CHP'den hükümete "Dilşah Ercan" tepkisi: Terbiyesizliğin, hadsizliğin lüzumu yok! Teröristlerle aşna fişne geçenlerin bize söyleyecek lafı yok - Son Dakika
Politika

CHP'den hükümete "Dilşah Ercan" tepkisi: Terbiyesizliğin, hadsizliğin lüzumu yok! Teröristlerle aşna fişne geçenlerin bize söyleyecek lafı yok

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mersin'deki terör saldırısını gerçekleştiren terörist Dilşah Ercan'ın, CHP'nin gazetecilere ilişkin bir raporunda yer almasına dair eleştirilere sert sözlerle tepki gösterdi. Özel, "Terbiyesizliğin, hadsizliğin lüzumu yok! 11 yıl önceki raporda yer alan kişinin bugün terörist olacağını bileceksin de onunla temas edeceksin. Rezalete bak. Ömürleri bugün terörist olduğu ortaya çıkanlarla aşna fişne geçenlerin bize söyleyecek bir lafı yok" diye konuştu.

27.09.2022 15:57  Güncelleme: 18:26
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Mersin'deki terör saldırısında şehit olan polis memuru Sedat Gezer'e Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diledi. Bölücü terör örgütü PKK'yı kınayan Özel, Gezer'in, Türkiye'nin son şehidi olmasını temenni etti.

"RAPORDAKİ İSİMLER GAZETECİLİK YAPTIĞINI BASIN KARTLARIYLA İSPAT ETTİ"

Bu olay üzerinden, partisine yönelik bazı asılsız iftiraların yöneltildiğini söyleyen Özel, Mersin'deki saldırıyı düzenleyen teröristlerden Dilşah Ercan'ın adının, CHP'nin tutuklu gazetecilere ilişkin bir raporunda yer aldığı için eleştirildiğini anımsattı. Raporda adı geçen bazı kişilerin şu anda milletvekilli olduğunu ifade eden Özel, rapordaki isimlerin hepsinin, o dönem gazetecilik yaptığını basın kartlarıyla ispat ettiğini vurguladı. Özel, "Tutuklu Gazeteciler Raporu'nun bir sayfasından CHP'ye hesap sormaya çalışan, iftira atan hadsizler var." sözlerini sarf etti.

CHP'li Özgür Özel'den 'Dilşah Ercan' açıklaması: Rezalete bak, teröristlerle aşna fişne geçenlerin bize söyleyecek lafı yok
Mersin saldırısını gerçekleştiren teröristlerden Dilşah Ercan'ın adının CHP'nin hazırladığı "Tutuklu Gazeteciler Raporu"nda yer aldığı iddia edildi.

"SİZ TERÖRİSTLERE RÜTBE TAKTINIZ, BUGÜN TERÖRİST OLDUKLARI ORTAYA ÇIKTI"

Partisinden, 11 yıl önceki raporun hesabının sorulduğunu dile getiren Özel, şunları kaydetti; "Terbiyesizliğin, hadsizliğin lüzumu yok. 11 yıl önceki raporda yer alan kişinin bugün terörist olacağını bileceksin de onunla temas edeceksin. Rezalete bak. Ömürleri bugün terörist olduğu ortaya çıkanlarla aşna fişne geçenlerin bize söyleyecek bir lafı yok. Adı geçen bu teröristle konuşmamış, görüşmemişiz, baş tacı etmemişiz. Sizin gibi biz rütbe mi taktık bunlara? Siz teröristlere rütbe taktınız, bugün terörist oldukları ortaya çıktı. Altına Mercedes mi verdik, siz verdiniz. Terörist oldukları ortaya çıktı. Biz bunları yanımızda mı tuttuk, ey Hulusi Akar. Mehmet Dişli'nin hesabını Hulusi Akar'dan; Zekeriya Öz'ün hesabını Tayyip Erdoğan'dan; Akın Öztürk'ün hesabını YAŞ'taki AK Parti'lilerden sorma; CHP'ye, Allah'ın cezası bir katilin hesabını sor."

CHP'li Özgür Özel'den 'Dilşah Ercan' açıklaması: Rezalete bak, teröristlerle aşna fişne geçenlerin bize söyleyecek lafı yok
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel.

"TERÖRİSTLER SOYLU'NUN TEMİZLENDİĞİNİ SÖYLEDİĞİ AMANOSLAR'DAN SIZMIŞ"

CHP Grup Başkanvekili Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, " Amanoslar'ın teröristlerden temizlendiği" açıklamalarında bulunduğunu, ancak Amanoslar'dan sızan teröristin polis merkezine saldırı düzenlediğini söyledi. Özel, "(Yok) diyorsun, meydan okuyorsun. Onu yakalayacağına, 'varsan göster' diye eyleme tahrik ediyorsun. Sen böyle bir teröriste 'meydan okuyoruz' dersen, tam kökünü kazımadıysan başımıza bu geliyor. Hadsizliğin lüzumu yok. AK Parti, görevden alıp alıp, alamadığınız Soylu, hani bütün teröristlerin ayakkabı numaralarını biliyordu?" diye konuştu.

CHP\'den hükümete "Dilşah Ercan" tepkisi: Terbiyesizliğin, hadsizliğin lüzumu yok! Teröristlerle aşna fişne geçenlerin bize söyleyecek lafı yok
Kaynak: AA

Son Dakika Politika CHP'den hükümete 'Dilşah Ercan' tepkisi: Terbiyesizliğin, hadsizliğin lüzumu yok! Teröristlerle aşna fişne geçenlerin bize söyleyecek lafı yok - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (3)

 • Ukab ukabe : Hadi oradan,birde yüzlü yüzlü haklı cikmaya çalışıyor.sen degilmiydin teröristi hastanede ziyarete giden.bu aziz millet bunları unutmaz.milletin aklı ile oynamayın zira 2023 başkanlık seçiminde aklınız kaçacak.sus ve sucunla otur bari ... 48 32 Yanıtla
 • Erdal Bolluk: CHP nin tek derdi iktidar olmak bu sebepten bütün tuşlara basıyor boş dolu ya tutarsa sözler vaadler havada uçuşuyor dolayısıyla ülkeyi zor günler bekliyor Allah'tan aklı başında insanlar var. 37 29 Yanıtla
 • Sami Göksu: Sayın özel 11 yıl uzun bir zaman değil ki çevir kazan yanmasın bırak bu işleri bal gibi rapor var ne filmi çekiyorsun bu raporda imzanız var 11 yılda neyin kafasını yaşamış ikna olmuş da bülücü militan olmuş zihniyet tıpkı sizinki gibi değişmez hep aynıdır biriniz kınıyor biriniz savunuyor bu ne biçim bir siyaset dili 41 22 Yanıtla
 • HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti
  00:25 HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti

  Adli yargı hakim ve Cumhuriyet Savcısı adaylarının atamaları gerçekleştirildi. Adayların, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığınca atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama kararına göre 148 hakim ve savcının görev yeri değişti.

 • Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü
  00:11 Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü

  Ukrayna ordusu, Karadeniz yakınlarındaki Azak Denizi üzerinde uçan Rusya'ya ait A-50 tipi istihbarat uçağını düşürdü. Ukrayna sınır hattında istihbarat topladığı düşünülen uçağın havada vurulduğu ve düştükten sonra infilak ettiği anlara ait görüntüler de ortaya çıktı.

 • Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim
  00:01 Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi Sancaktepe'de yaptığı konuşmasında ilk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından davet edildiğini söyledi. İmamoğlu, "Teşekkür ediyorum kendisine. Pazartesi oraya gideceğim. Şunun için gideceğim o açılışa: O bakanlık, o makamlar; onlar kadar benim. Benim makamım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benim kadar onların. Bunu onlara öğretene kadar, bunu her yerde anlatacağım" dedi.

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23 Şub Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  23 Şub Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  23 Şub Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  23 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  23 Şub 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  23 Şub Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.


Advertisement