Son dakika Tiyatro haberleri, Tiyatro son dakika, son dakika Tiyatro

Son Dakika Tiyatro Haberleri

Son dakika Tiyatro haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son tiyatro haberleri anında burada.


 • 16:46 Saadet Partisi Kocasinan 7. Olağan İlçe Kongresinde Nuh Bahadır yeniden başkan seçildi Saadet Partisi Kocasinan 7. Olağan İlçe Kongresinde Nuh Bahadır yeniden başkan seçildi

  Saadet Partisi Kocasinan 7. Olağan İlçe Kongresi, Melikgazi Tiyatro Salonu'nda yapıldı. Kongrede Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cafer Güneş, milli görüşçülerin eski ihtişamına kavuşacağını belirtti ve Türkiye'nin daha yaşanabilir bir ülke haline getirilmesi gerektiğini vurguladı. Oylama sonucunda mevcut başkan Nuh Bahadır tekrar ilçe başkanı seçildi.

 • 15:21 Sivas Devlet Tiyatrosu'na yeni müdür atandı Sivas Devlet Tiyatrosu'na yeni müdür atandı

  Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT) Müdürlüğü ve Bölge Sanat Yönetmenliği görevine Sibel Ferlibel getirildi. Ferlibel, Sivas Devlet Tiyatrosu Müdürü olarak atandı ve cumhuriyetin 100. yılına oyunlarla perde açacaklarını belirtti.

 • 15:19 11. Bodrum Türk Filmleri Haftası Başladı 11. Bodrum Türk Filmleri Haftası Başladı

  MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen Bodrum Türk Filmleri Haftası başladı. Etkinlikte birçok ünlü isme ödüller verildi.

 • 14:53 Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Caner Güneş: Milli görüşçüler tekrar eski günlerdeki ihtişamına kavuşacak Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Caner Güneş: Milli görüşçüler tekrar eski günlerdeki ihtişamına kavuşacak

  Saadet Partisi (SP) 7. Kocasinan Olağan Kongresinde konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Caner Güneş, milli görüşçülerin tekrar eski günlerdeki ihtişamına kavuşacağını söyledi. Kongrede mevcut başkan Nuh Bahadır tek aday olarak katıldı.

 • 13:56 TİP, Can Atalay için 'Özgürlük Yürüyüşü' başlattı TİP, Can Atalay için 'Özgürlük Yürüyüşü' başlattı

  Türkiye İşçi Partisi (TİP), Yargıtay tarafından Gezi Davası'nda aldığı hapis cezası onanan TİP Hatay Milletvekili Can Atalay için 'Özgürlük Yürüyüşü' başlattı. Atalay'ın babası Mustafa Atalay, adaletin sağlanması ve siyasilerin yargıyı bağımsız bırakması çağrısında bulundu. Yürüyüşe aile üyeleri ve siyasi parti temsilcileri de katıldı. Can Atalay'ın mesajında adaletsizliğin sadece devleti değil, toplumu da çürüttüğü vurgulandı.

 • 13:09 Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali İkinci Gününde İlber Ortaylı ve Metin Uca Söyleşisiyle Damga Vurdu Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali İkinci Gününde İlber Ortaylı ve Metin Uca Söyleşisiyle Damga Vurdu

  Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali'nin ikinci gününde ünlü Tarihçi-Yazar İlber Ortaylı ve sunucu Metin Uca'nın söyleşisi büyük ilgi gördü. Festival kapsamında birçok etkinlik gerçekleştirildi ve özgün müziğin önemli isimlerinden Mikail Aslan konser verdi. Başkan Serdar Sandal, festivalin sanata ve sanatçıya sahip çıkmaya devam edeceklerinin bir göstergesi olduğunu belirtti.

 • 09:53 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Osmanlı bilgini, özellikle coğrafya alanında yazdığı "Cihannüma" adlı eseriyle bu alanda çığır açan Katip Çelebi, 6 Ekim 1657'de vefat etti.

 • 00:03 11. Bodrum Türk Filmleri Haftası Başladı 11. Bodrum Türk Filmleri Haftası Başladı

  Ünlü oyuncular ve film sektörü temsilcilerinin katılımıyla Bodrum Türk Filmleri Haftası başladı. Açılış töreninde müzik ve dans gösterileri sunuldu ve hayatını kaybeden sanatçılar için slayt gösterisi yapıldı. Etkinlikte birçok tiyatro ve sinema sanatçısına ödüller verildi. Bodrum Sinema ve Kültür Derneği Başkanı, Türk sinemasının tekrar çıkış döneminde olduğunu belirtti.

 • Dün Dün 17:59 Diyarbakır'da Süryani Kızlar Mektebi Kültür ve Sanat Evi Olarak Hizmet Verecek Diyarbakır'da Süryani Kızlar Mektebi Kültür ve Sanat Evi Olarak Hizmet Verecek

  Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı (DİTAV) tarafından restore edilen Süryani Kızlar Mektebi, kültür ve sanat evi olarak hizmet vermeye başladı. Açılış programına Mardin-Diyarbakır Metropoliti Saliba Özmen, Kırklar Kilisesi Başpapazı Gabriel Akyüz ve vatandaşlar katıldı.

 • Dün Dün 16:38 İbb Şehir Tiyatroları Ekim Ayında Perdelerini Açıyor İbb Şehir Tiyatroları Ekim Ayında Perdelerini Açıyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, ekim ayında 17 oyunla seyirci karşısına çıkıyor. Ekim ayında tiyatroseverleri, Arthur Miller’dan Tolstoy’a, Savaş Dinçel’den Suat Derviş’e klasik ve çağdaş yazarların eserlerinin ön planda olduğu zengin bir repertuvar bekliyor.

 • Dün Dün 13:51 Tarık Ünlüoğlu'nun vefatının 4. yılında anma Tarık Ünlüoğlu'nun vefatının 4. yılında anma

  Kurtlar Vadisi dizisinde 'Testere Necmi', Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da 'Ünal Bey' karakterini canlandıran başarılı oyuncu Tarık Ünlüoğlu, vefatının 4. yılında yad ediliyor. İzmir Namık Kemal Lisesini bitirdikten sonra Ankara Devlet Konservatuvarına giren sanatçı, bir yıl opera okuduktan sonra tiyatro bölümüne geçti. Tarık Ünlüoğlu, Ankara Devlet Tiyatrosunda 20 yılı aşkın süren görevinin ardından İstanbul Devlet Tiyatrosuna tayin oldu.

 • Dün Dün 13:12 Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nde özel bir program düzenliyor Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nde özel bir program düzenliyor

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, 'Ulu çınarlarımızın ellerinden öpüyor, dualarını bekliyor, onlara layık olma yönünde gayret gösteriyoruz' dedi. Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından bu güne özel Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonu'nda özel bir program düzenleneceğini söyledi.

 • Dün Dün 11:59 Ulus Meydanı Ankara'daki Emeklilerin En Ucuz Sosyalleşme Alanı... Geçinemeyen Emekliler: 'Bu Kadar Hakir Görülmeye Layık Mıyız? Biz de Bu Ülkenin... Ulus Meydanı Ankara'daki Emeklilerin En Ucuz Sosyalleşme Alanı... Geçinemeyen Emekliler: "Bu Kadar Hakir Görülmeye Layık Mıyız? Biz de Bu Ülkenin...

  Ulus Meydanı; emeklilerin, ileri yaştaki insanların zaman geçirmek için Ankara'da en çok uğradığı yerlerden biri. Ulus civarında daha uygun alışveriş yapılabilirken, aynı yaştaki vatandaşlara görüşme, buluşma, sohbet olanağı sağlıyor. TÜİK'in araştırmasına göre; Türkiye'de yaşlı nüfus 2022 yılında 8 milyon 451 bin 669 kişiye ulaşmış durumda. Bu araştırmada, 2022 yılında yaşlı nüfusun yaş ortalamasını yüzde 64'le 65-74 yaş grubu oluşturdu. Bir emekli, "Emekli maaşım 7 bin 500 TL. 31 sene 11 bin 500 gün prim ödemişim. Bana reva gördüğü para bu. 7 bin 500 lirayla geçinmemizin mümkünatı yok. Bir etin kilosu olmuş 500 lira. Yaşam artık bize zulüm gelmeye başladı" diye konuştu. Emekli Ali Ilıcan, "Ben 32 sene devlete hizmet verdim. 12 bin liranın altında maaş alıyorum. Nerede geçineceğim? Allah'tan ev kendimin, yoksa olduğu gibi kiraya vereceğim, afedersiniz, (devlet) 'sabunluksunuz' diyor ya... Bu kadar hakir görülmeye layık mıyız? Biz de bu ülkenin vatandaşlarıyız" dedi.

 • Dün Dün 10:47 Çine Belediyesi Drama Kursu Yıl Sonu Gösterisi Çine Belediyesi Drama Kursu Yıl Sonu Gösterisi

  Çine Belediyesi'nin düzenlediği yaz etkinlikleri kapsamında açılan Drama Kursu, öğrencilerin sergiledikleri yıl sonu gösterisiyle sona erdi. Geleceğin tiyatrocuları seyircilerden tam not aldı. Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer'in öncülüğünde gerçekleştirilen Drama Kursu'nda eğitimini tamamlayan öğrenciler, birbirinden eğlenceli skeçlerle seyircileri büyüledi. Kursiyer öğrencilere başarılarından dolayı Çine Belediye Başkanvekili Mehmet Utku Şahin tarafından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Beyaz Zambaklar Ülkesinde' isimli kitabı hediye edildi.

 • 29.09.2023 29 Eyl 22:05 Art-Ordo-2023 9. Uluslararası Tiyatro Festivali Haftası Sonuçlandı Art-Ordo-2023 9. Uluslararası Tiyatro Festivali Haftası Sonuçlandı

  Kırgızistan'ın ev sahipliğinde düzenlenen Art-Ordo-2023 9. Uluslararası Tiyatro Festivali Haftası, ödül töreniyle sona erdi. Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncusu Erdinç Doğan, festivalde özel jüri ödülüne layık görüldü.

 • 29.09.2023 29 Eyl 16:45 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Şehir Tiyatroları'nın yeni gişesini ziyaret etti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Şehir Tiyatroları'nın yeni gişesini ziyaret etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Şehir Tiyatroları'nın Konak Vapur İskelesi'nde hizmete giren yeni gişesini ziyaret etti. Yeni sezonun ilk oyunu 'Deli Dumrul' için gişedeki ilk bileti satın alan Başkan Soyer, şehir tiyatrosunun uzun yılların hayali olduğunu ve şimdi daha çok yayılacak adımlar atmak istediklerini belirtti. İzmir Şehir Tiyatroları, 2 Ekim'de 'Deli Dumrul' oyunuyla yeni sezonu açacak ve sezon içinde Nazım Hikmet Ran'ın 'Yolcu' oyununu da sahneleyecek.

 • 29.09.2023 29 Eyl 16:43 İstanbul Tiyatro Festivali'nde Uluslararası Dans Toplulukları Sahne Alacak İstanbul Tiyatro Festivali'nde Uluslararası Dans Toplulukları Sahne Alacak

  İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenecek olan 27. İstanbul Tiyatro Festivali'nde Pina Bausch'un Tanztheater Wuppertal, Hofesh Shechter ve Uppercut Dans Tiyatrosu gibi uluslararası dans toplulukları sahne alacak.

 • 29.09.2023 29 Eyl 16:21 Cem Karaca'nın anısına hazırladığı müzikali seyirciyle buluştu! Cem Özer yeni projesini anlattı Cem Karaca'nın anısına hazırladığı müzikali seyirciyle buluştu! Cem Özer yeni projesini anlattı

  Haberler.com'un YouTube kanalında yayınlanan Haber Bahane programına konuk olan Cem Özer, Cem Karaca'nın anısına hazırladığı Cem Olmak isimli müzikalini anlattı. Özer, seyirciyle buluşturduğu yeni oyunu için izleyicilerin mendille gelmesi gerektiğini söyledi.

 • 29.09.2023 29 Eyl 14:16 Oyuncu Seda Fettahoğlu'nun cenazesi memleketi Giresun'da toprağa verildi Oyuncu Seda Fettahoğlu'nun cenazesi memleketi Giresun'da toprağa verildi

  Tiyatro ve dizi oyuncusu Seda Fettahoğlu, memleketi Giresun'da son yolcuğuna uğurlandı.

 • 29.09.2023 29 Eyl 14:11 Büyüklere KidZania: Yetişkinler Çocukların Dünyasına Adım Attı Büyüklere KidZania: Yetişkinler Çocukların Dünyasına Adım Attı

  Çocuklar Ülkesi KidZania İstanbul'un düzenlediği 'Büyüklere KidZania' etkinliğinde yetişkinler, bir geceliğine çocukların renkli dünyasına adım attı. Etkinlikte, büyükler KidZania'da 67 farklı aktivite alanı ve 120'den fazla rolü deneyimleme fırsatı buldu. KidZania İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Ebru Timur, etkinlikte yaptığı konuşmada KidZania'nın dünya genelinde 17 ülkede 26 şehirde faaliyet gösterdiğini ve 2 milyonuncu ziyaretçiyi karşıladıklarını belirtti. Ayrıca, etkinlikte yapılan çekilişte şanslı ziyaretçilere sürpriz hediyeler ve KidZania biletleri verildi.

 • 29.09.2023 29 Eyl 13:57 Tiyatro ve dizi oyuncusu Seda Fettahoğlu memleketinde son yolculuğuna uğurlandı Tiyatro ve dizi oyuncusu Seda Fettahoğlu memleketinde son yolculuğuna uğurlandı

  İstanbul Beyoğlu'nda bir parkta ölü bulunan tiyatro ve dizi oyuncusu Seda Fettahoğlu, memleketi Giresun'un Tirebolu ilçesinde son yolcuğuna uğurlandı.

 • 29.09.2023 29 Eyl 13:09 Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: 'Sanatın gücü kullanılarak, terör örgütü propagandası yapılmasına karşıyız' Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: "Sanatın gücü kullanılarak, terör örgütü propagandası yapılmasına karşıyız"

  Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, yarın İstanbul'da başlayacak.

 • 29.09.2023 29 Eyl 13:00 Sanat Yazarı Funda Demir, Eski Eşini Çocuklarının Gözü Önünde Katletti Sanat Yazarı Funda Demir, Eski Eşini Çocuklarının Gözü Önünde Katletti

  İstanbul'da sanat yazarı Funda Demir, 2 yıl önce boşandığı eski eşi mali müşavir Mustafa Çapar'ı çocuklarının gözü önünde katletti. Polis ekipleri olay yerine gittiklerinde Mustafa Çapar'ın boğazının kesilerek öldürüldüğünü tespit etti. Yapılan soruşturmada Funda Demir'in cinayeti işlediği belirlendi ve gözaltına alındı. Çiftin 22 yıl evli kaldıktan sonra boşandığı ve zaman zaman tartışmalar yaşadığı öğrenildi. Funda Demir, adliyeye sevk edildikten sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • 29.09.2023 29 Eyl 12:32 Yazar Funda Demir, eski eşini çocuklarının gözü önünde katletti Yazar Funda Demir, eski eşini çocuklarının gözü önünde katletti

  İstanbul'da sanat yazarı Funda Demir, 2 yıl önce boşandığı eski eşi mali müşavir Mustafa Çapar'ı çocuklarının gözü önünde katletti. Olayın ardından gözaltına alınan Demir, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • 29.09.2023 29 Eyl 11:45 Çıldır Müftülüğü'nden Mevlid-i Nebi programı Çıldır Müftülüğü'nden Mevlid-i Nebi programı

  2023 Yılı Mevlid-i Nebi ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İlçe Müftülüğü ve Çıldır Anadolu İmam-Hatip Lisesi ve Çıldır Şehit Öğretmen Sezgin Yolcu Orta Okulu işbirliğiyle konferans gerçekleştirildi.

 • 29.09.2023 29 Eyl 10:18 İBB Kültür, yeni sezonu açtı İBB Kültür, yeni sezonu açtı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi Başkanlığı, 2023-2024 yeni sezon açılışını Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenledi. Sanat dünyasından pek çok ismin ve kurum temsilcilerinin katıldığı programda, İBB Kültür'ün yeni sezona dair etkinlik planı ve uzun stratejik politikaları anlatıldı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 22:31 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul'da tiyatro oyunu izledi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul'da tiyatro oyunu izledi

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tiyatro oyunu "Otomatik Portakal"ı izledi.

 • 28.09.2023 28 Eyl 18:15 Harry Potter Serisinin Ünlü Oyuncusu Sir Michael Gambon Hayatını Kaybetti Harry Potter Serisinin Ünlü Oyuncusu Sir Michael Gambon Hayatını Kaybetti

  Harry Potter serisinin üçüncü filmi olan Harry Potter ve Azkaban Tutsağı'nda Albus Dumbledore karakterini canlandıran Sir Michael Gambon, 82 yaşında hayatını kaybetti. Eşi ve oğlu adına yapılan açıklamada, Gambon'un zatürre nöbetinin ardından hastanede huzur içinde vefat ettiği belirtildi. Ünlü oyuncu, Harry Potter serisindeki performansıyla tanınsa da tiyatro oyunlarındaki başarısıyla da dikkat çekiyordu. Gambon, ayrıca birçok önemli filmde de rol almıştı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 15:24 Harry Potter serisinin yıldız oyuncusu Michael Gambon vefat etti Harry Potter serisinin yıldız oyuncusu Michael Gambon vefat etti

  Harry Potter serisinde Albus Dumbledore rolünü oynayan İngiliz oyuncu Michael Gambon, 82 yaşında yaşamını yitirdi.

 • 28.09.2023 28 Eyl 14:19 Alinda Antik Kenti nerede? Tarihi ve doğal güzelliklerin buluşma noktası Alinda Antik Kenti nerede? Tarihi ve doğal güzelliklerin buluşma noktası

  Aydın'ın Karpuzlu ilçesinde bulunan Alinda Antik Kenti, tarihi kalıntıları ve etkileyici manzaralarıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Antik dönemlerde Karya bölgesinin önemli bir şehri olan Alinda, Kral Mausolos'un hükümetinin merkezi olarak görev yapmış. Ayakta kalan en önemli yapı olan Alinda Kalesi ve antik tiyatrosu, tarih meraklılarının ilgisini çekiyor. Yüksek bir tepede yer alan kent, çevresindeki vadiler ve dağlarla harika bir manzara sunuyor.

 • 28.09.2023 28 Eyl 14:22 Tiyatro Oyuncusu Nalan Güreş Demirel: 'Bir Korku Atmosferinde Yaşıyoruz. Tiyatro Oyuncusu Nalan Güreş Demirel: "Bir Korku Atmosferinde Yaşıyoruz.

  ‘Sayın Yargıç’ isimli oyunda bir avukatı canlandıran tiyatro oyuncusu Nalan Güreş Demirel, “Bir korku atmosferinde yaşıyoruz. Biz mesela bu oyunla ilgili bir yerlere başvurmak istiyoruz ve ilk sordukları soru, ‘Bu oyun politik mi?’. O politik mi’den kasıt şu ‘Hükümete karşı bir şey söylüyor musunuz?’ Halbuki sanat dediğiniz şey zaten, içinde yaşadığınız toplumun bir aynası. Biz işimizi yapmak istiyoruz. Bir de neyi anlatacağız? O baskılandı, bu sansürlendi ne söyleyeceğiz? Seyirciye sadece ‘Gelelim, eğlenelim, biz sizi güldürelim.’ O zaman yaptığımız işin de bir değeri kalmıyor. Her yerde özgürlüğün kısıtlanması bir yerden sonra da bizi daha çok ateşlendiriyor” dedi.

 • 28.09.2023 28 Eyl 13:25 Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali Başlıyor Bayraklı Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali Başlıyor

  Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali, ikinci kez kapılarını ziyaretçilere açıyor. Festival, yerli ve yabancı konukların yanı sıra konserler, tiyatro oyunları, atölyeler ve belgesel gösterimlerine ev sahipliği yapacak. Etkinliklere katılım ücretsiz olacak.

 • 28.09.2023 28 Eyl 13:24 İzmirli Hayvanseverler FestpatiBuca'da Buluşuyor İzmirli Hayvanseverler FestpatiBuca'da Buluşuyor

  Buca Belediyesi'nin düzenleyeceği FestpatiBuca etkinliğinde, İzmirli hayvanseverler bir araya gelecek. Festivalde can dostları için güzellik ve yetenek yarışması, tiyatro gösterisi, atölyeler, köpek performans gösterileri ve konserler yer alacak. Ayrıca, festivalde yaklaşık 3 ton mama bağışı yapılacak.

 • 28.09.2023 28 Eyl 13:22 Konak Belediyesi 4'üncü Kez Patilerin Festivali'ni Düzenleyecek Konak Belediyesi 4'üncü Kez Patilerin Festivali'ni Düzenleyecek

  Konak Belediyesi, 7 Ekim’de Gündoğdu Meydanı’nda dördüncüsünü gerçekleştireceği Patilerin Festivali’ni Basmane Başkanlık Ofisi’nde düzenlediği basın toplantısıyla duyurdu. Can dostları odak alan en kapsamlı doğa ve yaşam festivali olan etkinliğe büyük önem verdiklerini söyleyen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, tüm İzmirlileri 7 Ekim’de Gündoğdu Meydanı’na davet ederek, “Bu yıl da dopdolu, çok renkli ve coşkulu bir festival İzmirlileri bekliyor” diye konuştu.

 • 28.09.2023 28 Eyl 12:45 Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisi 'Çizmeli Kedi' Oyununu Sahneleyecek Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisi 'Çizmeli Kedi' Oyununu Sahneleyecek

  Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisi tarafından hazırlanan 'Çizmeli Kedi' isimli çocuk oyunu, 1 Ekim Pazar günü Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'nde ücretsiz olarak sahnelenecek. Geçen sene büyük ilgi gören oyun, müzik ve dansla dolu bir gösteri sunacak. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, çocukların mutluluğunu önemsediklerini ve bu nedenle oyunu tekrar sahnelemek istediklerini belirtti.

 • 28.09.2023 28 Eyl 12:22 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Kapuzbaşı Şelalesi yolundaki çalışmaları denetledi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Kapuzbaşı Şelalesi yolundaki çalışmaları denetledi

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yahyalı ilçesi Kapuzbaşı Şelalesi yolundaki çalışmaları denetledi. Büyükkılıç, yol çalışmaları hakkında bilgi aldı ve bölgenin güzelliklerinden yararlanmak için çaba gösterdiklerini belirtti. Ayrıca Başkan Büyükkılıç, Derebağ Mahallesi'nde atıl durumdaki sulama tesislerini de denetledi. Kocasinan Belediyesi ise Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla çocuk şenliği düzenleyecek.

 • 28.09.2023 28 Eyl 11:47 Gaziemir Belediyesi, 'Veda' oyunuyla yeni sezonu açıyor Gaziemir Belediyesi, 'Veda' oyunuyla yeni sezonu açıyor

  Gaziemir Belediyesi, kültür sanat etkinliklerinin 2023-2024 sezonunu, usta sanatçıların sahne alacağı 'Veda' oyunuyla açacak. Ayşe Kulin'in aynı adlı eserinden uyarlanan oyun, Cumhuriyet'in kuruluş yıllarını bir aşk hikayesi üzerinden ele alıyor. Oyun, 30 Eylül Cumartesi günü Gaziemir Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

 • 28.09.2023 28 Eyl 11:24 Cezayir'in başkentindeki doğa harikası: Hamma Botanik Bahçesi Cezayir'in başkentindeki doğa harikası: Hamma Botanik Bahçesi

  Cezayir'in başkenti Cezayir'in merkezinde yer alan Hamma Botanik Parkı, doğa, turizm ve sinema tutkunlarının uğrak noktası olarak kentin adeta atan kalbi durumunda.

 • 28.09.2023 28 Eyl 10:10 Kocasinan Belediyesi Mevlid-i Nebi Haftası'nda Çocuk Şenliği düzenliyor Kocasinan Belediyesi Mevlid-i Nebi Haftası'nda Çocuk Şenliği düzenliyor

  Kocasinan Belediyesi, Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla TRT Çocuk Sunucusu ve Tiyatro Sanatçısı Hüseyin Goncagül ile Jonklör Kaan Obüs'ün katılımıyla Çocuk Şenliği düzenleyecek. Şenlikte çocuklar birbirinden özel ve farklı gösterilerle keyifli vakit geçirecek.

 • 28.09.2023 28 Eyl 09:35 Cem Özer'in Cem Karaca'ya saygı duruşu müzikali sahnelendi Cem Özer'in Cem Karaca'ya saygı duruşu müzikali sahnelendi

  Oyuncu Cem Özer'in usta sanatçı Cem Karaca'ya saygı duruşu olarak sahneye koyduğu 'Cem Olmak' müzikali, tiyatroseverlerle buluştu. Müzikal, Özer'in sahne performansı ve dans gösterilerini, Cem Karaca'nın şarkılarıyla bir araya getiriyor.

 • 28.09.2023 28 Eyl 00:05 Sıla, BtcTurk 10. yıl konserleri kapsamında Harbiye'de sahne aldı Sıla, BtcTurk 10. yıl konserleri kapsamında Harbiye'de sahne aldı

  Şarkıcı ve şarkı yazarı Sıla, BtcTurk 10. yıl konserleri kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda konser verdi. Sıla, son albümünden şarkılarını dinleyicilerle paylaşarak yaklaşık 2,5 saat sahnede kaldı. BtcTurk 10. yıl konserlerinde Sıla'nın ardından Buray, Candan Erçetin, Kenan Doğulu ve Ajda Pekkan da sahne alacak.

 • 27.09.2023 27 Eyl 22:12 Seda Fettahoğlu'nun kariyeri ve oyunculuk deneyimleri Seda Fettahoğlu'nun kariyeri ve oyunculuk deneyimleri

  1979 yılında Trabzon'da doğan Seda Fettahoğlu, Trabzon Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü'ne girdi. 2022'de mezun olan Fettahoğlu, tiyatro oyunculuğunun yanı sıra seslendirme de yapmaktadır. İstanbul Şehir Tiyatroları'nda oyunculuk yapmış ve birçok oyunda rol almıştır. Ayrıca 'Çocuklar Duymasın' dizisinde 'Sultan' karakteriyle tanınmıştır. Fettahoğlu, 'Çatı Katı', 'Sihirli Annem', 'Dolunay', 'Savcının Karısı', 'Koçum Benim', 'Yalan Dünya' ve 'Komedi Türkiye' gibi yapımlarda da yer almıştır.

 • 27.09.2023 27 Eyl 19:06 Ankara Devlet Tiyatrosu'nun 'Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye' Oyunu Kırgızistan ve Kazakistan'da Sahnelenecek Ankara Devlet Tiyatrosu'nun 'Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye' Oyunu Kırgızistan ve Kazakistan'da Sahnelenecek

  Ankara Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği 'Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye' oyunu, Kırgızistan ve Kazakistan'da düzenlenecek festivallerde sanatseverlerle buluşacak. Oyun, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te ve Kazakistan'ın Taldıkorgan şehrinde sahnelenecek.

 • 27.09.2023 27 Eyl 18:11 Şehir Tiyatroları oyuncusu Seda Fettahoğlu Beyoğlu'nda ölü bulundu Şehir Tiyatroları oyuncusu Seda Fettahoğlu Beyoğlu'nda ölü bulundu

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Şehir Tiyatroları oyuncusu Seda Fettahoğlu, Beyoğlu'ndaki bir parkta ölü olarak bulundu. 44 yaşındaki oyuncunun yanında silah bulunması üzerine intihar ihtimali üzerinde duruluyor. Fettahoğlu'nun cansız bedenini bulan bir üniversite öğrencisi, polise başından vurulmuş bir kadın olduğunu bildirdi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 27.09.2023 27 Eyl 17:28 Ünlü oyuncu Seda Fettahoğlu parkta ölü bulundu Ünlü oyuncu Seda Fettahoğlu parkta ölü bulundu

  Ünlü oyuncu Seda Fettahoğlu, Beyoğlu'ndaki bir parkta ölü bulundu.

 • 27.09.2023 27 Eyl 17:01 Hasan Efe Uyar'dan Bakan Işıkhan'a: 'Sayın Bakan, AKP Hükümetlerinin Karnesini Bırakın, Kendi Bakanlığınızın 3,5 Aylık Karnesine Bakın. Hasan Efe Uyar'dan Bakan Işıkhan'a: "Sayın Bakan, AKP Hükümetlerinin Karnesini Bırakın, Kendi Bakanlığınızın 3,5 Aylık Karnesine Bakın.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ı eleştirdi. Uyar, “El insaf. Sayın Bakan çok uzağa gitmeye gerek yok, sadece sizin döneminizi baz alalım. Seçimden sonra evvela bir asgari ücret masası kurdunuz. Oradaki söyleminizle seçimden önce dillendirdiğiniz 500 dolar seviyesinin çok uzağında kaldı. Akabinde yine kamu emekçilerini ilgilendiren bir toplu sözleşme masası kurdunuz. 22 bin TL seviyelerine dahi ulaşamadınız. Bir sonraki yılın enflasyon hedeflerini dahi yakalayamadınız. AKP hükümetlerinin karnesini bırakın, kendi bakanlığınızın 3 buçuk aylık karnesine bakın… Ve ne yazık ki önce asgari ücrette sınıfta kaldınız. Ondan sonra memurlarla toplu sözleşme görüşmelerinde sınıfta kaldınız” dedi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 16:53 Oyuncu Seda Fettahoğlu'nun cansız bedenini bulan genç: Yürüyüş yaparken silah sesi duydum Oyuncu Seda Fettahoğlu'nun cansız bedenini bulan genç: Yürüyüş yaparken silah sesi duydum

  Şehir Tiyatroları oyuncusu ve dizilerde rol alan Seda Fettahoğlu, Beyoğlu'nda bir parkta ölü bulundu. Fettahoğlu'nun cansız bedenini bulan üniversite öğrencisi ifadesinde, ''Yürüyüş yaptığım esnada bir silah sesi duydum. Sesin geldiği yöne yöneldiğimde başından vurulmuş, sırt üstü yatan bir kadın gördüm'' dedi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 16:22 Seda Fettahoğlu'nun ölü bulunması eski partneri Pınar Altuğ'u kahretti Seda Fettahoğlu'nun ölü bulunması eski partneri Pınar Altuğ'u kahretti

  Son olarak Çocuklar Duymasın'da rol alan Seda Fettahoğlu, parkta ölü olarak bulundu. Oyuncunun ölüm haberini alan dizideki partneri Pınar Altuğ ise "Ah be canım hiç oldu mu?" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 15:15 Parkta ölü bulunan usta oyuncu Seda Fettahoğlu'nun son paylaşımı yürek yaktı: Yaşamı sev bedeni koru Parkta ölü bulunan usta oyuncu Seda Fettahoğlu'nun son paylaşımı yürek yaktı: Yaşamı sev bedeni koru

  İstanbul'da bir parkta cansız bedeni bulunan 44 yaşındaki başarılı oyuncu Seda Fattahoğlu'nun günler önce gülerek yaptığı son paylaşımında ''Yaşamı sev bedeni koru'' ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

 • 27.09.2023 27 Eyl 15:03 Çine Belediyesi Yaz Etkinlikleri Kapsamında Drama Kursu Açıldı Çine Belediyesi Yaz Etkinlikleri Kapsamında Drama Kursu Açıldı

  Çine Belediyesi'nin düzenlediği yaz etkinlikleri kapsamında açılan drama kursunda eğitim alan öğrenciler, hazırladıkları skeçlerle seyirci karşısına çıkacak. Çine Belediyesi yaz etkinliklerinden drama kursunda eğitimini tamamlayan öğrenciler, birbirinden eğlenceli 7 skeçlik tiyatro oyununu sahnelemeye hazırlanıyor. Tüm Çineli hemşehrileri ücretsiz tiyatro oyunlarını izlemeye davet eden Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, kurslarla geleceğin futbolcularını, tiyatrocularını, sporcu ve sanatçılarını yetiştirmek için çalıştıklarını belirtti.

Advertisement