CHP yönetimine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan "ihraç" resti: Bağımsız devam ederim - Son Dakika

CHP yönetimine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan "ihraç" resti: Bağımsız devam ederim

25.10.2021 17:04

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, hem Suriyelilerle ilgili yaptığı açıklamalar, hem de başörtülü bir kadınla ilgili anlattığı hikaye sebebiyle parti yönetimi tarafından eleştirilmişti. Disipline verilen Özcan, "Bizim MYK'mız kötü niyetli kişilerin ekmeğine yağ sürdü. Cumhuriyet Halk Partisi'nden ihraç edilirsem herhangi bir siyasi partiye katılmam, bağımsız devam ederim" ifadesini kullandı. Özcan hakkındaki seçenekler arasında partiden ihraç da var.

CHP'de Tanju Özcan krizi devam ediyor. Gerek Suriyelilerle ilgili çıkışları, gerekse katıldığı Youtube kanalında başörtülü bir kadınla ilgili anlattığı hikaye nedeniyle eleştiri oklarının hedefi haline gelen Tanju Özcan, partisinde disipline sevk edildi. CHP'den ayrılan İnce'ye bir dönem yakınlığıyla bilinen Özcan, "CHP'den ayrılırsam başka partiye katılmam" dedi. Özcan, yoluna bağımsız devam edeceğini sözlerine ekledi.

SÖZLÜ SAVUNMA YAPTI

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz aylarda sosyal medyada yayınlanan bir programda, çocuğu olmayan başörtülü bir kadınla arasında geçen diyalogu anlatmasının ardından partisi tarafından disiplin kuruluna sevk edildi. Özcan, sabah saatlerinde Ankara'ya giderek Yüksek Disiplin Kurulu'na sözlü olarak savunma yaptı. Yüksek Disiplin Kurulu'da savunmasını yapan Özcan, Bolu'da gazetecilere açıklamalarda bulundu. Aynı çizgide devam edeceğini söyleyen Özcan, "Türkiye gündemine ilişkin konulara hiçbir zaman kayıtsız kalmayacağım demiştim. Disipline verilmek, savcılığa şikayet edilmek benim çok umurumda olan şeyler değil. Disipline verilmiştim. Biraz önce Yüksek Disiplin Kurulu'nda savunmamı verdim. Savunmamda, 'Evet, benim yüksek disiplin kuruluna verilmem hukuki bir süreç. O anlamıyla usule uygun. Ben de sorumlu bir partili olarak yüksek disiplin kurulu önünde savunma yapmak istediğimi söylemiştim' dedim. Bugün de bu savunmamı yaptım" dedi.

"KÖTÜ NİYETLİLERİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRDÜLER"

Düşündüklerini söylemekten geri durmayacağını belirten Özcan, "Bizim MYK'mız benim bu çıkışlarımdan rahatsız olan yandaş medya ve hükümetin bu konuyu alıp istismar etmesine, özür dilenmiş bir konuyu istismar etmesine, beni disipline vermek suretiyle o kötü niyetli kişilerin ekmeğine yağ sürmüş oldu. Ben böyle disiplin tehdidiyle Türkiye'nin bekasıyla ilgili konularda düşündüklerimi ve kaygılarımı söylemekten geri durmayacağım. Dönen dönsün ben dönmem yolumdan. Aynı çizgim aynı şekilde devam edecek" şeklinde konuştu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan CHP yönetimine 'ihraç' resti: Ayrılsam da başka partiye geçmem

"BAŞIMA GELECEKLERE HAZIRLIKLIYIM"

Verilecek bütün kararlara hazırlıklı olduğunu kaydeden Özcan, "Disiplin kurulu bugün veya sonraki günlerde benimle ilgili uyarı cezası, kınama, geçici ihraç yada kesin ihraç verebilir. Hepsine hazırlıklıyım. Bugün veya sonraki günlerde açıklanan kararda benim partimle ilişkim kesilirse sadece hukuki bağım kesilmiş olacak. Gönül bağım devam edecek. Atatürkçü, Türk milliyetçisi, devletin laik olmasına inanan, inançlı bir Tanju Özcan olarak yoluma aynen devam edeceğim. Bana ceza verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Verilirse de o gafımdan olmadığını düşüneceğim. Hep ona inanacağım. Memleketin önemli konularında sessiz kalsaydım, sine-i millete dönün çağrısı yapmasaydım, youtube kanalındaki programdaki cümleleri yayınlayıp bundan dolayı disipline falan vermeyeceklerdi. Hiçbirimiz saf değiliz. Hepimizin bir aklı var" diye konuştu.

"BAĞIMSIZ OLARAK DEVAM EDERİM"

Hakkında ihraç kararı verildiğinde bağımsız olarak devam edeceğini belirten Tanju Özcan, " Cumhuriyet Halk Partisi'nde ihraç edilirsem herhangi bir siyasi partiye katılmam. İnandığım çizgide bağımsız olarak yolumda yürümeye devam ederim. Zaten böyle tekliflere de kapalıyım. Muharrem İnce geçmişten bugüne arkadaşım. Ama siyasal olarak birlikte yol yürümüyoruz. Umarım öyle bir şey yapmazlar ama CHP ile hukuki bağım koparsa ben yoluma bağımsız olarak yol arkadaşlarımla devam edeceğim" dedi.

CHP yönetimine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan ihraç resti: Bağımsız devam ederim

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika CHP yönetimine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan 'ihraç' resti: Bağımsız devam ederim - Son Dakika


Son Dakika

3 yaşındaki Müslüme'nin ölümünde soruşturma genişletildi! Aile bireyleri ve akrabaların ifadeleri alınıyor 19:19 3 yaşındaki Müslüme'nin ölümünde soruşturma genişletildi! Aile bireyleri ve akrabaların ifadeleri alınıyor Parkta sır ölüm! Vatandaşların meraklı bakışları ekipleri bir an olsun yalnız bırakmadı 17:40 Parkta sır ölüm! Vatandaşların meraklı bakışları ekipleri bir an olsun yalnız bırakmadı Son Dakika! Erzurum'daki 5.1 büyüklüğündeki depremden sonra karayolunda heyelan yaşandı, yollar kapatıldı 16:37 Son Dakika! Erzurum'daki 5.1 büyüklüğündeki depremden sonra karayolunda heyelan yaşandı, yollar kapatıldı
Son Dakika! Erzurum'da 5,1 büyüklüğünde deprem 16:01 Son Dakika! Erzurum'da 5,1 büyüklüğünde deprem Günlerdir aranan Yörük kızı Müslüme'nin cansız bedeninin bulunduğu yer görüntülendi 15:42 Günlerdir aranan Yörük kızı Müslüme'nin cansız bedeninin bulunduğu yer görüntülendi Evinde cansız bedeni bulunan kadının katili, ilişki yaşadığı kişi çıktı! 15:18 Evinde cansız bedeni bulunan kadının katili, ilişki yaşadığı kişi çıktı!
Kaprisiyle bıktıran Larin'in yerini Onyekuru alıyor 14:36 Kaprisiyle bıktıran Larin'in yerini Onyekuru alıyor İlk korona hastası bulundu! Wuhan'daki canlı hayvan pazarında çalışan bir kadın 13:37 İlk korona hastası bulundu! Wuhan'daki canlı hayvan pazarında çalışan bir kadın
Advertisement