Türkiye'de Yılın Otomobili Toyota Corolla Sedan Oldu - Son Dakika

Türkiye'de Yılın Otomobili Toyota Corolla Sedan Oldu

Türkiye\'de Yılın Otomobili Toyota Corolla Sedan Oldu
Son Güncelleme: 19.04.2019 03:24

'Türkiye'de Yılın Otomobili' belli oldu!

'Türkiye'de Yılın Otomobili' belli oldu!

Toyota Corolla, 7 finalist arasından birinci seçildi.

Otomotiv Gazetecileri Derneği(OGD) tarafından 2016 yılından beridir yapılan 'Türkiye'de Yılın Otomobili' yarışması sonuçlandı. OGD üyelerinin puanlarıyla bu yıl birinciliği elde eden Toyota Corolla, 7 finalist arasından birinci seçildi.

Yarışmanın ilk etabında; 21 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en fazla puan alan 7 otomobil finalde yer almaya hak kazandı.

Finalistler; "Tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı" kriterlerine göre yeniden değerlendirildi.

"Yılın Otomobilini" belirleyen final değerlendirmesinde; Toyota Corolla Sedan; Dacia Duster, Ford Focus, Honda CR-V, Mercedes Benz A Serisi, Volkswagen T- Roc ve Volvo XC40,  modellerini aldığı puanlarla geride bırakmayı başardı. Birinci seçilen Toyota Corolla, "Yılın Otomobili" logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek.

Otomotiv gazetecilerinin verdiği oylarla Türkiye'nin "Otomobil Oscarı" olarak adlandırılan Türkiye yılı Otomobili ödülüne  layık görülen Toyota Corolla Sedan'ın açıklandığı  Feriye Palace'da gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, Türkiye'de Yılın Otomobili yarışmasınının tüketiciler için yol gösterici özelliğinin bulunduğuna bir kez daha dikkat çekti.

Düzenlenen törende "Türkiye'de Yılın Otomobili" ödülünü alan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO'su Ali Haydar Bozkurt otomotiv gazetecilerinin verdiği bu karardan büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi. Bozkurt ödülü aldıktan sonra şunları söyledi;

"Öncelikle Otomotiv Gazetecileri Derneği'ne çok teşekkür ediyorum. Bütün otomobiller bir emeğin ürünü ve OGD olarak o kadar kaliteli bir işe imza atıyorsunuz ki gerçekten görüyorum ki bu işin mayası tuttu. Burada yarışan finale kalmamış olanlar dahil olmak üzere çok kıymetli emek ürünü otomobiller. Sembolik olarak birinin seçilmesi gerekiyordu. Bizler dahil olduk. Bence otomotiv sektörü kazandı."

'Türkiye'de Yılın Otomobili" yarışması'nın ödül töreninde ayrıca Türk otomotiv sektörüne katkı sağlayanlara onurlandırmayı planlayan OGD, bu yılki özel ödülünü Türkiye'deki işbirliklerinin 50'nci yılını kutlayan OYAK Renault Mais'e verdi. OYAK adına Genel Müdür Antoine Aoun özel ödülünü OGD Yönetim Kurulu Üyesi Levent Köprülü'nün elinden alırken, Renault Mais'in ödülü OGD Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Demirkuşak tarafından Genel Müdür Berk Çağdaş'a takdim edildi.

"Türkiye'de Yılın Otomobili 2019" PPG Otomotiv Tamir Boyaları ana sponsorluğunda, Bridgestone, Intercity ve Shell Helix Motor Yağları co-sponsorluğunda gerçekleşti.

Hangi otomobil kaç puan aldı?

Toyota Corolla Sedan 4170

Dacia Duster 3770

Mercedes Benz A Serisi 2670

Ford Focus 2260

Volvo XC40 OGD 2020

Volkswagen T-Roc 1880

Honda CR-V 1730

Bu finalistler arasında 2019 Türkiye'de Yılın Otomobili ödülünü Toyota Corolla aldı.

TOYOTA TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ BOZKURT: SEKTÖR AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR ÖDÜL

Toyota Türkiye Genel Müdür Ali Haydar Bozkurt, "Bir anda dördüncü yıla ulaşmışız. Önümüzdeki yıl bu salona sığmayacağız. OGD'ye sektör açısından çok teşekkür ediyorum. Sektör açısından çok önemli bir ödül. Bu ödülün sektöre çok yararı var" açıklamasında bulundu.

Kaynak: Teknotalk.com

Son Dakika Teknoloji Türkiye'de Yılın Otomobili Toyota Corolla Sedan Oldu - Son Dakika


Advertisement