Son Dakika Haberleri: Kütahya'da "6. Ulusal Korolar Şenliği"

Kütahya'da "6. Ulusal Korolar Şenliği"

5 ay önce

Kütahya Belediyesi ve Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi iş birliğinde düzenlenen "6. Ulusal Korolar Şenliği" yapıldı.

Kütahya'da
Kütahya Belediyesi ve Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi iş birliğinde düzenlenen "6. Ulusal Korolar Şenliği" yapıldı.

Hezar Dinari Kültür Merkezi'ndeki şenlikte, Kütahya'nın yanı sıra Afyonkarahisar, Aydın, Bilecik, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, Kocaeli, Manisa ve Muğla'dan ana sınıfı, ilkokul ve ortaokullardan bin 100 öğrenci yeteneklerini sergiledi.

Şenliğe katılan ana sınıfı öğrencilerinden oluşan korolar, diğer öğrenci ve katılımcılardan büyük alkış aldı.

Etkinlikte konuşan Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Mustafa Demir, araştırmalara göre, koro disiplini edinen çocukların günlük hayatlarında daha ilkeli ve çalışkan olduğunu söyledi.

Koronun eğitim için oldukça önemli olduğunu belirten Demir, "Öğrencilerimizi yarışma stresi olmadan eğlendirerek yeteneklerini sergilemelerine imkan sağlamak amacıyla düzenliyoruz. Onlara toplum önünde yeteneklerini sergileme fırsatı sunarak medeni cesaret kazandırmayı, öz güvenlerini de geliştirerek sanat eğitimlerine destek vermeyi hedefliyoruz." dedi.

Etkinliğe, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı İlyas Bahar, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, bazı üniversitelerin müzik ve konservatuvar bölümlerinden akademisyenler ve öğrenci velileri katıldı.
Haber Yayın Tarihi: 13.04.2019 03:02 Kaynak: AAFenerbahçe'den ayrılan Soldado, İspanya tarihine geçti
9 yıl boyunca tecavüze uğradıktan sonra intihar eden Emre'nin sapık akrabası tutuklandı Son Dakika! Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dursun trafik kazasında hayatını kaybetti