Son dakika Sivas Kongresi haberleri, Sivas Kongresi son dakika, son dakika Sivas Kongresi

Son Dakika Sivas Kongresi Haberleri

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursalıların Olacak
  17:45 CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursalıların Olacak

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa'da yaptığı açıklamada, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Bursalılara ait olacağını belirtti. Özel, belediye başkanının partisine değil, tüm Bursa halkına hizmet edeceğini vurguladı.

 • Meral Akşener, Muhsin Başkan ve Sinan Ateş'in katillerini yakalayıp hukuka teslim etmek için söz verdi
  18 Oca Meral Akşener, Muhsin Başkan ve Sinan Ateş'in katillerini yakalayıp hukuka teslim etmek için söz verdi

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sivas'ta yaptığı açıklamada, Muhsin Başkan ve Sinan Ateş'in katillerini yakalayıp hukuka teslim etmek için söz verdi. Akşener ayrıca, Sivas Belediye Başkan adayı Mehmet Ceylan'ın Sivas'ı kazanacağını ve büyük hizmetler yapacağını belirtti.

 • Meral Akşener, Muhsin Yazıcıoğlu ve Sinan Ateş'in katillerini yakalayıp hukuka teslim etmek için söz verdi
  18 Oca Meral Akşener, Muhsin Yazıcıoğlu ve Sinan Ateş'in katillerini yakalayıp hukuka teslim etmek için söz verdi

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sivas'ta partisinin belediye başkan adayı ve ilçe belediye başkan adaylarını ilan etmek üzere geldiği sırada yaptığı açıklamada, hem Muhsin Yazıcıoğlu'nun hem de Sinan Ateş'in katillerini yakalayıp hukuka teslim etmek için söz verdi.

 • Eskişehir'de yangında kısmi felçli adam hayatını kaybetti
  16 Ara Eskişehir'de yangında kısmi felçli adam hayatını kaybetti

  Eskişehir'de kısmi felçli olan Servet Erpek, evinde çıkan yangında yoğun dumandan zehirlenerek hayatını kaybetti. Yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Eskişehir'de yangında bir kişi hayatını kaybetti
  16 Ara Eskişehir'de yangında bir kişi hayatını kaybetti

  Eskişehir'in Tepebaşı ilçesinde çıkan yangında, Uluönder Mahallesi'nde yaşayan Servet Erpek'in evinde çıkan yangında hayatını kaybettiği belirlendi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü, ancak Erpek yangın sırasında yoğun dumana maruz kalarak karbonmonoksitten zehirlendi.

 • Eskişehir'de Yangında Hayatını Kaybeden Kısmi Felç Hastası
  16 Ara Eskişehir'de Yangında Hayatını Kaybeden Kısmi Felç Hastası

  Eskişehir'de bir evde çıkan yangında korbonmonoksit gazından zehirlendiği belirlenen 61 yaşındaki kısmi felç hastası Servet Erpek, hayatını kaybetti.

 • Haftanın tarihine bakış
  10 Ara Haftanın tarihine bakış

  İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), ABD Başkanı Donald Trump'ın, "Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve ABD Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma" planını açıklamasının ardından, Dönem Başkanı Türkiye'nin çağrısı üzerine 13 Aralık 2017'de İstanbul'da olağanüstü toplandı.

 • Özgür Özel: 'Tarafsızlık Makamında Olan Biri, 'Hükümet Sisteminden Geri Dönüş Yok' Diyemez. 200 Milletvekili Teklif Eder Değişikliği, 401 Kişi Evet...
  02 Ara Özgür Özel: "Tarafsızlık Makamında Olan Biri, 'Hükümet Sisteminden Geri Dönüş Yok' Diyemez. 200 Milletvekili Teklif Eder Değişikliği, 401 Kişi Evet...

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP TBMM Grubu’nun Antalya’daki toplantısında; “Diyor ki Sayın Kurtulmuş, ‘Hükümet sisteminden geri dönüş yok.’ Bu lafı söylemek sana mı kaldı? Gücünü parlamentodan alan, hele hele tarafsızlık makamında olan birisi hükümet sisteminden geri dönüş yok diyemez. Anayasaya, İçtüzüğe bakacaksın. 200 milletvekili teklif eder değişikliği, 401 kişi evet dedi mi, hükümet yönetim sistemi de değişir, Cumhurbaşkanı seçim sistemi de değişir, parlamentonun oluşumu da değişir; takır takır parlamenter sistem de gelir. 600 milletvekiline başkanlık eden birinin 400 milletvekilinin kararıyla yapabileceği, 360’ı karar verirse millete soracağı bir konuda, artık buradan geri dönüş yok, revizyonlar olabilir diye bir dayatmayı asla ve asla kabul etmemiz mümkün değildir. Halkın gücünden, milletin gücünden başka parlamentonun gücünün üzerinde hiçbir güç hiçbir vesayet kabul edilemez” dedi.

 • CHP Lideri Özel'den İYİ Parti ile ittifak açıklaması: İyi bir karar çıkmasını temenni ederim
  02 Ara CHP Lideri Özel'den İYİ Parti ile ittifak açıklaması: İyi bir karar çıkmasını temenni ederim

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimlerde CHP- İYİ Parti ittifakının olup olmayacağına ilişkin, "Meral Akşener'e heyetimizle ziyaret gerçekleştirdik.

 • Özgür Özel: Chp, Önce Seçimleri Kazanıp Bu Devletin Başına Geçecek.
  17 Kas Özgür Özel: Chp, Önce Seçimleri Kazanıp Bu Devletin Başına Geçecek.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Kamuoyu araştırmalarıyla vatandaşın gönlünde olan başkanları tekrar aday göstereceğiz. Seçimden önce kimseye verilmiş belediye başkanlığı sözüm yok. Hiç kimseye kurultay odaklı verilmiş belediye başkanlığı sözüm yok. Şu anda kim belediye başkanı olacak, sizin gibi ben de bilmiyorum ama yöntemi biliyorum. Ölçme değerlendirme ile vatandaşın gönlünde seçildiğinden iyi yerlere gitmiş olanlar, göreve devam edecek. Kötüye gitmiş olanlar görevi devredecekler” dedi. Özel, “En doğru kararı vereceğiz. Milletin gönlünde olan bizim listemizde olacak. Ondan herkes emin olsun. Benim gönlümden geçen, 2023 bitmeden belediyelerimizin önemli miktarını açıklamak istiyoruz. 2024'te artık sahada çalışıyor olsunlar” diye konuştu. Özel, "Bundan sonra o derin yapı şunu bilsin. Enselerindeyiz. Bundan sonra onlar bizle değil, biz onlarla uğraşacağız. Onları bu devletin kökünden kazımak için -hani dediniz ya ‘Çok çalışıyorsunuz’- beni kırbaçladılar, iki kat çalışacağım. CHP, önce seçimleri kazanıp bu devletin başına geçecek. Sonra CHP, bu devleti gerçek bir hukuk devleti haline getirecek. Bu devlette, güvercin katillerine ve o katilin sırtını sıvazlayana, günü gelince serbest bırakana nefes aldırırsam namussuzum" dedi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, KKTC'yi ziyaret etti
  15 Kas CHP Genel Başkanı Özgür Özel, KKTC'yi ziyaret etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla KKTC'yi ziyaret etti. Özel, ziyarette CTP Genel Başkanı Tufan Erhüman ile bir araya geldi ve Sosyalist Enternasyonel'e ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 • Özgür Özel, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile Görüştü: Ambargonun Sürüyor Olması, KKTC'ye Verilen Sözler Düşünüldüğünde Samimiyetsizliktir
  15 Kas Özgür Özel, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile Görüştü: Ambargonun Sürüyor Olması, KKTC'ye Verilen Sözler Düşünüldüğünde Samimiyetsizliktir

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüştü. Özel, ziyaret sırasında; “Kıbrıs, bir yalıtılmışlık ve ambargo ile muhatap. Bu ambargonun sürüyor olması, geçmişte KKTC’ye verilen sözler düşünüldüğünde bir samimiyetsizliktir. Bunun mutlaka ortadan kaldırılması gerekiyor” dedi.

 • Türkiye Barolar Birliği ve Ülke Genelinden Gelen Avukatlar, Anayasa Mahkemesi Önünde: 'Adalet, Çözemeyeceği Düğümü Atmamalıdır.
  10 Kas Türkiye Barolar Birliği ve Ülke Genelinden Gelen Avukatlar, Anayasa Mahkemesi Önünde: "Adalet, Çözemeyeceği Düğümü Atmamalıdır.

  Türkiye Barolar Birliği bugün, Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasına karşı Ankara Adliyesi’nden Yargıtay’a yürüyen Ankara Barosu üyesi avukatlara Anayasa Mahkemesi önünde destek verdi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, AYM önünde; “Türkiye Barolar Birliğinin ilk Genel Kurulunda başkanvekili olarak görev yapan meslek üstadımızın veciz ifadesiyle: ‘Adalet, çözemeyeceği düğümü atmamalıdır.’ Elli beş yıl sonra burada bir araya gelen meslektaşlarımızla birlikte, ortadaki düğümün başka bir kurumun müdahalesine gerek bırakılmaksızın yargı tarafından çözülmesini bekliyoruz” dedi.

 • Doğu Perinçek: Türkiye, bağımsız ve üreten bir Türkiye olacak
  05 Kas Doğu Perinçek: Türkiye, bağımsız ve üreten bir Türkiye olacak

  Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin İzmir İl Başkanlığı üyeleriyle bir araya gelerek yaptığı açıklamada, Türkiye'nin bağımsız ve üreten bir ülke olması gerektiğini vurguladı. Perinçek, 200 yıllık Türk devriminin nihai hedefine ulaşmak için üretim devriminin gerekliliğini savundu. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri'nin dünya ekonomisindeki gücünün azaldığını ve Türkiye'nin bağımsızlığının iç ve uluslararası koşullar altında gerçekleşeceğini belirtti. Perinçek, CHP'nin umut vermediğini ve Türk milletinde de umutsuzluğun olduğunu ifade etti.

 • Son Dakika: CHP'de genel başkanlık seçimi 2. tura kaldı
  04 Kas Son Dakika: CHP'de genel başkanlık seçimi 2. tura kaldı

  Son dakika: CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlık için yarıştı. Özgür Özel 682, Kemal Kılıçdaroğlu 664 oy alırken, seçim ikinci tura kaldı. İkinci turda da salt çoğunluk sağlanmazsa, seçimler üçüncü tura kalacak.

 • CHP 38. Olağan Kurultayı... Özgür Özel: 'Hiç Üstüme Alınmadım. CHP'de Hançer Yok, Hançerleyecek de Kimse Yok'
  04 Kas CHP 38. Olağan Kurultayı... Özgür Özel: "Hiç Üstüme Alınmadım. CHP'de Hançer Yok, Hançerleyecek de Kimse Yok"

  CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, CHP'nin 38. Olağan Kurultayı’nda yaptığı adaylık konuşmasında; “Biraz önce sayın Genel Başkanımızın kullandığı bir ifade kapının önünde onlarca mikrofona, onlarca kameraya dönüştü. Diyorlar ki, 'Sayın Genel Başkan bir hançerden bahsetti, bu hançer konusu sizinle ilgili mi'… Vallahi hiç üstüme alınmadım, hiçbirimizin üstüne alınmadım. CHP'de hançer yok, hançerleyecek de kimse yok. Ama sayın Genel Başkanım, hani benim de şu kadarcık diyecek bir şey varsa en iyi siz bilirsiniz ki bizim ne partide ne partililerde hançer olmaz, ama bizim partide kılıç da olmaz” diye konuştu.

 • Genel Başkan adayı Özgür Özel, CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda konuştu Açıklaması
  04 Kas Genel Başkan adayı Özgür Özel, CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda konuştu Açıklaması

  CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel, "Biz CHP olarak tüm siyaset anlayışımızla değişmeliyiz.

 • Sivas Devlet Tiyatrosu Oyuncusu Abdul Samet Sümbül, Atatürk'ü Canlandırıyor
  28 Eki Sivas Devlet Tiyatrosu Oyuncusu Abdul Samet Sümbül, Atatürk'ü Canlandırıyor

  Sivas Devlet Tiyatrosu oyuncusu Abdul Samet Sümbül, Sivas Kongresi'nin yıl dönümü etkinliklerinde 6 yıldır Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandırıyor.

 • CUMHURİYET'İN 100. YILI - İşgalden Cumhuriyet'e giden yol: Erzurum-Sivas
  27 Eki CUMHURİYET'İN 100. YILI - İşgalden Cumhuriyet'e giden yol: Erzurum-Sivas

  Anadolu Ajansı (AA) ekibi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda çok önemli kararların alındığı Erzurum ve Sivas kongrelerine ev sahipliği yapan tarihi binaları görüntüledi.

 • Cumhuriyet'in 100. Yıl Coşkusu Adana'yı Sardı
  24 Eki Cumhuriyet'in 100. Yıl Coşkusu Adana'yı Sardı

  Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Adana’nın ilçesi Kozan’da meşaleli yürüyüş ve Kıraç konseri düzenlendi.

 • Sivas'ta 100 kişilik koro Cumhuriyetin 100. yılında konser verecek
  10 Eki Sivas'ta 100 kişilik koro Cumhuriyetin 100. yılında konser verecek

  Sivas'ta 100 kişilik koro tarafından Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla konser programı düzenlenecek.

 • Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, CHP'li Milletvekilinin Süper Kupa maçının Sivas'ta oynanması çağrısına yanıt verdi
  06 Eki Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, CHP'li Milletvekilinin Süper Kupa maçının Sivas'ta oynanması çağrısına yanıt verdi

  Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, CHP'li Sivas Milletvekili Ulaş Karasu'nun Süper Kupa maçının Sivas'ta oynanması çağrısına yanıt vererek, kararın Türkiye Futbol Federasyonu'na ait olduğunu belirtti.

 • Kılıçdaroğlu: Hukuku katledenler, anayasa değişikliği için kapımıza gelmesin
  03 Eki Kılıçdaroğlu: Hukuku katledenler, anayasa değişikliği için kapımıza gelmesin

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Can Atalay seçim öncesi gitti, YSK'ya başvurdu, savcılıktan iyi hal kağıdı aldı, başvurusunu yaptı.

 • Haftanın tarihine bakış
  01 Eki Haftanın tarihine bakış

  Osmanlı bilgini, özellikle coğrafya alanında yazdığı "Cihannüma" adlı eseriyle bu alanda çığır açan Katip Çelebi, 6 Ekim 1657'de vefat etti.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre: Bütün Bu Zorlukları Güç Birliğiyle Aşacağız
  30 Eyl CHP Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre: Bütün Bu Zorlukları Güç Birliğiyle Aşacağız

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre, CHP 38. Kocaeli İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, partinin tarihinden ve öneminden bahsederek, bütün zorlukların güç birliğiyle aşılacağını vurguladı.

 • CHP 38. Olağan Kurultayı Hazırlıklarına Başladı
  27 Eyl CHP 38. Olağan Kurultayı Hazırlıklarına Başladı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 4-5 Kasım'da gerçekleştirilecek 38. Olağan Kurultay için hazırlıklara başladı. Kongre takvimi çerçevesinde 81 il başkanı ve 1370 kurultay delegesi belirlenecek. İstanbul İl Kongresi ise 8 Ekim'de yapılacak. CHP'nin bugüne kadar 56 kurultayı gerçekleştirildi ve kurultaylar sırasında partinin temel ilkeleri belirlendi. CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'ndan iki hafta sonra tüzük kurultayı yapılması bekleniyor.

 • Kılıçdaroğlu: CHP Genel Başkanları Zenginleşmedi, Topluma Hizmet Etmeyi Şiar Edindik
  17 Eyl Kılıçdaroğlu: CHP Genel Başkanları Zenginleşmedi, Topluma Hizmet Etmeyi Şiar Edindik

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şişli'de CHP'ye üye katılım töreninde yaptığı konuşmada, CHP genel başkanlarının hiçbirinin zenginleşmediğini ve topluma hizmet etmeyi temel ilke edindiklerini belirtti. Kılıçdaroğlu, partinin bu değerleri yeteri kadar geniş kitlelere aktaramadığını ve vatandaşların kapısını yeteri kadar çalamadıklarını ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin çözülmeyecek hiçbir sorunu olmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, CHP'nin ahlak temelli bir siyaset anlayışını benimsediğini ve umutsuzluğa kapılmadan ülkeyi büyütmeyi hedeflediklerini söyledi.

 • TransAnatolia'dan İzmir'de anlamlı final
  11 Eyl TransAnatolia'dan İzmir'de anlamlı final

  Bu yıl 13.

 • TransAnatolia Rallisi İzmir'de sona erdi
  10 Eyl TransAnatolia Rallisi İzmir'de sona erdi

  TransAnatolia Rallisi, 13 ülkeden 122 yarışmacı ve 83 aracın katılımıyla gerçekleşti. Yarış, 2-9 Eylül tarihleri arasında 2 bin 350 kilometrelik bir parkurda yapıldı ve İzmir'de sona erdi.

 • CHP 100 Yaşında... Kılıçdaroğlu: 'Tek Adam Rejimine Karşı, Diktatörlüğüne Karşı Elbette Biz Kazanacağız'
  09 Eyl CHP 100 Yaşında... Kılıçdaroğlu: "Tek Adam Rejimine Karşı, Diktatörlüğüne Karşı Elbette Biz Kazanacağız"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP, Türkiye’nin içinden geçtiği bu sıkıntılı dönemde umutsuzluğu yıkacak tek adrestir. Çünkü CHP, Türkiye’nin içinden geçtiği bu sıkıntılı dönemde umutsuzluk aşılanamayacak tek adrestir. Biz başaracağız; tek adam rejimine karşı, diktatörlüğüne karşı elbette biz kazanacağız. Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, "yakında kadın devrimini gerçekleştireceklerini" de söyledi.

 • CHP'nin 100. Yıl Dönümü Etkinliklerinde Eski Genel Başkanlara Plaket Takdim Edildi
  09 Eyl CHP'nin 100. Yıl Dönümü Etkinliklerinde Eski Genel Başkanlara Plaket Takdim Edildi

  CHP'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla Ankara Anıtpark'ta düzenlenen etkinliklerde eski CHP Genel Başkanları'na plaket takdim edildi.

 • CHP 100 Yaşında... İmamoğlu: 'Tespitim Şu: CHP Değişirse, Türkiye Değişir. Vaadim de Net: CHP Değişecek, Türkiye Değişecek'
  09 Eyl CHP 100 Yaşında... İmamoğlu: "Tespitim Şu: CHP Değişirse, Türkiye Değişir. Vaadim de Net: CHP Değişecek, Türkiye Değişecek"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, son seçimlerde milletin, CHP ve onun liderliğindeki muhalefete iktidar vizesi vermediğini hatırlatarak "Bu doğru ama bir başka doğru daha var. Bu millet, Türkiye’yi sıçratarak zenginleştirecek, güçlü ve adil bir Türkiye’yi inşa edecek bir muhalefeti gördüğünde, yürekten inanıyor ve biliyorum ki tereddüt etmeden iktidara taşıyacaktır. İşte milletin CHP’yi değişime zorlamasının nedeni budur. Bizim en önemli ve acil görevimiz, hep beraber bu güçlü muhalefeti, Türkiye'yi değiştireceğine halkını inandıran, milletini inandıran muhalefeti hep birlikte var etmektir. Bunu yaratmanın yolu, ülkenin tüm vatanseverlerini birleştiren yeni, kapsayıcı ve güçlü bir vizyonun hikâyesini yazmaktır. Biz de bu milletle bu hikayeyi, hep birlikte yeniden yazacağız. Bir tespit, bir de vaatle bitireyim. Tespitim şu: CHP değişirse, Türkiye değişir. Vaadim de net: CHP değişecek, Türkiye değişecek” dedi.

 • CHP 100 yaşında
  08 Eyl CHP 100 yaşında

  Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923'te kurulan ve bugüne kadar 7 genel başkanın görev yaptığı CHP, 100'üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

 • Msb Basın Müşaviri Tuğamiral Aktürk: Karadeniz'de Mevcut Hassas Güvenlik Dengesinin 'Bölgesel Sahiplik' ve 'Montrö İlkeleri' Çerçevesinde...
  07 Eyl Msb Basın Müşaviri Tuğamiral Aktürk: Karadeniz'de Mevcut Hassas Güvenlik Dengesinin 'Bölgesel Sahiplik' ve 'Montrö İlkeleri' Çerçevesinde...

  Millî Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Putin arasında olumlu havada geçen bir görüşme gerçekleşmiştir. Temennimiz, bu görüşmenin ardından küresel gıda fiyatlarının istikrara kavuşmasına büyük katkı sağlamakla birlikte tüm krizlerin iyi niyet ve diyalogla çözülebileceğini kanıtlayan bu girişimin devam etmesi yönünde olumlu adımlar atılmasıdır. Diğer yandan Karadeniz’de mevcut hassas güvenlik dengesinin ‘Bölgesel Sahiplik’ ve ‘Montrö ilkeleri’ çerçevesinde sürdürülmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi. Tuğamiral Aktürk, “Irak ve Suriye’nin kuzeyi dahil son bir haftada 39 terörist etkisiz hale getirilmiş, 1 Ocak’tan itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1185’e ulaşmıştır” bilgisini de paylaştı.

 • Milli Savunma Bakanlığında basın bilgilendirme toplantısı yapıldı
  07 Eyl Milli Savunma Bakanlığında basın bilgilendirme toplantısı yapıldı

  Milli Savunma Bakanlığınca (MSB), terör örgütlerine yönelik operasyonlarda son bir haftada 39, 1 Ocak'tan itibaren de 1185 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

 • TransAnatolia Rally Raid Yarışı Nevşehir Etabı Tamamlandı
  05 Eyl TransAnatolia Rally Raid Yarışı Nevşehir Etabı Tamamlandı

  Dünyanın en büyük ve zorlu rally raid yarışlarından olan TransAnatolia'nın Nevşehir etabı sona erdi. Yarışmacılar, yarın Aksaray'dan start alacak.

 • TransAnatolia Rally Raid Başladı
  05 Eyl TransAnatolia Rally Raid Başladı

  Türkiye'de düzenlenen TransAnatolia Rally Raid yarışı start aldı. 13 ülkeden 122 yarışmacının katıldığı yarışta şu ana kadar 645 kilometre geride kaldı. Yarışın kategorilerinde liderlik ise Rui Goncalves ve Hamed Salimi Mavi & Kiarash Zare Rafie ikilisinde.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin hedeflerini açıkladı
  04 Eyl TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin hedeflerini açıkladı

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin büyük hedefler koyacağını ve dünya milletleriyle yarışacağını belirtti. Kurtulmuş ayrıca, gençlere ve ailelere destek olacak projelerin hayata geçirileceğini söyledi.

 • TransAnatolia Rally Raid start aldı
  04 Eyl TransAnatolia Rally Raid start aldı

  Dünyanın en büyük ve zorlu rally raid yarışlarından biri olan TransAnatolia, 3 Eylül Pazar günü start aldı.

 • Efeler'de 4 Eylül Aşık Veysel Parkı açıldı
  04 Eyl Efeler'de 4 Eylül Aşık Veysel Parkı açıldı

  Kent sakinlerine yeni yaşam alanları oluşturmaya devam eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, halk ozanı Aşık Veysel'in isminin yaşatılacağı parkı hizmete açtı.

 • KURTULMUŞ TÜRKİYE'NİN BİR TANE EKSENİ VARDIR, O DA KENDİ MİLLİ EKSENİDİR
  04 Eyl KURTULMUŞ TÜRKİYE'NİN BİR TANE EKSENİ VARDIR, O DA KENDİ MİLLİ EKSENİDİR

  TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Mandayı savunanlar, mandanın peşinde koşanlar hiç eksik olmadılar.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin çok üstüne çıkma imkanı var
  04 Eyl TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin çok üstüne çıkma imkanı var

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesinin çok üstüne çıkma imkan ve potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Kurtulmuş, ayrıştırma çabasının ihanet olduğunu vurgulayarak, toplumsal bütünlüğün önemine dikkat çekti. Ayrıca, Türkiye'nin hedeflerine ulaşması için ekonomik gücün şart olduğunu ifade etti.

 • Beylikdüzü Belediyesi'nden Hem Çevreci Hem de Tasarruflu Karar
  04 Eyl Beylikdüzü Belediyesi'nden Hem Çevreci Hem de Tasarruflu Karar

  Beylikdüzü Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başkanlığında gerçekleşti. Daha önce kiralama yoluyla kullanılan Belediye hizmet araçlarının yerine elektrikli araçların satın alınmasının kararlaştırıldığını açıklayan Başkan Çalık, “Bu kente yapabileceğimiz en önemli yatırımlardan bir tanesi. Hem yakıt hem de kiralamalardan çok ciddi tasarruf olacak” diye konuştu.

 • Faik Öztrak'tan Bilal Erdoğan'a 'İdealist' Eleştirisi: 'Babanızın Sarayında, Onun Kurduğu Vakıflarda Keyif Sürürken Siz Ne Kadar İdealistsiniz?'
  04 Eyl Faik Öztrak'tan Bilal Erdoğan'a "İdealist" Eleştirisi: "Babanızın Sarayında, Onun Kurduğu Vakıflarda Keyif Sürürken Siz Ne Kadar İdealistsiniz?"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Yüzbinlerce öğretmen atanmamış, özel okullarda insanlık dışı ücretlerle çalıştırılıyor. Atanabilen öğretmen yoksulluk sınırı altındaki maaşıyla ayın sonunu getirmeye çalışıyor. Ama Erdoğan’ın oğlu Bilal Bey’in ‘İdealist değilsiniz, memur olmak için öğretmen oluyorsunuz’ suçlamalarına maruz kalıyor. Mahdum Bey’e sormak lazım; babanızın sarayında, onun kurduğu vakıflarda keyif sürerken siz ne kadar idealistsiniz” dedi. Öztrak, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'ın iki küçük kızının fotoğrafının yer aldığı bir video paylaşan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e "Ahlaki erozyona uğramış AK Partili sabık belediye başkanı, Grup Başkanvekilimizin iki küçük kızına dil uzatmaya cüret ediyor. Bu nasıl bir rezalettir. Bu nasıl bir ahlaksızlıktır" diye tepki gösterdi.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
  04 Eyl TBMM Başkanı Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, halkta yeni anayasaya yönelik beklenti olduğunu belirterek, "Bu süreçte herkesin olumlu katkılar ortaya koyabilmesi lazım." dedi.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Gençlik ve Aile Bankası'nı değerlendirdi
  04 Eyl TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Gençlik ve Aile Bankası'nı değerlendirdi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Sivas'ta gençlerle bir araya gelerek, kurulması planlanan Gençlik ve Aile Bankası hakkında konuştu. Kurtulmuş, gençlerin evlenme ve iş kurma gibi konularda desteklenmesi gerektiğini belirtti.

 • Numan Kurtulmuş: 'Sivas Kongresi, TBMM'nin Kuruluşunun Yani İstiklal Harbi'mizi Yönetecek Olan Gazi Meclis'imizin Kuruluşunun da Yolunu Açmış Olan...
  04 Eyl Numan Kurtulmuş: "Sivas Kongresi, TBMM'nin Kuruluşunun Yani İstiklal Harbi'mizi Yönetecek Olan Gazi Meclis'imizin Kuruluşunun da Yolunu Açmış Olan...

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Sivas Kongresi'nin birçok özelliğinin yanında en önemli özelliklerinden biri de artık milli direnişin tek bir çatı altında toparlanması ve bundan sonraki süreçte yeni bir hükümetin kurulması yolunun açılmasıdır. Sivas Kongresi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun yani İstiklal Harbi'mizi yönetecek olan Gazi Meclis'imizin kuruluşunun da yolunu açmış olan önemli, tarihi bir adımdır. Bu özelliklerinin yanında Sivas Kongresi, aynı zamanda bütün Türkiye'de direniş ruhunu, bütün Anadolu coğrafyasında direniş ruhunu ortaya koyabilmiştir" dedi.

 • Kılıçdaroğlu, Sivas Kongresi'nin 104. yıldönümünde Atatürk'ü anma mesajı paylaştı
  04 Eyl Kılıçdaroğlu, Sivas Kongresi'nin 104. yıldönümünde Atatürk'ü anma mesajı paylaştı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sivas Kongresi'nin 104. yıldönümünde Atatürk ve milli mücadele kahramanlarını anma mesajı paylaştı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Sivas'ta ziyaretlerde bulundu
  04 Eyl TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Sivas'ta ziyaretlerde bulundu

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i ziyaret etti. Kurtulmuş, Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü etkinliklerine katılmak için kente gelen Kurtulmuş, Valilik ziyaretinde şeref defterini imzaladı. Vali Şimşek, ziyaret anısına Kurtulmuş'a çeşitli hediyeler verdi. Kurtulmuş daha sonra Belediye Başkanı Bilgin'i makamında ziyaret etti. Bilgin de Kurtulmuş'a tablo ve üzerinde ismi yazılı olan Sivasspor forması hediye etti.

 • Sivas Kongresi'nin 104. yılı Aliağa'da kutlandı
  04 Eyl Sivas Kongresi'nin 104. yılı Aliağa'da kutlandı

  Aliağa Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atılmasında önemli yapı taşlarından biri olan Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan bir tören ile anıldı.

 • Kurtulmuş: Türkiye'nin bir tane ekseni vardır, o da kendi milli eksenidir
  04 Eyl Kurtulmuş: Türkiye'nin bir tane ekseni vardır, o da kendi milli eksenidir

  TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, "Mandayı savunanlar, mandanın peşinde koşanlar hiç eksik olmadılar.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş, Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü programında konuştu: (2)
  04 Eyl TBMM Başkanı Kurtulmuş, Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü programında konuştu: (2)

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "'Türkiye eksenini kaybetmesin, Türkiye Batı'nın ekseninden, şunun ekseninden, bunun ekseninden çıkmasın' demek, çağdaş bir mandacılık örneğidir.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Sivas Kongresi, tarihimizde önemli dönüm noktalarından birisidir'
  04 Eyl Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sivas Kongresi, tarihimizde önemli dönüm noktalarından birisidir"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"Sivas Kongresi, Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı bir kongre olması nedeniyle tarihimizde önemli dönüm noktalarından birisidir" dedi.

 • BBP Genel Başkanı Destici'den, Sivas Kongresi mesajı Açıklaması
  04 Eyl BBP Genel Başkanı Destici'den, Sivas Kongresi mesajı Açıklaması

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kurtuluş Savaşı'nın, Türk milleti ve tüm mazlum milletler için gurur ve umut kaynağı olduğunu, olmaya da devam edeceğini belirtti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Sivas Kongresi'ni Anlattı
  04 Eyl TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Sivas Kongresi'ni Anlattı

  Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü etkinliğinde konuşan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, milli iradenin güçlü olması fikrinin yaşatılması kararının önemine vurgu yaptı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Sivas Kongresi'nin Temsili Canlandırılmasını İzledi
  04 Eyl TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Sivas Kongresi'nin Temsili Canlandırılmasını İzledi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, tiyatro oyuncuları tarafından Sivas Kongresi'nin temsili canlandırılmasını izledi. Kurtulmuş, Atatürk ve Kongre Müzesi'nde gerçekleşen etkinliklere katıldı ve kutlama programına iştirak etti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Sivas Kongresi'nde
  04 Eyl TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Sivas Kongresi'nde

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Kurtulmuş ve beraberindekiler, törende saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı'nı okudu. Ardından Atatürk ve Kongre Müzesi'ni ziyaret ettiler.

 • Numan Kurtulmuş: 'Sivas Kongresi'nin Yıl Dönümünde, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Şanlı Bayrağımız İçin Şehit Olan Tüm Millî Mücadele...
  04 Eyl Numan Kurtulmuş: "Sivas Kongresi'nin Yıl Dönümünde, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Şanlı Bayrağımız İçin Şehit Olan Tüm Millî Mücadele...

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde, bizlere bu mukaddes vatanı emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şanlı bayrağımız için şehit olan tüm Millî Mücadele kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle anıyorum" dedi.

 • Sivas Kongresi'nin 104. yılı anısına Yıldız Dağı'na tırmanış yapıldı
  04 Eyl Sivas Kongresi'nin 104. yılı anısına Yıldız Dağı'na tırmanış yapıldı

  Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 42 sporcu, Yıldız Dağı'na tırmanış yaparak saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu.

 • TransAnatolia Rally Raid Yarışı'nın Samsun etabı iptal edildi
  03 Eyl TransAnatolia Rally Raid Yarışı'nın Samsun etabı iptal edildi

  Dünyanın en büyük ve zorlu Rally Raid yarışlarından olan TransAnatolia'nın Samsun etabı, sağanak nedeniyle iptal edildi. Yarışçılar kendi imkanlarıyla Amasya'ya gitti.

 • Haftanın tarihine bakış
  03 Eyl Haftanın tarihine bakış

  Türk ordusu, 9 Eylül 1922'de İzmir'e girerek şehri düşman işgalinden kurtardı ve Lozan Barış Antlaşması'na uzanan süreç başladı.

 • Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü etkinlikleri düzenlendi
  02 Eyl Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü etkinlikleri düzenlendi

  Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Erzurum'dan Sivas'a gelişi temsili olarak canlandırıldı. Atatürk'ü canlandıran tiyatro oyuncusu Samet Sünbül, halkı selamladıktan sonra kent meydanında karşılandı. Etkinlikler Sivas Kongre Müzesi önünde son buldu.

 • Sivas Kongresi'nin 104. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı
  02 Eyl Sivas Kongresi'nin 104. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

  Sivas Kongresi'nin 104. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Sivas'a gelişi temsili olarak canlandırıldı. Atatürk'ü canlandıran oyuncu, halkın sevgi gösterileriyle karşılandı ve müze balkonunda hatıra fotoğrafı çektirdi. Sivas Valisi, kongrenin önemini vurgulayarak milli kurtuluş ruhunu canlı tutmanın amaçlandığını belirtti.

 • TransAnatolia Rally Raid, Cumhuriyet'in 100. yılına özel rotayla başladı
  02 Eyl TransAnatolia Rally Raid, Cumhuriyet'in 100. yılına özel rotayla başladı

  13 ülkeden 125 yarışmacının katıldığı TransAnatolia Rally Raid, Cumhuriyet'in 100. yılına özel olarak hazırlanan bir rotayla Samsun'dan start aldı. Yarış parkuru 9 Eylül'de İzmir'de sona erecek.

 • TransAnatolia'da start verildi
  02 Eyl TransAnatolia'da start verildi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı izni ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu desteği ile düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek, dünyanın ise en büyük ve zorlu yarışlarından biri olan TransAnatolia Rally Raid, Samsun'dan start aldı.

 • TransAnatolia, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına özel 'Kuruluş Rotası'yla başlıyor
  02 Eyl TransAnatolia, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına özel 'Kuruluş Rotası'yla başlıyor

  Dünyanın en büyük ve zorlu Rally Raid yarışlarından olan TransAnatolia, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılına özel 'Kuruluş Rotası'yla yarın Samsun'dan başlayacak. 13 ülkeden 122 yarışmacının katıldığı organizasyon için Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenlendi.

 • Atatürk ve Kongre Müzesi Ziyaretçilerini Ağırlıyor
  02 Eyl Atatürk ve Kongre Müzesi Ziyaretçilerini Ağırlıyor

  Sivas Kongresi'ne ev sahipliği yapan tarihi bina, Atatürk ve Kongre Müzesi olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. Müzede Milli Mücadele ruhu yaşatılırken, interaktif odalar ve tarihi matbaa da dikkat çekiyor. Yılın ilk 8 ayında ziyaretçi sayısı 150 bine ulaştı ve 350 bine ulaşması bekleniyor.

 • Beylikdüzü'nde Barış ve Sevgi Buluşmaları Başladı
  31 Ağu Beylikdüzü'nde Barış ve Sevgi Buluşmaları Başladı

  Beylikdüzü'nde düzenlenen Barış ve Sevgi Buluşmaları, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümünde Zafer Yürüyüşü ile başladı. Yürüyüş sonrası sanatçı Buray konseriyle eğlence devam etti.

 • Akay 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı
  29 Ağu Akay 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı

  CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 • Sivas Kongresi'nin 104. yılında '10. Kitap Günleri' düzenleniyor
  26 Ağu Sivas Kongresi'nin 104. yılında '10. Kitap Günleri' düzenleniyor

  Sivas Kongresi'nin 104. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen '10. Kitap Günleri' başladı. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek'in açılışını yaptığı etkinlik, 1 Eylül'e kadar devam edecek.

 • Sivas Kitap Fuarı Kapılarını Ziyaretçilere Açtı
  26 Ağu Sivas Kitap Fuarı Kapılarını Ziyaretçilere Açtı

  Sivas Kongresi'nin 104. yılı çerçevesinde düzenlenen 10. Sivas Kitap Fuarı, kitapseverleri ağırlamaya başladı. Fuar, 7 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

 • TransAnatolia Rally Raid, Cumhuriyet'in 100. yılına özel rotayla düzenlenecek
  12 Ağu TransAnatolia Rally Raid, Cumhuriyet'in 100. yılına özel rotayla düzenlenecek

  DÜNYANIN en büyük ve zorlu rally raid yarışlarından TransAnatolia, 2-9 Eylül tarihleri arasında 13'üncü kez düzenlenecek. TransAnatolia'nın Cumhuriyet'in 100'üncü yılına özel hazırlanan yarış rotası, Samsun'dan başlayıp, İzmir'in kurtuluş günü olan 9 Eylül'de İzmir'de sona erecek.

 • Erzurumlu Üsteğmen Kara Fatma'nın Çileli Yaşamı
  09 Ağu Erzurumlu Üsteğmen Kara Fatma'nın Çileli Yaşamı

  CHP'nin tek parti iktidarı döneminde açlığa ve sefalete mahkum edilen Kara Fatma, Rus manastırına sığınmak zorunda kalmış Vefasızlık öldükten sonra da devam ediyor: Mezarının hali içler acısı. Kurtuluş Mücadelesindeki kahramanlıkları dilden dile dolaşan Erzurumlu 'Kara Fatma' lakaplı Üsteğmen Fatma Seher'in zorlu yaşamı, Cumhuriyet Halk Partisi'nin tek parti iktidarı döneminde adeta açlığa ve sefalete mahkum edilmesi, hikayesini öğrenenlerin yüreklerini burkuyor.

 • Kara Fatma: Kurtuluş Mücadelesinin Kahramanı
  09 Ağu Kara Fatma: Kurtuluş Mücadelesinin Kahramanı

  Kurtuluş Mücadelesindeki kahramanlıklarıyla ünlenen Erzurumlu Üsteğmen Fatma Seher, Cumhuriyet Halk Partisi'nin tek parti iktidarı döneminde zorlu bir yaşam sürdü. Kara Fatma, açlık ve sefalet içinde yaşamak zorunda kaldı. Rus Manastırı'na sığınmak zorunda kalan Kara Fatma, 1930-1944 yılları arasında ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadı. Atatürk tarafından 'kara' lakabı verilen Kara Fatma, cesur ve güzel anlamına gelmektedir. Üsteğmen rütbesiyle görev yapan Kara Fatma, maaşını Kızılay'a bağışladı. Hayatının son dönemlerinde ise vefasızlıkla karşılaştı.

 • Serkan Kaya'dan Sivas Kongresi ve yeni projeler hakkında açıklamalar
  07 Ağu Serkan Kaya'dan Sivas Kongresi ve yeni projeler hakkında açıklamalar

  Serkan Kaya, sahne performansıyla izleyiciden tam not alırken, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Şarkıcı, Sivas Kongresi kutlamaları için halkla buluşacaklarını belirtirken, İbrahim Erkal'ın vefa albümünde yer aldığını ve Müslüm Gürses, Azer Bülbül ve Selami Şahin gibi isimlerin albümlerinde de şarkı söyleyeceğini açıkladı. Ayrıca, insanların sağlığında değerinin bilinmesi gerektiğini vurgulayan Kaya, ileride kendisinin de böyle hatırlanmayı arzu ettiğini ifade etti. Geçtiğimiz temmuz ayında verdiği konserde 500 bin kişinin katıldığını belirten şarkıcı, fırtına olmasaydı bu sayının 1 milyonu bulabileceğini söyledi.

 • 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu'nun 2. etabı Amasya-Havza başlıyor
  31 Tem 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu'nun 2. etabı Amasya-Havza başlıyor

  100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu'nun 89,4 km'lik ikinci etabı olan Amasya-Havza Etabı, milli mücadelenin temel taşlarından Amasya'dan başlayacak. Bisikletçiler, Amasya Milli Mücadele Müzesi önünden start alacak ve Havza Atatürk Evi önünde sona erecek. Yarışın toplam irtifa kazanımı 1.262 mt olacak. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, halkı yarışa katılmaya ve coşkuyu yaşamaya davet etti. 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu, 5 gün, 5 etap boyunca Sivas'tan Ankara'ya tarihin izinde 784 km pedal çevirecek.

 • 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu'nda Türk Bayrağı Taşınacak
  29 Tem 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu'nda Türk Bayrağı Taşınacak

  Cumhuriyet'in 100. Yılı onuruna düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu'nda her etap birincisi sarı mayo sahibi sporcu Türk bayrağını taşıyacak. Bayrak, Ankara'da TBMM Başkanlığı'na teslim edilecek. Türkiye Cumhuriyeti'nin başlangıç ve bitiş noktaları olarak seçilen tarihi yapılar arasında gerçekleşecek olan turda toplamda 784 km pedal çevrilecek.

 • Bisikletçiler, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı onuruna 784 kilometre pedal çevirecek
  25 Tem Bisikletçiler, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı onuruna 784 kilometre pedal çevirecek

  Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından, Cumhuriyetin 100'üncü yılı onuruna Sivas'tan Ankara'ya uzanan uluslararası bisiklet turu düzenlenecek. Turun lansman toplantısı Sivas Kongre Müzesi'nde yapıldı. Sivas'tan başlayıp Amasya, Havza, Samsun, Çorum, Çankırı üzerinden Ankara'da son bulacak 100'üncü Yıl Bisiklet Turu'nun tanıtımı yapıldı. Tur, 1 Ağustos'ta start alacak ve 5 Ağustos'ta Ankara'da sona erecek. 16 takım ve çok sayıda sporcu mücadele edecek.

 • Cumhuriyetin 100. Yılı Onuruna Bisiklet Turu Düzenlenecek
  25 Tem Cumhuriyetin 100. Yılı Onuruna Bisiklet Turu Düzenlenecek

  Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından, Cumhuriyetin 100'üncü yılı onuruna Sivas'tan Ankara'ya uzanan uluslararası bisiklet turu düzenlenecek. Turun lansman toplantısı Sivas Kongre Müzesi'nde yapıldı. Tur, Sivas'tan başlayıp Amasya, Havza, Samsun, Çorum, Çankırı üzerinden Ankara'da son bulacak. 100'üncü Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu, 1 Ağustos'ta start alacak ve 5 Ağustos'ta Ankara'da sona erecek. Turda 6 ülkeden 16 takım ve birçok sporcu yer alacak. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, bisiklet turunun Sivas'tan başlamasının gururunu yaşadıklarını belirtti. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ise bisiklet sporunun gelişimi hakkında konuştu.

 • 13. TransAnatolia Rally Raid Yarışları Başlıyor
  24 Tem 13. TransAnatolia Rally Raid Yarışları Başlıyor

  Samsun'dan başlayarak İzmir'de son bulacak olan 13. TransAnatolia Rally Raid yarışları, 2-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. Yarış, Türkiye'nin 17 ilinden geçerek 2350 km'lik parkuruyla dünyanın en uzun ve en zorlu rally raid yarışlarından biri olarak biliniyor. Yarışta, Kurtuluş Savaşı'nın önemli noktaları da izlenecek ve son etapta İzmir'e ulaşılacak. Geçtiğimiz yıl Hatay'da düzenlenen yarış, bu yıl Samsun'dan başlayacak ve İzmir'de sona erecek.

Advertisement