CHP Grup Başkanvekili Özel, "Laiklik Üzerine Düşünceler" paneline katıldı - Son Dakika
Politika

CHP Grup Başkanvekili Özel, "Laiklik Üzerine Düşünceler" paneline katıldı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV), bulunduğu şehirde ne belediyeye ne siyasi partilere ne sivil toplum örgütlerine, oradaki yapılara alternatif değildir.

04.06.2021 17:44  Güncelleme: 20:55
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV), bulunduğu şehirde ne belediyeye ne siyasi partilere ne sivil toplum örgütlerine, oradaki yapılara alternatif değildir. Onlara yandaştır, onlara kolaylaştırıcıdır, onların baş destekçisidir." dedi.

Özel, Edirne programı kapsamında TÜLOV Edirne Temsilciliğince kentteki otelde düzenlenen "Laiklik Üzerine Düşünceler" panelinde emekleme aşamasında olan TÜLOV'un bugünlerde ayağa kalktığını ve koşmaya başlayacağını söyledi.

İzmir merkezli vakfın Türkiye'de 7 temsilciliğinin bulunduğunu belirten Özel, "Merkezinin dışında temsilciliklerin de mekanı olan, çok önemli faaliyetleri yapmak için bize alan, mekan, imkan yaratan bir vakıf." diye konuştu.

"Türkiye'nin mahallelere bölünmesi, sosyolojik bir kabul olarak ifade ediliyor ama iktidarın da bundan rahatsız olmadığını hep birlikte görüyoruz." diyen Özel, şunları kaydetti:

"Bunu reddediyorum, bunu ortadan kaldırmak gerekiyor. Deyim yerindeyse onların mahallesinin o vakıfları var, o mahallenin dışında bizimle ortak görüşü benimsediğimiz, Türkiye'nin aydınlık yarınlarını düşlediğimiz, aydınlanma devriminin sürmesini istediğimiz, bizi biz eden değerlere sarılmak istediğimiz için burada da TÜLOV diye bir vakıf var. Kamu yararınadır. Örneğin, pandemi sırasında İstanbul ve Ankara olmak üzere büyükşehirlerimiz hızla kampanyalar başlattı, yoksullara yardım ve dayanışma yapmak için. Tak, iktidar 'Valilikten izniniz yok.' dedi, istenen izinleri vermedi, toplanan paralara da el koydu. TÜLOV'da bunu yapamaz çünkü TÜLOV, valilikten izin almaksızın yardım kampanyaları düzenleyebilir. TÜLOV, birçok yasal engele takılmaksızın esnek bir şekilde hareket edebilir."

TÜLOV'un yerel siyaset yapmak için kurulmadığını belirten Özel, "TÜLOV, bulunduğu şehirde ne belediyeye ne siyasi partilere ne sivil toplum örgütlerine, oradaki yapılara alternatif değildir. Onlara yandaştır, onlara kolaylaştırıcıdır, onların baş destekçisidir. Onların yapamadıklarına katkı sağlamak için buradadır." ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçimlerle ilgili gün saydığını dile getiren Özel, "754 gün demişti, bugün 740 kaldı herhalde, biz de gün sayıyoruz." dedi.

Panelde CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu'nun konuşmasının ardından TÜLOV Edirne İl Başkanı Baran Yazgan'ın moderatörlüğünde gazeteci Burcu Karakaş ve CHP PM üyesi Yunus Emre sunum gerçekleştirdi.

CHP Grup Başkanvekili Özel, "Laiklik Üzerine Düşünceler" paneline katıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Politika CHP Grup Başkanvekili Özel, 'Laiklik Üzerine Düşünceler' paneline katıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Koçarlı Belediye Başkanı Özgür Arıcı, Koçarlı için verdiği sözleri yerine getirecek
  14:43 Koçarlı Belediye Başkanı Özgür Arıcı, Koçarlı için verdiği sözleri yerine getirecek

  Koçarlı Belediye Başkanı Özgür Arıcı, belediyenin çalışmalarını ve projelerini inceleyerek yeni bir Koçarlı'yı vatandaşlara sunmaya hazırlanıyor. Başkan Arıcı, seçim döneminde verdiği vaatleri yerine getirmek için tüm personelle koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

 • Dünya Bankası kredisiyle 11 bin Suriyeliye tarım alanında kadro verilecek iddiası
  14:39 Dünya Bankası kredisiyle 11 bin Suriyeliye tarım alanında kadro verilecek iddiası

  İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş, Dünya Bankası'nın Türkiye'ye verdiği kredi anlaşmasında tarım alanında 2028 yılına kadar 11 bin Suriyeli sığınmacıya tarım alanında kadro verilmesi şartının da yer aldığını açıkladı. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ise Tarım Bakanı'na sorduğunu ve bunun gerçeği yansıtmadığını söyledi. Karakaş, sosyal medya hesabından ilgili anlaşmaya dair belgeleri paylaştı.

 • UCLG Başkanı Uğur İbrahim Altay, Latin Amerika belediyelerine seslendi
  14:37 UCLG Başkanı Uğur İbrahim Altay, Latin Amerika belediyelerine seslendi

  UCLG Başkanı Uğur İbrahim Altay, UCLG Latin Amerika Bölge Teşkilatı (FLACMA) Yönetim Kurulu Toplantısı'nda Latin Amerika belediyelerine hitap etti ve daha adil ve sürdürülebilir şehirler inşa etme vizyonunu paylaştı.

 • Edirne'de FETÖ, PKK ve DHKP-C üyesi 7 zanlı yakalandı
  14:29 Edirne'de FETÖ, PKK ve DHKP-C üyesi 7 zanlı yakalandı

  Edirne'de İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda, son bir haftada yurt dışına kaçmaya çalışan 4 FETÖ, 2 PKK ve 1 DHKP-C üyesi olmak üzere toplam 7 terör örgütü mensubu sınırda yakalandı.

 • Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu'nu ziyaret etti
  14:29 Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu'nu ziyaret etti

  Denizli Gazeteciler Cemiyeti, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu'nu ziyaret etti. Çavuşoğlu, basının özgürleştiği ve kendi işlerini görebildiği bir sistem kurma hayalini paylaştı.

 • Biden Ekibi ve Müttefikleri Trump için 'Hitler Domuzu' Lakabını Kullanıyor
  14:27 Biden Ekibi ve Müttefikleri Trump için 'Hitler Domuzu' Lakabını Kullanıyor

  ABD Başkanı Joe Biden'ın bazı yardımcıları ve müttefikleri, Donald Trump için 'Hitler Domuzu' lakabını kullanıyor. Trump'ın New York'taki sus payı davası sırasında uyuduğuna dair haberlere yanıt olarak bir Biden ile ilişkili kişi mesaj zincirinde 'Uykucu Hitler Domuzu' yazdı. Trump kampanyası, eski başkanın mahkemede uyuduğuna dair iddiaları '%100 sahte haber' olarak nitelendirdi.

 • Meclis lokantasındaki fiyatlar tartışma yarattı! Pilav 10 TL, tereyağlı fasulye 42 TL
  14:24 Meclis lokantasındaki fiyatlar tartışma yarattı! Pilav 10 TL, tereyağlı fasulye 42 TL

  Asgari ücretin 6 katından fazla kazanan milletvekillerinin Meclis lokantasındaki yemekler için ödedikleri tutarlar tartışma konusu oldu. İnternette paylaşılan bir adisyonda pilavın 10 TL, cacığın 10 TL ve tereyağlı İspir fasulyesinin 42 TL'den satıldığı görüldü.

 • Sivas Belediye Başkanı Özbelsan yöneticilerinin huzur haklarını yarıya indirdi
  14:23 Sivas Belediye Başkanı Özbelsan yöneticilerinin huzur haklarını yarıya indirdi

  Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, belediye ve yan kuruluşlarındaki gereksiz harcama ve israfın önlenmesine yönelik çalışmaları çerçevesinde Özbelsan yöneticilerinin huzur haklarını yarıya indirdi.

 • Edirne'de Emniyet Müdürlüğü Ekiplerince Denetim Yapıldı
  14:09 Edirne'de Emniyet Müdürlüğü Ekiplerince Denetim Yapıldı

  Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kent merkezi ve 8 ilçede 19 ekip ve 56 personelin katılımıyla denetim uygulaması gerçekleştirdi. Uygulama sonucunda 665 kişi ve 210 araç kontrol edildi, 7 araç trafikten men edildi ve 42 araç sürücüsüne 93 bin 17 lira idari para cezası kesildi. Ayrıca, denetimlerde 2 kişinin yoklama kaçağı olduğu tespit edildi ve bu kişilere yasal işlem başlatıldı. Kasksız motosiklet sürücülerine ise kasklarını tedarik etmeden trafiğe çıkmalarına izin verilmedi. Denetim noktalarını Edirne Emniyet Müdürü Onur Karaburun ziyaret ederek bilgi aldı.


Advertisement