ESKİŞEHİR - CHP Kadın Kolları tarafından "Yaşam Hak Ormanı" oluşturuldu - Son Dakika

ESKİŞEHİR - CHP Kadın Kolları tarafından "Yaşam Hak Ormanı" oluşturuldu

08.04.2021 16:51

CHP Kadın Kollarınca, kadına yönelik şiddetle mücadele için hayata geçirilen "Yaşam Hak Projesi" kapsamında, Eskişehir'de "Yaşam Hak Ormanı" oluşturuldu.

CHP Kadın Kollarınca, kadına yönelik şiddetle mücadele için hayata geçirilen "Yaşam Hak Projesi" kapsamında, Eskişehir'de "Yaşam Hak Ormanı" oluşturuldu.

Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Yenikent Mahallesi'nde oluşturulan ormanda fidan dikimi öncesinde yaptığı konuşmada, partisinin kadın kollarının, Türkiye'nin neresinde olursa olsun şiddete uğrayan kadınlara psikolojik ve hukuki destek verdiğini söyledi.

Türkiye'nin 81 ilinde "kadına yönelik şiddete son" demek, erkekler ile kadının ekonomik eşitliğini anlatabilmek, kadınlarla kucaklaşıp, bir araya gelebilmek için önemli bir proje başlatıldığını ifade eden Gökçen, şunları kaydetti:

"'Yaşam Hak' otobüsüyle bizler Ankara'dan yola çıktı. İlk durağımız Eskişehir. Bundan sonra 81 ilde Cumhuriyet Halk Partili kadınlar, İstanbul Sözleşmesi'ni ve eşitliği savunmak için yollarda olacaklar. Kaybettiğimiz bütün kadınlar için Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bir kadını daha kaybetmeyelim, bir arkadaşımız daha korkunç şiddeti görmesin diye mücadelemizi sürdürmeye söz veriyorum."

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ise "Yaşam Hak" otobüsüyle çıktıkları yolda ilk duraklarının Eskişehir olduğunu bildirdi.

Projeyle yaklaşık 300 kadının hayatına doğrudan dokunduklarını anlatan Nazlıaka, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Onlara ücretsiz hukuki ve psikolojik destek hizmetlerini sağladık. CHP'li belediyelerin olduğu yerlerde barınma ihtiyaçlarını temin ettik. Bu projemizi tüm Türkiye'yi gezerek, herkese anlatmak istiyoruz. Otobüsümüzle her ile gideceğiz. Büyükşehir Belediyemizin sağladığı ata tohumunu bir ilden diğer ile götüreceğiz. Her ilden aldığımız ata tohumunu bir başka ile götüreceğiz. Böylece hem kadın emeğini hem de yüreklerimizi birleştirmiş olacağız."

Eskişehir'de, boşandığı eşi tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan'ın annesi Meral Sondikme de kızını kaybetmekten duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Konuşmaların ardından Gökçen, Nazlıaka, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer ile İl Başkanı Recep Taşel ve partililer, "Yaşam Hak Ormanı" için fidan dikti.

ESKİŞEHİR - CHP Kadın Kolları tarafından Yaşam Hak Ormanı oluşturuldu
ESKİŞEHİR - CHP Kadın Kolları tarafından Yaşam Hak Ormanı oluşturuldu
ESKİŞEHİR - CHP Kadın Kolları tarafından Yaşam Hak Ormanı oluşturuldu
ESKİŞEHİR - CHP Kadın Kolları tarafından Yaşam Hak Ormanı oluşturuldu

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ESKİŞEHİR - CHP Kadın Kolları tarafından 'Yaşam Hak Ormanı' oluşturuldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

CHP'li Altay'ın Erdoğan'la ilgili benzetmesine tepki yağıyor! Bakan Soylu: Vallahi sizi 15 Temmuz'dan beter yaparız CHP'li Altay'ın Erdoğan'la ilgili benzetmesine tepki yağıyor! Bakan Soylu: Vallahi sizi 15 Temmuz'dan beter yaparız Acun Ilıcalı, kamera kayıttayken yasak olmasına rağmen yemek yiyen İsmail Balaban'ın cezasını verdi Acun Ilıcalı, kamera kayıttayken yasak olmasına rağmen yemek yiyen İsmail Balaban'ın cezasını verdi Nihat Hatipoğlu'nun YÖK üyeliğindeki görev süresi uzatıldı Nihat Hatipoğlu'nun YÖK üyeliğindeki görev süresi uzatıldı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı, yerine Mehmet Muş atandı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı, yerine Mehmet Muş atandı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Başika Üssü'ne saldıran milis grubu açıkladı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Başika Üssü'ne saldıran milis grubu açıkladı Biontech mi, Sinovac mı? Prof. Dr. Güner Sönmez, madde madde iki aşının özelliklerini sıraladı Biontech mi, Sinovac mı? Prof. Dr. Güner Sönmez, madde madde iki aşının özelliklerini sıraladı Süper Lig'in tecrübeli hakemi Fırat Aydınus'un kariyeri 25 gün sonra bitiyor Süper Lig'in tecrübeli hakemi Fırat Aydınus'un kariyeri 25 gün sonra bitiyor Melisa Aslı Pamuk, Kırmızı Oda'nın kadrosuna dahil oldu Melisa Aslı Pamuk, Kırmızı Oda'nın kadrosuna dahil oldu