CHP'den Kılıçdaroğlu'nun ''Saray'' paylaşımına yanıt var - Son Dakika
Politika

CHP'den Kılıçdaroğlu'nun ''Saray'' paylaşımına yanıt var

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından ''Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir'' paylaşımına ilişkin, ''CHP sıkılı yumruklarla değil akılla ve rahat bir yürekle önündeki döneme bakıyor. Türkiye'yi temsil eden tüm siyasal partilerle görüşürüz ancak Cumhuriyet'in ilke ve devrimlerinden bir milim sapmayız. Herkes lütfen bu tavrımızı çok iyi bilsin.'' dedi.

25.04.2024 14:59

CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından "Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir" paylaşımı hakkında "CHP sıkılı yumruklarla değil akılla ve rahat bir yürekle önündeki döneme bakıyor. Türkiye'yi temsil eden tüm siyasal partilerle görüşürüz ancak Cumhuriyet'in ilke ve devrimlerinden bir milim sapmayız. Herkes lütfen bu tavrımızı çok iyi bilsin." dedi.

"TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDEN TÜM PARTİLERLE GÖRÜŞÜRÜZ"

Gökhan Günaydın, Meclis'te düzenlediği basın toplantısı sonrasında soruları yanıtladı. Bir soru üzerine Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından "Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir" paylaşımını değerlendiren Günaydın, "Cumhuriyet Halk Partisi geçmişten bu yana tüm siyasal partilerle görüşen tek siyasal partidir. Biriyle oturup toplantı yapmak, onu bir görüşmeye davet etmek ya da onun görüşmesine icabet etmek, onunla mücadele etmemek anlamına gelmiyor. CHP sıkılı yumruklarla değil akılla ve rahat bir yürekle önündeki döneme bakıyor. Türkiye'yi temsil eden tüm siyasal partilerle görüşürüz ancak Cumhuriyet'in ilke ve devrimlerinden bir milim sapmayız. Herkes lütfen bu tavrımızı çok iyi bilsin." ifadelerini kullandı.

KILIÇDARDOĞLU'NUN PAYLAŞIMI

CHP eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı sosyal medya paylaşımında "Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir" ifadelerini kullanmış, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının CHP lideri Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan görüşme randevusu almasıyla ilgili olduğu yorumlanmıştı. Söz konusu paylaşımında Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullanmıştı:

"Milyonlarca çocuğumuzun beslenme ve eğitim sıkıntısı çektiği, milyonlarca gencimizin, bırakın gençliğini yaşamayı, henüz ülkesinde deniz yüzü bile göremediği, milyonlarca anne, babanın geçim sıkıntısı içerisinde depresyona girdiği, milyonlarca emeklimizin ay sonunu getiremediği, torunlarına bile mahçup olduğu, milyonlarca sığınmacının ülkemizin demografik yapısını bozacak şekilde tehlike teşkil ettiği, doların 30 liranın üstünde olduğu, bir kuru ekmeğin 10 lira olduğu, icra dosyalarını istifleyebilmek için ek binaların kiralandığı bir ülkede; Bu düzenin kurucusu sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir..! Sayın Adnan Yücel'in şiirinde de dediği gibi; Saraylar saltanatlar çöker,kan susar birgün, zulüm biter. Menekşelerde açılır üstümüzde leylaklarda güler. Bugünlerden geriye, bir yarına gidenler kalır, bir de yarınlar için direnenler..."

CHP'den Kılıçdaroğlu'na yanıt: Biriyle görüşmek onunla mücadele etmemek anlamına gelmiyor
CHP'den Kılıçdaroğlu'na yanıt: Biriyle görüşmek onunla mücadele etmemek anlamına gelmiyor
CHP\'den Kılıçdaroğlu\'nun \'\'Saray\'\' paylaşımına yanıt var
Kaynak: AA

Son Dakika Politika CHP'den Kılıçdaroğlu'nun ''Saray'' paylaşımına yanıt var - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (8)

 • Turan Okumuş: Güzel bir açıklama yapmışlar kırmadan dökmeden incitmeden… iyi bir siyasal ağız.. 94 27 Yanıtla
  Mehmet Gultekin: tuncelilerin devri kapandi 94 28
 • Serkan Basar: CHP Yi Özel Üzerinden Uyutma Girişimleri Başladı Cumhur başkanı Olarak özeli Hazırlıyor AKP :) 21 77 Yanıtla
  Ahmet Karakan : Devlet Bahçelinin yerine Özeli hazırlıyorlar gibi geldi bana :) 9 16
 • Murat Zor: o saray milletin sarayı. Beyaz saray gibi Kremlin gibi. Bunu anlamamak için ne lazım? 70 20 Yanıtla
 • Emrullah Güllü: dogrusuda budur 60 6 Yanıtla
 • Eyüp Çetin: Bunlarada bir özgüven geldi. yavaş yavaş yerler yaş 23 38 Yanıtla
 • Nurullah Yiğit: Bir yılana iki CHP güvenmem 0 3 Yanıtla

Advertisement