Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eurovision'daki LGBT propagandasına tepki - Son Dakika
Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eurovision'daki LGBT propagandasına tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, geçtiğimiz hafta İsveç'in Malmö kentinde düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda, LGBT propagandası yapıp birinci olan İsviçreli Nemo üzerinden dikkat çeken mesajlar paylaştı. Erdoğan, ''Gençlere takdim edilen tuhaf tiplerin toplumsal yozlaşmanın Truva atı olduklarının açıktır. Türkiye'yi son 10-12 yıldır bu kepazelikten uzak tutarak ne kadar isabetli karar verdiğimizi görüyoruz.'' dedi.

20.05.2024 21:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası ülke ve dünya gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Eurovision Şarkı Yarışması'nda İsviçre'yi temsilen birinci olan LGBT'li şarkıcıya tepki gösterdi.

12 Mayıs'ta, İsveç'in Malmö kentinde, 68'inci kez düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nın finalinde "The Code" adlı şarkıyla İsviçre'yi temsil eden Nemo kazandı. Şarkısında LGBT propagandası yapan Nemo, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da gündemindeydi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eurovision'daki LGBT propagandasına tepki

ERDOĞAN'DAN, EUROVISION'DAKİ LGBT PROPAGANDASINA TEPKİ

Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Eurovision'daki LGBT propagandasına "Küresel dayatmanın en bariz olduğu alanların başında cinsiyetsizleştirme politikaları geliyor. Bunun dünyada nasıl vahim boyutlarına önceki hafta düzenlenen Eurovision yarışmasında şahit olduk. Gençlere takdim edilen tuhaf tiplerin toplumsal yozlaşmanın Truva atı olduklarının açıktır. Bunun bilinçli bir politika olduğu herkes tarafından kabul ediliyor." diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eurovision'daki LGBT propagandasına tepki
Nemo

"KATILMAMAKLA NE KADAR İSABETLİ KARAR VERDİĞİMİZİ GÖRÜYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin de uzunca bir süredir katılmadığı yarışmaya ilişkin, "Türkiye'yi son 10-12 yıldır bu kepazelikten uzak tutarak ne kadar isabetli karar verdiğimizi görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eurovision'daki LGBT propagandasına tepki

MHP LİDERİ DE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Eurovision'daki LGBT propagandasına tepki göstererek, "2024 yılı Eurovision şarkı yarışması insanlığın nasıl bir tehditle yüz yüze kaldığını belli etmiştir. Sanattan çok siyasi içerikli yarışmanın ahlaki çöküşe dönüşmesi, erkekle kadın arasında 3. türün tedavüle çıkması ibret levhası olmuştur. Marjinalliğin dozajı korkunç düzeylerdedir. Birinci olan erkek sanatçının tüylü ceket, pembe saten etekle yarışmada boy göstermesi utanç verici yozlaşmanın teyididir. Bunun adına çağdaşlık deniyorsa biz de diyoruz ki batsın böyle anlayış." demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eurovision'daki LGBT propagandasına tepki

NE OLMUŞTU?

İsrail'in katılımı nedeniyle yoğun protesto ve boykot eylemlerinin damga vurduğu İsveç'in Malmö kentinde düzenlenen 2024 Eurovision Şarkı Yarışması'nı İsviçre'nin temsilcisi LGBT'li Nemo, "The Code" isimli şarkısıyla kazanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eurovision'daki LGBT propagandasına tepki
Nemo

LGBT propagandasının yoğun bir şekilde yapıldığı yarışmada, "The Code" isimli şarkı, kendi "ikilik dışı" (non-binary) cinsiyetini keşfeden şarkıcı Nemo'nun hikayesini anlatıyor. Tüylü bir ceket ve etekle sahne alan şarkıcı da, yarışma sonrası yaptığı açıklamada LGBT propagandası yaparak "İsviçre'de üçüncü cinsiyet için bir giriş yok. Ve bence bu kesinlikle kabul edilemez. Bunu değiştirmemiz gerekiyor." ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan\'dan Eurovision\'daki LGBT propagandasına tepki
Abdullah Aydemir
Abdullah Aydemir
Sondakika.com - Politika

Son Dakika Politika Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eurovision'daki LGBT propagandasına tepki - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (10)

 • Sedat Bezmen: Adam haklı 72 11 Yanıtla
  yavuz d: simdi chp liler sana dislike aticak:) bu konuda bari muhaliflik yapmayin kendi cocuklari olsa ceker vururlar normalde 0 1
 • Tamer Yaşar: Katılıyorum reis.acayip hayvanlara benziyorlar. 60 9 Yanıtla
 • Akay Kayhan: Reis bu konuda haklı, yalnız ülkemizde bunlara serbestlik var, onuda halletseniz iyi olur..! 38 5 Yanıtla
 • Adem ak: Sonuna kadar katılıyorum. Bunlar da yaşanıyor olabilir ama böyle şeyleri ön plana çıkarılmamalı, özendirmek son derece yanlış 16 1 Yanıtla
 • Hasan null: Geçtiğimiz yaz boyunca Filenin sultanları diye 2 tane acayip tipi bir sezon boyunca alkışlattılar. Spor bakanlığı da bizimle beraber baktı durdu 7 4 Yanıtla
 • Salih Doğan: Tüm Lgbt derneklerini ve yardım kuruluşlarını, örgüt ve faaliyet noktalarını kapatın, her halde bu konuda sizi tutan kimse yok!? Tck ya bu gibi sapkınlıkları özendirenlere ceza koyun. Sanırım bunda da sizi tutan olmayacaktır. 5 1 Yanıtla
 • Ali Sezgin: sonuna kadar haklı ve destekliyorum REİS im adamsın evelalllah... 3 3 Yanıtla
 • Sabri İnce: Kimliksiz ,kişiliksiz cinsiyetsiz dünya peşindeler. 4 1 Yanıtla
 • Murat Yılmaz: Reis haklısın da, bir de şu deeneklerini kapatsan 3 1 Yanıtla

Advertisement