Son dakika Murat Emir haberleri, Murat Emir son dakika, son dakika Murat Emir

Son Dakika Murat Emir Haberleri

Son dakika Murat Emir haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son murat emir haberleri anında burada.


 • 07.09.2023 07 Eyl 15:52 CHP Milletvekili Murat Emir, ERIS varyantına karşı uyarıda bulundu CHP Milletvekili Murat Emir, ERIS varyantına karşı uyarıda bulundu

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, koronavirüsün yeni türü ERIS varyantına karşı uyarılarda bulunarak, Sağlık Bakanlığı'nın konuya yeterince eğilmediği ve varsa vakaların gizlendiği düşüncesini doğurduğunu belirtti.

 • 06.09.2023 06 Eyl 17:34 Murat Emir: '15 Temmuz Sonrası Şehit ve Gaziler İçin Toplanan Paraların Tamamına Çökmek İçin Anket Yapıyorlar. Murat Emir: "15 Temmuz Sonrası Şehit ve Gaziler İçin Toplanan Paraların Tamamına Çökmek İçin Anket Yapıyorlar.

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından şehit yakınları ve gaziler için toplanan bağış paralarıyla ilgili “Paranın tamamına çökmek için ve aylık maaş da ödememek için anket yapıyorlar: Acaba parça parça maaş mı verelim yoksa toptan para mı verelim diye. Toptan bir miktar para verecekler, herkesi susturacaklar ve paranın tamamının üstüne yatmış olacaklar. Biz bunu kabul etmiyoruz. O paralar şehit yakınları ve gaziler için toplandı. Hak sahiplerine hemen ödenmesi gerekirdi. Ama üstüne çöktüler” dedi.

 • 05.07.2023 05 Tem 12:23 CHP Milletvekili, elektronik sigara satışının yasak olmasına rağmen internet sitelerinde yapıldığını belirtti CHP Milletvekili, elektronik sigara satışının yasak olmasına rağmen internet sitelerinde yapıldığını belirtti

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, elektronik sigara ithalatının yasak olmasına rağmen çeşitli internet sitelerinde satışının yapıldığını belirterek, Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye yazılı soru önergesi verdi. Emir, Ticaret Bakanlığı'nın denetimden ve sorumluluktan kaçındığını belirterek, elektronik sigara satışının yasaklanmasını ve reklamların yasaklanmasını talep etti.

 • 31.05.2023 31 May 11:32 CHP'de grup başkanvekilleri kim olacak? İşte kulislerde konuşulan 8 isim CHP'de grup başkanvekilleri kim olacak? İşte kulislerde konuşulan 8 isim

  Seçimlerin ardından hareketli saatlerin yaşandığı CHP'de Kılıçdaroğlu'nun ardından grup başkanlığı ve grup başkanvekilliği görevlerine kimin geleceği merak ediliyor. CHP Grup Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Manisa Milletvekili Özgür Özel, grup başkanvekilliğine 8 ismin talip olduğunu söyledi. Söz konusu 8 adayın Ali Mahir Başarır, Ali Öztunç, Bülent Tezcan, Gökhan Günaydın, Mahmut Tanal, Murat Bakan, Murat Emir ve Zeynel Emre olduğu ileri sürüldü.

 • 23.02.2023 23 Şub 15:37 Murat Emir, Sağlık Bakanlığı ile Tüik'e Ait Salgına Bağlı Ölüm İstatistiklerinin Çelişmesine Tepki Gösterdi: 'Depremde Ölen Canlarımızı da Saklamayın. Murat Emir, Sağlık Bakanlığı ile Tüik'e Ait Salgına Bağlı Ölüm İstatistiklerinin Çelişmesine Tepki Gösterdi: "Depremde Ölen Canlarımızı da Saklamayın.

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, TÜİK’in 2020 ve 2021 yıllarına yönelik ölüm ve ölüm nedeni istatistiklerini değerlendirdi. Emir, “Sağlık Bakanlığı, 2020 ve 2021 için salgına bağlı ölüm sayısını 82 bin 361 olarak açıkladı ve bu sayıdan geri adım atmadı. Şimdi de TÜİK bu sayıyı 87 bin olarak açıklıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan bir açıklama bekliyoruz. Ya 2020 ve 2021 yıllarındaki ölüm sayılarındaki artışın nedenini açıklayacak ya da çıkıp, ‘Ben sizlere yalan söyledim, gerçeği gizledim’ diyecek” dedi. Emir, ayrıca; “Yalanları apaçık ortaya çıkmış oldu. Depremde ölen canlarımızı da saklamayın. Çünkü o ölümlerde, sizin birinci dereceden sorumluluğunuz var” değerlendirmesini yaptı.

 • 21.02.2023 21 Şub 13:43 Murat Emir'den Bakan Kasapoğlu'na: 'Özel Yurtlar Neden Cayma Bedeli Almaktadır? Kyk'da 2023 Yılı Sonuna Kadar Ücret Alınacak Mıdır?' Murat Emir'den Bakan Kasapoğlu'na: "Özel Yurtlar Neden Cayma Bedeli Almaktadır? Kyk'da 2023 Yılı Sonuna Kadar Ücret Alınacak Mıdır?"

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, 6 Şubat depreminin ardından uzaktan eğitime geçen üniversite öğrencilerinin yurt ücretiyle ilgili sorun yaşadıklarını belirterek; Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’na “Özel yurtlar neden cayma bedeli almaktadır? Bakanlık bu konuda çalışma yapmakta mıdır? Kredi Yurtlar Kurumu'nda; şubat ayı ücreti ödenecek midir? 2023 yılı sonuna kadar ücret alınacak mıdır” diye sordu.

 • 13.02.2023 13 Şub 16:27 Murat Emir: Özel Sektör Çalışanı Depremzedelere İşsizlik Fonu'ndan Maaş Desteği Sağlanmalı Murat Emir: Özel Sektör Çalışanı Depremzedelere İşsizlik Fonu'ndan Maaş Desteği Sağlanmalı

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, deprem bölgesindeki özel sektör çalışanlarının desteklenmesi gerektiği belirterek, “İşsizlik Sigortası Fonu, sadece 2022 yılında 33,5 milyar TL artarak yıl sonu itibarıyla 124 milyar TL’ye ulaşmıştı. Bu kaynak, işsiz kalan, kalacak olan depremzedeler için kullanılmalı, en azından asgari ücret kadar maaş desteği ile mağdur olan vatandaşlarımız biraz olsun rahatlatılmalı” dedi.

 • 07.02.2023 07 Şub 17:08 7.7 Büyüklüğündeki Deprem 10 İli Vurdu… Murat Emir, Elbistan'da: 'Şu Ana Kadar Vatandaşlar Su, Ekmek, Çorba Bulamamışlar. Sokakta Ceset Bile Var' 7.7 Büyüklüğündeki Deprem 10 İli Vurdu… Murat Emir, Elbistan'da: "Şu Ana Kadar Vatandaşlar Su, Ekmek, Çorba Bulamamışlar. Sokakta Ceset Bile Var"

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, ikinci depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde; "Kadın cesedi var. Yetkililere de bildirilmiş ama buraya bir ambulans, araç gönderip alınmamış. Şu ana kadar vatandaşlar su, ekmek, çorba bulamamışlar. Sokakta ceset bile var" dedi.

 • 02.02.2023 02 Şub 11:39 Murat Emir'den Bakan Koca'ya: 'Sağlık Bakanlığı, Hangi Gerekçe ile Kadroya Geçmeye Hazırlanan Personele Güvenlik Soruşturması Yapmak İstemektedir' Murat Emir'den Bakan Koca'ya: "Sağlık Bakanlığı, Hangi Gerekçe ile Kadroya Geçmeye Hazırlanan Personele Güvenlik Soruşturması Yapmak İstemektedir"

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Sağlık Bakanlığı’nın kadroya geçmeye hazırlanan sözleşmeli personele güvenlik soruşturması yapmak istediğini ve bunun 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu’na aykırı olduğunu belirtti. Emir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, “Sağlık Bakanlığı, hangi gerekçe ile kadroya geçmeye hazırlanan personele güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapmak istemektedir? Bakanlık yetkilileri, kadroya geçecek personeli fişlemek mi istemektedir” diye sordu.

 • 25.01.2023 25 Oca 19:32 Murat Emir: Bir Siyasi Partinin Etkinliğine Bakımevindeki, Devletin Baktığı Çocuk Götürülür mü Arkadaşlar Murat Emir: Bir Siyasi Partinin Etkinliğine Bakımevindeki, Devletin Baktığı Çocuk Götürülür mü Arkadaşlar

  TBMM Çocuk İstismarının Araştırılması Komisyonu’nda söz alan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, "MHP Pursaklar İlçe Başkanlığı’nın bir düğün salonunda düzenlediği ‘Çocuklar Gülerse Dünya Güler’ isimli etkinliğe çocuk evinden çocuklar götürüldü ve bu duyuruldu ve bu kabul edildi, hem il başkanlığı tarafından... Bir siyasi partinin etkinliğine bakım evindeki devletin baktığı çocuk götürülür mü arkadaşlar? Götürülür mü ya, sizin vicdanınıza sığıyor mu bu, olacak iş mi" dedi. MHP Eskişehir Milletvekili Metin Sazak, "Çocuklara değişiklik oluyor, öyle şey olmaz. Ne demek istiyorsun" karşılığını verdi.

 • 25.01.2023 25 Oca 19:32 Murat Emir: Bir Siyasi Partinin Etkinliğine Bakımevindeki, Devletin Baktığı Çocuk Götürülür mü Arkadaşlar Murat Emir: Bir Siyasi Partinin Etkinliğine Bakımevindeki, Devletin Baktığı Çocuk Götürülür mü Arkadaşlar

  TBMM Çocuk İstismarının Araştırılması Komisyonu’nda söz alan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, "MHP Pursaklar İlçe Başkanlığı’nın bir düğün salonunda düzenlediği ‘Çocuklar Gülerse Dünya Güler’ isimli etkinliğe çocuk evinden çocuklar götürüldü ve bu duyuruldu ve bu kabul edildi, hem il başkanlığı tarafından... Bir siyasi partinin etkinliğine bakım evindeki devletin baktığı çocuk götürülür mü arkadaşlar? Götürülür mü ya, sizin vicdanınıza sığıyor mu bu, olacak iş mi" dedi. MHP Eskişehir Milletvekili Metin Sazak, "Çocuklara değişiklik oluyor, öyle şey olmaz. Ne demek istiyorsun" karşılığını verdi.

 • 25.01.2023 25 Oca 18:37 Murat Emir, 3 Yaşındaki Aras'ın Ölümünü TBMM Gündemine Taşıdı: 'Strep A Bakterisinin Türkiye'de de Yayılmaya Başladığını Anlıyoruz. Murat Emir, 3 Yaşındaki Aras'ın Ölümünü TBMM Gündemine Taşıdı: "Strep A Bakterisinin Türkiye'de de Yayılmaya Başladığını Anlıyoruz.

  CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, 3 yaşındaki Aras Sönmez’in Ankara’da 11 Ocak’ta Strep A bakterisi nedeniyle yaşamını yitirdiğinin ortaya çıkması üzerine Sağlık Bakanlığı'nın herhangi bir açıklama yapmamasını eleştirdi. Emir, “Strep A bakterisinin Türkiye’de de yayılmaya başladığını anlıyoruz. Peki bakanlık ne yapıyor? Tıpkı COVID-19 salgınında olduğu gibi, kafasını kuma gömüyor. Ne vatandaşını uyarıyor ne de önlem alıyor. Önlem alınması için bakanlık daha fazla can kaybı mı bekliyor” diye sordu.

 • 25.01.2023 25 Oca 12:28 Murat Emir'den Anayasa Değişikliği Teklifi Görüşmelerine Ürolog Çağrılmasına Tepki: 'Ruh Sağlığını Korumak, Cinsel Kimlik Ürolojinin Alanı Mıdır?' Murat Emir'den Anayasa Değişikliği Teklifi Görüşmelerine Ürolog Çağrılmasına Tepki: "Ruh Sağlığını Korumak, Cinsel Kimlik Ürolojinin Alanı Mıdır?"

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, TBMM Anayasa Komisyonu’nda başörtüsüyle ilgili anayasa değişikliği teklifinin görüşmelerine eşcinsellik tartışmaları konusunda uzman olarak ürolog davet edilmesine tepki gösterdi. Emir, “Ergenlik karmaşası ürolojinin alanı mıdır? Psikolojik sorunlar ürolojinin alanı mıdır? İntihar, depresyon ürolojinin alanı mıdır? Ruh sağlığını korumak, cinsel kimlik ürolojinin alanı mıdır hocam” dedi.

 • 25.01.2023 25 Oca 12:28 Murat Emir'den Anayasa Değişikliği Teklifi Görüşmelerine Ürolog Çağrılmasına Tepki: 'Ruh Sağlığını Korumak, Cinsel Kimlik Ürolojinin Alanı Mıdır?' Murat Emir'den Anayasa Değişikliği Teklifi Görüşmelerine Ürolog Çağrılmasına Tepki: "Ruh Sağlığını Korumak, Cinsel Kimlik Ürolojinin Alanı Mıdır?"

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, TBMM Anayasa Komisyonu’nda başörtüsüyle ilgili anayasa değişikliği teklifinin görüşmelerine eşcinsellik tartışmaları konusunda uzman olarak ürolog davet edilmesine tepki gösterdi. Emir, “Ergenlik karmaşası ürolojinin alanı mıdır? Psikolojik sorunlar ürolojinin alanı mıdır? İntihar, depresyon ürolojinin alanı mıdır? Ruh sağlığını korumak, cinsel kimlik ürolojinin alanı mıdır hocam” dedi.

 • 05.01.2023 05 Oca 11:42 Murat Emir'den Bakan Dönmez'e: 'Botaş'ın 2021 Yılı Yönetim Gideri Olan 148 Milyon 644 Bin TL Nereye Harcanmıştır?' Murat Emir'den Bakan Dönmez'e: "Botaş'ın 2021 Yılı Yönetim Gideri Olan 148 Milyon 644 Bin TL Nereye Harcanmıştır?"

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, BOTAŞ’ın 2021 yılındaki bir yıllık yönetim gideriyle ilgili olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e “BOTAŞ’ın 2021 yılı yönetim gideri olan 148 milyon 644 bin TL nereye harcanmıştır? BOTAŞ yönetim kurulu üyelerinin aylık maaşı ne kadardır? önetim gideri adı altında; yönetim kurulu üyelerinin ve denetçilerin maaş, ödenek ve harcırahları dışında herhangi başkaca bir harcama var mıdır” diye sordu.

 • 30.12.2022 30 Ara 11:01 Murat Emir: Adli Tıp Kurumu'nun Aldığı Birçok Karar Tıbbi Gerçeklikten Uzak Murat Emir: Adli Tıp Kurumu'nun Aldığı Birçok Karar Tıbbi Gerçeklikten Uzak

  CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, “Adalet Bakanlığı'na bağlı Adli Tıp Kurumu'nun bağımsız bir kuruluş olmaması, geçmişte alınan birçok karara yansımış ve bu kararlar sonucunda hapishanede kalamayacak durumda olan onlarca mahkûm yaşamını yitirmiştir. Adli Tıp Kurumu İhtisas Daireleri'nin aldığı birçok karar bilimsel doğrulardan, tarafsız hekim tutumundan ve tıbbi gerçeklikten uzaktır. Bu sorunlar, Adalet Bakanlığı'nın ve Bakanlığa bağlı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü'nün tutuklu ve hükümlülerin sağlık hizmetlerine erişimi konusundaki sorumluluklarını yerine getirmediğini göstermektedir” dedi.

 • 24.12.2022 24 Ara 16:30 Murat Emir'den '15 Temmuz Sonrası Toplanan Para 325.1 Milyon Tl' Diyen Bakan Yanık'a: 'Bankadaki Para Aradan Geçen Sürede 5 Kat Daha Erimiş. Murat Emir'den "15 Temmuz Sonrası Toplanan Para 325.1 Milyon Tl" Diyen Bakan Yanık'a: "Bankadaki Para Aradan Geçen Sürede 5 Kat Daha Erimiş.

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın 15 Temmuz’da ölenlerin yakınları ve yaralananlar için toplanan paralarla ilgili soru önergesine ‘bankada 325.1 milyon TL olduğu' yanıtını verdiğini belirtti. Emir, “Bugün Bakan Yanık’ın verdiği yanıttan anlıyoruz ki, bankadaki para aradan geçen sürede 5 kat daha erimiş. İktidarı bir kez daha bu paraları hak sahiplerine teslim etmeye çağırıyoruz” dedi.

 • 20.12.2022 20 Ara 19:15 Murat Emir: Yozgat'ın Son Derece Küçüldüğünü, Adeta Büyük Bir Köye Dönüştüğünü Görüyoruz Murat Emir: Yozgat'ın Son Derece Küçüldüğünü, Adeta Büyük Bir Köye Dönüştüğünü Görüyoruz

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, seçim öncesinde parti örgütlerinin yürüttüğü çalışmaları değerlendirmek üzere geldiği Yozgat’ta açıklamalarda bulundu. Emir, "Bakanlar, kendi memleketlerine dahi bakmıyorlar, proje üretmiyorlar. Baktığımızda, Yozgat'ın son derece küçüldüğünü, adeta büyük bir köye dönüştüğünü görüyoruz. Fuat Oktay Yozgatlı, ama Yozgat’ı hiç görmüyor, gözü başka yerlerde. Yozgat'ta bir fabrika yapmaya gelince, Yozgat'ta bir yurt yapmaya gelince, Yozgat'a bir tesis yapmaya gelince maalesef görmüyoruz, duymuyoruz, bir şey yaptığını fark etmiyoruz" dedi.

 • 18.12.2022 18 Ara 10:41 Murat Emir: Ankara'da Merkezi Hastanelerin Kapatılmasıyla Artan Hasta Yoğunluğunun Yükü Asistanların Üzerine Bırakılıyor Murat Emir: Ankara'da Merkezi Hastanelerin Kapatılmasıyla Artan Hasta Yoğunluğunun Yükü Asistanların Üzerine Bırakılıyor

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara'da merkezi hastanelerin kapatılmasının ardından artan hasta yoğunluğunun neden olduğu yükünün asistan hekimlerin üzerine bırakıldığını belirterek, “Son günlerde çocuk acil hasta sayısındaki ciddi artış, bu yükü daha da artırdı. Buna karşın asistanların nöbet ücretleri de hem zamanında ödenmiyor hem de düşürülüyor” dedi. Emir, üniversite hastanelerinin de her geçen gün büyüyen borç batağına sürüklendiğini söyledi.

 • 15.12.2022 15 Ara 15:50 Doktor Milletvekili Murat Emir Sordu Sağlık Bakanı Koca Açıkladı: '8 Yılda 1 Milyon 834 Bin 489 Kişi Bağımlılık Tedavisi Gördü' Doktor Milletvekili Murat Emir Sordu Sağlık Bakanı Koca Açıkladı: "8 Yılda 1 Milyon 834 Bin 489 Kişi Bağımlılık Tedavisi Gördü"

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’in sorusu üzerine, 8 yılda toplam 1 milyon 834 bin 489 kişinin bağımlılık tedavisi gördüğünü açıkladı. AMATEM’lerin kapasitesinin yetersiz kaldığına dikkat çeken Emir, “Biliyoruz ki kapasite artırılsa, yatarak tedavi gören kişi sayısı da artacak. Ülkenin gençleri bağımlılığın pençesine atılıyor, aileler yalnız bırakılıyor. Yüz binlerce genç, AMATEM kapısında uyuşturucudan kurtulmak için sıra bekliyor ama bakanlık kılını kıpırdatmıyor” dedi.

 • 05.12.2022 05 Ara 15:14 Murat Emir: İlaç Sektörü Kuruma Noktasına Gelmiş Durumda. Bir An Evvel Bu Duruma El Atılması Lazım Murat Emir: İlaç Sektörü Kuruma Noktasına Gelmiş Durumda. Bir An Evvel Bu Duruma El Atılması Lazım

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, eczanelerde ve ecza depolarında yaşanan ilaç yokluğuna dikkat çekerek, “Şu durumda hastalar, eczaneye gittiğinde ilaçların neredeyse üçte birini, dörtte birini bulamıyorlar ve tedavileri eksik kalıyor. İlaç depolarının ve eczanelerin gözü şubatta yapılacak kur güncellemesinde ama bu sorun şu anda çok acil ve kur güncellemesine kadar bekleyecek durumu yok. Sektör kuruma noktasına gelmiş durumda. Bir an evvel bu duruma el atılması lazım” dedi.

 • 24.11.2022 24 Kas 18:26 Murat Emir'den Sağlık Bakanı Koca'ya: '8 Nisan'da Sma Testi Yaptıran Çift 20 Eylül'de Evlenmiş Halen Test Sonucu Bekliyor' Murat Emir'den Sağlık Bakanı Koca'ya: "8 Nisan'da Sma Testi Yaptıran Çift 20 Eylül'de Evlenmiş Halen Test Sonucu Bekliyor"

  CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “493 bin çiftimize SMA tarama testi yaptık” sözlerini, bu testin sonuçlarının aylardır çıkmadığını belirterek eleştirdi. Emir, “Diyorsunuz ki ‘493 bin çiftimize tarama yaptık.’ Onun sonucunu niye buraya yazmadınız? Niye biliyor musunuz? Çünkü onun sonuçları çıkmıyor. Benim elimde bir örnek var, yüzlerce getirebilirim size 8 Nisan’da çift gitmiş SMA için test vermiş 20 Eylül’de evlenmiş halen test sonucunu bekliyor. Vatandaş, 6 ayın üzerinde SMA tarama testi sonucu bekliyor” dedi.

 • 01.10.2022 01 Eki 17:13 Aksaraylı Esnaf: 'Sadece Karnımızı Doyurmaya Bakıyoruz İki Ekmekle Başka Bir Şey Yok' Aksaraylı Esnaf: "Sadece Karnımızı Doyurmaya Bakıyoruz İki Ekmekle Başka Bir Şey Yok"

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’e hayat pahalılığından yakınan Aksaraylı esnaf, "Aldığımız paraya ay sonu malzeme yetiştiremiyoruz. Elektrik, doğalgazı saymıyoruz. Sadece karnımızı doyurmaya bakıyoruz iki ekmekle başka bir şey yok. Geçen sene kazandığımızla iki üç lira kalırken şu anda o da kalmıyor. Bugün satıyorsun 150 ekmek ertesi sabah 250 ekmeğe mal oluyor sana, nasıl kazanacağız? Ondan sonra çıkıyorlar 'iyiyiz, iyisiniz tabi çok iyisiniz nasıl olacaksa kötülüğü göremedik" dedi

 • 01.10.2022 01 Eki 13:01 Murat Emir: 'Akp Hangi İlden Çok Oy Alıyorsa O İli İhmal Ediyor' Murat Emir: "Akp Hangi İlden Çok Oy Alıyorsa O İli İhmal Ediyor"

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Aksaray’da yaptığı ziyaretlerin ardından "Aksaray yüzde 75’e varan oranlarla AKP iktidarını destekliyor. Nasılsa beni destekliyorlar düşüncesi ile AKP hangi ilden çok oy alıyorsa o ili ihmal ediyor. Aksaray’ın nitelikli bir içme suyu yok. Aksaray halkının nitelikli, iyi su içme hakkı yok mudur?" açıklamasını yaptı.

 • 28.09.2022 28 Eyl 18:58 Murat Emir: Sağlık Bakanlığı, Bu Yıl da Grip Aşısının Tedarikinde ve Dağıtımında Sorunlar Yaşıyor Murat Emir: Sağlık Bakanlığı, Bu Yıl da Grip Aşısının Tedarikinde ve Dağıtımında Sorunlar Yaşıyor

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, iki firmanın ücretli grip aşısı getirdiğini ama bunların depolarda bekletildiğini açıkladı. Emir, “Vatandaş eczaneye gidiyor, eczacı vatandaşın kimlik numarasını sisteme işleyip ücreti karşılığında grip aşısını depodan alabiliyordu. Ancak Sağlık Bakanı, bu sistemin bu yıl için hizmete açılmasına yönelik talimatı vermediği için sistem işlemiyor ve vatandaş ücreti karşılığında da aşıya erişemiyor. Sağlık Bakanlığı, her yıl olduğu gibi bu yıl da grip aşısının tedarikinde ve dağıtımında sorunlar yaşıyor” dedi.

 • 07.09.2022 07 Eyl 17:07 Murat Emir Uyardı: 'Kırtasiye Malzemelerine Baktık ve Son Derece Büyük Bir Paniğe Kapıldık' Murat Emir Uyardı: "Kırtasiye Malzemelerine Baktık ve Son Derece Büyük Bir Paniğe Kapıldık"

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara'da inceleme yaptığını birçok kırtasiye ürünlerinin üzerinde ‘CE’ ve ‘TSE’ damgasının olmadığını  gördüklerini belirterek, "Biz kendi çapımızda Ankara'nın birçok yerinde kırtasiye malzemelerine baktık. Öyle her yere de gitmedik. Çankaya'da, Keçiören'de baktık. Kimi zincir marketlere de baktık ve son derece büyük bir paniğe kapıldık, büyük bir kaygıya kapıldık. Çünkü ürünlerin çoğunun üzerinde CE Belgesi veya TSE belgesi yok. Dolayısıyla bu ürünler testlerden geçmediği için de her türlü kanserojen maddeyi içeriyor olabilir" diye konuştu.

 • 07.09.2022 07 Eyl 12:42 CHP'li Emir: 'Standartların dışındaki kırtasiye malzemeleri son derece tehlikeli' CHP'li Emir: "Standartların dışındaki kırtasiye malzemeleri son derece tehlikeli"

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, standartların dışında olan, zehirli maddeler içeren kırtasiye malzemelerinin son derece tehlikeli olduğunu, ancak birçok kırtasiye ürününün üzerinde CE belgesi ve TSE logosu olmadığını söyledi.

 • 29.07.2022 29 Tem 13:12 27 Bin Sağlık Personeli İstihdamı Resmi Gazete'de... Murat Emir: 'Uzman Hekim Açığının Büyüdüğünü Söylüyorduk. Yeni İlan, Bu Açığın İtirafı' 27 Bin Sağlık Personeli İstihdamı Resmi Gazete'de... Murat Emir: "Uzman Hekim Açığının Büyüdüğünü Söylüyorduk. Yeni İlan, Bu Açığın İtirafı"

  Kamuda 27 bin sağlık personeli istihdam edilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, 1 Ocak’ta 9 bin olarak açıklanan alınacak uzman hekim sayısının kararla 19 bin olarak güncellendiğine dikkat çekerek “Aylardır kamuda uzman hekim açığının büyüdüğünü söylüyorduk. İktidar, inkâr ediyordu. Yeni ilan bu açığın itirafıdır” değerlendirmesini yaptı.

 • 29.06.2022 29 Haz 14:38 Murat Emir'den Covid-19 Uyarısı: 'Böyle Giderse Sonbaharda, Hatta Kış Aylarında Ağır Bedeller Ödeme Riskiyle Karşı Karşıyayız' Murat Emir'den Covid-19 Uyarısı: "Böyle Giderse Sonbaharda, Hatta Kış Aylarında Ağır Bedeller Ödeme Riskiyle Karşı Karşıyayız"

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, artan Covid-19 vakalarına dikkat çekti ve “Sağlık Bakanı, halkımızı büyük bir rehavete sürüklüyor ve pandemi bitmiş gibi davranıyor. Test yapmıyorlar, test sayılarını açıklamıyorlar. İnsanlar hastalanıyor ama çoğu hastalandığını dahi bilmiyor. Bu nedenle de şu anda Covid-19 son derece yaygın. Hepimizin etrafında birkaç hasta olmaya başladı. Böyle giderse sonbaharda, hatta kış aylarında ağır bedeller ödeme riskiyle karşı karşıyayız” dedi.

 • 13.06.2022 13 Haz 17:12 Murat Emir Sel Felaketinin Yaşandığı Akyurt'ta: '500'e Yakın Hasar Bildirimi Var' Murat Emir Sel Felaketinin Yaşandığı Akyurt'ta: "500'e Yakın Hasar Bildirimi Var"

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, dün akşam sel felaketinin yaşandığı Ankara’nın Akyurt ilçesinde yaptığı incelemelerin ardından “Özellikle bodrum katları hala çoğu yerde tahliyesi yapılamamış balçığın, suyun. Belediyemiz yoğun bir şekilde bu balçığı ve suyu tahliye etmeye çalışıyor… Onun dışında da 500’e yakın hasar bildirimi var” dedi.

 • 12.06.2022 12 Haz 13:01 Mithat Sancar 'Ne Zorba İktidarı Ne de Köhnemiş Eski Sistemi İstiyoruz' Dedi, Murat Emir 'Köhnemiş Düzeni Asla Getirmeyeceğiz, Ortak Paydamız Gerçek... Mithat Sancar "Ne Zorba İktidarı Ne de Köhnemiş Eski Sistemi İstiyoruz" Dedi, Murat Emir "Köhnemiş Düzeni Asla Getirmeyeceğiz, Ortak Paydamız Gerçek...

  HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Halkevleri’nin genel kurulunda, “Bizler ne bu zorba iktidarı ne de köhnemiş eski sistemi istiyoruz. Bizler, yeni bir başlangıç istiyoruz” dedi. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ise Sancar’ın sözlerini anımsatarak, “Eskinin köhnemiş düzenini asla özlemiyor ve getirmeyeceğiz. Ama bizim geniş ortak paydamız demokrasidir, gerçek bir demokrasidir. Hak ve özgürlüklerin sonuna kadar kullanıldığı, yargının bağımsız olduğu, bütün renklerin kendini temsil ettiği, üretenin yönettiği bir Türkiye; biz bunu hayal ediyoruz” diye konuştu.

 • 08.06.2022 08 Haz 23:05 Murat Emir: Hiç Olmazsa Sağlık Alanını Böylesine Politize Etmeyin Murat Emir: Hiç Olmazsa Sağlık Alanını Böylesine Politize Etmeyin

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, ‘Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni eleştirerek, “Bir sağlık çalışanı eğer disiplinsizse onun zaten cezası var. Döneceğiz; ‘sen disiplinsizsin, sana ödeme yapmayalım’. Ve sizin disiplin anlayışınızın, Türk Tabipleri Birliği üyesi olmak, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyesi olmak, Türk Eczacılar Birliği üyesi olmak, sizin istemediğiniz, çok beğenmediğiniz vakıflara ve derneklere üye olmak, belki siyasi görüşlere yakın olmak olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunu yapmayın. Buna hakkınız yok. Hiç olmazsa sağlık alanını böylesine politize etmeyin” dedi.

 • 04.06.2022 04 Haz 18:23 Osmaniye'de Saha Çalışması Yapan Murat Emir: 'Yarbaşı Belediyesi Küçük Bir Belde Olmasına Karşın Ekmeği 2 TL'ye Satıyor' Osmaniye'de Saha Çalışması Yapan Murat Emir: "Yarbaşı Belediyesi Küçük Bir Belde Olmasına Karşın Ekmeği 2 TL'ye Satıyor"

  CHP’nin 51 ilde planladığı saha çalışması kapsamında Osmaniye’de incelemelerde bulunan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Yarbaşı Belediyesi’nin küçücük bir belediye olmasına karşın halk ekmek fabrikası kurarak ekmeği 2 TL’ye sattığını söyledi.

 • 23.05.2022 23 May 14:10 Murat Emir'den AKP'li Sorgun'a Tepki: 'Konya'nın Sorunları ile Uğraşacağına Beyni Örümcek Kaplamış Birine Destek Veriyor' Murat Emir'den AKP'li Sorgun'a Tepki: "Konya'nın Sorunları ile Uğraşacağına Beyni Örümcek Kaplamış Birine Destek Veriyor"

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun’a “Konya Milletvekili Konya’nın sorunları ile uğraşacağına kolunu açan kadınların kötü yola düştüğünü ifade edebilecek kadar beyni örümcek kaplamış birine siyasi destek veriyor. Başhekim yardımcılığından Başhekimliğe yükseltirsiniz artık” diye tepki gösterdi.

 • 25.04.2022 25 Nis 16:20 Murat Emir: Muayene Olamayan Hastalar Çaresizlik İçinde, Siz Hala 'Çağ Atladık' Palavraları ile Günü Kurtarmaya Çalışıyorsunuz Murat Emir: Muayene Olamayan Hastalar Çaresizlik İçinde, Siz Hala 'Çağ Atladık' Palavraları ile Günü Kurtarmaya Çalışıyorsunuz

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Başkent'teki devlet hastanelerinde yaşanan randevu sorununa dikkat çekerek, “Ankara’da yaşayan bir vatandaşın göz, KBB, kalp veya diş muayenesi olması imkânsız. Muayene olacaksa Nallıhan veya Polatlı’ya gitmesi gerekiyor. Muayene olamayan hastalar çaresizlik içinde, ama siz hala ‘çağ atladık’ palavraları ile utanmadan günü kurtarmaya çalışıyorsunuz” dedi.

 • 09.08.2021 09 Ağu 23:35 OGM'den, 'Ormanspor' iddiasına yalanlama OGM'den, 'Ormanspor' iddiasına yalanlama

  OGM'den, 'Ormanspor' iddiasına yalanlamaORMAN Genel Müdürlüğü (OGM), Genel Müdürlüğün bütçesinden Ormanspor Kulübü'ne 40 milyon TL kaynak aktarıldığı iddiasını yalanladı.

 • 17.07.2021 17 Tem 15:29 INVAMED-RD GLOBAL: SGK'ya hiçbir tıbbi cihaz satılmamıştır INVAMED-RD GLOBAL: SGK'ya hiçbir tıbbi cihaz satılmamıştır

  RD GLOBAL'den, CHP Milletvekili Murat Emir'in iddialarına ilişkin yapılan açıklamada, "Şirketlerimizce SGK'ya ihaleyle veya ihalesiz hiçbir tıbbi cihaz satılmadığı, kaldı ki ülkemizde hiçbir tıbbi cihaz şirketinin bu şekilde SGK'ya ürün satmasının mümkün olmadığı SGK mevzuatı ve Sağlık...

 • 02.06.2021 02 Haz 09:09 CHP'li Murat Emir, tartışma yaratacak iddialar öne sürdü: Koronavirüs hastalarına tarihi geçmiş ilaçlar veriliyor CHP'li Murat Emir, tartışma yaratacak iddialar öne sürdü: Koronavirüs hastalarına tarihi geçmiş ilaçlar veriliyor

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, koronavirüs ile mücadelede kullanılan "favipiravir" etken maddeli ilaçların son kullanma tarihi geçmiş olmasına rağmen hastalara verildiğini ileri sürdü. Korona hastalarına son kullanma tarihi "Nisan 2021" yazan ilaçlar verildiğini iddia eden Emir, "Hastalar itiraz ettiğinde de 'Sağlık Bakanlığı gerekli incelemeyi yaptı, ilacı kullanmanızda bir engel yoktur' gibi yanıtlar veriyorlar" ifadelerini kullandı. CHP'li Emir konuyu Meclis gündemine de taşıdı.

 • 01.06.2021 01 Haz 16:49 Türk karavanları Avrupa'nın göz bebeği oldu Türk karavanları Avrupa'nın göz bebeği oldu

  Pandemi sürecinde vatandaşlar karavan alarak kalabalık yerlerden uzaklaşıyor.

 • 29.12.2020 29 Ara 09:53 TRT muhabiri Çin aşılarının önünde poz verdi, fotoğraftaki ilaç firması detayı dikkat çekti TRT muhabiri Çin aşılarının önünde poz verdi, fotoğraftaki ilaç firması detayı dikkat çekti

  CHP Milletvekili Murat Emir, Çin aşısının alımında aracı firma kullanıldığını ve aşıyı Keymen ilaç firmasının getirdiğini iddia etmişti. TRT muhabirinin Çin'den paylaştığı fotoğrafta, aşı kutularının üzerinde Keymen ilaç firmasının adının yer alması dikkat çekti.

 • 13.12.2020 13 Ara 12:58 Günün özeti Günün özeti

  Günün öne çıkan gelişmelerini sizler için derledik;İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Teröriste 'terörist' diyoruz"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Teröriste 'terörist' diyoruz.

 • 11.12.2020 11 Ara 14:30 Bakan Koca'dan 'AK Partililer aşı olmaya başladı' iddiasıyla ilgili açıklama: Çin'de eczanede satılıyor, isteyen alır yaptırır Bakan Koca'dan "AK Partililer aşı olmaya başladı" iddiasıyla ilgili açıklama: Çin'de eczanede satılıyor, isteyen alır yaptırır

  Sağlık Bakanı Koca, "AK Partili siyasilerle yakınları koronavirüs aşısı olmaya başladı" iddiasıyla ilgili olarak "Çin'de bu aşı eczanelerde satılıyor, isteyen herkes gidip alabilir. Alıp getirip burada yaptırmanın önünde bir engel yok ama bu riskin alınması doğru değil. Buna gerek de yok" dedi.

 • 10.12.2020 10 Ara 23:13 Son dakika haberleri: CHP'li Emir: 'Sayın Bakanın söyledikleri bizim iddiamızı kabul emek şeklindedir' Son dakika haberleri: CHP'li Emir: "Sayın Bakanın söyledikleri bizim iddiamızı kabul emek şeklindedir"

  Bir son dakika haberine göre ANKARA (İHA) – CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, "Sayın Bakanın söyledikleri bizim iddiamızı kabul emek şeklindedir" dedi.

 • 09.10.2020 09 Eki 15:44 Siyasete Bakış… Murat Emir: Sağlık Bakanı ve yardımcısı gülünç durumda! Siyasete Bakış… Murat Emir: Sağlık Bakanı ve yardımcısı gülünç durumda!

  Korona virüsü salgınında vaka-hasta sayısının farkı üzerine tartışmalara bir de salgının ilk vakanın kamuoyuna duyurulduğu mart ayından önce başladığı iddiası eklendi.

 • 30.09.2020 30 Eyl 21:04 CHP'li vekilin vaka sayılarıyla ilgili iddiasına Bakan Koca'dan yanıt: Tablodaki bütün veriler doğrudur CHP'li vekilin vaka sayılarıyla ilgili iddiasına Bakan Koca'dan yanıt: Tablodaki bütün veriler doğrudur

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir'in "Koca'nın bin 512 hasta var dediği gün 29 bin 377 vaka vardı" iddiasına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan yanıt geldi. "Belge denilen, iddia edilen evrakla ilgili üzerinde bir tarih yok" diyen Bakan Koca, tablodaki bütün verilerin doğru olduğunu söyledi.

 • 24.07.2020 24 Tem 13:44 CHP'li Murat Emir: İstanbul'da satılan çalıntı eserlere bakanlık onay veriyor CHP'li Murat Emir: İstanbul'da satılan çalıntı eserlere bakanlık onay veriyor

  Resim Heykel Müzesi'ndeki eserler nasıl çalındı?

 • 10.02.2020 10 Şub 13:22 CHP'li Emir: 'Başkentgaz Ankaralının cebini boşaltıyor' CHP'li Emir: "Başkentgaz Ankaralının cebini boşaltıyor"

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Başkentgaz'ın vatandaşları sayaç değiştirmek zorunda bıraktığını savunarak, "Elleri Ankaralının cebinde.

 • 30.09.2019 30 Eyl 12:46 Amatör Lig maçında tam 13 gol atıldı Amatör Lig maçında tam 13 gol atıldı

  Kapaklıspor, Süper Amatör Ligi 2019 - 2020 sezonunun ikinci haftasında 1461 Karadenizspor'u ağırladı.

 • 30.09.2019 30 Eyl 12:37 CHP Ankara Milletvekili Murat Emir Açıklaması CHP Ankara Milletvekili Murat Emir Açıklaması

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, 15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri için toplanan paralardan hangi şehit yakını ve gaziye ne kadar yardım yapıldığını sordu.

 • 24.05.2019 24 May 11:42 CHP'li Emir, Kılıçdaroğlu'nun sığındığı evde iftar yaptı CHP'li Emir, Kılıçdaroğlu'nun sığındığı evde iftar yaptı

  CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara'nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde saldırıya uğrayan Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sığındığı evin sahibi Rahmi Doruk'a iftarda konuk oldu.

Advertisement