Son dakika Kongre haberleri, Kongre son dakika, son dakika Kongre

Son Dakika Kongre Haberleri

 • Bosna Hersek Devlet Başkanı, AB'ye katılım müzakerelerinin başlatılmasında iyimser
  21:11 Bosna Hersek Devlet Başkanı, AB'ye katılım müzakerelerinin başlatılmasında iyimser

  Bosna Hersek Devlet Başkanı ve Hırvat Üyesi Zeljko Komsic, ülkesinin Avrupa Birliği'ne (AB) katılım müzakerelerinin başlatılması konusunda iyimser olduğunu belirtti. Komsic, Bosna Hersek'in AB'ye katılım müzakerelerinin başlaması konusunda umutlu olduğunu ve AB ile müzakerelerin başlaması kararının olumlu olmasını sağlayacak bir anlaşmaya varılacağını düşündüğünü ifade etti. Ayrıca, Bosna Hersek'in Avrupa'ya ait olduğunu ve AB ve NATO üyeliklerinin bu aidiyetin bir parçası olduğunu vurguladı. Bosna Hersek Devlet Başkanı Komsic'in yanı sıra diğer üyeler de AB ve NATO üyeliği konusunda olumlu bir yaklaşım sergiledi.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda İsrail'in Gazze'ye saldırıları ele alındı
  19:58 Antalya Diplomasi Forumu'nda İsrail'in Gazze'ye saldırıları ele alındı

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen panelde İsrail'in Gazze'ye saldırılarının Orta Doğu'ya etkisi ve bölgedeki gerginlikler tartışıldı. Panelde konuşmacılar, ABD'nin ikiyüzlü yaklaşımını eleştirirken, İsrail'in Gazze'yi yaşanmaz hale getirmekte kararlı olduğunu vurguladılar. Ayrıca, Filistin meselesinin Güney Afrika'da büyük bir destek gördüğü ve Batı merkezli dünya düzeninin çökeceği ifade edildi.

 • Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Sorun BM'de değil, Batı ülkeleri BM kararlarına uymuyor
  19:49 Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Sorun BM'de değil, Batı ülkeleri BM kararlarına uymuyor

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, BM'nin temelinde sorun olmadığını, asıl sorunun Batı ülkelerinin BM kararlarına uymaması olduğunu belirtti. Lavrov, Gazze'de ateşkes kararının da Batılı ülkelerce veto edildiğini söyledi. Lavrov ayrıca, Rusya'nın ABD başkanlık seçimlerine ilişkin beklentilerini ve Gazze'deki durumu değerlendirdi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi'ni gezdi
  19:38 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi'ni gezdi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu kapsamında düzenlenen 'Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi'ni ziyaret etti. Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da eşlik etti. Ardından Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'na katılan liderlerle selamlaştı.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Siyonist Hristiyanlar, Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli
  19:28 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Siyonist Hristiyanlar, Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada Siyonist Hristiyanların Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli olduğunu belirtti. Erbaş, Siyonist Hristiyanların dünyada sayısının 500 milyon olduğunu ve Amerika'yı idare ettiklerini söyledi. Ayrıca, ihtida hareketlerinin arttığını ve Gazze'deki katliamın insanların Müslüman olmasına sebep olduğunu ifade etti.

 • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Siyonist Hıristiyanlar, Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli
  19:15 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Siyonist Hıristiyanlar, Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Samsun'da gerçekleştirilen bir konferansta, 'evanjelikler' diye adlandırılan Siyonist Hıristiyanların, Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli olduğunu ve Filistin'deki katliamın silahlarını da Siyonist Hıristiyanların verdiğini söyledi. Erbaş ayrıca dünyada Müslüman olma hareketlerinin arttığını da belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Antalya Diplomasi Forumu'nda Anadolu Ajansı'nın standını ziyaret etti
  19:10 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Antalya Diplomasi Forumu'nda Anadolu Ajansı'nın standını ziyaret etti

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Antalya Diplomasi Forumu'nda Anadolu Ajansı'nın standını ziyaret ederek bilgi aldı. Ziyaret sırasında Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Özhan, Yılmaz'a 'Kanıt' kitabını hediye etti. Yılmaz, AA'nın zor coğrafyalarda yaşananları başarıyla yansıttığını ve büyük fedakarlıklar yapıldığını belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin Devleti'nin Kurulması Şarttır
  17:43 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin Devleti'nin Kurulması Şarttır

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nda yaptığı konuşmada, Uluslararası Adalet Divanının İsrail'in soykırımı önlemesi yönünde aldığı karara rağmen, İsrail'in işgal, yıkım ve katliam politikalarını sürdürdüğünü belirtti. Erdoğan, uluslararası toplumun Filistin halkına olan borcunu ancak bağımsız ve egemen bir Filistin devletinin kurulmasıyla ödeyebileceğini vurguladı.

 • Diyanet İşleri Başkanı: Siyonist Hıristiyanlar, Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli
  17:37 Diyanet İşleri Başkanı: Siyonist Hıristiyanlar, Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Samsun programı kapsamında öğrencilerle buluştuğu konferansta, Siyonist Hıristiyanların Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli olduğunu ve Filistin'deki katliamın silahlarını da Siyonist Hıristiyanların verdiğini söyledi. Ayrıca, dünyada Müslüman olma hareketlerinin arttığını ve Gazze'deki katliamın insanların Müslüman olmasına sebep olduğunu belirtti.

 • NEVÜ'de 'Başarı Bedel İster' Konulu Söyleşi Programı Düzenlendi
  17:34 NEVÜ'de 'Başarı Bedel İster' Konulu Söyleşi Programı Düzenlendi

  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nde (NEVÜ) 'Başarı bedel ister' konulu söyleşi programı düzenlendi. Programda, şair ve yazar Prof. Dr. Nurullah Genç, işletme, yönetim ve organizasyon konularıyla ilgili düşüncelerini aktardı ve öğrenciler için kitaplarını imzaladı. Programa, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, NEVÜ Rektör Danışmanları ve diğer önemli isimler katıldı.

 • Erzurum'da Eğitim Gören Öğrencilere Unutulmaz Bir Gün
  17:22 Erzurum'da Eğitim Gören Öğrencilere Unutulmaz Bir Gün

  Erzurum'un Güney ilçe ve köylerinde eğitim gören öğrencileri yaz kış demeden gruplar halinde Erzurum'a getiren iş insanı Ferit Kaya, çocukların hayalini gerçekleştiriyor. Kaya, çocukları Palandöken Kayak Merkezi ve diğer tarihi yerleri gezdirip alışveriş merkezlerinde eğlendirdikten sonra onlara cağ kebabı ve kadayıf dolması ikram ederek unutulmaz bir gün yaşatıyor. Kaya, bugüne kadar 4 bin öğrenciye bu imkanı sağlamış ve projeyi her yıl sürdürmeyi planlıyor.

 • Van'da Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı Açıldı
  17:06 Van'da Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı Açıldı

  Van'da düzenlenen 8. Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı, ziyaretçilere kapılarını açtı. Fuarda 81 ilden farklı tat ve renklerin sergilendiği belirtildi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 21. yüzyıl bir buhranlar çağına dönüşmektedir
  16:38 Cumhurbaşkanı Erdoğan: 21. yüzyıl bir buhranlar çağına dönüşmektedir

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu'nun resmi açılışında yaptığı konuşmada, 21. yüzyılın beklentilerin aksine bir buhranlar çağına dönüştüğünü belirtti. Erdoğan, uluslararası düzenin kural temelli yapısının kaybedildiğini ve bir slogandan öteye geçemediğini ifade etti. Ayrıca, küresel diplomasinin merkezlerinden biri haline gelen Antalya'nın foruma ev sahipliği yapmasının önemine değindi.

 • Emine Erdoğan, ADF'de lider eşleriyle bir araya geldi
  16:19 Emine Erdoğan, ADF'de lider eşleriyle bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 3. Antalya Diplomasi Forumu'na katılan liderler ve lider eşleriyle bir araya geldi. Emine Erdoğan, ADF'nin açılış töreninden önce NEST Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleştirdiği temaslarında birçok ülkenin lider eşiyle buluştu. Ayrıca, lider eşleriyle birlikte 'Gazze Kurşun Geçirmez Düşler Sergisi'ni de gezerek ADF oturum salonuna geçti.

 • Dışişleri Bakanı Fidan, Antalya Diplomasi Forumu 2024'te konuştu: (2)
  16:05 Dışişleri Bakanı Fidan, Antalya Diplomasi Forumu 2024'te konuştu: (2)

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'na (ADF) ilişkin "Forum, farklılıklara açık olma, kuşatıcı olma ve küresel kriz alanlarına bölgesel çözümler üretme anlayışıyla dünyadaki benzerlerinden ayrışmaktadır.

 • Edirne'de 1. Uluslararası Balkan Sempozyumu düzenlenecek
  15:59 Edirne'de 1. Uluslararası Balkan Sempozyumu düzenlenecek

  Edirne Valiliği Balkan Şehirleri İş Birliği Edirne Platformu tarafından Trakya Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenecek olan 1. Uluslararası Balkan Sempozyumu, Balkan coğrafyasının zengin mirasını kalıcı dostluk ve işbirliği kapsamında ele alacak. Sempozyuma Türkiye'den ve Balkan ülkelerinden akademisyenler katılacak. Program kapsamında Balkan ressamlarının çalıştayı ve Türk Dünyası Müzik ve Halk Dansları Topluluğu konseri de gerçekleştirilecek.

 • Kayseri'de Sağlık ve Yaşam Bilimleri Öğrenci Kongresi Düzenlendi
  15:45 Kayseri'de Sağlık ve Yaşam Bilimleri Öğrenci Kongresi Düzenlendi

  Kayseri Valiliği, Erciyes Üniversitesi ve Abdullah Gül Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen Sağlık ve Yaşam Bilimleri Öğrenci Kongresi'ne TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal çevrimiçi katıldı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: Gazze'deki katliam uluslararası sistemin meşruiyet krizinin işaretidir
  15:43 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: Gazze'deki katliam uluslararası sistemin meşruiyet krizinin işaretidir

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nun açılışında yaptığı konuşmada, Gazze'deki katliamın uluslararası sistemin meşruiyet krizinin açık bir işareti olduğunu belirtti. Fidan, uluslararası sistemin etkinlik ve meşruiyetini yitirmesinin daha fazla şiddet ve vahşeti beraberinde getirdiğini ifade ederek, Gazze'deki katliamın suç ortaklığını taşıyamadığı için kendini yakan Amerikalı askerin duruşunun uluslararası sistemin meşruiyet krizinin açık bir işareti olduğunu vurguladı. Fidan, Gazze'deki katliamın durdurulması için her seviyede girişimlerde bulunduklarını ve alternatif çözüm yollarını tartışacaklarını söyledi.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda EAGÜ'lerin sorunları ele alındı
  15:37 Antalya Diplomasi Forumu'nda EAGÜ'lerin sorunları ele alındı

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen panelde, En Az Gelişmiş Ülkeleri (EAGÜ) Desteklemek İçin Yeni Yaklaşımlar ele alındı. Panelde, EAGÜ'lerin karşılaştığı yapısal sorunlar ve uluslararası taahhütlerin yerine getirilmesi konuşuldu. Afrika ülkelerinin eğitim, altyapı ve üretim sorunlarına dikkat çekildi. Ayrıca, yaptırımların EAGÜ'leri olumsuz etkilediği vurgulandı. Teknoloji ve uzmanlık aktarımının önemi vurgulandı.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Antalya Diplomasi Forumu'nda Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi'ni gezdi
  15:35 Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Antalya Diplomasi Forumu'nda Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi'ni gezdi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Antalya Diplomasi Forumu kapsamında düzenlenen Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi'ni ziyaret etti. Altun, serginin Gazze'deki zulmü anlatmayı ve Türkiye'nin mücadelesini dünyaya göstermeyi amaçladığını belirtti. Sergide yer alan resimler, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği zulmü yansıtıyor. Altun, bu zulümlerin son bulması için tüm dünyanın işbirliği içinde mücadele etmesi gerektiğini vurguladı.

 • Erciyes Üniversitesi'nde Pediatri ve Çocuk Nörolojisi Kongreleri Gerçekleştirildi
  15:32 Erciyes Üniversitesi'nde Pediatri ve Çocuk Nörolojisi Kongreleri Gerçekleştirildi

  Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen '10. Erciyes Pediatri Akademisi Kongresi' ve '2. Türk Dünyası Erciyes Çocuk Nörolojisi Kongresi' Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi'nde gerçekleşti. Kongrelerde çocuk sağlığı ve hastalıkları alanındaki son bilimsel gelişmeler ele alındı.

 • Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Gelecek Dönem Projelerini Anlattı
  15:07 Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Gelecek Dönem Projelerini Anlattı

  Şile Belediyesi 31 Mart seçimleri kapsamında proje ve aday tanıtım toplantısı düzenledi. Katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören ve coşkuyla eşlik edilen toplantıda Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, 5 yıllık süre zarfında hayata geçirdiği projeleri ve gelecek dönem Şile için tasarladıkları projeleri anlattı.

 • KKTC Başbakanı Üstel: Doğu Akdeniz'in güvenliği küresel bir meseledir
  14:58 KKTC Başbakanı Üstel: Doğu Akdeniz'in güvenliği küresel bir meseledir

  GÖKHAN ÇELİKER/MUHAMMET TARHAN - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ünal Üstel, "Doğu Akdeniz'in güvenli hale gelmesi, sadece Doğu Akdeniz'e kıyısı olanları ilgilendiren bir mesele değil, küresel bir meseledir.

 • DEM Parti İstanbul Seçim Bildirgesini Okudu
  14:58 DEM Parti İstanbul Seçim Bildirgesini Okudu

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni, İstanbul seçim bildirgesini okudu. Beştaş, ekonomik, siyasal, toplumsal ve bölgesel krizlerin gölgesinde 31 Mart yerel seçimlerine gittiklerini ifade ederek, 'Bu karanlığın içinde her bir kentimizi; ışığın, barışın, adaletin, eşitliğin ve mutluluğun mekanı kılmak bizim sorumluluğumuzdur.' dedi. Beştaş, İstanbul'u kadınlar yönetecek şeklinde konuştu ve kenti demokratik kitle örgütleri, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve bütün örgütlü kesimlerle birlikte yöneteceklerini belirtti. Çepni ise yenilikçi, katılımcı, toplumcu ve çok dilli belediyecilik, eş başkanlık sistemi, ekolojik yerel yönetim modellerini halkla birlikte büyütmeyi hedeflediklerini söyledi.

 • Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Macron'un Ukrayna'ya asker gönderme açıklamasını gülerek geçiştirdi
  14:36 Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Macron'un Ukrayna'ya asker gönderme açıklamasını gülerek geçiştirdi

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Ukrayna'ya asker göndermenin 'ihtimal dışı' bırakılmaması gerektiğine ilişkin açıklamaları hakkındaki soruyu gülerek cevapladı. Lavrov, gündeme ilişkin diğer soruları da yanıtsız bıraktı.

 • TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, Sağlık ve Yaşam Bilimleri Öğrenci Kongresi'ne katıldı
  13:12 TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, Sağlık ve Yaşam Bilimleri Öğrenci Kongresi'ne katıldı

  TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Kayseri'de düzenlenen Sağlık ve Yaşam Bilimleri Öğrenci Kongresi'ne katıldı. Mandal, 2023'ün dünya tarihinin en sıcak yılı olduğunu ve çevre, insan ve hayvan sağlığının eş zamanlı düşünülmesinin çözüm sürecinde başarı getirebileceğini belirtti.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda Suriye'deki İstikrara Giden Yol Tartışıldı
  12:49 Antalya Diplomasi Forumu'nda Suriye'deki İstikrara Giden Yol Tartışıldı

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen 'Suriye'de İstikrara Giden Yol' başlıklı panelde, Suriye'deki insani krizin çözümü için siyasi çözüm gerektiği vurgulandı. BM Genel Sekreteri'nin Suriye Özel Temsilcisi, Müzakere Komisyonu Başkanı ve BM Genel Sekreter Yardımcısı da panelde konuştu.

 • ABD Senatosu, Türkiye'ye F-16 Satışını Engelleme Tasarısını Reddetti
  12:46 ABD Senatosu, Türkiye'ye F-16 Satışını Engelleme Tasarısını Reddetti

  ABD Senatosu, Türkiye'ye 23 milyar dolarlık F-16 savaş uçağı ve modernizasyon kiti satışını engelleme tasarısını reddetti. Cumhuriyetçi Senatör Rand Paul'un sunduğu tasarı, 13 'evet' oyuna karşı 79 'hayır' oyuyla reddedildi. Satışa destek verenler, Washington'un bir NATO müttefikine verdiği sözü tutmasının önemli olduğunu ifade etti.

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi Futbol Hakemlerine Destek Verdi
  12:29 Denizli Büyükşehir Belediyesi Futbol Hakemlerine Destek Verdi

  Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Denizli Şubesine kayıtlı 177 futbol hakemi, gözlemci ve saha komiserine eşofman takımı ve tişört desteği verdi. Törende Başkan Zolan'a üzerinde FİFA Hakemlerinin imzalarının da bulunduğu forma hediye edildi.

 • Sancaktepe'de 7/24 Belediyeciliğe Devam
  12:17 Sancaktepe'de 7/24 Belediyeciliğe Devam

  Başkan Şeyma Döğücü: Sancaktepe Sizlerin Desteği İle Yine Emin Ellerde Olacak

 • Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, 'vizyon' projelerini tanıttı
  12:08 Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, 'vizyon' projelerini tanıttı

  Cumhur İttifakı Sancaktepe Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Şeyma Döğücü, yeni dönemde gerçekleştirilecek projelerini tanıttı. Döğücü, yeni dönemde Sancaktepe'ye Millet Bahçesi ve Şehir Hastanesi açılacağını da müjdeledi.

 • Erzurum Teknik Üniversitesi ile Azerbaycan Teknik Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
  09:56 Erzurum Teknik Üniversitesi ile Azerbaycan Teknik Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

  Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) ile Azerbaycan Teknik Üniversitesi arasında eğitim öğretim faaliyetlerini içeren bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile iki üniversite arasında bilimsel ve teknolojik araştırmalar yapılacak, sempozyum ve konferanslar düzenlenecek, eğitim programları ve öğrenci değişimi gerçekleştirilecektir.

 • ABD Senatosu, Türkiye'ye F-16 satışını engellemeyi öngören tasarıyı reddetti
  02:35 ABD Senatosu, Türkiye'ye F-16 satışını engellemeyi öngören tasarıyı reddetti

  ABD'li Senatör Rand Paul'ün sunduğu ve Türkiye'ye F-16 satışının bloke edilmesini öngören tasarı, Senato Genel Kurulu'ndaki oylamada reddedildi. Tasarıya 13 'evet' oyuna karşı 79 'hayır' oyu çıktı. Böylece ABD'nin Türkiye'ye F-16 satışını engellemeye yönelik girişim, büyük bir oy farkıyla reddedilmiş oldu.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay: 'İzmir'de Yeni Nesil Belediyecilik Olacak'
  22:59 CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay: "İzmir'de Yeni Nesil Belediyecilik Olacak"

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, Başkan seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerini anlattı. Tugay, tanıtım töreninde yaptığı konuşmada; "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olursam ilk yapacağım şey yeni nesil belediye yönetimi anlayışı çerçevesinde belediyenin yeniden organize edilmesi, yönetim şemasının ona göre düzenlenmesi. Kararlarımızı alırken planlamalarımızı yaparken, çalışmalarımızı yaparken bizim beynimiz olacak, bize yol gösterecek. Bütün o veriyi toplayacak, onun hafızasını alacak, ihtiyacımız olduğunda bize o bilgileri doğru analiz ederek sunacak. Şehrin sürekli gözü kulağı olacak.” dedi

 • Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı 'Cumhuriyet'e Doğru' tiyatro oyunu büyük ilgi gördü
  22:24 Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı 'Cumhuriyet'e Doğru' tiyatro oyunu büyük ilgi gördü

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla hazırlanan 'Cumhuriyet'e Doğru' tiyatro oyunu, 110 oyuncunun rol aldığı duygusal anlar yaşattı. Oyun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk milletinin desteğiyle milli mücadeleyi başlatması ve Cumhuriyet'in kuruluşunu ele aldı. İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, etkinliğin milli birlik ve beraberliği sağlama, Cumhuriyet'in değerlerini hatırlatma ve bağımsızlığın kutsallığını vurgulama amacını taşıdığını belirtti.

 • Kayseri'de Cumhuriyet'e Doğru adlı tiyatro oyunu sahnelendi
  21:53 Kayseri'de Cumhuriyet'e Doğru adlı tiyatro oyunu sahnelendi

  Milli Eğitim Bakanlığının Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında Kayseri'de düzenlenen tiyatro oyunu, Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi'nde sahnelendi. Oyunda 110 oyuncu rol aldı ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk milletinin desteğiyle Milli Mücadele'yi başlatması ve Cumhuriyet'in kuruluşu konu edinildi. Seyirciler, duygu dolu anlar yaşadığı oyunun sonunda yönetmen ve oyuncuları uzun süre alkışladı.

 • Sakarya'da 28 Şubat Anma Programı: Darbeler ve Dersler
  21:48 Sakarya'da 28 Şubat Anma Programı: Darbeler ve Dersler

  Sakarya'da düzenlenen 28 Şubat Anma Programı'nda Kur'an-ı Kerim okundu ve kısa film gösterimi yapıldı. Programda konuşan yetkililer, 28 Şubat'ın insan hak ve özgürlüklerine darbe olduğunu vurgulayarak, geçmişte yaşanan darbelerin ve mağduriyetlerin unutulmadığını belirtti. Programa TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve diğer yetkililer katıldı.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş, Sakarya'da 28 Şubat programında konuştu Açıklaması
  20:39 TBMM Başkanı Kurtulmuş, Sakarya'da 28 Şubat programında konuştu Açıklaması

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Esasında hiç lafı eğip bükmeden söyleyebiliriz; 1960 darbesinin arkasında da 1971 muhtırasının arkasında da 12 Eylül darbesinin arkasında da 28 Şubat'ın arkasında da 15 Temmuz'un arkasında da dış güçler olmuştur, dış güçler Türkiye'yi durdurmak istemiştir.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey projelerini tanıttı
  18:19 Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey projelerini tanıttı

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey projelerini tanıttı Bozbey: "Benim mega projem umutlu, mutlu çocuklar için kenti yeniden inşa etmektir" CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, projelerini anlattı.

 • Gaziantep Şehitkamil Belediyesi İşçilerine Yüzde 100 Zam Yaptı
  18:18 Gaziantep Şehitkamil Belediyesi İşçilerine Yüzde 100 Zam Yaptı

  Gaziantep'teki Şehitkamil Belediyesi, işçilerinin maaşlarına yüzde 100 zam gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni'nde yaptığı konuşmada, çalışanların emeğine değer verdiklerini ve ekonomik destek sağladıklarını belirtti.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay Projelerini Duyurdu
  17:23 CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay Projelerini Duyurdu

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, projelerini kamuoyuyla paylaştı. Tugay, yeni bir siyaset anlayışına ve nesil belediyeciliğe ihtiyaç olduğunu vurguladı.

 • Yusuf Ziya Yılmaz: Başka siyasi hareketlerin incinmişlikleri kullanması hoş değil
  17:17 Yusuf Ziya Yılmaz: Başka siyasi hareketlerin incinmişlikleri kullanması hoş değil

  AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'da yaptığı basın toplantısında, başka siyasi hareketlerin aday gösterilmeyen partilileri kendi kadrolarına almasını eleştirdi ve incinmişliklerin telafi edilmesi gerektiğini söyledi.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tugay, projelerini tanıttı
  16:54 CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tugay, projelerini tanıttı

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, "İzmir Geleceğe Doğru" başlığını taşıyan projelerini anlattı.

 • 2024 Mobil Dünya Kongresi Barselona'da Başladı
  16:37 2024 Mobil Dünya Kongresi Barselona'da Başladı

  Barselona'da düzenlenen 2024 Mobil Dünya Kongresi, mobil teknolojilerin diğer sektörlere olan etkisini gösterdi. 5G, yapay zeka ve bulut bilişim gibi teknolojilerin kullanımıyla mobil endüstrideki yenilikler, diğer sektörlerde de devrim yaratmaya devam ediyor.

 • Adana 14. İnşaat Fuarı Açıldı
  16:04 Adana 14. İnşaat Fuarı Açıldı

  Adana 14. İnşaat Fuarı, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen törenle açıldı. Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, fuarın açılışında inşaat sektörünün önemine vurgu yaparak, Türk müteahhitlik ve inşaat sektörünün başarısının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Fuarda sektörle ilgili oturumlar düzenlenecek ve fuar 3 Mart'a kadar ziyaret edilebilecek.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey projelerini tanıttı
  15:34 Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey projelerini tanıttı

  CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, projelerini anlattı.

 • Adana İnşaat, Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri ve IHS Fuarı Açıldı
  15:26 Adana İnşaat, Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri ve IHS Fuarı Açıldı

  Adana İnşaat, Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri ve IHS Fuarı, Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen törenle açıldı.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz: Muhalefet İnsanların Hizmetine Amade Olma Duygusunu Bir Kenara Bıraktı
  15:11 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz: Muhalefet İnsanların Hizmetine Amade Olma Duygusunu Bir Kenara Bıraktı

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, muhalefetin insanların hizmetine amade olma duygusunu bir kenara bıraktığını belirterek, 'Kendi dertlerindeler, makam dertlerindeler. Kendilerinin hangi makamda olacakları ile ilgili bir gelgitin içindeler.' dedi.

 • Elazığ'da 29 Şubat'ta evlenen çiftlerin tarihten habersizliği gülümsetti
  15:02 Elazığ'da 29 Şubat'ta evlenen çiftlerin tarihten habersizliği gülümsetti

  Dünyanın dört bir yanında özel bir tarih olan 29 Şubat'ta evlenmek isteyen çiftler, Elazığ'da da evlendirme dairelerine akın etti. Ancak bir çiftin tarihten habersiz olması salonda bulunanları güldürdü.

 • GÜNKAF'ta 25 Bin Katılımcı İşverenlerle Buluştu
  14:48 GÜNKAF'ta 25 Bin Katılımcı İşverenlerle Buluştu

  Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Güney Kariyer Fuarı'nda (GÜNKAF) 25 binin üzerinde katılımcı işverenlerle bir araya geldi. Fuar kapsamında mülakatlar, söyleşiler, eğitimler, atölye çalışmaları gibi 85 farklı etkinlik düzenlendi. Ayrıca, alanında yetkin isimlerin tecrübe paylaşımlarından faydalanma fırsatı yakalandı ve iş/staj imkanları için birebir görüşmeler gerçekleştirildi.

 • Malatya'da Cumhuriyet'e Doğru adlı tiyatro oyunu sahnelendi
  13:49 Malatya'da Cumhuriyet'e Doğru adlı tiyatro oyunu sahnelendi

  Malatya'da, Milli Eğitim Bakanlığınca Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında hazırlanan 'Cumhuriyet'e Doğru' adlı tiyatro oyunu sahnelendi. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde sahneye konulan oyunu, Bora Severcan yönetti. Oyun, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk milletinin desteğiyle Milli Mücadele'yi başlatması ve Cumhuriyet'in kuruluşunu konu ediniyor. Oyunda 110 oyuncu rol alırken, izleyiciler duygu dolu anlar yaşadı ve yönetmen ile oyuncular uzun süre alkışlandı.

 • 3. Antalya Diplomasi Forumu için hazırlıklar tamamlandı
  13:12 3. Antalya Diplomasi Forumu için hazırlıklar tamamlandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde 1-3 Mart'ta gerçekleştirilecek 3. Antalya Diplomasi Forumu için Antalya'da gerekli tüm hazırlıklar yapıldı.

 • Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 'Aile Yılmazlığının Geliştirilmesi' semineri düzenlendi
  12:37 Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 'Aile Yılmazlığının Geliştirilmesi' semineri düzenlendi

  Oğuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Aile Yılmazlığının Geliştirilmesi' seminerine 800'e yakın öğretmen ve veli katıldı. Programda Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Şeyhmus Çakmak nefes eğitimi verirken, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Özbay ise aile yılmazlığı konusunda bilgilendirme yaptı.

 • CodePink Kurucusu: İsrail'in Gazze'deki Yıkımı 'Soykırım'
  11:21 CodePink Kurucusu: İsrail'in Gazze'deki Yıkımı 'Soykırım'

  Amerikalı Yahudi aktivist ve savaş karşıtı sivil toplum örgütü CodePink'in kurucusu Medea Benjamin, İsrail'in Gazze'deki yıkımının 'soykırım' olduğunu belirterek, 'Biden yönetimine sesleniyorum, (Gazze'de) yaptıklarınızdan dolayı yazıklar olsun. Bu yönetimin ve Kongre üyelerinin elinde (Gazze'nin) kan var.' dedi. Gazze'deki saldırıları korkunç olarak tanımlayan Benjamin, ABD Kongresinin halen İsrail'e yeni yardım göndermeye çalıştığını ve Amerikan medyasının da Gazze'de olanlarla ilgili dürüst yayıncılık yapmadığını vurguladı. Benjamin, uluslararası kamuoyunu Refah'a ve Gazze'nin diğer bölgelerine acilen insani yardımların ulaştırılması için sınır ve limanların açılması noktasında acilen birlik olmaya çağırdı.

 • AK Parti Kayseri İl Danışma Toplantısı 2 Mart Cumartesi Günü Yapılacak
  09:39 AK Parti Kayseri İl Danışma Toplantısı 2 Mart Cumartesi Günü Yapılacak

  'Büyük hedefler seni bekler Kayseri' mottosuyla yapılacak olan İl Danışma Toplantısı 2 Mart Cumartesi günü yapılacak. Kadir Has Kongre Merkezi'nde yapılacak olan toplantı saat 13.30'da başlayacak.

 • Fransa, kürtaj hakkını anayasal güvence altına alıyor
  08:28 Fransa, kürtaj hakkını anayasal güvence altına alıyor

  Fransa'da kürtajın anayasal bir hak olmasını öngören tasarı, Senato'da ezici bir çoğunlukla kabul edildi. Böylece Fransa, kürtaj hakkını anayasal güvence altına alan ilk ülke olma yolunda ilerliyor. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, son oylama için Kongre oturumu çağıracağını belirtti. Eğer anayasa değişikliği onaylanırsa, referanduma gidilmesine gerek kalmayacak. Fransa'da yapılan bir kamuoyu anketine göre, halkın %86'sı değişikliği destekliyor. Bu adım, kürtaj hakkının güçlendirilmesi yönündeki baskıların arttığı bir dönemde atılmıştır.

 • AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Denizli'de Gençlik Buluşması Programı'na Katıldı
  28 Şub AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Denizli'de Gençlik Buluşması Programı'na Katıldı

  AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, Denizli'de partisinin gençlik kolları üyeleriyle bir araya geldi.

 • Fransa'da Kürtajı Anayasal Güvence Altına Alan Yasa Tasarısı Senato'da Kabul Edildi
  28 Şub Fransa'da Kürtajı Anayasal Güvence Altına Alan Yasa Tasarısı Senato'da Kabul Edildi

  Fransa'da yapılan oylamada, kürtajı anayasal güvence altına alan yasa tasarısı Senato'da kabul edildi. Tasarının Kongre'de oylamaya sunulması gerekiyor. Fransa, kürtaj hakkını anayasa tarafından güvence altına alan ilk ülke olacak.

 • Transdinyester, Moldova'nın artan baskısı karşısında Rusya'ya başvurdu
  28 Şub Transdinyester, Moldova'nın artan baskısı karşısında Rusya'ya başvurdu

  Moldova'nın ayrılıkçı Transdinyester bölgesi, Moldova'nın artan baskısı karşısında koruma için resmi olarak Rusya'ya başvurma kararı aldı. Transdinyester'de yaşayan 220 binden fazla Rus vatandaşının varlığı vurgulanarak, Birleşmiş Milletler'e başvurulacak ve Moldova'nın Transdinyester vatandaşlarının hak ve özgürlüklerini ihlal eden provokasyonların önüne geçilecek. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Transdinyester halkının çıkarlarının korunmasının öncelikleri arasında olduğunu belirtti.

 • KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre: Dünya 'beşlere' kalmayacaktır
  28 Şub KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre: Dünya 'beşlere' kalmayacaktır

  KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Kıbrıs Türklerinin haklı mücadelesini anlattığı konferansta, dünyanın emperyalistlere ve sömürgecilere aldanmayacağını vurgulayarak, Türkiye'nin egemenlikten, bağımsızlıktan ve vatan sevgisinden taviz vermeyeceğini belirtti. Töre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde dünyanın beşlere kalmayacağını söyledi.

 • Antalya'da Kamp ve Outdoor Fuarı Açıldı
  28 Şub Antalya'da Kamp ve Outdoor Fuarı Açıldı

  Antalya'da düzenlenen JOJO Caravanport Antalya ve ANFAŞ Outdoor Expo fuarı, kamp, karavan, tiny house ve outdoor sektörünü bir araya getiriyor. Fuar, doğayla uyumlu yaşam alanlarını keşfetmek, doğa tutkunlarına ilham vermek ve yeni fikirler sunmak amacıyla düzenleniyor. Fuarda 21 şehirden 100'den fazla firma ve 150'den fazla marka yer alıyor. Fuar, doğaseverleri ve üreticileri bir araya getirerek sektöre önemli katkılar sağlamayı hedefliyor.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Tunç Soyer'in partiye tepkili olduğunu söyledi
  28 Şub CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Tunç Soyer'in partiye tepkili olduğunu söyledi

  CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) 36. Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, aday gösterilmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kendisine değil partiye tepkili olduğunu belirtti. Tugay, belediyecilik deneyimine sahip olmanın önemine vurgu yaparak, kendisinin aday gösterilmesini doğru bir karar olarak değerlendirdi. Ayrıca, yapay zekanın yerel yönetimlerde kullanılmasının önemine dikkat çeken Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapay zeka kullanımı açısından öncü bir belediye olacağını ifade etti. Tugay ayrıca, İzmir'deki opera binası projesiyle ilgili tartışma açmak istediğini ve Tunç Soyer ile görev devir teslimini dostane bir şekilde gerçekleştireceklerine inandığını söyledi.

 • Balıkesir'de İklime Uygun Tarım Projesi Tanıtıldı
  28 Şub Balıkesir'de İklime Uygun Tarım Projesi Tanıtıldı

  Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BASİAD) tarafından hazırlanan 'İklime Uygun Tarım Projesi' Avrupa Birliği (AB) destekli olarak tanıtıldı. Proje, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ve Balıkesir Ticaret Borsası gibi kurumların da katılımıyla gerçekleştirildi. Proje kapsamında iklim değişikliği göz önüne alınarak tarımın geliştirilmesi, suyun tasarruflu kullanılması ve üreticilere destek sağlanması hedeflenmektedir.

 • Arnavutluk ve Ukrayna liderleri Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nde bir araya geldi
  28 Şub Arnavutluk ve Ukrayna liderleri Güneydoğu Avrupa Zirvesi'nde bir araya geldi

  Arnavutluk'un başkenti Tiran'da gerçekleştirilen Ukrayna-Güneydoğu Avrupa Zirvesi'ne, Güneydoğu Avrupa ve Batı Balkan ülkelerinin liderleri katıldı. Zirvede, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy eş başkanlık yaptı. Liderler, Ukrayna-Rusya Savaşı ve bölgedeki güvenlik konularını ele aldı. Ayrıca, Arnavutluk ile Ukrayna arasında Dostluk ve İşbirliği Antlaşması imzalandı.

 • Malatya'da CİMER Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
  28 Şub Malatya'da CİMER Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hizmet kalitesini arttırmak amacıyla Malatya'da "CİMER Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı" düzenlendi. Toplantıda CİMER'in vatandaşların görüş ve önerilerini değerlendiren bir platform olduğu vurgulandı. Ayrıca CİMER'in ulusal ve uluslararası alandaki başarıları ve başvuru sayıları da paylaşıldı.

 • Tüyap Fuarcılık Grubu, İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı'nın 8'incisini açtı
  28 Şub Tüyap Fuarcılık Grubu, İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı'nın 8'incisini açtı

  Tüyap Fuarcılık Grubu, TÜKİD desteğiyle düzenlenen İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı'nın 8'incisini törenle açtı. Fuar, kırtasiye sektörünü bir araya getirerek iş odaklı bir fuar ortamı sunuyor. Türk kırtasiye sektörünün uluslararası alandaki gücünü artırmayı hedefleyen fuara, 85 farklı ülkeden ve yurt içinden 7 bine yakın sektör profesyoneli katılıyor. Fuarda 323 marka yer alıyor ve yeni ürünler sergileniyor.

 • Para Tekvando Türkiye Şampiyonası Konya'da Başladı
  28 Şub Para Tekvando Türkiye Şampiyonası Konya'da Başladı

  Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Para Tekvando Türkiye Şampiyonası'nın Konya'da başladığını ve Paris Olimpiyatları'nda iddialı olduklarını belirtti. Şampiyonada derece alan sporcular milli takıma gitmeye hak kazanacak. Şahin ayrıca, para tekvandoyu sadece yarışma sporu olarak değil, engelli vatandaşların spora katılabilmesi ve faydalanabilmesi için bir araç olarak gördüklerini ifade etti.

 • Üsküdar Boğaziçi İstihdam Zirvesi Başladı
  28 Şub Üsküdar Boğaziçi İstihdam Zirvesi Başladı

  Türkiye'nin önde gelen markalarıyla iş arayan vatandaşların buluştuğu 4'üncü Üsküdar Boğaziçi İstihdam Zirvesi başladı. Zirvede iş arayanlar ile iş verenler bir araya gelerek iş görüşmeleri gerçekleştiriyor.

 • Bakan Işıkhan: 'Son 22 yılın en düşük işsizlik oranına ulaşacağımızı öngörmekteyiz'
  28 Şub Bakan Işıkhan: "Son 22 yılın en düşük işsizlik oranına ulaşacağımızı öngörmekteyiz"

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın katılımıyla düzenlenen 'Türkiye Yüzyılı'nda Çalışma Hayatı Buluşmaları' programı, şehirde faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirdi. Programda, işsizlik oranının düşeceği ve istihdam verilerinin olumlu sonuçlar vereceği öngörüldü. Ayrıca, Bursalı çiftçilerin yaşadığı sorunlar da ele alındı ve çözüm yolları bulundu.

 • Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, sınava hazırlanan öğrencilerle buluştu
  28 Şub Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, sınava hazırlanan öğrencilerle buluştu

  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, sınava hazırlanan öğrencilerle buluştu.

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, emekli personellerle vefa gecesinde buluştu
  28 Şub Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, emekli personellerle vefa gecesinde buluştu

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve iştirak şirketlerinden emekli olan personel ve aileleriyle vefa gecesinde bir araya geldi. Başkan Aktaş, emekli personellere teşekkür etti ve birlikte çalışmanın mutluluğunu dile getirdi.

 • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Çerkes Vatandaşlarla Buluştu
  28 Şub Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Çerkes Vatandaşlarla Buluştu

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Kafkas Derneği üyeleri ve Çerkes vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, 'Birliğimiz, beraberliğimiz bereketimizdir' dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer ilçe belediye başkanları, Çerkes vatandaşlarla yapılan buluşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.

 • Marmara Kariyer Fuarı'nda 1071 firma öğrencilere iş olanakları sundu
  27 Şub Marmara Kariyer Fuarı'nda 1071 firma öğrencilere iş olanakları sundu

  Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Marmara Kariyer Fuarı (MARMARAKAF) sona erdi. Fuarda, çeşitli sektörlerden 1071 firma öğrencilere iş olanakları hakkında bilgi verdi. Ayrıca Anadolu Ajansı da stant açarak yayınlarını tanıttı ve öğrencilere staj imkanları hakkında bilgilendirme yaptı. Fuarın kapanış programında KOÜ Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, fuara destek verenlere teşekkür etti ve Kocaeli Üniversitesi'nin araştırma üniversitesi ve Türkiye'nin en iyi üniversitesi olacağını belirtti.

 • Fatih Sultan Mehmet'in hayatını ele alan 'Mehmed: Fetihler Sultanı' dizisi başladı
  27 Şub Fatih Sultan Mehmet'in hayatını ele alan 'Mehmed: Fetihler Sultanı' dizisi başladı

  TRT 1'de yayınlanmaya başlayan 'Mehmed: Fetihler Sultanı' dizisi, Fatih Sultan Mehmet'in hayatını konu alıyor. Dizinin ilk bölüm izlemesine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, oyuncular ve teknik ekip katıldı. Türk dizileri dünya genelinde büyük ilgi görüyor ve 170'ten fazla ülkede 750 milyon kişiye ulaşıyor. Dizi, Osmanlı Devleti'nin önemli zaferlerinden birine ışık tutacak olmasıyla da büyük bir önem taşıyor.

 • Necmettin Erbakan Diyarbakır'da Anıldı
  27 Şub Necmettin Erbakan Diyarbakır'da Anıldı

  Eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 13. yılında Diyarbakır'da düzenlenen program ile anıldı. Programda konuşan isimler, Erbakan'ın çalışmalarını ve mirasını anlattı.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Konya'ya 55,6 kilometre raylı sistem hattı kazandırılacağını açıkladı
  27 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Konya'ya 55,6 kilometre raylı sistem hattı kazandırılacağını açıkladı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Konya'ya 55,6 kilometre raylı sistem hattı kazandırılacağını belirterek, proje çalışmalarını Konya Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak yürüttüklerini söyledi. Bakan Uraloğlu, projelerin tamamlanmasıyla Konya'nın raylı sistem uzunluğunun en yüksek şehirlerden biri olacağını ifade etti.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek: '5 Yıllık Süreçte 77 Projeyle Yola Çıktık, 182 Proje Tamamladık'
  27 Şub Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek: "5 Yıllık Süreçte 77 Projeyle Yola Çıktık, 182 Proje Tamamladık"

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, basın mensuplarıyla bir araya geldiği proje tanıtım toplantısında, “Beş yıllık süreçte 77 projeyle yola çıktık, 182 proje tamamladık. Gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın, büyüklerimizin özgürce yaşayabileceği, aydınlık bir Antalya için azimle gururla çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

 • Muş'ta Dağcılık Temalı Fotoğraf Sergisi Büyük Beğeni Topladı
  27 Şub Muş'ta Dağcılık Temalı Fotoğraf Sergisi Büyük Beğeni Topladı

  Muş'ta Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen 'Kış Gelişim Kampı' etkinliği kapsamında 'Dağcılık' temalı bir fotoğraf sergisi açıldı. Sergide, TDF'nin son dört yılda düzenlediği yarışmalarda derece alan fotoğraflar yer aldı. Sergi, doğa tutkunları ve dağcılık severler için güzel görüntüler sunarken, aynı zamanda dağcılığın güzelliklerini ve zorluklarını da yansıttı. Etkinlik, Muş'un doğal potansiyelini ve dağcılık kültürünü daha geniş kitlelere tanıtmayı amaçlıyor.

 • Ulaştırma Bakanı: Konyaray Projesi trafik yoğunluğunu azaltacak
  27 Şub Ulaştırma Bakanı: Konyaray Projesi trafik yoğunluğunu azaltacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Konyaray Projesi'nin sanayi bölgesine de hizmet edeceğini ve mesai giriş-çıkış saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğunu azaltacağını söyledi. Uraloğlu, Konya'nın ulaşım ve iletişim altyapısı için gerçekleştirilen yatırımları ve projeleri de anlattı.

 • BŞEÜ'de Akademik Personel için Cübbe Giyme Töreni
  27 Şub BŞEÜ'de Akademik Personel için Cübbe Giyme Töreni

  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde (BŞEÜ), profesör, doçent doktor ve doktor öğretim üyeleri için cübbe giyme töreni düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, törende üniversitenin akademik personel sayısının artışını ve uluslararası derecelendirme ölçeklerindeki yükselişini vurgulayarak, üniversitenin gelecekte uluslararası standartlara sahip bir öncü üniversite olma hedefine ulaşacağını belirtti. Törene, Bilecik Valisi Şefik Aygöl ve diğer yetkililer de katıldı.

Advertisement