Uğur Akkuş hakkında bomba iddia: Hayali arazi satışı yaparak Kuveytliler'den 12 milyon dolar aldı - Son Dakika

Uğur Akkuş hakkında bomba iddia: Hayali arazi satışı yaparak Kuveytliler'den 12 milyon dolar aldı

Son Güncelleme: 26.01.2022 17:26

Gazeteci Yasemin Güneri, köşesinde kamuoyunun Ebru Şallı'nın eşi olarak tanıdığı Uğur Akkuş hakkında dikkat çeken iddiaları gündeme getirdi. Güneri'nin yazısına göre Uğur Akkuş'un, Kuveyt Öksüzler Vakfı'na tahsis edilen bir şirkete, Çeşme'de ki Şehitler Vakfı'na ait bir araziyi helikopterle gezdirip gösterdikten sonra 12 milyon dolara hayali bir şekilde sattığı öne sürüldü.

Habertürk köşe yazarı Yasemin Güneri bugünkü köşe yazısında ünlü manken Ebru Şallı'nın eşi olarak tanınan iş insanı Uğur Akkuş hakkındaki bomba iddiaları gündeme getirdi. Güneri, zenginliğinin kaynağı merak edilen Akkuş'un hayali arazi satışı yoluyla milyonlarca dolar kazandığını yazdı.

Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş hakkında bomba iddia: Hayali arazi satışı yaparak Kuveytliler'den 12 milyon dolar aldı

ŞEHİTLER VAKFI'NA AİT ARAZİYİ HAYALİ OLARAK SATTI

Güneri'nin yazısına göre Uğur Akkuş'un, Kuveyt Öksüzler Vakfı'na tahsis edilen bir şirkete, Çeşme'deki Şehitler Vakfı'na ait bir araziyi helikopterle gezdirdikten sonra 12 milyon dolara hayali bir şekilde sattığı iddia edildi. Arsayı Kuveyt Öksüzler Vakfı adına satın aldıklarını zanneden Kuveytli iş insanları, dolandırıldıklarını anladıktan sonra yasal yollara başvurdu.

Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş hakkında bomba iddia: Hayali arazi satışı yaparak Kuveytliler'den 12 milyon dolar aldı

HACİZ KARARI ALINDI

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Kuveytli yatırımcı Alshaab Gate Real Estate Company ve Altanmya İnternational İnvestment Company şirket yetkililerinin müşteki olduğu dosyada, yazılı emir yoluyla bozma kararı verildi. Dolandırıcılık ve mal kaçırma iddiasıyla açılan davada ihtiyati haciz kararı alındı.

Ebru Şallı'nın eşi Uğur Akkuş hakkında bomba iddia: Hayali arazi satışı yaparak Kuveytliler'den 12 milyon dolar aldı

CUMHURBAŞKANI'NA YAKIN OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Akkuş'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakın olduğunu belirterek şahısları yaklaşık 30 milyon dolar dolandırdığı ve bu nedenle de diğer dosyalarına ilişkin de haciz talebinde bulunulduğu iddia edildi.

İstanbul 6. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin verdiği kararla Kuveytli işadamlarını temsilen Avukat Seda İncekara; Ebru Şallı ve Uğur Akkuş'un evine ve ofisine hacze gitti.

Kaynak: HabertürkSon Dakika Magazin Uğur Akkuş hakkında bomba iddia: Hayali arazi satışı yaparak Kuveytliler'den 12 milyon dolar aldı - Son Dakika


Advertisement