AK Parti'nin Kütahya Mitingi - Son Dakika

AK Parti'nin Kütahya Mitingi

23.02.2014 19:09
AK Parti'nin Kütahya Mitingi

Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan: (4) "Benim onların başarılarına yönelik kullandığım ifadeleri 'nereden nereye' diye vermişler.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Benim onların başarılarına yönelik kullandığım ifadeleri 'nereden nereye' diye vermişler. Ben de söylüyorum, nereden nereye? Sizlere bu ülkede verdiğim hizmeti nereye koyacaksınız? Sizin başınızdaki liderinizin bana göndermiş olduğu methiye dolu kitapları nereye koyacaksınız? İş adamlarına tespihler gönderdiği gibi bana gönderdiği tespihleri de iade etmemi bekliyorsanız, kısa zamanda onları da iade ederim" dedi.

Erdoğan, partisinin Kütahya Zafer Meydanı'nda düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmada, dün Sivas'ta yaşadığı bir olayı, "Valilikte sekiz kızımız yanıma geldi, başı açık, başı örtülü. Bunlar paralel yapının evlerinde kalıyor. Çok enteresan bir şey söylediler, 'Başbakanım, ablalar bizi gece kaldırıyor, size beddua ettiriyorlar. Bir çok şey düşünebilirdim ama bunu gerçekten düşünmezdim" sözleriyle anlattı.

Afyonkarahisar'da da dağıtılan broşürlerin kendisine gösterildiğini, o broşürlerde de buna benzer yazılar olduğunu aktaran Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Benim bir çok onların katıldığım toplantılarında, onların başarılarına yönelik kullandığım ifadeleri 'nereden nereye' diye vermişler. Ben de söylüyorum, nereden nereye? Sizlere bu ülkede verdiğim hizmeti nereye koyacaksınız? Sizin başınızdaki liderinizin bana göndermiş olduğu methiye dolu kitapları nereye koyacaksınız? İş adamlarına tespihler gönderdiği gibi bana gönderdiği tespihleri de iade etmemi bekliyorsanız, kısa zamanda onları da iade ederim. Çünkü bir şeyi bilmemiz lazım, bizim adam gibi adamlara ihtiyacımız var. Devletin kurumlarında her türlü yanlışı, her türlü yolsuzluğu yapacaksınız, bu vatanın evlatlarını yolsuzlukla suçlayacaksınız, emniyette, yargıda bir kısım yapılanmayla kalkıp insanları takip edeceksiniz, insanların mahremine gireceksiniz, konuşmalarını dinleyeceksiniz bunun ne insani ne vicdani ne İslami hiçbir yanı yoktur. Dinleyemezsiniz. Bu konuda daha fazla çalışmamız lazım. Daha çok gayret edeceğiz. Bugünlere bu şekilde gelmeyi istemezdik. Ne yazık ki buraya getirdiler."

Vatandaşların isteklerine de kürsüden yanıt veren Erdoğan, sorunların çözüleceğini, AK Parti kadrolarının millete efendi olmaya değil millete hizmetkar olmaya geldiğini vurguladı. Erdoğan, "Bu hizmet yolunda, bunu tabii başka hizmetlerle de karıştırmayın, hizmet denince akla sadece belli bir grup gelmesin. Bu ülkede çok cemaatler var. Cemaat denince de akla sadece malum örgüt gelmesin. Çok cemaatler var, hepsi de bu ülkede çok hayırlı niyetlerle çok hizmetler verdiler. Vermeye devam ediyorlar ve devam edeceğiz" diye konuştu.

İstanbul'un fethinin 600'üncü yılını, 2023'ü ve 1071'in bininci yıl dönümünü hedef olarak gösterdiklerini hatırlatan Erdoğan, muhalefetin ise böyle büyük hedefler ortaya koyamadığını kaydetti. Erdoğan, "Onların ne yaptığı ortada, kalkmışlar daha Cumhurbaşkanı onaylamadan Meclisten geçmiş bir yasayı Anayasa Mahkemesine götürüyorlar. Bu ne cehalet? Cumhurbaşkanının onaylamadığı yasayı Anayasa Mahkemesine götürürseniz kargalar bile sizin bu halinize güler. Nitekim güldüler. İş yapacakmış gibi görünüp maalesef kendilerini rezil ediyor, gülünç durumuna düşürüyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

-"Kütahya CHP'nin, paralel örgütün yedekliğini yapanlara yetki vermeyecek"

30 Mart'ta Kütahya'dan yüksek oy oranı beklediğini dile getiren Erdoğan, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganları üzerine, "Sizin dualarınızdır zaten bizi dik, dimdik, bir, iri, diri tutan. Bununla bu yolda yürüyoruz. Kütahya kendisine yaraşanı 30 Mart'ta yapacak. Kütahya iş bilmezlere, CHP'nin, paralel örgütün yedekliğini yapanlara, cesur davranmayanlara değil plana, projeye, vizyona yetkiyi verecektir" ifadesini kullandı.

Belediye başkan adayı Kamil Saraçoğlu'nun arkasında, yanında olduğunu belirten Erdoğan, "Kütahyamızı daha iyi yapacağız" dedi. Vatandaşlara "Sakın MHP'ye güvenmeyin" diyen Erdoğan, Sakarya ve Düzce depremleri olduğunda MHP'nin hükümet ortağı olduğunu, depremlerin ardından vatandaşların "rezil olduklarını" söyledi. Van depreminin ise kendi hükümetleri döneminde meydana geldiğini anımsatan Erdoğan, "Van depremi oldu anında müdahaleyle işi bir yılda bitirdik. Simav depremi oldu, anında müdahale ettik. Şu anda yeni Simav mı daha iyi eski Simav mı daha iyi" diye sordu.

Bingöl'de de bir yılda yeni bir şehir kurduklarını ifade eden Erdoğan, yere sağlam bastıklarını, "yolsuzlukla, yasaklarla ve yoksullukla mücadele" ederek bugüne geldiklerini söyledi. AK Parti'nin başarılı belediyeciliğini daha da güçlendirerek devam ettirmek istediğini söyleyen Erdoğan, bunun sonucunda da Kütahya'nın bölgesinde örnek bir il haline geleceğine dikkati çekti.

Eğitim, sağlık, adalet, emniyet, ulaşım alanlarında her türlü destekle vatandaşların yanında olduklarına vurgu yapan Erdoğan, bu alanlarda taviz vermeyeceklerinin altını çizdi. Üniversitelilerin yurtlar konusundaki ihtiyaçlarını bildiklerini söyleyen Erdoğan, "Yurtları yapmaya devam edeceğiz. Çünkü sizleri evlerde bırakmak istemiyoruz" dedi.

Sağlık alanının kendileri için çok önemli olduğunu, hastane yapmaya devam edeceklerini belirten Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemde hastane kapılarında kuyruklar yaşandığını, ilaçların alınamadığını, bugünse hastane sorunu yaşanmadığını, istenilen eczaneden ilaç alındığını söyledi.

-Notlar

AK Parti Genel Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dumlupınar Stadı'ndan mitingin gerçekleştirileceği Zafer Meydanı'na otobüsle geldi. Erdoğan, miting alanına gelişinde eşi Emine Erdoğan ile vatandaşları selamladı.

Miting öncesinde AK Parti Kütahya il, ilçe ve belde belediye başkan adayları tek tek sahneye çağrılarak vatandaşlara tanıtıldı. AK Parti hükümetleri dönemlerinde yapılan yatırımlar miting alanına kurulan dev ekranlardan vatandaşlara aktarıldı.

Başbakan Erdoğan'ın konuşması vatandaşlar tarafından sık sık, "Bir bayrak, bir vatan, bir de Erdoğan", "Türkiye seninle gurur duyuyor" şeklinde sloganlarıyla kesildi. Erdoğan, konuşmasının ardından bakanları ve milletvekillerini de sahneye davet ederek, seçim şarkısına alkışla eşlik etti ve vatandaşlara karanfil dağıttı.

Mitinge, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya milletvekilleri, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Zafer Çubukçu, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça ve AK Parti Kütahya Belediye Başkan adayı Kamil Saraçoğlu da katıldı.

- Ankara

AK Parti'nin Kütahya Mitingi

Kaynak: AA

Son Dakika Politika AK Parti'nin Kütahya Mitingi - Son Dakika


Son Dakika

Son dakika! Güne yükselişle başlayan dolar 9,56'dan alıcı buluyor 10:40 Son dakika! Güne yükselişle başlayan dolar 9,56'dan alıcı buluyor Altının gram fiyatı 555 lira seviyesinden işlem görüyor 10:33 Altının gram fiyatı 555 lira seviyesinden işlem görüyor Vatandaşlar etkilendikleri dizi karakterlerinin soyadlarını almak istiyor 10:28 Vatandaşlar etkilendikleri dizi karakterlerinin soyadlarını almak istiyor
Mevlüt Çavuşoğlu'ndan 10 büyükelçi olayının iç yüzü: Sınır dışı edecektik, birbirlerine suç atmaya başladılar 10:17 Mevlüt Çavuşoğlu'ndan 10 büyükelçi olayının iç yüzü: Sınır dışı edecektik, birbirlerine suç atmaya başladılar Türkiye, Suriye çağrısı yapan Çin'e sert tepki gösterdi: İnsan haklarını ihlal edenlerden ders alacak değiliz 10:01 Türkiye, Suriye çağrısı yapan Çin'e sert tepki gösterdi: İnsan haklarını ihlal edenlerden ders alacak değiliz Taksici isyan etti: Beşiktaş'a gitmem 40 dakika, bana yazık değil mi? 09:45 Taksici isyan etti: Beşiktaş'a gitmem 40 dakika, bana yazık değil mi?
25 yaşındaki genç kız, otel odasında erkek arkadaşı tarafından karnından bıçaklandı 09:13 25 yaşındaki genç kız, otel odasında erkek arkadaşı tarafından karnından bıçaklandı Sosyal medyada çok konuşulan muz yeme videosunu çeken 7 şahıs sınır dışı edilecek 07:36 Sosyal medyada çok konuşulan muz yeme videosunu çeken 7 şahıs sınır dışı edilecek
Advertisement