Esenyurt'ta yollar göle döndü! Araçlar mahsur kalırken evleri de su bastı - Son Dakika


Advertisement