Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Sel haberleri, Sel son dakika, son dakika Sel

Son Dakika Sel Haberleri

Son dakika Sel haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son sel haberleri anında burada.


 • 17:49 İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne 20 ATV aracı dahil edildi

  İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne 20 ATV aracı dahil edildi İzmir'de Emniyet Müdürlüğü envanterine dahil edilen 20 ATV aracı için tören düzenlendi. İzmir Valisi Süleyman Elban, motorize ekiplere önem verdiklerini belirterek, yeni motosikletlerin yanı sıra ATV'lerin de görev yapacağını söyledi.

 • 17:06 Adana'da Yerel Kuvvetli Sağanak Bekleniyor

  Adana'da Yerel Kuvvetli Sağanak Bekleniyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahmine göre, Adana çevrelerinde bu gece saatlerine kadar yerel kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. Bölge sakinlerinin olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • 16:19 Mersin'de kuvvetli sağanak bekleniyor

  Mersin'de kuvvetli sağanak bekleniyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahmine göre, Mersin çevrelerinde önümüzdeki 3 saatlik periyotta yerel kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Bölge sakinlerinin olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • 14:37 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye İstatistik Kurumu tarafından bugün açıklanan ekim ayına ilişkin iş gücü istatistikleri doğru yolda olduğumuzun...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türkiye İstatistik Kurumu tarafından bugün açıklanan ekim ayına ilişkin iş gücü istatistikleri doğru yolda olduğumuzun... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye İstatistik Kurumu tarafından bugün açıklanan ekim ayına ilişkin iş gücü istatistikleri doğru yolda olduğumuzun işaretidir"

 • 12:40 Kayseri Büyükşehir Belediyesi AFAD Akrediteli Kentsel Arama Kurtarma Ekipleri Kuruyor

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi AFAD Akrediteli Kentsel Arama Kurtarma Ekipleri Kuruyor Kayseri Büyükşehir Belediyesi, doğal afetlere karşı alınması gereken tedbirler ve yapılması gerekenlerle ilgili çalışmalar kapsamında AFAD Akrediteli Kentsel Arama Kurtarma Ekipleri kurmak için belediye personeline eğitim semineri düzenliyor.

 • 12:03 Mekke'de Şiddetli Yağışlar: Cadde ve Sokaklar Sular Altında

  Mekke'de Şiddetli Yağışlar: Cadde ve Sokaklar Sular Altında Suudi Arabistan'ın Mekke kentinde etkili olan şiddetli yağışlar cadde ve sokakların sular altında kalmasına neden oldu. Müslümanlar, şiddetli yağışlara rağmen Kabe'de ibadetlerini yerine getirmeye devam etti. Suudi Arabistan Ulusal Meteoroloji Merkezi, yağışların Çarşamba gününe kadar etkili olacağını bildirdi.

 • 11:38 Düzce'de sağanak yağışlar sonucu heyelan meydana geldi

  Düzce'de sağanak yağışlar sonucu heyelan meydana geldi Düzce'de etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle Akçakoca ilçesinde heyelan meydana geldi. Heyelan sonucunda bir köyün yolunda çökme meydana geldi ve traktör enkaz altında kaldı. İl Özel İdaresi ekipleri yolun trafiğe açılması için çalışmalara başladı.

 • 10:52 Ordu'da İmamlardan Oluşan Arama ve Kurtarma Ekibi Göreve Hazır

  Ordu'da İmamlardan Oluşan Arama ve Kurtarma Ekibi Göreve Hazır Ordu'da tamamı imamlardan oluşan 27 kişilik arama ve kurtarma ekibi, aldıkları eğitimler ile her geçen gün kendilerini geliştiriyor. Ekip, 6 Şubat depreminde de görev alarak 17 kişiyi canlı olarak kurtardı. AFAD desteği ile arama ve kurtarmanın yanı sıra kendilerini geliştirici eğitimlere de katılan ve akreditasyonlarını alan ekip, sürekli olarak göreve hazır bekliyor.

 • 10:38 Melikgazi Belediyesi İskenderun'a Yardım Etti

  Melikgazi Belediyesi İskenderun'a Yardım Etti Melikgazi Belediyesi, İskenderun'da yaşanan sel felaketinden sonra şehre araç ve ekip desteği vererek çalışmalara destek oldu. İş makinası ve personel gönderen belediye, selin yaralarını sarmak için çaba sarf etti.

 • 01:50 Prof. Dr. Mustafa Cin: "Küresel iklim değişikliğinin yıkıcı etkileri artacak; afetler ve kuraklık kapıda"

  Prof. Dr. Mustafa Cin: 'Küresel iklim değişikliğinin yıkıcı etkileri artacak; afetler ve kuraklık kapıda' - Prof. Dr. Mustafa Cin: "Küresel iklim değişikliğinin yıkıcı etkileri artacak; afetler ve kuraklık kapıda" Yurdumuzun en fazla yağış alan bölgelerinden olan Doğu Karadeniz'de meydana gelen sel ve taşkınlar, küresel iklim değişikliğine bağlı nedenlerle son yıllarda daha yıkıcı etkilere ve...

 • Dün Dün 18:51 Düzce'de sağanak yağışlar sonucu heyelan meydana geldi

  Düzce'de sağanak yağışlar sonucu heyelan meydana geldi Düzce'de etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle Akçakoca ilçesinde heyelan meydana geldi. Heyelan sonucunda bir evin garajı yıkılırken, traktör enkaz altında kaldı. İl Özel İdaresi ekipleri yolun yeniden trafiğe açılması için çalışma başlattı.

 • Dün Dün 18:05 Düzce'de sağanak sonrası heyelan: Yenice ve Esmahanım köylerine ulaşım kapandı

  Düzce'de sağanak sonrası heyelan: Yenice ve Esmahanım köylerine ulaşım kapandı Düzce'nin Akçakoca ilçesine bağlı Yenice ve Esmahanım köylerinde etkili olan sağanak yağışın ardından yol çöktü, ulaşım kapandı. Heyelanda evi zarar gören bir vatandaş, bölgede fay hattı geçmiş gibi bir görüntü oluştuğunu belirtti.

 • Dün Dün 16:22 İzmir'de Hayvan Kurtarma Tatbikatı Gerçekleştirildi

  İzmir'de Hayvan Kurtarma Tatbikatı Gerçekleştirildi İzmir'de hayvan arama kurtarma konusunda eğitim alan ekiplerin katılımıyla yangından hayvan kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi. Hayvan Arama Kurtarma Derneği (HAK-TİM) uzmanlarından eğitim alan kursiyerler, tatbikatın ardından sertifikalarını aldı. Tatbikatta hayvanları başarıyla kurtaran ekipler, ormanda kamp yapan iki kişiyi de tahliye etti. Eğitimlerde 100 kişi sertifika almaya hak kazandı.

 • Dün Dün 13:53 Muğla, Antalya ve Mersin'de kuvvetli sağanak bekleniyor

  Muğla, Antalya ve Mersin'de kuvvetli sağanak bekleniyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Muğla'nın bazı ilçeleri ile Antalya çevreleri ve Mersin'in batı ilçelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Bölge sakinlerinin olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları gerekmektedir.

 • Dün Dün 11:28 Batman'da 4 kişinin öldüğü selde 112 çalışanları, yaşadıklarını anlattı: Depremdeki aynı acıyı hissettim

  Batman'da 4 kişinin öldüğü selde 112 çalışanları, yaşadıklarını anlattı: Depremdeki aynı acıyı hissettim BATMAN'da etkili olan sağanağın sele dönüşmesiyle 3'ü çocuk 4 kişinin öldüğü, birçok mahallede de hasarın oluştuğu 19 Kasım'da,112 Acil Çağrı Merkezi'nde görev alan 32 kişilik ekip, bir gecede 4 bin 450 çağrıyı karşıladı.

 • Dün Dün 11:10 Antalya'da Kadın İtfaiyecilerden Büyük Araç Kullanımı

  Antalya'da Kadın İtfaiyecilerden Büyük Araç Kullanımı Antalya'daki itfaiye erlerine kadın-erkek ayrımı yapılmaksızın görevler eşit dağıtılıyor. Kadın itfaiyeciler, tonlarca ağırlıktaki müdahale ve tonajlı araçları sürmeleriyle dikkat çekiyor. Trafikte diğer sürücülerin şaşkınlığını ve alkışlarını kazanıyorlar.

 • Dün Dün 11:05 Aizanoi Antik Kenti'nde Afrodit ve Dionysos Heykelleri Bulundu

  Aizanoi Antik Kenti'nde Afrodit ve Dionysos Heykelleri Bulundu Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'nde yapılan kazı çalışmalarında, Afrodit ve Dionysos heykellerinin başları bulundu. Kazılar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Tarih Kurumu ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından yürütülüyor.

 • Dün Dün 10:06 Diyarbakır'da dev yatırım projesi

  Diyarbakır'da dev yatırım projesi Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bin dönümlük arazide 10 milyar TL'lik bütçe ile İmalat ve Geri Dönüşüm Toplu İşyeri Projesi'nin yapım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Proje, 10 bin vatandaşa iş imkanı sağlayacak ve içerisinde hastane, spor tesisleri, idari binalar, oteller, cami ve 950 ticari iş yerini barındıracak.

 • Dün Dün 10:06 Malatya'da sağanak yağış sonrası dereler taştı, köprüde göçük meydana geldi

  Malatya'da sağanak yağış sonrası dereler taştı, köprüde göçük meydana geldi Malatya'nın Yazıhan ilçesinde etkili olan sağanak yağış sonrası dereler taşırken, Koşar mahallesinde bulunan köprü de ise göçük meydana geldi. Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü ise bölge halkını sel, su baskını ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 • 09.12.2023 09 Ara 23:34 Yalova'da sel: 4 yavru köpek kurtarıldı

  Yalova'da sel: 4 yavru köpek kurtarıldı Yalova'nın Çınarcık ilçesinde kuvvetli yağış sonucu taşan dere, çevredeki ev ve yolları su altında bıraktı. Selde mahsur kalan 4 yavru köpek itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Su baskınlarına maddi hasar meydana geldi.

 • 09.12.2023 09 Ara 22:06 İzmir'de Depremle Yaşam Sempozyumu Yapıldı

  İzmir'de Depremle Yaşam Sempozyumu Yapıldı İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kent Konseyi ve TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi iş birliğiyle "Depremle Yaşam Sempozyumu" yapıldı. Sempozyumun çıktıları kitaplaştırılarak ilgili kurum ve kuruluşlara rehberlik etmesi sağlanacak.

 • 09.12.2023 09 Ara 22:05 Elazığ'da Sağanak Yağış: Cadde ve Sokaklar Göle Döndü

  Elazığ'da Sağanak Yağış: Cadde ve Sokaklar Göle Döndü Meteoroloji'nin kuvvetli yağış uyarısının ardından Elazığ'da sağanak etkili oldu. Kent merkezinde etkili olan sağanak nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü'nün uyarısında ise sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

 • 09.12.2023 09 Ara 20:58 Extinction Rebellion, COP28 İklim Zirvesi'nde ilerleme kaydedilmediğini protesto etti

  Extinction Rebellion, COP28 İklim Zirvesi'nde ilerleme kaydedilmediğini protesto etti Extinction Rebellion (Yokoluş İsyanı) adlı aktivist grup, İtalya'nın Venedik kentinde bulunan Büyük Kanal'ına yeşil boya dökerek COP28 İklim Zirvesi'nde ilerleme kaydedilmediğini belirtti.

 • 09.12.2023 09 Ara 20:14 TRT World Forum 2023'te Sosyal Krizler ve Eşitsizlikler Ele Alındı

  TRT World Forum 2023'te Sosyal Krizler ve Eşitsizlikler Ele Alındı İstanbul'da düzenlenen TRT World Forum 2023 kapsamında gerçekleştirilen panelde, insanlığı güçlendirmek ve sosyal krizlerin ele alınması konuşuldu. Panelde, uluslararası göç politikası, mülteciler, sağlık hizmetleri ve iklim değişikliği gibi konular üzerinde duruldu. Katılımcılar, krizlerle ortak mücadele ve insanlığın kazanması için işbirliğinin önemine vurgu yaptı.

 • 09.12.2023 09 Ara 17:58 Çankırı'da Sağanak Yağış: Vatandaşlar Zor Anlar Yaşadı

  Çankırı'da Sağanak Yağış: Vatandaşlar Zor Anlar Yaşadı Çankırı'da etkili olan sağanak yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarıda bulunduğu Çankırı'da kuvvetli sağanak yağışı etkili oldu. Yağıştan kaçan vatandaşlar iş yerleri ve saçak altlarına sığınarak kendilerini korumaya çalıştı.

 • 09.12.2023 09 Ara 17:09 TRT World Forum'da "Küresel Ekonomiyi Yeniden Şekillendirmek" başlıklı panel düzenlendi

  TRT World Forum'da 'Küresel Ekonomiyi Yeniden Şekillendirmek' başlıklı panel düzenlendi İstanbul'da "Birlikte Gelişmek: Sorumluluklar, Eylemler ve Çözümler" temasıyla düzenlenen TRT World Forum 2023'te, "Küresel Ekonomiyi Yeniden Şekillendirmek" adlı panel yapıldı.

 • 09.12.2023 09 Ara 17:05 Bakan Kacır, 16. Giresun Tanıtım Günleri'nde konuştu Açıklaması

  Bakan Kacır, 16. Giresun Tanıtım Günleri'nde konuştu Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Giresun'u uçtan uca, baştan başa kalkındırmaya devam ettiklerini belirterek, "Yatırım teşvikleriyle, sanayi alanlarıyla, KOBİ'lerimize sağladığımız imkanlarla, bölgesel kalkınma projelerimizle, belediyelerimizle işbirliği halinde, Giresun'umuzu...

 • 09.12.2023 09 Ara 14:21 Sağlık Bakanı, sel felaketlerine yönelik tatbikat yaptıklarını açıkladı

  Sağlık Bakanı, sel felaketlerine yönelik tatbikat yaptıklarını açıkladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun, Çorum, Amasya ve Ordu'da görevli 780 UMKE gönüllüsünün, şiddetli yağış sonrası meydana gelen sel felaketlerine yönelik tatbikat yaptığını duyurdu. Tatbikatlar, iller arasındaki eş güdümü artırmayı hedefliyor.

 • 09.12.2023 09 Ara 11:37 Sinop çevresinde yerel kuvvetli yağış beklendi

  Sinop çevresinde yerel kuvvetli yağış beklendi Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün ve yarın Sinop çevrelerinde yerel kuvvetli yağış beklendiğini bildirdi. Sel, su baskını ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

 • 08.12.2023 08 Ara 23:13 Gaziantep'te Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiliyor

  Gaziantep'te Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiliyor Gaziantep'te sabah saatlerinden itibaren başlayan yağmur, akşam saatlerinde sağanağa dönüştü. Kent genelinde yer yer etkili olan yağışla oluşan su birikintileri nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Meteoroloji tarafından yapılan uyarıda, beklenen kuvvetli yağışlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

 • 08.12.2023 08 Ara 20:01 Türkiye'nin Gönüllüleri Buluşması

  Türkiye'nin Gönüllüleri Buluşması Afet ve İnsani Yardım Gönüllüleri, Türkiye'nin Gönüllüleri Buluşması'nda bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Etkinlikte afet ve insani yardım konularında tecrübe ve deneyim paylaşımı yapıldı. Arama-kurtarma ekipleri, deprem bölgelerindeki çalışmalarını anlattı. Gönüllüler, Türkiye'nin ve dünyanın çeşitli afet bölgelerinde yardım faaliyetlerinde bulunuyor.

 • 08.12.2023 08 Ara 16:42 Zonguldak'ta kayıp gemi mürettebatı için arama çalışmaları sürüyor

  Zonguldak'ta kayıp gemi mürettebatı için arama çalışmaları sürüyor Zonguldak'ta 20 gün önce askeri mendireğe çarparak batan Kafkametler adlı yük gemisinin kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları devam ediyor. Aileler ise Bozhane Limanı'nda bekleyişini sürdürüyor.

 • 08.12.2023 08 Ara 16:29 Doğu Afrika'da Şiddetli Yağışlar 3 Milyon Kişiyi Etkiledi

  Doğu Afrika'da Şiddetli Yağışlar 3 Milyon Kişiyi Etkiledi Birleşmiş Milletler (BM), Doğu Afrika ülkelerinde günlerdir süren yağışlardan 3 milyon kişinin etkilendiğini, 1,2 milyon kişinin göç etmek zorunda kaldığını açıkladı. Kenya, Etiyopya, Somali ve Tanzanya gibi ülkelerde sel nedeniyle yüzlerce kişi hayatını kaybetti.

 • 08.12.2023 08 Ara 15:16 DSİ yetkilileri Havza'da incelemede bulundu

  DSİ yetkilileri Havza'da incelemede bulundu Devlet Su İşleri (DSİ) 7. Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik ve DSİ Samsun Bölge Müdürlüğü 71. Şube Müdürü Özgür Ulurak, Havza'da incelemede bulundu. İnceleme sırasında Hacı Osman Deresi ve Tersakan Irmağı'nda sulama projeleri ve sel önlemleri hakkında istişarede bulunuldu.

 • 08.12.2023 08 Ara 15:09 Erzurum ve Erzincan'da Kuvvetli Yağış Uyarısı

  Erzurum ve Erzincan'da Kuvvetli Yağış Uyarısı Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü, Erzurum'un Hınıs, Karaçoban, Tekman, Çat, Aşkale ve Karayazı ilçeleri ile Erzincan'ın Kemaliye, İliç, Kemah, Tercan, Üzümlü ilçelerinde kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. Yağışların güneyde kuvvetli, yüksek ve dağlık kesimlerde ise yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar ve buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

 • 08.12.2023 08 Ara 15:09 Marmara'nın doğusu için kuvvetli sağanak uyarısı

  Marmara'nın doğusu için kuvvetli sağanak uyarısı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'nın doğusunda kuvvetli sağanak yağışların beklendiğini duyurdu. Kocaeli ve Yalova çevrelerinde 21-50 kilogram, Sakarya çevrelerinde ise 21-75 kilogram yağış bekleniyor. Sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

 • 08.12.2023 08 Ara 13:55 Çankaya Belediyesi Uluslararası Afet Yönetimi Paneli Düzenledi

  Çankaya Belediyesi Uluslararası Afet Yönetimi Paneli Düzenledi Çankaya Belediyesi, 11 ülkeden büyükelçilik temsilcilerinin katıldığı Uluslararası Afet Yönetimi Paneli düzenledi. Panelde, deprem ve diğer afetlerde atılacak adımlar masaya yatırıldı. Çankaya Belediyesi, afet riskinin azaltılması ve yönetilebilmesi için uluslararası tecrübelerden faydalanıyor.

 • 08.12.2023 08 Ara 13:15 Batı Karadeniz'de Kuvvetli Sağanak Bekleniyor

  Batı Karadeniz'de Kuvvetli Sağanak Bekleniyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, bu akşam ve gece saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'de kuvvetli yağmur ve sağanak bekleniyor. Bolu, Karabük, Çankırı, Kastamonu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yoğun yağışlar tahmin ediliyor. Yüksek ve dağlık kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olabileceği belirtiliyor. Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar ve buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir.

 • 08.12.2023 08 Ara 12:39 Disk Emekli-Sen Samsun Şubesi: "Akp İktidarı Emeklileri Refahta Değil Yoksullukta Eşitledi"

  Disk Emekli-Sen Samsun Şubesi: 'Akp İktidarı Emeklileri Refahta Değil Yoksullukta Eşitledi' DİSK Emekli-Sen Samsun Şube Sekreteri Ayten Kutlu, “AKP iktidarının, bilinçli tercih ettiği ekonomik, sosyal, siyasal politikaları sonucunda, yasama, yürütme ve yargının tek adam iradesine bırakılarak talimatlarla kararların alındığı, ülkenin kaynağı belirsiz kara para cennetine çevrildiği, ülkemizde uluslararası uyuşturucu baronlarının ve mafya çetelerinin cirit attığı, dış politikada neredeyse tecrit edilen bir ülke haline geldiğimiz ve sınırlarımızın yol geçen hanına döndüğü bir süreci hep birlikte yaşayarak görüyoruz" dedi.

 • 08.12.2023 08 Ara 12:18 Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Tanzanya'daki sel felaketi için taziye mesajı gönderdi

  Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Tanzanya'daki sel felaketi için taziye mesajı gönderdi Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Tanzanya'da meydana gelen sel ve toprak kaymaları sonucunda hayatını kaybedenler için Tanzanya Cumhurbaşkanı Samia Suluhu Hassan'a taziye mesajı gönderdi. Xi, ayrıca felaketten etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini iletti ve Tanzanya halkının felaketin üstesinden geleceğine inandığını belirtti.

 • 08.12.2023 08 Ara 11:39 Güney Avustralya'da Yangın ve Kasırga Riski

  Güney Avustralya'da Yangın ve Kasırga Riski Güney Avustralya Eyaleti'nde olumsuz hava koşulları nedeniyle sıcaklık 40'lı derecelere ulaşırken bazı bölgelerde yangınlar, bazılarında ise kasırga riski görülüyor. Sıcaklıkların 47 dereceye kadar çıktığı eyalette 20 okul tatil edildi ve binlerce hane elektriksiz kaldı. Ayrıca sel uyarıları da yapılan eyalette, rüzgarlar yangın riskini artırıyor.

 • 08.12.2023 08 Ara 11:10 CHP Kadın Kolları MYK Üyeleriyle Toplantı Gerçekleştirildi

  CHP Kadın Kolları MYK Üyeleriyle Toplantı Gerçekleştirildi CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kadın Kolları MYK üyeleriyle toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda kadın kollarının çalışmaları ve yaklaşan yerel seçimler ele alındı. Özel, tüzükte yapılacak değişiklikle başkanların oy kullanma hakkını önceliklendirdiklerini belirtti.

 • 08.12.2023 08 Ara 09:24 Dereli'de sel sonrası nüfus arttı

  Dereli'de sel sonrası nüfus arttı Giresun'un Dereli ilçesinde 22 Ağustos 2020'de yaşanan sel afeti sonrası yapılan yatırımlarla ilçenin nüfusu 3 binden 10 bine yükseldi. Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, afet sonrası yapılan çalışmaların ilçenin görünümünü değiştirdiğini belirtti. Ayrıca hayvancılığa katkı sağlayacak yatırımların da yapıldığı ve yeni projelerin hayata geçirileceği ifade edildi.

 • 08.12.2023 08 Ara 08:00 14 il için sarı ve turuncu uyarı! Kuvvetli fırtına ve sağanak bekleniyor

  14 il için sarı ve turuncu uyarı! Kuvvetli fırtına ve sağanak bekleniyor Meteoroloji 3 il için turuncu, 11 il için ise sarı kodlu uyarı yaptı. İstanbul, İzmir ve Antalya'nın da aralarında bulunduğu bu kentlerde kuvvetli sağanak ve fırtına bekleniyor.

 • 07.12.2023 07 Ara 21:58 İzmir'de Halk Buluşmasına Katılan Hedep Eş Genel Başkanı Hatimoğulları: "Bizim Gizli Hiçbir Protokolümüz Yok, Her Şeyi Açıklık İlkesiyle Yapıyoruz"

  İzmir'de Halk Buluşmasına Katılan Hedep Eş Genel Başkanı Hatimoğulları: 'Bizim Gizli Hiçbir Protokolümüz Yok, Her Şeyi Açıklık İlkesiyle Yapıyoruz' Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (HEDEP) İzmir'de düzenlediği halk buluşmasına katılan Eş Genel Başkan Tülay Hatimoğulları, “Bizler HEDEP olarak yapacağımız her işbirliğinde açık, ilkeli, demokratik zeminde olacağına dair vurgularımızı hiçbir zaman esirgemedik. Bizlerin ne kendileri gibi ne diğerleri gibi gizli hiçbir protokolümüz yoktur. Her şeyi açıklık ilkesiyle yapmaktayız. Her şey bu kameralar karşısında konuşulacak” dedi. Hatimoğulları, “Belediyelerimizi geri almak dışında hiçbir seçeneğimiz yok” diye konuştu.

 • 07.12.2023 07 Ara 20:34 Sel suları iş yerine böyle girdi 4 milyon liralık ürünler sular altında kaldı

  Sel suları iş yerine böyle girdi 4 milyon liralık ürünler sular altında kaldı Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşanan sel afeti sonucunda bir işyerine dolan sel suları, milyon liralık elektronik ürünleri kullanılamaz hale getirdi. İşyeri sahibi yaklaşık 4 milyonluk zarar olduğunu belirtirken, su geçirmez ürünlerin uyguna satıldığını ve bazı müşterilerin su görmüş ürünleri almaktan çekindiğini ifade etti.

 • 07.12.2023 07 Ara 20:30 Seyşeller'de patlama ve sel: OHAL ilan edildi

  Seyşeller'de patlama ve sel: OHAL ilan edildi Seyşeller'de bir sanayi bölgesinde meydana gelen patlamanın yol açtığı yıkım ve 3 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketi nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi. Patlama sonucunda iş yerleri, binalar ve havaalanında hasar meydana gelirken, şiddetli yağışlar da sel ve toprak kaymalarına sebep oldu. Seyşeller Devlet Başkanlığı, olağanüstü hal ilan ederek evde kalma çağrısı yaptı.

 • 07.12.2023 07 Ara 18:19 Diyarbakır Lice'de deprem tatbikatı gerçekleştirildi

  Diyarbakır Lice'de deprem tatbikatı gerçekleştirildi Diyarbakır'ın Lice ilçesinde UMKE koordinasyonunda, AFAD, 112 Acil Sağlık, itfaiye, polis ve jandarma ekiplerinin katılımıyla deprem tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta, olası bir deprem sonrası yürütülecek çalışmalara ilişkin senaryo gereği ekipler, kurtarma, tahliye ve yangın söndürme gibi görevleri başarıyla yerine getirdi.

 • 07.12.2023 07 Ara 17:41 Batman'da sel mağduru işletmelere 35 milyon TL destek ödemesi yapıldı

  Batman'da sel mağduru işletmelere 35 milyon TL destek ödemesi yapıldı Batman'da yaşanan sel felaketinden etkilenen ve iş yeri sigortası bulunmayan 330 işletmeye toplam 35 milyon 247 bin 229 TL destek ödemesi yapıldı. İşletme sahipleri veya yetkilileri ödemelerini banka şubelerinden alabilecekler.

 • 07.12.2023 07 Ara 17:30 İstanbul Valiliği saat vererek uyardı: Gece saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış etkili olacak

  İstanbul Valiliği saat vererek uyardı: Gece saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış etkili olacak İstanbul Valiliği, megakentte gece saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Açıklamada, ''Ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.'' denildi.

Advertisement