Amacımız seksi olmalarıydı, bu da illaki soyunarak olmuyor - Son Dakika
Magazin

Amacımız seksi olmalarıydı, bu da illaki soyunarak olmuyor

Amacımız seksi olmalarıydı, bu da illaki soyunarak olmuyor

Yaz sonunun hiti, Gülşen ve Edis düeti 'Nirvana'nın söz-müziği Gülşen, Edis ve Emrah Karakuyu'ya, düzenlemesi Ozan Çolakoğlu'na, miksleri Emre Kıral'a ait. Yönetmenliğini Serkan Şedele ve Emre Güven'in üstlendiği klip 'split screen' (bölünmüş ekran) tekniğiyle çekildi.

05.09.2020 07:34  Güncelleme: 08:50
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yaz sonunun hiti, Gülşen ve Edis düeti 'Nirvana'nın söz-müziği Gülşen, Edis ve Emrah Karakuyu'ya, düzenlemesi Ozan Çolakoğlu'na, miksleri Emre Kıral'a ait. Yönetmenliğini Serkan Şedele ve Emre Güven'in üstlendiği klip 'split screen' (bölünmüş ekran) tekniğiyle çekildi. Klip, klipteki danslar da çok beğenildi ama klibin en çok dikkat çeken yanı ikilinin giydiği kıyafetler oldu. Gülşen'in stil danışmanlığını yapan Mahizer Aytaş'a ve Edis'in stil danışmanlığını yapan Olga Şerbetçioğlu'na ve yarattıkları bu maskülen-fütüristik-seksi tarzı sorduk.

Klipte yarattığınız tarzın fikri ortaya nasıl çıktı? İlhamı nereden?

Olga Şerbetçioğlu: 'Nirvana'yı sözleri ortaya çıkmaya başladığından beri biliyorum. Büyük bir özenle ve iştahla üretildi. Bu kısım kreatif anlamda beni de tahrik etti. İşin görselleşme aşamasında ona organik bir tat kazandırdı. Yani su aktı ve yolunu buldu.

Mahizer Aytaş: İlhamı en başta şarkıdır. Gülşen'in hayallerini, heyecanını ve anlatmak istediklerini yakından biliyorum. Şarkıyı sekiz ay kadar önce dinledim. Yaşadığım heyecan bugünküyle aynı. Daha önce duyduğum hiçbir şarkıya benzemiyordu. Şarkının gücü, anlatım dili, benzersiz ve zamansız oluşu... Uzun zamandır hissedemediğimiz; yaşamın, aşkın, tutkunun ve dansın gücünü hissettiren bir birliktelik 'Nirvana'. Bu sebeple ilhamı o ve onu yaratanlar; Gülşen ve Edis.

Ağırdan satmıyor, açıkça davet ediyor

Kıyafetlerin yaratım süreci nasıl başladı?

Mahizer Aytaş: Olga'yla ayrı zamanlarda dinledik şarkıyı. Bir araya geldiğimizde bizde yarattığı duygular ve imgeler üzerinden konuştuk. Kılık kıyafet son dokunuştur. Tüm yaratım sürecinde en önemli nokta duygudur. Yola her zamanki gibi en temelden başladık. Nirvana neydi? Ne hissettiriyordu? Ne anlatıyordu? Yaratıcıları kimlerdi? Nasıl hissediyorlar, yaşıyorlar, parlıyorlar ve biz onları nasıl görüyor ve ne göstermek istiyorduk? Bu doğrultuda hayal kurmaya başladık.

Kıyafetler gelecekten gibi ama günümüzü de yansıtıyor. ve duruşları, çizgileri çok seksi... Nasıl bir araya geldi bunlar?

Olga Şerbetçioğlu: Hayal edilen ortam zamansızdı. Çünkü şarkı bir insanın başka birine karşı duyulabileceği en yüksek duyguları tarif ediyor. Aşkını yaşamaktan çekinmiyor, ağırdan satmıyor, açıkça davet ediyor. Bu dönemde pek mümkünü yok değil mi? Oysa bir kişi kendi ruh, beden ve zihin bütünlüğünü yaşayabildiğinde karşısındakiyle aşk yaşayabilir. ve bu 'nirvana'dır bana göre... Bunu tarif eden bir dönem ben düşünemiyorum, ister uzay diyelim, ister gelecek. İtiraf etmek gerekirse de çok seksi olmalarını istedik. Bu da illaki soyunarak olmuyor. Seksi olmak eşittir çıplaklık değil.

Mahizer Aytaş: Klip boyunca Gülşen'in üzerinde olan parçaların her biri ayrı zamanlarda ayrı yerlerden, özenle seçilmiş parçalar. Her çalışmada, aldığımız her parçanın Gülşen'in ruhuna uygunluğundan ve zamansızlığından yola çıkıyoruz. Elbette global dünyada var olan yenilikleri takip ediyoruz ancak bunları her zaman Gülşen filtresinden geçiriyoruz. Trendlerden hazzetmiyoruz. Kendi adıma gelecek ya da geçmiş olarak bir kurgu yapmadım, bugünkü Gülşen'i yansıtabilmeyi amaçladım. Gelecek gibi görünüyorsa ne mutlu bize... Seksi olmasına gelince... Çok doğal çünkü hem şarkı hem Gülşen hem de Edis bizce çok seksiler... Bu sebeple göze sokmadan, soymadan, oldukları hali yansıtan, kendilerini bir cilt gibi saran ruhlarına ait parçaları kullandık.

Parçalar nerelerden alındı, özel dikim olanlar var mı? Kimlerle çalıştınız, hangi markaları kullandınız?

Olga Şerbetçioğlu: Şarkının bir bölümünde Edis "Yanında şampiyon gibi hissediyorum" diyor. Bu güçlü rekabet duygusu benim bir futbol tişörtü seçmeme neden oldu, Martine Rose tasarımı. Ona uygun bir pantolonu Salih Balta'yla tasarladık. Boynuna tespihten ve jiletten oluşan bir kolye taktı, Koral Sagular tasarımı. İşin esprisi burada, erkek enerjisinin yükselişini temsil ediyor benim için. Ful beyaz takım Jorahcloset; genç bir Türk markası. Klibin açılışında giydiği 'oversize' rugan pantolon da yine Salih Balta tasarımı. Eşlik eden ürünler Burberry, Vetements, Balenciaga gibi dünya markaları...

Mahizer Aytaş: Gülşen'in açılışta giydiği sarı palto Common Leisure, korse beyaz üst ve atlet Dion Lee, altındaki düğmeli pantolon Paco Rabbane, triko üst ve alt Jacquemus, siyah bel dekolteli elbise de Versace… Ayakkabılar Dora Teymur, baştaki çantalar Louis Vuitton… Aksesuarlar Rosantica, Saskia Diez...

Bu birlikte çalışmak değil, birlikte hayal kurup yapmak

Klibe hazırlanma sürecinde "Asla olmasın" dedikleri bir şeyler oldu mu?

Olga Şerbetçioğlu: Olmazı kabul etmiyorum.

Mahizer Aytaş: Kendine ait durmayan hiçbir parçaya göz ucuyla dahi bakmaz Gülşen. Bu sebeple olmadı.

Onlarla çalışmak nasıldı?

Olga Şerbetçioğlu: (Gülüyor) Bu soruyu Edis'e de sormak lazım. Çok disiplinli, işiyle yatıp kalkan biri. Birlikte çalışmak çok keyiflidir.

Mahizer Aytaş: Gülşen'le çalışmıyoruz biz bence. Hayal kuruyoruz, onları gerçekleştirmek için de bir arada yürüyoruz. Mutluluk, neşe, heyecan, dostluk ve sevgiyle. Bu dünyadaki en şanslı hislerden biri bu bir olma hali ve yoldaşlık!

Başka ne işler yapıyorlar?

Edis ve Gülşen'le çalışmak dışında neler yapıyorsunuz?

Olga Şerbetçioğlu: XOXO dergisinin kurucusu ve genel yayın yönetmeniyim. CO İstanbul'un kurucu ortağıyım. Birçok farklı firmaya kreatif direktörlük yapıyorum. Kariyerimde 15'inci yıldayım. Edis'le 1 Aralık 2019'da yaptığımız unutulmaz 'An'a veda' konserinden beri birlikte çalışıyoruz…

Mahizer Aytaş: Bağımsız stylist'im. 2006'da Dishy dergisiyle kariyerime başladım. Ardından Cosmopolitan, All, XOXO, Harper's Bazaar, Vogue ve Marie Claire dergileriyle çalıştım. All dergisinde ve Marie Claire'de moda direktörlüğü yaptım. Son dönemde film ve dizi kostüm tasarımı çalışmalarım var. Bunun dışında sadece sevdiğim ve aynı yolda yürümekten mutluluk duyduğum sanatçılarla işbirliği yapıyorum. Gülşen'le 2018 sonundan bu yana bir an bile ayrılmadan bir arada çalışıyoruz.Amacımız seksi olmalarıydı, bu da illaki soyunarak olmuyorKorse Dion Lee, pantolon Paco Rabbane.

Amacımız seksi olmalarıydı, bu da illaki soyunarak olmuyorGülşen'in siyah bel dekolteli elbisesi Versace'den, ayakkabıları Dora Teymur'dan. Edis'in tişörtü ve ayakkabıları Balenciaga pantolonu Vetements marka.

Amacımız seksi olmalarıydı, bu da illaki soyunarak olmuyorŞapka, tişört ve mont Burberry, 'oversize' rugan pantolon Salih Balta tasarımı.

BENZERLERİNİ BULMANIZ MÜMKÜN

(Stil yazarımız Neslişah Şatıroğlu'ndan öneriler)

Edis ve Gülşen'in klipte giydikleri kıyafetlerin her biri özenle dünya markalarından seçilmiş. Özellikle Edis'in giydiği, Uzakdoğu dövüş sanatlarından ilham almış gibi duran parçalar oldukça dikkat çekici. Klipteki kıyafet ve takıların bire bir aynısını bulmak çok zor da olsa, stili yakalamak isteyenler için ulaşılabilir fiyatlı markalardan benzer parçalar seçtik.

Amacımız seksi olmalarıydı, bu da illaki soyunarak olmuyorBershka elbise, 129 lira

Amacımız seksi olmalarıydı, bu da illaki soyunarak olmuyor Puma şapka, 105 lira

Amacımız seksi olmalarıydı, bu da illaki soyunarak olmuyorPull and Bear tişört, 119 lira

Amacımız seksi olmalarıydı, bu da illaki soyunarak olmuyor Koton mont, 199 lira

Amacımız seksi olmalarıydı, bu da illaki soyunarak olmuyor
Mango pantolon, 399 lira

Amacımız seksi olmalarıydı, bu da illaki soyunarak olmuyor
Elle Shoes stiletto, 399 lira

Amacımız seksi olmalarıydı, bu da illaki soyunarak olmuyor
Trendyolmilla pantolon, 89 lira

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Magazin Amacımız seksi olmalarıydı, bu da illaki soyunarak olmuyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Türk Halk müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan hayatını kaybetti
  15:09 Türk Halk müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan hayatını kaybetti

  Bodrum'da yaşamını sürdüren ünlü sanatçı Şakir Öner Günhan, kalın bağırsak kanseri nedeniyle hayatını kaybetti. Günhan, Türk halk müziğinin önemli isimlerinden biriydi ve yasaklı türkü olan 'Bodrum Hakimi'ni seslendirmişti. Cenazesi 14 Nisan Pazar günü Bodrum'da defnedilecek.

 • Bersu Göksel: 'En İyi Türk Dizisi Ezel'
  14:19 Bersu Göksel: 'En İyi Türk Dizisi Ezel'

  Oyuncu Bersu Göksel, Haberler.com stüdyosunda yapılan bir programda en iyi Türk dizisinin Ezel olduğunu söyledi. Göksel, Ezel'in senaryosunun önceden yazılması ve usta oyuncu kadrosuyla en iyi dizi olduğunu belirtti. Ayrıca, sunucu Melis Yaşar'ın Kurtlar Vadisi hakkındaki yorumları üzerine Göksel, Kurtlar Vadisi'ni de izleyeceğini ifade etti.

 • Survivor 2024 All Star... 5. DÜELLODAN ÇIKAMADI!
  13:09 Survivor 2024 All Star... 5. DÜELLODAN ÇIKAMADI!

  Mavi takımdan Yasin, Yaman ve Hakan ile Kırmızı takımdan Sercan eleme adayları arasında yer alıyor. İlk turda Sercan ve Hakan, Yasin ve Yaman karşılaştı. Yaman ve Sercan bir sonraki tura yükseldi. İkinci turda Yasin ve Hakan karşılaştı ve Yasin galip geldi. Hakan yarışmaya veda etti. Ayrıca, Survivor'da yaşanan tartışmaların yer aldığı yeni bölüm fragmanı da yayınlandı.

 • Şahan Gökbakar, İranlı Recep İvedik'e dava açacak
  05:09 Şahan Gökbakar, İranlı Recep İvedik'e dava açacak

  Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, Türkiye'de en çok izlenen filmler arasında yer alan Recep İvedik'in İran'da benzerinin çıkmasına tepki göstererek dava açacağını açıkladı. İranlı Recep İvedik hayranı Rajab Mashadi ise Şahan Gökbakar'ın tepkisinden üzüntü duyduğunu belirtti.

 • Nuri Alço hastanede odasından video paylaştı: En kısa zamanda geleceğim
  20:57 Nuri Alço hastanede odasından video paylaştı: En kısa zamanda geleceğim

  Geçtiğimiz günlerde Eskişehir'deki evinde rahatsızlanan ve beyin damarında pıhtı attığı belirlenince yoğun bakımda tedaviye alınan Yeşilçam'ın ünlü ismi Nuri Alço'dan güzel haber geldi. Hastane odasında video çeken 73 yaşındaki usta isim, sağlığının yerinde olduğunu belirterek, ''En kısa zamanda geleceğim zaten yoğun bakımdan çıktık herhangi bir şey yok.'' ifadelerini kullandı.

 • Murat Ünalmış, oğlunu kucağına alarak mutluluğunu paylaştı
  19:10 Murat Ünalmış, oğlunu kucağına alarak mutluluğunu paylaştı

  Ünlü oyuncu Murat Ünalmış, oğlunu kucağına aldığını ve çifte bayram yaşadıklarını sosyal medya hesabından duyurdu. Oğluna Selim ve Baran isimlerini veren Ünalmış, herkesin evladını korusun ve sağlık versin dileğinde bulundu.

 • Yeni Ninja Kaplumbağalar Filmi Geliyor!
  19:10 Yeni Ninja Kaplumbağalar Filmi Geliyor!

  Son sızıntılara göre, birkaç yıl içinde yeni bir Ninja Kaplumbağalar filmi çıkacak. Bu kez daha karanlık bir konuyu ele alacak olan yapım, +18 yaş sınırına sahip olabilir. DC Films yöneticisi Walter Hamada, filmin hazırlıklarına başladıklarını ve animasyon olmayacağını belirtti. Filmin büyük bir ilgi görmesi bekleniyor.

 • Ferdi Tayfur, Kızı Tuğçe ile Sosyal Medyada Tartıştı
  19:09 Ferdi Tayfur, Kızı Tuğçe ile Sosyal Medyada Tartıştı

  Arabesk müziğinin büyük ustalarından Ferdi Tayfur, kızı Tuğçe ile basın danışmanı olan yeğeni Şirin Gözalıcı arasında sosyal medyada başlayan tartışmaya katıldı. Tuğçe Tayfur ise babasının değil, Şirin Gözalıcı'nın açıklamalarını eleştirerek yanıt verdi. Ferdi Tayfur daha sonra videolu açıklama yaparak, paylaşımların kendisine ait olduğunu belirtti.

 • Hadise, KKTC'de Harika Bir Bayram Konseri Verdi
  17:10 Hadise, KKTC'de Harika Bir Bayram Konseri Verdi

  Şarkıcı Hadise, bayramın ikinci günü KKTC'de bir otelde sahneye çıktı. Yaklaşık 1500 kişinin katıldığı gecede şarkıcı, modacı Züleyha Kuru kıyafetiyle dikkatleri üzerine çekti. Enerjisi ile kendisini dinlemeye gelen hayranlarına harika bir bayram yaşattı. Geceye katılan misafirlere de hitap eden Hadise, 'Bu bayramda, her bayram olduğu gibi sizlerleyim. Sizler artık benim ailedemden bir parça gibi oldunuz. Bayramın ilk gününü de annem ile geçirdim. Bütün annelere selam olsun.' dedi.

 • Aleyna Tilki Kıbrıs'ta Sahneye Çıktı
  15:10 Aleyna Tilki Kıbrıs'ta Sahneye Çıktı

  Aleyna Tilki, Ramazan ayı boyunca albüm çalışmalarını tamamladıktan sonra Kıbrıs'ta sahneye çıktı. Enerjik performansıyla seyircilerini mest eden Tilki, özellikle çocuk hayranlarının ilgisini çekti. Konser sonrası ise iki gün tatil yapacak.


Advertisement