Bakan Bozdağ, ayakkabıyla seccadenin üzerinde fotoğraf çekilen Kılıçdaroğlu'na ateş püskürdü - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Bakan Bozdağ, ayakkabıyla seccadenin üzerinde fotoğraf çekilen Kılıçdaroğlu'na ateş püskürdü

01.04.2023 14:47

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçaroğlu'nun ayakkabı ile seccadeye basarken çekilen fotoğrafı infial yarattı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan konuyla ilgili dikkat çeken bir yorum geldi. Bakan Bozdağ, "Bazıları 'Mücahit' Kılıçdaroğlu diyor. Seccadeye ayağıyla basan bir mücahide şahit olduk. Bunu kınamamak yanlış olur. Biz doğru olanı yapıyoruz. Din istismarı yapanlar oruç tutmadan iftara gidenlerdir." ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçaroğlu'nun ayakkabı ile seccadeye basarken çekilen fotoğrafı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"BAZILARI 'MÜCAHİT' DİYOR"

Bakan Bozdağ, "Kılıçdaroğlu'nun ve yanındakilerin seccadeye ayakkabı ile basması büyük saygısızlık. Kılıçdaroğlu daha önce de başörtüsü için 1 metrekarelik bez parçası demişti. Bazıları 'Mücahit' Kılıçdaroğlu diyor. Biz daha önce seccadeye ayakkabı ile basan mücahit görmedik. Seccadeye ayağıyla basan bir mücahide şahit olduk. Bunu kınamamak yanlış olur. Biz doğru olanı yapıyoruz. Din istismarı yapanlar oruç tutmadan iftara gidenlerdir." dedi.

NE OLDU?

Kılıçdaroğlu'nun katıldığı bir iftar programında verdiği poz tartışma yarattı. Kılıçdaroğlu'nun seccadeye ayakkabı ile basması gündem oldu.

Bakan Bozdağ'dan ayakkabılarıyla seccadeye basan Kılıçdaroğlu'na sert tepki

"ÇOK ÜZGÜNÜM"

Fotoğrafın gündem olmasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Üzgünüm, seccadeyi göremediğim için çok üzgünüm. Dünyada kimseyi incitmek istemem, hele milletimi asla. Buradan istismarcılık yapanları ve kullandıkları propaganda aparatlarını da milletimizin vicdanına bırakıyorum." ifadelerini kullandı.

Bakan Bozdağ'dan ayakkabılarıyla seccadeye basan Kılıçdaroğlu'na sert tepki

CHP'DEN DE AÇIKLAMA YAPILDI

CHP'nin açıklamasında ise sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Canan Kaftancıoğlu ile birlikte katıldığı kalabalık bir iftar buluşmasının ardından çekildiği ifade edildi. Açıklamada, "Fotoğraf çekimi sırasında yaşanan yoğunluk ve fotoğraf çektirmek isteyenlerin telaşı nedeniyle, yerde bulunan seccade fark edilememiştir. Bu tür durumlara yönelik hassasiyeti herkes tarafından bilinen Sayın Genel Başkanımız ve İl Başkanımızın, ortaya çıkan bu talihsiz durum nedeniyle çok üzgün olduğunu belirtmek isteriz." denildi.

YORUMLAR (7)
  • mert çelik: namaz kılan kısı neden yerde bırakmıs kaldırmamıs,onu bulmaları lazım Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
  • Ferdi dayfur: Bırak seccadeyi ayakkabılar la basmayı normal evin içinde bile halıya bile ayakkabıyla basılmaz bizde türk kültürünün de yoktur o sadece yabancı ülkelerde olan birşey Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • Cemil Budak: Ya zorunlu din dersini kaldırıp LGBT yi getiricem diyen ve önünü görmeyen birinden ne bekliyoruz beyin 0-3yas seviyesinde Cevap Yaz 190 54 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Politika Bakan Bozdağ, ayakkabıyla seccadenin üzerinde fotoğraf çekilen Kılıçdaroğlu'na ateş püskürdü - Son Dakika


Advertisement