Son dakika İpad haberleri, İpad son dakika, son dakika İpad

Son Dakika İpad Haberleri

 • 2024 MacBook Air Modellerinin Özellikleri ve Detayları
  27 Şub 2024 MacBook Air Modellerinin Özellikleri ve Detayları

  Apple'ın yeni MacBook Air serisi üzerinde çalışırken bazı ipucu bilgiler de ortaya çıktı. Bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen 2024 MacBook Air modellerinin özellikleri ve detaylarına dair bilgiler paylaşıldı. Yeni MacBook Air modellerinin işlemcileri ve performansları hakkında bilgiler verildi. Ayrıca M3 çipli MacBook Air serisinin Mart ayında tanıtılması bekleniyor.

 • Apple, iOS 18 ile büyük bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor
  26 Şub Apple, iOS 18 ile büyük bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor

  Apple, on yılı aşkın bir süre sonra ilk kez, iOS tasarımını önemli ölçüde güncellemek için çalışıyor. iOS 18, iPhone'un en büyük güncellemesi olacak ve kullanıcılara belirgin şekilde farklı bir arayüz sunacak. Resmi sürüm Haziran ayında düzenlenecek WWDC'de duyurulacak.

 • Apple'ın ilk katlanabilir cihazı iPad veya MacBook olacak
  25 Şub Apple'ın ilk katlanabilir cihazı iPad veya MacBook olacak

  Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte şirketler, bilgisayar, tablet ve telefon gibi elektronik ürünlerin katlanabilen versiyonlarını üretebilmeyi başardı. Samsung ve Huawei gibi firmalar bu alanda büyük bir rekabet içindeyken, Apple ise henüz ilk katlanabilir modelini geliştirme aşamasında. Son iddiaysa şirketin ilk katlanabilir cihazının iPad veya MacBook olacağı ortaya çıktı. Apple'ın katlanabilir cihaz projesi hakkında detaylar henüz bilinmiyor ancak cihazın 2025 veya daha sonraki yıllarda piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

 • Google'ın M122 kodlu Chrome güncellemesi: Yazmama Yardım Et özelliği
  23 Şub Google'ın M122 kodlu Chrome güncellemesi: Yazmama Yardım Et özelliği

  Google'ın M122 kodlu Chrome güncellemesi, kullanıcılara yazı yazmalarında yardımcı olan bir metin oluşturucu olan 'Yazmama Yardım Et' özelliğini getiriyor. Bu özellik, yapay zeka kullanarak kullanıcılara yazma konusunda destek oluyor ve Chrome'daki herhangi bir web sitesinde çalışabiliyor. Kullanıcılar, metin kutusunda Yazmama Yardım Et penceresini açarak yazı önerisi alabilirler. Bu özellik, yazı örneklerini kullanıcının görüntülediği web sayfasının bağlamını kullanarak şekillendirebiliyor ve kullanıcılara zaman tasarrufu sağlıyor. Ancak, kullanıcılar hala generatif yapay zekanın hatalar yapabileceği konusunda uyarılıyor.

 • iPad Mini 2024'ten Neler Bekleniyor?
  22 Şub iPad Mini 2024'ten Neler Bekleniyor?

  Apple'ın bu yılın sonlarına doğru piyasaya süreceği söylenen yedinci nesil iPad Mini 2024 için beklenti artıyor. Analistler ve teknoloji meraklıları tabletle ilgili ayrıntıları merakla bekliyor. Ekran değişiklikleri, donanım yükseltmeleri, kamera yükseltmeleri ve yeni renk seçenekleri gibi olası iyileştirmeler hakkında söylentiler bulunuyor.

 • Apple'ın katlanabilir iPhone çalışmaları hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı
  21 Şub Apple'ın katlanabilir iPhone çalışmaları hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı

  Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi markaların boy gösterdiği katlanabilir telefon pazarına girmesi beklenen üreticilerden birisi de Apple. Apple'ın Vision Pro ekibi katlanabilir iPhone çalışmalarına destek vermeye başladı. Apple'ın bu alanda iki tür ürün piyasaya sürmek istediği söyleniyor. En erken 2026 yılında bir katlanabilir iPhone göreceğimizi söyleyebiliriz.

 • 2024 iPad Pro ve iPad Air Modellerinin Boyutları Belli Oldu
  21 Şub 2024 iPad Pro ve iPad Air Modellerinin Boyutları Belli Oldu

  Apple'ın bu yıl tanıtacağı yeni iPad Pro ve iPad Air modellerinin boyutları belli oldu. iPad Pro ve iPad Air iki farklı ekran seçeneği ile gelecek. Apple, 2024 iPad Air'i 11 inç ve 12,9 inç ekran boyutlarıyla tanıtacak. Ayrıca iPad Pro'nun boyutları da önceki modele göre daha ince olacak.

 • iPhone 16'da Yapay Zeka Çekirdekleri Artacak
  20 Şub iPhone 16'da Yapay Zeka Çekirdekleri Artacak

  iPhone 16 serisindeki işlemcilerin yapay zeka hesaplama çekirdeklerinin sayısı artırılacak. Bu artış, cihazın yapay zeka tabanlı işlemleri daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirmesini sağlayacak. Ayrıca, iPhone 16'nın genel performansı ve pil ömrü üzerinde iyileştirmeler bekleniyor. Bu yeniliklerin diğer Apple cihazlarına da fayda sağlaması öngörülüyor.

 • Apple Vision Pro 2 Modeli 18 Ay Sonra Çıkabilir
  20 Şub Apple Vision Pro 2 Modeli 18 Ay Sonra Çıkabilir

  Apple'ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro, başarılı bir satış grafiği yakaladı. Son raporlara göre, Apple Vision Pro 2 modeli 2025'in sonlarına doğru piyasaya sürülecek. Apple'ın ağırlık ve batarya sorununu çözmesi bekleniyor. Şirket, Vision Pro gözlüğünü her yıl çıkarmak yerine 2-3 yılda bir yenileme planı yapıyor. Ayrıca Apple'ın 2025 yılında uygun fiyatlı bir gözlük sunmayı hedeflediği söylentiler arasında yer alıyor.

 • Apple Uygulamaları Windows PC'lerde Kullanılabilecek
  09 Şub Apple Uygulamaları Windows PC'lerde Kullanılabilecek

  Apple Music, Apple TV ve Apple Devices uygulamaları Windows uygulama marketine gelecek ve Windows PC'lerde resmi olarak kullanılabilecek. Bu hamle ile Apple, Microsoft'un platformundaki kullanıcıları da içine alarak daha geniş bir kitleyi kapsayacak ve rekabette bir adım öne çıkacak.

 • Apple'ın Katlanabilir iPhone İddiası
  09 Şub Apple'ın Katlanabilir iPhone İddiası

  Apple'ın yeni iPhone dizaynı birkaç yıl içinde bizlerle olacak gibi görünüyor. Birkaç yıl içinde piyasaya sürülme ihtimali olan katlanabilir iPhone modelleri hakkında büyük bir iddia ortaya atıldı. Ancak katlanabilir telefonların bazı engelleri aşması gerekiyor. Apple'ın bu engelleri nasıl aşacağı merak konusu. Bazıları ise katlanabilir ekranın önce iPad için geleceğini öne sürüyor.

 • Apple, Avrupa Birliği'nde App Store Dışında Uygulama Mağazalarına İzin Vermek Zorunda Kalacak
  26 Oca Apple, Avrupa Birliği'nde App Store Dışında Uygulama Mağazalarına İzin Vermek Zorunda Kalacak

  Avrupa Birliği'nin Dijital Pazarlar Yasası'nın yürürlüğe girmesiyle birlikte Apple, AB'de satacağı cihazlarda App Store dışında da uygulama mağazaları yüklenebilmesine izin vermek zorunda kalacak. Şu anda iPhone ve iPad kullanıcıları cihazlarına yalnızca App Store'dan uygulama yükleyebiliyor. Apple bunun kullanıcıların güvenliğini sağlamak için gerekli olduğunu savunuyordu. Ancak bu durum, uygulama geliştiricilerini App Store'u kullanmak ve Apple'a yüzde 30'lara varan komisyonlar ödemek zorunda bıraktığı için eleştirilere yol açıyordu. Yeni yasayla birlikte Avrupa Birliği'ndeki kullanıcılar, Fortnite gibi popüler oyunları başka bir uygulama mağazasından indirebilecekler. Avrupa Birliği'nin Dijital Pazarlar yasası, büyük şirketlerin tekel oluşturmasını önlemeyi ve daha adil bir piyasa oluşturmayı hedefliyor.

 • Haftanın tarihine bakış
  21 Oca Haftanın tarihine bakış

  Gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993'te evinin önünde, aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu öldü.

 • iPhone ve MacBook'ları etkileyen güvenlik açığı
  19 Oca iPhone ve MacBook'ları etkileyen güvenlik açığı

  Apple'ın ürettiği iPhone ve MacBook modellerini etkileyen LeftoverLocals adlı güvenlik açığı, AMD ve Qualcomm işlemcilerini de etkisi altına aldı. Bu açık, bilgisayar korsanlarının kişisel bilgileri ele geçirmesine olanak sağlıyor. Apple, güvenlik açığının farkında olup bazı cihazlar için güncelleme yayınlamış olsa da iPhone 12 Pro, iPad'ler ve M2 MacBook Air hala savunmasız durumda. Ayrıca, geçtiğimiz haftalarda iOS'larda keşfedilen başka bir güvenlik açığı da cihazların tam kontrolünün ele geçirilmesi ve kullanıcı verilerinin çalınma riskini barındırıyor.

 • Aralık Ayının En Hızlı Apple Cihazları Belli Oldu
  15 Oca Aralık Ayının En Hızlı Apple Cihazları Belli Oldu

  Apple, eylül ayında piyasaya sürdüğü yeni ürünleriyle global pazarda hızlı bir çıkış yapmıştır. AnTuTu'nun yayınladığı rapora göre, aralık ayının en hızlı Apple cihazı 12.9 inç iPad Pro 6 olmuştur. İşte tam liste...

 • Apple Vision Pro için Pencil Geliştirildi
  15 Oca Apple Vision Pro için Pencil Geliştirildi

  Apple, Vision Pro için Pencil adında yeni bir ürün geliştirdiğini duyurdu. Bu ürün, sanal gerçeklikte yazı yazmak, çizmek veya herhangi bir ögeyi seçmek için kullanılabilecek. Ayrıca Vision Pro dışında iPhone, iPad, Mac ve Watch cihazlarında da kullanılabilecek.

 • Telefondan tek bir dosya silmeden hafızasını artırma yöntemi!
  11 Oca Telefondan tek bir dosya silmeden hafızasını artırma yöntemi!

  Videolar, telefon ve bilgisayarlarımızda en fazla yer kaplayan medya türüdür. Telefon ve bilgisayar hafızasında yer açmak için video boyutu küçültmek iyi bir seçenektir. Bu yazımızda PC, Mac, iPhone ve Android telefonlar için videonun kalitesini düşürmeden video sıkıştırma işlemini anlatacağız.

 • Apple'ın En Hızlı Cihazları Belli Oldu
  10 Oca Apple'ın En Hızlı Cihazları Belli Oldu

  Apple, geçtiğimiz yılın eylül ayında iPhone 15 serisi dahil en yeni ürünlerini piyasaya sürdü. AnTuTu verilerine göre, aralık ayının en hızlı Apple cihazı 12.9 inç iPad Pro 6 oldu. Listede ayrıca iPad Pro 4, iPad Pro 5, iPad Pro 3, iPad Air 5, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max gibi modeller de yer aldı.

 • Apple AirTag 2 Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı
  08 Oca Apple AirTag 2 Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

  Apple, yeni ürünler tanıtmaya devam ediyor. Şirketin merakla beklenen ürünlerinden biri olan AirTag 2'nin tanıtımı ertelendi. İlk modeli 2021'de piyasaya sürülen AirTag'in ikinci modeli 2025 yılında tanıtılacak. Apple, stoklardaki AirTag'leri tüketmek istiyor. AirTag 2, Vision Pro entegrasyonu ve Hassas Takip özelliği ile dikkat çekecek.

 • Hakkı Alkan'ın Çantasında Neler Var?
  05 Oca Hakkı Alkan'ın Çantasında Neler Var?

  Hakkı Alkan'ın çantasında M3 Max işlemcili MacBook Pro, Xiaomi 13 Pro, M2 işlemcili iPad Pro ve Apple Pencil, iPhone 15 Pro Max, AirPods Pro, Kobo Elipsa 2E e-kitap okuyucu, GoPro Hero 12 ve Anker Thunderbolt 4 destekli şarj ve veri kablosu gibi çeşitli cihazlar bulunuyor. Ayrıca, yurt dışında basın hattı ile sadece 7 gün hakkı bulunan Hakkı Alkan, eSIM için internet ve konuşma paketleri sunan Airalo'yu tercih ediyor.

 • Microsoft Copilot Artık iOS'ta: ChatGPT'yi Yerinden Edebilir
  03 Oca Microsoft Copilot Artık iOS'ta: ChatGPT'yi Yerinden Edebilir

  Microsoft Copilot, Android uygulamasının ardından şimdi de iOS'ta kullanıma sunuldu. Uygulama, kullanıcıların sorularını yazabileceği ve yapay zeka tarafından oluşturulan yanıtları alabileceği bir yapay zeka sohbet robotudur. Ayrıca Copilot, kelimeleri görsellere dönüştürme özelliğiyle de dikkat çekmektedir. Microsoft Copilot, Microsoft'un diğer uygulamalarıyla entegre çalışabilir ve birçok farklı işlevi yerine getirebilir. Hem Android hem de iOS'ta kullanılabilen Copilot, ücretsiz kullanımı ve gelişmiş özellikleriyle ChatGPT'yi yerinden edebilecek potansiyele sahiptir.

 • Apple'ın 2023'te yeni iPad modelleri çıkarmaması, 2024 planlarını nasıl etkiliyor?
  02 Oca Apple'ın 2023'te yeni iPad modelleri çıkarmaması, 2024 planlarını nasıl etkiliyor?

  Apple, 2023 yılında yeni bir iPad modeli çıkarmayarak kullanıcıları şaşırttı. Analistlere göre, 2024 yılında iPad serisinde büyük değişiklikler bekleniyor. İlk olarak iPad Air serisinde yenilenme hareketi olacak ve ardından iPad Pro serisi yeni OLED ekranlar ve M3 çipi ile güncellenecek.

 • Apple, 2023 yılında yeni bir iPad piyasaya sürmeyecek
  01 Oca Apple, 2023 yılında yeni bir iPad piyasaya sürmeyecek

  Apple, 12 yıllık bir gelenekten şaşırtıcı bir şekilde vazgeçerek 2023 yılında yeni bir iPad piyasaya sürmemeyi tercih etti ve böylece teknoloji devi, iPad ürün serisinin 2010 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez bir takvim yılı boyunca yeni bir tablet piyasaya sürmekten kaçınmış oldu. Şirketin her yıl en az bir yeni model tanıtmasıyla, yıllık iPad sürümleri serisi Apple için bir marka haline gelmişti. Ancak 2023 yılında Apple bu geleneği bozmayı tercih ederek şirketin tablet serisine yaklaşımında değişimin sinyalini verdi. 2023'te yeni iPad sürümlerine ara verilmesi, Apple'ın tablet stratejisini yeniden değerlendirmek için yaptığı stratejik bir hamle olabilir. Raporlar, giriş seviyesi iPad, iPad mini, iPad Air ve iPad Pro dahil olmak üzere her modelin donanımsal bir yenilemeden geçmesinin beklendiğini gösteriyor.

 • 2024 Yılında Beklenen Apple Ürünleri
  29 Ara 2024 Yılında Beklenen Apple Ürünleri

  2024 yılında Apple'ın tanıtması beklenen ürünler arasında Vision Pro gözlük, yeni iPad modelleri, WWDC konferansı, iPhone 16 serisi ve yeni Apple Watch'lar yer alıyor. Ayrıca Apple TV 4K, AirPods Max 2, iPad mini 7, MacBook Pro, Mac Studio 2024, Mac Pro 2024 ve iMac Pro (32 inç) gibi diğer ürünler de bekleniyor.

 • AirPods'unuzu Mac bilgisayarınıza nasıl bağlarsınız?
  28 Ara AirPods'unuzu Mac bilgisayarınıza nasıl bağlarsınız?

  Apple ürünleriyle kolayca bağlantı kurabileceğiniz AirPods kulaklıklarınızı Mac bilgisayarınıza bağlamak için iCloud hesabınızda oturum açmış bir iPhone ile bağlantı kurmanız yeterlidir. AirPods'unuz otomatik olarak Mac'e bağlanacaktır. Eğer bağlantı sağlanmazsa, şarj durumunu kontrol edin ve Bluetooth ayarlarınızı kontrol ederek yeniden eşleştirme yapın. Sorun devam ederse teknik servise başvurmanız gerekebilir.

 • Apple, OpenAI ile iş birliği yapacak
  28 Ara Apple, OpenAI ile iş birliği yapacak

  Apple'ın iPhone ve iPad modellerinin tasarımcısı Jony Ive, OpenAI ile çalışmaya başlayacak. İki ünlü tasarımcı yapay zeka odaklı yeni bir cihaz üzerinde çalışacak.

 • Google, metin açıklamalarını kullanarak şarkı yaratabilen yapay zeka aracı geliştirdi
  24 Ara Google, metin açıklamalarını kullanarak şarkı yaratabilen yapay zeka aracı geliştirdi

  Google, Music Learning Machine adlı yapay zeka yazılımıyla metin açıklamalarından esinlenerek şarkılar üretebiliyor. Ancak, telif hakları ve lisanslama sorunları nedeniyle uygulama genel kullanıma sunulamıyor.

 • Adana'da Yeni Apple Mağazası Açıldı
  20 Ara Adana'da Yeni Apple Mağazası Açıldı

  Adana Optimum AVM'de açılan Gürgençler Apple Premium Mağazası, muhteşem fiyatlar ve özel indirimlerle heyecan verici bir açılış yaptı. Açılışta MacBook Pro'yu 30.000 TL'ye aldık. Mağaza, Apple ürünlerinin geniş yelpazesini sunmanın yanı sıra, özel etkinliklerle de dikkat çekecek.

 • Death Stranding Director's Cut iPhone ve Mac çıkışı ertelendi
  20 Ara Death Stranding Director's Cut iPhone ve Mac çıkışı ertelendi

  Apple, iPhone 15 serisiyle birlikte büyük bütçeli oyunları iPhone ve iPad'e getireceğini açıkladı. Resident Evil 4 Remake ile sözünü tutan şirket, bu kapsamda büyük ilgi de gördü. Ancak Death Stranding Director's Cut için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Hideo Kojima'nın popüler oyunu, bir süre daha iPhone'lara gelmeyecek. Apple, yeni A17 Pro çipinde donanım hızlandırmalı ray-tracing desteği sunduğunu açıkladı. iPhone 15 Pro ve Pro Max'te yer alan bu yonga seti, bazı oyunların mobile taşınmasını sağladı. Death Stranding Director's Cut gibi yapımlar için de meraklı bekleyiş sürüyordu. Ancak Hideo Kojima'nın kıyamet sonrasını ele alan oyunundan kötü haber geldi. Oyuncular, iPhone ve iPad'de Death Stranding oynamak için biraz daha beklemek zorunda kalacak. Yayıncı 505 Games, iOS ve Mac sürümlerini aşamalı olarak erteledi. ABD basınına yapılan açıklamada 505 Games, ekibin oyunu optimize etmek için çalıştığını belirtti. Buna göre yeni iPhone ve iPad Pro kullanıcıları için biraz daha zamana ihtiyacı olduklarını söyledi. Director's Cut'ın 2024'ün başlarında piyasaya sürüleceği bildirildi. Apple, iPhone 15 Pro'nun A17 Bionic çipinin ve donanım hızlandırmalı ray tracing desteğinin, 'mobil oyunlar için devrim yaratacağını' söyledi. Konsol kalitesinden ödün vermeden, oyunları akıllı telefona taşıyabileceğini iddia etti. Bu da grafik kalitesi yüksek oyunlarda optimizasyon sorunlarına yol açıyor. Director's Cut'ın iPhone, iPad ve Mac için çıkış tarihinin 2024 olarak güncellenmesi de bu durumun bir parçası.

 • Apple, yeni iPad Pro modelinde MagSafe şarj özelliğini kullanacak
  20 Ara Apple, yeni iPad Pro modelinde MagSafe şarj özelliğini kullanacak

  Apple, yeni iPad Pro modelinde MagSafe şarj özelliğini kullanacak. Ayrıca iPad serisinde büyük değişikliklerin geleceği sızıntılar arasında yer alıyor.

 • TikTok, tablet ve katlanabilir telefonlara güncelleme sundu
  19 Ara TikTok, tablet ve katlanabilir telefonlara güncelleme sundu

  TikTok, mobil deneyimde odaklandığı akıllı telefonlardan sonra artık tabletler ve katlanabilir telefonlar için güncelleme sunuyor. Yeni güncelleme, daha büyük ekranlarda net bir video yayını ve kolay gezinme imkanı sağlıyor.

 • Katlanabilir iPad ve iPhone Ne Zaman Gelecek?
  16 Ara Katlanabilir iPad ve iPhone Ne Zaman Gelecek?

  Apple'ın katlanabilir iPad ve iPhone modelleri hakkında resmi bir açıklama yapmamasına rağmen, son sızıntılar gidişatı göstermeye başladı. Apple'ın öncelikli olarak OLED ekran teknolojisine odaklandığı ve bu sürecin tamamlandıktan sonra katlanabilir cihazları düşüneceği belirtiliyor. En iyi ihtimalle 2025 yılında bir Apple logolu katlanabilir cihaz görebiliriz.

 • 2024'te Tanıtılacak iPad Pro OLED Ekranla Gelecek
  15 Ara 2024'te Tanıtılacak iPad Pro OLED Ekranla Gelecek

  2023 yılında zirvede olan Apple, 2024'e odaklanmış durumda. İlk kez hiçbir iPad serisini yenilemeyen Apple, önemli bir sıçrama öncesi sessizlik olarak nitelendiriliyor. Önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen iPad Pro modeli, OLED ekrana sahip olacak.

 • 2023 App Store En Popüler Uygulamalar ve Oyunlar
  13 Ara 2023 App Store En Popüler Uygulamalar ve Oyunlar

  Apple, 2023 yılının en popüler uygulama ve oyunlarını açıkladı. Instagram'ın Threads uygulaması dikkat çekici bir başarı elde etti. App Store, dünyanın en güvenli ve en canlı uygulama pazarı olarak öne çıkıyor.

 • iOS 17.2 Sürümü Yayınlandı: İşte Yenilikler
  12 Ara iOS 17.2 Sürümü Yayınlandı: İşte Yenilikler

  iPhone telefonlar için merakla beklenen iOS 17.2 sürümü en sonunda yayınlandı. 1,3 GB boyutuyla gelen güncelleme destekleyen iPhone'lara birçok yenilik sunuyor. Günlük uygulamasına kavuşan iPhone'lar bunun yanında yeni özelliklerle tanışıyor. İşte iOS 17.2 sürümünün getirileri.

 • Apple, yeni iPad Air için çalışmalarını hızlandırdı
  11 Ara Apple, yeni iPad Air için çalışmalarını hızlandırdı

  Apple, daha fazla kullanıcıya hitap etmek amacıyla yeni iPad Air modeli üzerinde çalışmalarını hızlandırdı. 12.9 inç iPad Air modelinin ekran panellerinin sevkiyatı başladı.

 • Steve Jobs'ın verdiği çek açık artırmada on binlerce dolara alıcı buldu
  10 Ara Steve Jobs'ın verdiği çek açık artırmada on binlerce dolara alıcı buldu

  Apple'ın Kurucu Ortağı Steve Jobs'ın verdiği çek, açık artırmada yüksek bir fiyata satıldı. Çekin değeri 4,01 dolar olup, Apple'ın ilk bilgisayarının bir donanım parçası için ödeme yapıldığı düşünülüyor. Çek, son teklif ile 46 bin 63 dolara alıcı buldu.

 • iPhone 15 Pro ve Pro Max ile RTX destekli oyun oynama dönemi başladı
  09 Ara iPhone 15 Pro ve Pro Max ile RTX destekli oyun oynama dönemi başladı

  Apple'ın iPhone 15 Pro ve Pro Max modelleri, A17 Pro işlemcisiyle donatılarak konsol oyunlarını oynama imkanı sunuyor. Optimize edilmiş Resident Evil Village oyunu, 4K çözünürlükte ve 60 FPS hızında oynanabiliyor. Oyun ayrıca M1 işlemcili iPad'lerde de destekleniyor.

 • Hindistan'da Apple için satış sorunu
  08 Ara Hindistan'da Apple için satış sorunu

  Hindistan, Avrupa Birliği'nden alınan ürün satış ve pazarlama kurallarına benzer kurallar almaya hazırlanıyor. Bu durum, Apple'ın üretim şeklini değiştirmesine ve vergi avantajlarından mahrum kalmasına sebep olabilir.

 • Apple, çentiksiz tam ekran iPhone için LG ile iş birliği yapıyor
  07 Ara Apple, çentiksiz tam ekran iPhone için LG ile iş birliği yapıyor

  Apple, gelecek nesil iPhone'lar için LG Innotek ile iş birliği yaparak çentiksiz tam ekran görünümlü bir iPhone sunma yolunda ilerliyor. LG'nin ekran altı kamera teknolojisiyle birlikte Apple'ın tedarik zincirine katılması bekleniyor. Ancak bu teknolojinin 2025'te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 • Hindistan'daki şiddetli yağış, iPhone üretimini durdurdu
  04 Ara Hindistan'daki şiddetli yağış, iPhone üretimini durdurdu

  Apple'ın en büyük iPhone üreticisi olan Foxconn, aşırı yağışlar nedeniyle Hindistan'daki fabrikasında iPhone üretimini durdurdu.

 • Apple, kendi 5G modemlerini geliştirmeye devam ediyor
  02 Ara Apple, kendi 5G modemlerini geliştirmeye devam ediyor

  Apple, kendi 5G modemlerini geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor. Şirketin yöneticisi Johny Srouji, resmi açıklamada bulunarak Apple'ın en iyi ürünleri yaratmak için üçüncü taraf tedarikçilerle çalışmaya devam edeceğini belirtti. Ancak Apple'ın 5G modeminin ne zaman hazır olacağına dair net bir zaman çizelgesi verilmedi.

 • Geçtiğimiz Haftanın Teknoloji Gündemi
  02 Ara Geçtiğimiz Haftanın Teknoloji Gündemi

  Tesla Cybertruck siparişleri başladı, Apple ve Togg fiyatları artırdı, Tesla'nın hisseleri yükseldi, zorunlu kış lastiği uygulaması başladı.

 • Apple'dan her ürüne zam! iPhone 15 Pro Max ne kadar oldu?
  01 Ara Apple'dan her ürüne zam! iPhone 15 Pro Max ne kadar oldu?

  Apple'ın Türkiye'deki operasyonları, bugün beklenmedik bir şekilde iPhone, MacBook ve iPad gibi çeşitli ürünlerine fiyat artışı uyguladı. Peki yeni fiyatlar nasıl?

 • Apple, Türkiye fiyatlarına zam yaptı! En pahalı iPhone 100 bin TL
  01 Ara Apple, Türkiye fiyatlarına zam yaptı! En pahalı iPhone 100 bin TL

  Teknoloji devi Apple, Türkiye fiyatlarına bugünden itibaren zam yaptı. 2,5 ay önce piyasaya sürülen iPhone 15'lerin fiyatları da arttı. iPhone 15'lerin başlangıç fiyatı 53.999 TL'ye, en pahalı iPhone 15 Pro'nun fiyatı ise 99.999 TL'ye çıktı. İşte zamlı iPhone fiyatları...

 • Apple, iOS 17.1.2 ve iPadOS 17.1.2 Güncellemelerini Yayınladı
  01 Ara Apple, iOS 17.1.2 ve iPadOS 17.1.2 Güncellemelerini Yayınladı

  Apple, iOS 17 sistemine önemli güncellemeler sağlamaya devam ediyor. iOS 17.1.2 ve iPadOS 17.1.2 güncellemeleri, güvenlik açıklarını gideriyor. Yeni güncellemeler indirilebilir durumda.

 • Apple Arcade Türkiye fiyatına zam geldi
  26 Kas Apple Arcade Türkiye fiyatına zam geldi

  Teknoloji devi Apple, kullanıcılara sunduğu bazı servisler için geçtiğimiz ay zam uygulamıştı. Bugün ise Apple'ın abonelik tabanlı oyun servisi Apple Arcade Türkiye fiyatına zam geldi. Apple Arcade Türkiye fiyatı artık ayda 34,99 TL yerine artık 69,99 TL olarak aylık faturalandırılacak. Arcade kullanıcı sayısı ülkemizde çok fazla olmasa da Apple TV ve diğer cihazlar üzerinden kontrolcü ile oynanabilen çok oyunculu oyunlar dikkat çekiyor. Apple tarafından sunulan bir abonelik tabanlı oyun servisi olan Apple Arcade; iOS, macOS ve tvOS cihazları için özel olarak seçilmiş, reklamsız ve iç satın alım içermeyen bir dizi oyunu kapsıyor. Apple Arcade aboneleri, serviste bulunan tüm oyunlara sınırsız erişim hakkına sahip oluyor ve bu oyunları iPhone, iPad, Mac ve Apple TV cihazlarında oynayabiliyor.

 • Vivo Y12 Özellikleri ve Fiyatı
  23 Kas Vivo Y12 Özellikleri ve Fiyatı

  Vivo, uygun fiyatıyla dikkat çeken Y12 modelini kullanıcıların beğenisine sundu. Telefon, 6.56 inç HD+ LCD panel, MediaTek Helio G85 işlemci, 6 GB RAM, 128 GB depolama, 13 MP + 2 MP çift arka kamera ve 5,000 mAh batarya gibi özelliklere sahip. Vivo Y12 4G, 999 Yuan (140 $) fiyatla satışa sunuldu.

 • Xiaomi Redmi K70e'nin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı
  22 Kas Xiaomi Redmi K70e'nin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

  Xiaomi'nin yakında piyasaya sürmeye hazırlandığı Redmi K70 serisiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Redmi K70e'nin özellikleri arasında 6.67 inç 1.5K çözünürlük, 120 Hz yenileme hızı, parmak izi okuyucu ekranın altında konumlandırılmış olması ve MediaTek Dimensity 8300 Ultra işlemci bulunuyor. Ayrıca, telefonun 64 Megapiksel ana kamera, 16 Megapiksel selfie kamera ve 5500 mAh batarya gibi özelliklere sahip olduğu belirtiliyor. Lansman tarihi henüz kesinleşmemiş olsa da, telefonun bu ayın sonlarında tanıtılması bekleniyor.

 • Gürgençler'den Efsane Günler Kampanyası!
  21 Kas Gürgençler'den Efsane Günler Kampanyası!

  Apple'ın Türkiye'deki güvenilir yetkili satıcılarından olan Gürgençler, yeni mağazaları ve özel kampanyalarıyla dikkat çekiyor. Kasım ayında başlayan Efsane Günler kampanyası kapsamında birçok üründe indirim fırsatı sunuluyor. iPhone, Apple Watch, iPad, Mac ve AirPods gibi ürünlerdeki indirimlerle ilgili detaylar haberimizde yer alıyor.

 • Apple, Avrupa Birliği'nin App Store Kararlarına Karşı Dava Açtı
  21 Kas Apple, Avrupa Birliği'nin App Store Kararlarına Karşı Dava Açtı

  Apple, Avrupa Birliği'nin Dijital Piyasalar Yasası'nın bazı zorunluluklarına uymak istemeyerek App Store kararlarına karşı dava açtı. DMA'ya göre Apple'ın iPhone'da App Store dışında uygulama mağazalarına izin vermesi gerekiyor. Ayrıca şirketin App Store'daki ödemelerden yüzde 30 gibi komisyonlar alması da DMA tarafından doğru karşılanmıyor.

 • Apple, 2028'de hücresel modemli MacBook'larını piyasaya sürecek
  21 Kas Apple, 2028'de hücresel modemli MacBook'larını piyasaya sürecek

  Apple, MacBook'ları şirket içi hücresel modemlerle donatmayı planlıyor. En erken 2028'de piyasaya süreceği hücresel MacBook modellerinde kendi özel modemini kullanacak. Bu sayede sim kart içeren MacBook'larda 5G hızını deneyimleyebileceksiniz.

 • Apple, OLED ekranlı MacBook'ları 2026 veya 2027'de tanıtacak
  21 Kas Apple, OLED ekranlı MacBook'ları 2026 veya 2027'de tanıtacak

  Apple, geçtiğimiz ayın sonunda düzenlediği etkinlikte yeni MacBook modellerini tanıttı. Ancak kullanıcıların beklentilerini karşılamayan modeller, OLED ekran teknolojisiyle birlikte dokunmatik özelliğe sahip olacak olan MacBook'ların 2026 veya 2027 yılından önce piyasaya sürülmeyeceği belirtiliyor.

 • Flipper Zero, iOS 17 yüklü cihazları nasıl çökertebiliyor?
  20 Kas Flipper Zero, iOS 17 yüklü cihazları nasıl çökertebiliyor?

  Flipper Zero isimli cihaz, iOS 17 yüklü iPhone ve iPad'lere saldırılar düzenleyerek cihazları çökertebiliyor. Bu saldırılar, Bluetooth bağlantısı kullanarak gerçekleştiriliyor ve henüz kesin bir korunma yöntemi bulunmamaktadır.

 • Apple'ın 2024 iPad Serisinde OLED Ekranlarla Yenilikler Geliyor
  18 Kas Apple'ın 2024 iPad Serisinde OLED Ekranlarla Yenilikler Geliyor

  Son haberlere göre, Apple'ın iPad serisinde 2024 yılında heyecan verici değişiklikler ufukta görünüyor. İçinde bulunduğumuz yılda yeni bir tablet piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen, söylentiler Apple'ın 2024 yılında iPad Pro modellerine çığır açan bir ekleme olan OLED ekranlarla önemli bir yenilemeye hazırlandığını gösteriyor. iPad'lerde LCD ekranlardan vazgeçiliyor, ekran büyüyor. Göze çarpan gelişmelerden biri de Apple'ın boyutunu 8.3 inçten 8.7 inçe çıkarmayı planladığı iPad mini'nin genişletilmesi. Bu değişimin 2026 yılında yeni bir 10.9 inç iPad Air ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Özellikle, iPad Air serisinde bir sonraki yıl ilk kez 12.9 inçlik bir varyantın tanıtılması ve canlı OLED teknolojisine sahip tablet üçlüsünün tamamlanması bekleniyor. Apple, uygun fiyatlı iPad'ler için bir devri kapatıyor! Söz konusu tüm iPad modellerinde OLED ekranlar yer alacak olsa da, önemli bir fark ekran teknolojisinde yatıyor. 2024 iPad Pro serisinin, maksimum 120Hz yenileme hızına sahip ProMotion özelliğini mümkün kılan bir LTPO (düşük sıcaklıklı polikristalin oksit) panele sahip olması bekleniyor. Diğer modellerde ise LTPS (düşük sıcaklıkta polikristalin silikon) paneller kullanılacak ve yenileme hızları 60Hz ile sınırlandırılacak. Ancak bu umut verici gelişme, yükseltme yapmak isteyen mevcut iPad mini ve Air sahiplerini biraz zor durumda bırakabilir. 2024 yılında piyasaya sürülecek olan Pro serisi OLED devriminin başlangıcı olacak gibi görünüyor. Tabletlerin ötesine bakıldığında, Apple OLED devrimini MacBook serisine de yaymaya hazır görünüyor. Haberlere göre OLED panelli ilk MacBook'un 2025 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. 14 inç MacBook Pro, 13 inç MacBook Air ve 15 inç MacBook Air'in 2026 yılında OLED güncellemelerine kavuşması ve Apple'ın dizüstü bilgisayar serisinde yeni bir ekran teknolojisi çağının başlaması bekleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

 • Apple, iPad Air ve Mini Modellerinde OLED Ekran Kullanacak
  18 Kas Apple, iPad Air ve Mini Modellerinde OLED Ekran Kullanacak

  Apple'ın uygun fiyatlı tablet pazarındaki rekabeti artırmak için iPad Air ve Mini modellerinde LCD yerine OLED ekran kullanacağı ortaya çıktı. 2026'da sunulacak yeni cihazlar, daha büyük ekranlara sahip olacak. Güney Kore'den gelen bilgilere göre, Apple 2026'dan itibaren iPad Air ve iPad Mini'ye T1 OLED ekran getirecek. OLED ekranlar, kontrast ve parlaklık gibi özelliklerde iyileştirme sağlayacak. Ayrıca, 2027'de OLED ekranlı yeni bir iPad Pro modeli de tanıtılabilir.

 • Windows 10'a Copilot Özelliği Geliyor
  18 Kas Windows 10'a Copilot Özelliği Geliyor

  Microsoft, Windows 11'in ardından Copilot adında yapay zeka destekli özelliği Windows 10 kullanıcılarına da sunmaya hazırlanıyor. Copilot, komut aracılığıyla Windows özelliklerini kullanabilmenize yardımcı olan bir yapay zeka aracıdır. Windows 10'da kullanıma sunulacak olan Copilot'un ne zaman kullanıma açılacağı henüz bilinmiyor.

 • Microsoft, iPhone ve iPad için Windows uygulaması yayınladı
  17 Kas Microsoft, iPhone ve iPad için Windows uygulaması yayınladı

  Microsoft'un Ignite etkinliğinde duyurulan yeni ürünler arasında, iPhone ve iPad dahil olmak üzere herhangi bir cihazı bulut üzerinden Windows cihazına dönüştürebilen bir uygulama yer alıyor. Windows uygulaması sayesinde kullanıcılar, Azure Sanal Masaüstü, Windows ve Windows 365 bulut bilgisayar sistemlerine erişebilecekler. Uygulama, birden fazla monitör desteği, özel ekran çözünürlükleri ve aygıt yönlendirme desteği gibi özellikler sunuyor. Şu anda önizlemeye açık olan uygulama, yakında bireysel hesaplar için de erişime açılacak ve ücretsiz olarak sunulacak.

 • Apple'ın Yeni iPhone 15 Serisi Büyük İlgi Görüyor
  15 Kas Apple'ın Yeni iPhone 15 Serisi Büyük İlgi Görüyor

  Apple'ın son teknoloji harikası olarak tanıttığı iPhone 15 serisi, akıllı telefon dünyasında yine büyük bir etki yarattı. iPhone 15 modelleri; Dynamic Island özelliği, 48 MP arka kamerası ve göz alıcı renk seçenekleriyle akıllı telefon kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başardı. iPhone 15 Pro serisi ise sahip olduğu 'pro' özellikler ile akıllı telefon dünyasında bir adım öne çıkıyor.

 • Telegram, Apple Vision Pro için yeni bir uygulama sunacak
  15 Kas Telegram, Apple Vision Pro için yeni bir uygulama sunacak

  Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, Apple Vision Pro sahipleri için yeni bir VisionOS uygulamasıyla erişilebileceğini duyurdu. Uygulama, VisionOS tasarım yönergelerine uygun olarak tasarlanmış ve kullanıcılara derinlik hissi sağlayacak şekilde yarı saydam bir arayüze sahip olacak. Ayrıca, uygulama içinde medya, sesli mesajlar ve Hikayeler gibi tüm özellikler bulunacak. Telegram'ın VisionOS uygulamasının 2024'ün başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 • Google, Apple'a reklam gelirinin yüzde 36'sını ödüyor
  14 Kas Google, Apple'a reklam gelirinin yüzde 36'sını ödüyor

  Google, Apple'ın Safari tarayıcısını kullanan kullanıcıların yaptığı arama sonuçlarından elde ettiği reklam gelirinin yüzde 36'sını Apple'a ödüyor. Bu bilgi, Alphabet adına ifade veren bir profesörün Adalet Bakanlığı davasında ortaya çıktı. Google'ın 2021 yılında Apple'a yaklaşık 18 milyar dolar ödediği bildirildi. Bu iş birliği, dünyanın en büyük iki teknoloji şirketi arasındaki ilişkiye ışık tutuyor.

 • Apple, 2023'te iPad modellerini yenilemedi, 2024'te M3 işlemcili ve OLED iPad Pro ile yeni iPad Air'i piyasaya sürecek
  13 Kas Apple, 2023'te iPad modellerini yenilemedi, 2024'te M3 işlemcili ve OLED iPad Pro ile yeni iPad Air'i piyasaya sürecek

  Apple, 2023 yılında hiçbir iPad modelini yenilemedi ancak 2024'ün başlarında M3 işlemcili OLED iPad Pro ve yeni iPad Air'i piyasaya sürecek. Bu hamle, Apple'ın iPad serisindeki ilk OLED ekranlı modeli olacak.

 • Apple'ın en performanslı işlemcileri belli oldu
  10 Kas Apple'ın en performanslı işlemcileri belli oldu

  Apple, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği 'Scary Fast' etkinliğinde yeni M3 Max işlemcisini tanıttı. Performans bakımından dikkatleri üstüne çeken bu işlemci, MacBook Pro'lar için üretildi. Macworld, 9. nesil iPad'deki A10 Bionic'ten MacBook Pro'lar için M3 Max'e kadar bütün Apple işlemcilerinin performanslarını karşılaştırdı. En performanslı Apple işlemcileri listesine baktığımızda M2 Ultra'nın birinci sırada yer aldığını görüyoruz. Hemen ardından onu M2 Ultra takip ediyor. Üçüncü sırada ise geçtiğimiz ay tanıtılan M3 Max bizleri karşılıyor.

 • Teknoloji dünyasının vizyoneri: Steve Jobs'un yaşamı
  10 Kas Teknoloji dünyasının vizyoneri: Steve Jobs'un yaşamı

  Steve Jobs, Apple Inc., Pixar Animation Studios ve Next Computer Inc.'in kurucusu olarak bilinir. Kendisi, teknoloji ve tasarım alanında devrim niteliği taşıyan ürünlerin yaratıcısıdır. Bu ürünler arasında iPhone, iPad, iPod ve Macintosh gibi ürünler bulunmaktadır. Jobs, 21. yüzyılın en önemli teknoloji liderlerinden birisi olarak kabul edilir.

 • Apple'dan yeni dönem: Hassas İçerik Uyarısı!
  09 Kas Apple'dan yeni dönem: Hassas İçerik Uyarısı!

  Hassas İçerik Uyarısı ne yapar ve neden önemlidir? Hassas İçerik Uyarısı nasıl açılır? İşte konuyla ilgili bilmeniz gereken her şey...

 • Resident Evil 4, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max'te Oynanabilecek
  08 Kas Resident Evil 4, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max'te Oynanabilecek

  Apple, eylül ayında tanıttığı iPhone serisiyle beğenileri toplamaya devam ediyor. Şirket, tanıtımda da cihazlarının yükseltilen oyun performansına odaklanmıştı. Öyle ki lansman, Resident Evil 4 Remake'in Apple cihazlarına geleceğini belirtiyordu. Bugün tarih netleşti. Resident Evil 4, 20 Aralık'ta iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max'te oynanabilecek. Oyun, M1 işlemci veya daha yenisine sahip iPad ve Mac'lerde de oynanabilecek.

 • iPadOS 17.1.1 Güncellemesi Yayınlandı: İşte Yenilikler
  08 Kas iPadOS 17.1.1 Güncellemesi Yayınlandı: İşte Yenilikler

  Apple'ın eylül ayında kararlı sürümünü kullanıma sunduğu iPadOS 17, yeni güncelleme olan iPadOS 17.1.1 ile Hava Durumu Kilitli ekran araç takımında yaşanan bir sorunu düzeltiyor. Güncelleme, iPad'iniz için hata düzeltmeleri sunuyor ve 140 MB boyutunda. iPadOS 17.1.1'i indirmek için Ayarlar menüsünden Yazılım Güncelleme sekmesine girip cihazınızı denetleyebilirsiniz.

 • Apple, 2023'te Yeni Bir iPad Modeli Çıkarmayacak
  06 Kas Apple, 2023'te Yeni Bir iPad Modeli Çıkarmayacak

  Apple'ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte yeni Mac modellerini ve işlemcilerini tanıttığı belirtiliyor. Bu durum, Apple'ın 2023 yılında yeni bir iPad modeli çıkarmayacağı anlamına geliyor. Şirketin 2024 yılında ise iPad mini, iPad, iPad Air ve iPad Pro serilerine ekleme yapacağı ifade ediliyor.

 • iPhone 15 satışları Huawei'ye rağmen rekor kırıyor
  04 Kas iPhone 15 satışları Huawei'ye rağmen rekor kırıyor

  Apple CEO'su Tim Cook, Çin'deki iPhone satışlarının rekor kırdığını açıkladı. Apple, Çin'de en çok satan ilk beş akıllı telefon listesinin dördünü ele geçirdi. Huawei'nin ise pazar payı yüzde 12,9'a ulaştı.

 • Apple'ın 2023 dördüncü çeyrek geliri düşüş yaşadı
  03 Kas Apple'ın 2023 dördüncü çeyrek geliri düşüş yaşadı

  Apple, 2023 yılının dördüncü çeyreğine ilişkin gelir raporunu açıkladı. Şirketin gelirleri dört çeyrek boyunca düşüş yaşadı. Mac ve iPad satışlarının azalması bu düşüşte etkili oldu. Ancak iPhone ve Hizmetler kategorilerinde artış yaşandı.

 • Apple'ın 'Scary Fast' etkinliğinde tanıtılacak ürünler ortaya çıktı
  30 Eki Apple'ın 'Scary Fast' etkinliğinde tanıtılacak ürünler ortaya çıktı

  Apple, bu gece düzenleyeceği 'Scary Fast' etkinliğinde yeni ürünlerini tanıtacak. Etkinlik öncesinde sızdırılan bilgilere göre, güncellenmiş ürünlerin tasarımında büyük değişiklikler beklenmiyor. Şirket, performansa odaklanarak yeniliklerini sunacak. Etkinlikte tanıtılacak ürünler arasında 14 inç MacBook, 16 inç MacBook Pro, Mac için Magic Keyboard ve iPad mini yer alıyor. Apple'ın bu etkinlikte yeni bir iPad tanıtmayacağı iddiaları ise yanlış çıktı.

 • Apple'ın Korkunç Hızlı Etkinliği: AirPods Max Hediye Kutuları
  29 Eki Apple'ın Korkunç Hızlı Etkinliği: AirPods Max Hediye Kutuları

  Apple'ın 31 Ekim'de gerçekleştireceği 'Korkunç Hızlı' etkinliği akşam saatlerinde gerçekleşecek olması nedeniyle biraz sıra dışı. Etkinlikte 24 inç iMac ve MacBook Pro da dahil olmak üzere M3 destekli Mac'lerin tanıtılması bekleniyor. Ancak ilginç bir olay olarak, Apple bazı kullanıcılara hediye kutularında AirPods Max gönderiyor. Etkinliği tanıtmak için influencerlara gönderilen kutularda ücretsiz bir kulak üstü AirPods Max kulaklık ve atıştırmalıklar yer alıyor. TikTok fenomeni Lamar Wilson da bu hediye kutusunu gösteren bir video yayınladı. Ayrıca, etkinlikte üç yeni iPad modelinin tanıtılması da bekleniyordu, ancak analistler bu tanıtımın mart ayına kadar gerçekleşmeyeceğini bildiriyor.

 • Apple, HomePod için iPad Mini ekranı test ediyor
  28 Eki Apple, HomePod için iPad Mini ekranı test ediyor

  Apple'ın akıllı ev sistemi olarak lanse ettiği HomePod ürünü için bir ekran özelliği test ediliyor. Bu özellikle birlikte HomePod, iPad Mini ekranını kullanarak daha rahat bir kullanım imkanı sunuyor. Ancak bu durum, kullanıcılar için ek maliyet anlamına geliyor.

 • Apple, iOS 17.1 ile WiFi güvenlik açığını giderdi
  28 Eki Apple, iOS 17.1 ile WiFi güvenlik açığını giderdi

  Apple, iOS 17.1 güncellemesiyle iPhone 15 serisinin ısınma sorunlarını çözdü ve aynı zamanda üç yıllık bir WiFi güvenlik açığını da düzeltti. Güncelleme ile birlikte özel Wi-Fi adresi ayarının gerçek MAC adresini gizlemesi sağlandı ve verilerin gönderildiği gerçek adresin deşifre edilmesi engellendi.

 • Google, Apple'a milyarlarca dolar ödedi
  28 Eki Google, Apple'a milyarlarca dolar ödedi

  Google'ın kıdemli başkan yardımcısı Prabhakar Raghavan, Google'ın varsayılan arama motoru olmak için Apple'a 2021'de 26,3 milyar dolar ödediğini açıkladı. Bu ödemenin Google'ın trafik elde etmek için yaptığı en maliyetli kısım olduğu belirtildi. Adalet Bakanlığı'nın antitröst davası kapsamında ifade veren Raghavan, Google'ın arama ağı reklamlarından 146,4 milyar dolar gelir elde ettiğini söyledi. Google'ın gelecekteki sözleşmeleri müzakere etme becerisine zarar vereceği gerekçesiyle rakamların kamuya açıklanmasına karşı çıktığı belirtildi.

 • Apple, USB-C'li Magic Mouse'u tanıtacak
  27 Eki Apple, USB-C'li Magic Mouse'u tanıtacak

  Apple'ın önümüzdeki etkinliğinde USB-C'li Magic Mouse fareyi tanıtması bekleniyor. Yeni rapora göre, 24 inçlik iMac ile birlikte güncellenmiş Magic Keyboard, Magic Mouse ve Mac için Trackpad aksesuarları da USB-C bağlantı noktasına sahip olacak. Tasarım değişikliğiyle dikkat çeken Magic Mouse, şarj girişinin yerini değiştirebilir.

 • Instagram, Ekran Görüntüsü Bildirimi Özelliğini Hayata Geçirdi
  27 Eki Instagram, Ekran Görüntüsü Bildirimi Özelliğini Hayata Geçirdi

  Instagram, belirli bir mod için Snapchat'e benzer bir ekran görüntüsü bildirimi özelliğini hayata geçirdi. Kaybolan mesajlar modunda bir ekran görüntüsü alındığında, kullanıcılar bilgilendiriliyor. Ancak, diğer modlarda ekran görüntüsü alındığında kullanıcılar bilgilendirilmiyor. Haberde ayrıca ekran görüntüsü almanın farklı yöntemleri ve gizlilik önlemleri de anlatılıyor.

 • Kaspersky 'Operation Triangulation' hakkında bilgiler paylaştı
  27 Eki Kaspersky "Operation Triangulation" hakkında bilgiler paylaştı

  Kaspersky'nin Global Araştırma ve Analiz Ekibi (GReAT), yakın zaman önce düzenlenen Güvenlik Analisti Zirvesinde kötü şöhretiyle bilinen Operation Triangulation ile ilgili soruşturma sürecinin detaylarını açıkladı.

 • Eylül Ayının En Hızlı Apple Cihazları Belli Oldu
  24 Eki Eylül Ayının En Hızlı Apple Cihazları Belli Oldu

  Apple, iPhone 15 serisi dahil en yeni ürünlerini kullanıcıların beğenisine sundu. AnTuTu'ya göre eylül ayının globaldeki en hızlı Apple cihazı 2 milyon 145 bin 984 puanla 12.9 inç iPad Pro 6 oldu. Listede ayrıca diğer iPad Pro modelleri ve iPhone 15 serisi de yer aldı.

 • Apple, 2024 baharında yeni bir iPad modeli çıkaracak
  24 Eki Apple, 2024 baharında yeni bir iPad modeli çıkaracak

  Apple, 2023 yılında yeni bir iPad modeli çıkarmayarak gelenekleri bozuyor ve normal ürün döngüsünden ayrılıyor. Bloomberg'den Apple analisti Mark Gurman'a göre, bir sonraki önemli iPad yenilemesi şirketin zaman çizelgesine uygun olarak 2024 baharında yapılacak. Bu arada Apple, USB-C Apple Pencil'ın aniden piyasaya sürülmesiyle de kullanıcıları şaşırttı. iPad Pro, iPad Air, iPad mini ve standart iPad modelleri için de güncellemeler ve yenilikler bekleniyor.

Advertisement