CHP lideri Özel: Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün yerel seçimde aday olmayacak - Son Dakika
Politika

CHP lideri Özel: Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün yerel seçimde aday olmayacak

CHP Genel Başkanı Özgür Özel partisinin grup toplantısında dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde aday olmayacağını açıklayan Özel, kararın Gürün tarafından alındığını ve bayrağı teslim edeceğini söylediğini aktardı.

05.12.2023 14:10  Güncelleme: 14:29
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi hazırlıklar devam ederken partisinin grup toplantısına katılan CHP lideri Özgür Özel dikkat çeken bir açıklamada bulundu. 25 yıldır görev yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün yerel seçimlerde aday olmayacağını duyuran Özel, kararın Gürün tarafından alındığını açıkladı.

"TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR YANINDAKİ KYK YURTLARINI DENETLEYECEĞİZ"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde; "Yurtlarda yaşanan olaylar ardı arkası kesilmeden devam ediyor. Asansör kazaları, yemekten zehirlenmeler sürüyor. 10 vekilimizle Türkiye'nin dört bir yanındaki KYK yurtlarını denetleyecek, oradaki öğrencilerin sorunlarını dinleyecek bir komisyon oluşturduk. Gençlik kollarımızla birlikte bir gençlik hattı ilan edeceğiz. Konunun ilgilisi kimse onunla konuşup yurt meselesine müdahale edeceğiz. Neden yurtlarda kalite düştü? Çünkü bu iktidar pek çok yatırıma para buldu. TOKİ'ye yollar, köprüler yaptırdı ama yurt yaptırmadı. Çünkü öğrencilerimiz tarikatların kucağına düşsün, ve bunlar tarafından kindar olarak yetiştirilsin diye. CHP bunu biliyor ve bunun üzerine kararlılıkla gidiyor.

"TORBA KANUNDA ÖYLE BİR MADDE VAR Kİ..."

Ülkeyi yıllardır yöneten, doğru düzgün yasalar hazırlamak yerine torba yasalar çıkaran iktidar ülkeyi yine bir torba kanunla meşgul etti. Torba kanunda öyle bir madde var ki, bütün itirazlara rağmen BDDK'yi Ankara'dan İstanbul'a taşıdılar. Şimdi torba kanunla birlikte o bankanın yönetimine ilave ödeme koydular. Yılbaşından önce 30 bin, sonrasında 42 bin lira. Bunu tüm memurlar ve kamu çalışanları söylemiştim. Türkiye'de herkes eşittir ama bazıları daha az eşit. Hafta sonu Manavgat'ta, partimizin kampındaydık. Kurultay tartışmalarını geride bıraktığımız bir süreçte, bundan sonraki yerel seçim stratejimizi ve geleceği konuştuk. Elbette merak edilen konu dün yaşanan gelişmeler.

"MEMURA VE İŞÇİLERE KİRA YARDIMI YAPMAYA VARSAN BİZ BURADAYIZ"

Torba kanunlara karşıyız. Ancak torba kanunda öyle bir madde var ki, 7 yıl önce BDDK'yı İstanbul'a taşıdılar. Yılbaşından sonra çalışanlarına kira desteği vermek için 42 bin TL'lik ek ödeme yapılacağını söylüyorlar. Hani herkes eşitti? İstanbul'daki bütün memurlar eşit ama BDDK'ciler daha fazla eşit. Buradan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin genel başkanına sesleniyorum. O maddeyi düzenleyip; İstanbul'da yaşayan tüm kamu kurumunda çalışan memurlara ve işçilere kira yardımı yapmaya varsan biz buradayız, hodri meydan.

"AK PARTİ VE ERDOĞAN'I BÜTÜN EMEKLİLERE ŞİKAYET EDİYORUM"

Emeklilerin en az asgari ücret kadar maaş alması gerektiğini söyledik. Bunu önerge olarak Meclis'e getirdik ama AK Parti ve MHP buna yanaşmıyor. Bütün emeklilere AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'ı şikayet ediyorum.

"OSMAN GÜRÜN YENİDEN ADAY OLMAYACAK"

CHP, temiz, sosyal ve yeşil belediyecilikle övünmektedir. Muğla Büyükşehir Belediye başkanımız 25 yıldır Muğla'ya hizmet ediyor. Türkiye'de bir kurumun notu en yüksek biçimde AAA'dır. O kurum Muğla Belediye Başkanlığı'dır. Çünkü yabancı kredi veren kurumlar bütün dünya kredi verdiği zaman bunu geri alacağına ikna olduğu için kredi notu böyle. Son 10 yılda sadece 642 km'lik kanalizasyon yapmışlar. 3 bin 252 km'lik de yol yapılmış Muğla'ya. Osman Gürün, 'Muğla'nın ağabeyi olarak bayrağı teslim ediyorum' dedi. Böyle veda her siyasetçiye nasip olsun.

"TANJU ÖZCAN YENİDEN ARAMIZDA"

Belediye başkanlarından oluşturacağımız bir heyet genel merkezimizde, belediyecilik üzerine tecrübelerini anlatacak. Bu bir ayrılık değil, ayrıca bir kavuşma var. Uzun yıllar Bolu'ya hizmet eden Tanju Özcan, yeniden aramızda. Hoş geldiniz başkanım."

CHP lideri Özel: Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün yerel seçimde aday olmayacak

Son Dakika Politika CHP lideri Özel: Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün yerel seçimde aday olmayacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü, Yeniköy Biyolojik Arıtma Tesisi'ni ileri biyolojik arıtma tesisine dönüştüreceğini açıkladı
  21:06 Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü, Yeniköy Biyolojik Arıtma Tesisi'ni ileri biyolojik arıtma tesisine dönüştüreceğini açıkladı

  Başiskele Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Yasin Özlü, Yeniköy Biyolojik Arıtma Tesisi'nin yeni dönemde ileri biyolojik arıtma tesisine dönüştürüleceğini duyurdu. Özlü, projelerini tanıttığı programda atık su salınımının engellenmesinde önemli rol oynayan tesisin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle geliştirileceğini belirtti.

 • Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan:
  21:06 Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan: "31 Mart seçimleri 2028'deki iktidarın kapısını açacak"

  SAMSUN (İHA) – Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Türkiye'nin en hızlı büyüyen siyasi partisi olarak adım adım 31 Mart akşamına doğru gidiyoruz.

 • Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Meram Sitesi sakinleriyle buluştu
  20:46 Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Meram Sitesi sakinleriyle buluştu

  Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Meram Sitesi sakinleriyle bir araya geldi. Günel, hizmetlerini artırmak için destek istedi.

 • İmamoğlu'ndan Kurum'a: Bu Millete, 'Kanal İstanbul Gündemimde Yok' Demeyene Kadar, Sana Bu Soruyu Soracağım
  20:34 İmamoğlu'ndan Kurum'a: Bu Millete, 'Kanal İstanbul Gündemimde Yok' Demeyene Kadar, Sana Bu Soruyu Soracağım

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve CHP Avcılar Belediye Başkan adayı Utku Caner Çaykara ile birlikte halk buluşması gerçekleştirdi. Hançerli’ye tavrı nedeniyle teşekkür eden İmamoğlu, “Onun bu kadirşinaslığını, partili duruşunu, yoldaşlığını alkışlıyorum. Yakışanı yapıyor. Yakışanı yapmaya, herkesi davet ediyorum” dedi. İmamoğlu, rakibi Murat Kurum’a da “Ne diyor acemi aday? İstanbul'un gündeminde olmayan, onun gündeminde yokmuş. Ona buradan sesleniyorum: Bu millete, ‘Kanal İstanbul gündemimde yok’ demeyene kadar, sana bu soruyu soracağım; bir. İki; senin gündeminde yok da sizin tensipleriyle atandığınız, emirleriyle koştuğunuz, buyruklarıyla yaptığınız, hükümetin veya Sayın Cumhurbaşkanı'nın da gündeminde var mı yok mu; onu açıkla” dedi.

 • Cumhur İttifakı'nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk basın mensuplarıyla bir araya geldi
  20:11 Cumhur İttifakı'nın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Öntürk basın mensuplarıyla bir araya geldi

  AK Parti adayı Mehmet Öntürk, Hatay Merkez Salonu'nda düzenlenen toplantıda gazetecilere açıklama yaptı. Deprem konutlarının altyapısı için proje yürüttüklerini belirten Öntürk, şehre uygun altyapı, asfalt ve taş çalışmaları yapacaklarını söyledi. Ayrıca, EXPO Kisecik Fuar Alanı'nın kullanımı ve çiftçilere yönelik üretim planları hakkında bilgi verdi.

 • Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın: İstanbul'un En Büyük Sorunu Hayat Pahalılığı
  20:09 Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın: İstanbul'un En Büyük Sorunu Hayat Pahalılığı

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Birol Aydın, Sultangazi'deki bir programda yaptığı konuşmada, İstanbul'un en büyük sorununun hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısı olduğunu belirtti. Aydın, ayrıca trafik sorununa da değinerek, toplu taşıma araçlarındaki yoğunluğun devam ettiğini ifade etti. İstanbul'un nüfusunu azaltmak için projeler geliştireceklerini ve sığınmacılarla ilgili gerçekçi adımlar atacaklarını da sözlerine ekledi.

 • İsrail ordusu ile Hapishaneler İdaresi arasında Gazze'de alıkonulan Filistinli esirlerin tutulacakları yerlerle ilgili anlaşmazlık yaşandı
  20:05 İsrail ordusu ile Hapishaneler İdaresi arasında Gazze'de alıkonulan Filistinli esirlerin tutulacakları yerlerle ilgili anlaşmazlık yaşandı

  İsrail ordusu ile Hapishaneler İdaresi arasında Gazze'de alıkonulan Filistinli esirlerin tutulacakları yerlerle ilgili anlaşmazlık yaşandığı iddia edildi. İsrail ordusu, Hapishaneler İdaresine gönderdiği mektupta, Gazze'de alıkonulan Hamas ve İslami Cihad mensuplarının yoğun güvenlikli tutukevlerine nakledilmesini istedi. Ancak Hapishaneler İdaresi, hapishanelerde yer olmadığı gerekçesiyle bu talebi geri çevirdi. Bu nedenle İsrail ordusu, Filistinlileri geçici gözaltı merkezlerinde tutmak zorunda kaldı. İsrail ordusu ayrıca, uygun eğitime sahip olmayan askeri polislerin Hamas'ın seçkin unsurlarını korumasını eleştirdi ve Hapishaneler İdaresini sorumluluktan kaçmakla suçladı. Hapishanelerdeki yer sıkıntısının Batı Şeria'da da kendisini gösterdiği ve İsrail ordusunun artık gözaltına alacağı kişileri tehlike derecelerine göre seçmeye başladığı belirtildi.


Advertisement