Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırı - Son Dakika

Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırı

22.04.2019 15:43
Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırı, System.String[]

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Çubuk'ta yapılan saldırı Tunceli, Ardahan, Erzincan ve Kars'ta düzenlenen basın açıklamalarıyla protesto edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Çubuk'ta yapılan saldırı Tunceli, Ardahan, Erzincan ve Kars'ta düzenlenen basın açıklamalarıyla protesto edildi.

CHP Tunceli İl Başkanlığı tarafından Moğultay Mahallesi Yeraltı Çarşısı üzerinde düzenlenen basın açıklamasına, CHP İl Başkanı İrfan Bozkurt, Pülümür Belediye Başkanı Müslüm Tosun, Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Tunceli Sanayi Ticaret Odası Başkanı Zeynel Açıkgöz, bazı siyasi parti temsilcileri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Burada basın açıklamasını okuyan CHP İl Başkanı İrfan Bozkurt, 21 Nisan'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Ankara'da katıldığı şehit cenaze töreninde hain bir saldırıda bulunulduğunu belirtti.

Saldırının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Bozkurt, "Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkcı'ya ve onun ailesine karşı yapılmış büyük bir saygısızlıktır." dedi.

Saldırının sıradan bir saldırı olmadığını anlatan Bozkurt, "Yapılan bu saldırı ne sıradan bir bir protestodur, ne de sıradan bir provokasyondur. Son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırının hedefinde ise ülkemizin demokrasisi, toplumsal birlik beraberlik duygumuz ve iç huzurumuz bulunmaktadır." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından sık sık çeşitli sloganlar atan gurup, bir süre oturma eylemi yaparak sessizce dağıldı.

Ardahan

Ardahan'da CHP'liler Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı protesto etti.

Bir grup CHP'li, Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan ile birlikte Kaptanpaşa Mahallesindeki Milli Egemenlik Parkında Atatürk Anıtı önünde bir araya geldi.

Burada basın açıklaması yapan Taştan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na Çubuk'ta şehit cenazesinde yapılan saldırıyı kınamak için topladıklarını kaydetti.

Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının hain bir saldırı olduğunu ifade edene Taştan, "Bu saldırı aynı zamanda şehidimize ve ailesine karşı da yapılan büyük bir saygısızlıktır. Yapılan eylem, son derece organizeli bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine, iç huzuruna karşı yapılmıştır. Ama biz buna müsaade etmeyeceğiz. Bu saldırının azmettiricileri bellidir." dedi.

Basın açıklamasına Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'in yanı sıra, Hanak ve Damal ilçe belediye başkanları da hazır bulundu.

Erzincan

Erzincan'da Cumhuriyet Meydanınında bir araya gelen CHP'liler Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı protesto etti. Düzenlenen basın açıklamasına CHP İl Başkanı Ayhan Doğan, İyi Parti İl Başkanı Ümit Özker, Saadet Partisi İl Başkanı Ali Cebeci ve partililer katıldı.

CHP İl Başkanı Doğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik bir saldırı yapıldığını saldırının şehide ve ailesine karşıda yapılan bir saygısızlık olduğunu ifade ederek şöyle konutu;

"Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır." dedi.

Kars

Kars'ta CHP İl Başkanlığınca, Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı protesto etti.

Gazi Muhtar Ahmet Paşa Konağı yanındaki parkta bir araya gelen partililer saldırıyı kınadı.

CHP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Kayakağanlı, grup adına yaptığı konuşmada, saldırıyı kınadıklarını ifade etti.

Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırı
Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırı
Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırı
Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırı
Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırı
Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Balotelli'nin Sergen Yalçın'a yaptığı hakaret dünya basınında yer aldı 13:39 Balotelli'nin Sergen Yalçın'a yaptığı hakaret dünya basınında yer aldı Nefes kesen gösteri! Gökbey helikopteri Teknofest'e özel uçuş gösterisi gerçekleştirecek 13:20 Nefes kesen gösteri! Gökbey helikopteri Teknofest'e özel uçuş gösterisi gerçekleştirecek Ehliyet sınavında kopya çekmek için kamera ve böceğe 9 lira ödedi 13:06 Ehliyet sınavında kopya çekmek için kamera ve böceğe 9 lira ödedi
Ukrayna Cumhurbaşkanı Yardımcısının aracına silahlı saldırı! Shefir'in durumu iyi 12:48 Ukrayna Cumhurbaşkanı Yardımcısının aracına silahlı saldırı! Shefir'in durumu iyi Balotelli'ye Sergen Yalçın'ın sözlerini kim yetiştirdi? İşte olayın mazisi ve perde arkasında olanlar 12:24 Balotelli'ye Sergen Yalçın'ın sözlerini kim yetiştirdi? İşte olayın mazisi ve perde arkasında olanlar Bahar Candan'ın, Mustafa Sarıgül ile olan fotoğrafına yorum yağdı: İlk defa düzgün giyinmişsin 12:07 Bahar Candan'ın, Mustafa Sarıgül ile olan fotoğrafına yorum yağdı: İlk defa düzgün giyinmişsin
Litvanya Savunma Bakanlığı, Çin'de üretilen akıllı telefonlarla ilgili dikkat çeken paylaşım: Çöpe atın 11:59 Litvanya Savunma Bakanlığı, Çin'de üretilen akıllı telefonlarla ilgili dikkat çeken paylaşım: Çöpe atın Watford, Ozan Tufan'a yaradı! İngiltere'deki ilk maçında otoritelerden tam not aldı 11:42 Watford, Ozan Tufan'a yaradı! İngiltere'deki ilk maçında otoritelerden tam not aldı
Advertisement