Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye ''asgari ücret'' çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz - Son Dakika
Politika

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye ''asgari ücret'' çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz başkanlığındaki heyet AK Parti'ye bayram ziyaretinde bulundu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur ve beraberindeki heyet tarafından karşılanan Yavuzyılmaz, "Asgari ücretin mutlaka iyileştirilmesi gerekiyor" diyerek müjde beklediklerini dile getirdi. Uygur'dan "Milletimizden aldığımız emaneti en iyi şekilde taşımaya devam edeceğiz" cevabını alan Yavuzyılmaz, "İşte hep almak değil biraz da vermek lazım" diyerek karşılık verdi.

17.06.2024 11:31  Güncelleme: 12:41

Kurban Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arası bayramlaşmalar kapsamında CHP heyetleri AK Parti'yi ziyaret etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz başkanlığındaki misafirler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur ve beraberindeki heyet tarafından karşılandı.

Bayram tebriklerinin dile getirilmesinin ardından konuşan Belgin Uygur, Gazze'de devam eden soykırımın gölgesi altında bayramı buruk bir şekilde idrak ettiklerini belirtti. Bayramın, Gazze ve bütün mazlum coğrafyadaki insanların kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Uygur, "Gazze'de yaklaşık 37 bin masum sivil, kadın, çocuk, katliama uğradı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde soykırımın bir an önce durması uluslararası hukukun işlemesi, insani yardımın ve Filistin'de iki devletli bir çözümün gerçekleşmesi noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz." diye konuştu.

"TÜRKİYE'NİN EKONOMİ SORUNLARINI ÇÖZMESİ GEREKİYOR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz da gönüllerin, hem Türkiye'de hem de dünyada herkesin bayramları bayram tadında yaşamasını istediğini dile getirdi. Öncelikle ekonomik sorunlar nedeniyle vatandaşların büyük çoğunluğunun bayramı bayram tadında yaşayamadığına dikkati çeken Yavuzyılmaz, şunları söyledi:

"Maalesef vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu, 'hani eski bayramlar vardı ya' diye başlayan cümleleri kurmak durumunda kalıyorlar. Dedeler, nineler, ellerini öpmeye gelen küçük çocuklara bir harçlık verebilmek istiyorlar. Ülkemizin içinde bulunduğu derin ekonomik kriz nedeniyle şu anda küçük bir azınlık tatil beldelerine ulaşabiliyor, AVM'leri doldurabiliyor ama büyük çoğunluk maalesef asgari ücretinin düşük seviyesi ve en düşük emekli aylığının geçinebilme sınırının çok altında olması nedeniyle büyük bir sıkıntı içindeler. Bayramları daha güzel yaşayabilmek, çocukların yüzünde tebessüm olması içim mutlaka Türkiye'nin ekonomik sorunlarını çözmesi gerekiyor."

Yavuzyılmaz, Gazze konusunda CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in dünya liderlerine yaptığı çağrı ve onlara gönderdiği mektupların olduğunu anımsattı. Liderlere gönderilen mektupların karşılık bulmaya başladığını ifade eden Yavuzyılmaz, Filistin'i tanıyan ülke sayısının daha da artmasıyla yaşanan sorunun ortadan kalkacağına inandığını vurguladı.

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye 'asgari ücret' çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

"EKONOMİK ANLAMDA OLUMLU VERİLER GELMEYE BAŞLADI"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uygur da yaşanan Kovid-19 süreci, Ukrayna- Rusya Savaşı ve büyük yıkıma neden olan 6 Şubat depremleri nedeniyle vatandaşların fiyat artışlarından etkilendiğini kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her zaman "vatandaşımıza enflasyona ezdirmeyeceğiz" dediğini anlatan Uygur, şu ifadeleri kullandı:

"Vatandaşımızın şartlarının gelişmesi noktasında devlet bütün imkanlarını kullandı, bundan sonra da kullanmaya devam edecek. Ekonomik anlamda olumlu veriler gelmeye başladı. Uyguladığımız ekonomik politikanın vatandaşımıza yansıyan olumlu etkilerini görmeye başladık. Bizim kadrolarımız buna muktedir, irademiz de kabiliyetimiz de var. Vatandaşımızın refah seviyesini yükseltmek, hayat pahalılığından en az düzeyde etkilenmelerini sağlamak için bütün gayretimizle mücadelemize devam edeceğiz."

"ASGARİ ÜCRETİN MUTLAKA İYİLEŞTİRİLMESİ GEREKİYOR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yavuzyılmaz ise, "Önümüzdeki süreçte asgari ücrette iyileştirme yapılması konusunda vatandaşımızın büyük bir beklentisi var. Asgari ücretin mutlaka iyileştirilmesi gerekiyor. İyileştirilmediği takdirde biz de vatandaşımızın sesine ses olmak için sahada olacağız. Umarım bu bayramda böyle bir müjdeyi AK Parti olarak sizler tüm asgari ücretlilere verirsiniz." dedi.

Uygur'un bu sözlere yanıtı "Milletimizden aldığımız emaneti en iyi şekilde taşımaya devam edeceğiz" oldu. Yavuzyılmaz ise Uygur'a "İşte hep almak değil biraz da vermek lazım" ifadeleriyle karşılık verdi.

Bayram ziyaretinde CHP\'den AK Parti\'ye \'\'asgari ücret\'\' çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz
Kaynak: AA

Son Dakika Politika Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye ''asgari ücret'' çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (6)

  • Sedat Mert: heee asgari ücret 27500 6 0 Yanıtla
    Erdogan Metin: Ya sonra? 0 1
  • Erdogan Metin: Emekli ve asgari ücretlinin üzerinden siyaset yapıyorsunuz, aynı şeyi eyt liler uzerinden yaptınız heryerde söz verdiniz eyt yi çıkaracaz mitingler fln derken sonuç 42 yaşında insanları emekli ettirip sonra çıkarmasaydi efendim dediniz.ayni şeyi şimdi yapıyorsunuz emekli yada asgarî ücretli umrunuzda değil derdiniz oy potansiyeli ni artırmak 3 0 Yanıtla
  • Nurullah Dündar: Akp hiç bişey yapamaz 1 1 Yanıtla
  • Tayfun Selcuk: askeri ücret 20bin olsun ekmek 30tl 0 1 Yanıtla
  • Tayfun Selcuk: sonra herşeye askeri ücret oranında zam bu millet uysun daha 0 0 Yanıtla

Advertisement