Ak Partili Hüseyin Özkan, Dündar'a Cevap Verdi - Son Dakika
Yerel

Ak Partili Hüseyin Özkan, Dündar'a Cevap Verdi

Ak Partili Hüseyin Özkan, Dündar\'a Cevap Verdi

AK Parti Bornova Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Özkan, CHP Bornova Belediye Başkan aday adayı Enver Dündar’ın açıklamalarına yanıt verdi.

17.12.2013 13:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Bornova Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Özkan, CHP Bornova Belediye Başkan aday adayı Enver Dündar'ın açıklamalarına yanıt verdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İzmir'de gerçekleşen "Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Buluşması"nda sarf ettiği sözler üzerinden bir değerlendirme yaparak hükümeti eleştiren Enver Dündar'ın bilgisizliğinin ayyuka çıktığını ifade eden Hüseyin Özkan, "Bilmemek ayıp değil ama öğrenmemek ayıptır. Ben Sayın Enver Dündar'ın bazı şeyleri öğrenmesini, bilerek konuşmasını isterim. AK Parti'yi, hükümeti ve Sayın Başbakanımızı insafsızca eleştirmek Sayın Dündar'ın haddi ve sıkleti değildir. Yaptığı açıklama içi boş ve istismar kokan bir açıklamadır. Siyasetçiye yakışan, doğruyu konuşmak, yalandan kaçınmaktır. Ben Sayın Dündar'ın şahsında CHP'li tüm siyasetçileri doğruları söylemeye davet ediyorum" dedi.

CHP'lilerin her fırsatta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na methiyeler düzmeyi görev addettiğini söyleyen Hüseyin Özkan, "Sayın Kocaoğlu'nu övmenize bir şey demiyoruz, övün ama içeride başka dışarıda başka konuşmayın. CHP'de Sayın Kocaoğlu'nun yüzüne başka, arkasına başka konuşmak adet haline geldi. Daha 15-20 gün önce CHP'li milletvekillerinin Sayın Kılıçdaroğlu ile görüşüp İzmir adayının Aziz Kocaoğlu olmaması gerektiğini belirtmelerini unutmadık. Hem nalına hem mıhına vurarak siyaset yapılmaz. Siyaset omurga ister, dik duruş, kararlılık ve cesaret ister" ifadesinde bulundu.

Bornova'daki Kültür Merkezi'nin inşaatının 1993 yılında ihale edildiğini hatırlatan Hüseyin Özkan, söz konusu tarihten AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 yılına kadar 9 yıl geçtiğini hatırlattı. 1993'den 2002 yılına kadar SHP'nin, CHP'nin ve DSP'nin iktidar ortağı olarak hükümetler kurduğunu belirten Özkan, AK Parti'nin iktidara geldiğinde 1993'te ihale edilmiş Kültür Merkezi'nin inşaatını boş bir temel çukuru halinde teslim aldığının bilgisini verdi. 2002 yılına kadar söz konusu inşaatın temel çukurunda biriken suda bir vatandaşın boğulmasının ve hayatını kaybetmesinin haricinde akıllara bile gelmediğini hatırlatan Özkan, "AK Parti iktidarı Kültür Merkezi'ni ekonomik krizin yaralarını sardıktan sonra 2007 yılında yatırım programına aldırdı. 2012 yılının sonuna kadar kaba inşaatın tamamlanması karşılığında 21 Milyon TL'nin üzerinde bir harcama yapıldı. 2012 Aralık ayı sonunda kaba inşaat tamamlandı ve müteahhit firma tasfiye edildi. Şimdi inşaatın ince işlerinin tamamlanması için ihale hazırlıkları yapılıyor. İnşaat hızla tamamlanarak Kültür Merkezi hizmete açıldığında 50 Milyon TL'nin üzerinde bir rakama bu iş bitirilmiş olacak. 5 yıllık bütçesi 700 Milyon TL'nin üzerinde bir rakam olan Bornova Belediyesi'nin ilçedeki kalıcı yatırımlara hükümetin sadece bir Kültür Merkezi'ne harcadığı para kadar bile harcama yapmamıştır. Bornova'ya bir çivi bile çakmayanlar, 5 yıl boyunca sadece yatarak günlerini gün edenler bugün bize yatırımdan bahsetmesin, gülünç duruma düşüyorlar" dedi.

AK Parti hükümetleri döneminde sadece Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın Bornova sınırlarında yaptığı yatırımların tutarının milyarlarca lirayı bulduğunu hatırlatan Hüseyin Özkan, "Bornova Çevre Yolu'nun 16 km'lik Bornova kısmı, Bornova Köprülü Kavşağı, Bayraklı Tünelleri, Bornova Viyadüğü, Sanayi Kavşağı ve Viyadüğü, Osmangazi Viyadüğü, Otoyol Ayrım Kavşağı, Otogar Köprülü Kavşağı, MTK Kavşağı, Mansuroğlu'ndan Bornova girişi, Mansuroğlu Kavşağı, 57. Topçu Tugayı Köprülü Kavşağı, Belkahve (Yeşilçam-Kavaklıdere) Ambarlar Kavşağı, Belkahve Yaya Üst Geçidi, yıllarca tamamlanamamış Manisa Duble Yolu, bu dönemde yapılan eserlerin, gerçekleştirilen projelerin sadece bir kısmı. AK Parti laf değil, icraat yapar. AK Parti millete efendilik değil, hizmetkarlık siyaseti yapar. CHP'lilere tavsiyem, ufkunun alamayacağı şeyler hakkında fazla konuşmamalarıdır. Söz konusu hizmet olursa, yatırım olursa, Sayın Enver Dündar ve partisi yaya kalır, benden söylemesi" dedi.

CHP'li Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır'a ve Enver Dündar'a sormak istediği bazı soruların olduğunu belirten AK Parti Bornova Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Özkan, "Bornova'da şehir içi trafiğin durumu malumdur. Bu konuda, bu büyük soruna çözüm üretmek adına, CHP'li belediyelerin 10 yıldır yaptığı tek bir çalışma var mı? Milli Savunma Bakanlığı izin verdi, 57. Topçu Tugayı'nın önüne denk gelen kısım, yani Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi'nin Manisa Yolu 57. Topçu Tugayı nizamiye önüne bağlanması projesi gerçeğe dönüşecek. Dönüşecek ama Bornova Belediyesi'nin keyfi olursa. Askeriyenin duvarı yıkılacak, 17 metre içeriye çekilecek ve bu alanda 25 metrelik bir yol açılacak. Bu konuda MSB ile yapılan protokol tamamlandı ve izinler alındır. 1,5 yıldır bu protokolü sümen altında bekletenlere soruyorum, neden bu projeyi gerçekleştirmiyorsunuz? Bornova halkına trafik çilesi çektirmek hoşunuza mı gidiyor? Biz CHP zihniyetini iyi biliyoruz. Bornova Çarşı'da 1.800 m2 karo taşı döşenmesi işini 6 aydır tamamlayamayan iş bilmez, beceriksiz ve aciz yönetim anlayışı ile bu işler olmaz. CHP iş değil mazeret üretir. Hizmet değil, istismar siyaseti yapar. Biz CHP'yi çok iyi biliriz" sözlerini sarf etti.

AK Parti'nin Bornova'ya sağlıkla ve eğitimle ilgili birçok hizmet yaptığını, kamu hizmet binalarının modernizasyonunu sağlayarak ilçeye çağdaş hizmet anlayışının gelmesine ön ayak olduğunu hatırlatan Özkan, "AK Parti Bornova'nın her köşesine hizmet etti, inşallah etmeye de devam edecek. KÖYDES Projesi kapsamında köylerimize yapılanlar, sosyal yardımlaşma alanında yapılan yardımlar ve hizmetler, kamu kurumlarının işlevsellikleri ve daha birçok şey bu dönemde yapıldı, yapılmaya da devam edecek. Ben buradan hem Sayın Enver Dündar'a hem de Kamil Okyay Sındır'a seslenmek istiyorum, Bornova'da 700 Milyon TL bütçe ile ne yaptınız, hangi kalıcı eserin altında imzanız var? Göz boyamaktan, hem kendinizi hem de Bornovalıları kandırmaktan başka ne yaptınız? Bu kadar paradan yatırıma ayrılan miktar nedir, bunu bize bir açıklarlarsa memnun olacağız. Maliyetinin yüzde 80'ini Özel İdare bütçesinden karşıladıkları işler dışında kendi başlarına ne yapmışlar, bir açıklasınlar da bilelim. Bol keseden atıp tutmakla olmuyor, iş yapanın kılıç kuşananındır. Hizmetlerini açıklasınlar, bilmek istiyoruz" dedi.

AK Parti'nin hem genelde, hem İzmir'de hem de Bornova özelinde siyaseti nezaket kurallarının dışına çıkmadan yapmaya gayret ettiğini hatırlatan Hüseyin Özkan, CHP'nin kendilerini çekmek istediği mindere gelmeyeceklerinin altını çizdi. Siyasette seviyenin düşmemesi, boş lafların, hamasi nutukların, istismar kokan söylemlerin değil, eserlerin ve hizmetlerin, projelerin yarışması için çalışacaklarını ifade eden Özkan, "Bizim Türkiye'de liderimiz Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Binali Yıldırım'dır. Biz onlardan ne öğrendiysek onu yaparız. Sayın Bakanımız istismar siyaseti yapmaz, boş konuşmaz, hizmet siyaseti yapar, eserlerini konuşturur. Sayın Bakanımız Binali Yıldırım, sağduyunun vicdanla, zekanın anlayışla köşe başında birleştiği insanlara en güzel örnektir. Bilip de bildiğinin keskinliğinin farkına varıp rakiplerine karşı kullanmayan, yenişme, iktidar kelimelerine bakıp gülebilecek kadar egosu ile barışık bir insandır. Biz ondan ne öğrendiysek onu yaparız. Biz hizmet adamından hizmet etmeyi, rakiplere çamur değil gül atmayı öğrendik. Türkiye'de partili partisiz herkesin takdir ettiği, Cumhuriyet tarihinin en başarılı icracı bakanlarından birisi olan Binali Yıldırım'ın izinden yürümeye devam edeceğiz. Bu sebeple varsın onlar boş konuşsun dursun, biz iş yapan, hizmet eden, eser üreten olmaya devam edeceğiz" dedi. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ak Partili Hüseyin Özkan, Dündar'a Cevap Verdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • CHP, İvrindi'de aday listesini teslim etmedi
  21 Şub CHP, İvrindi'de aday listesini teslim etmedi

  CHP'nin İvrindi ilçesinde belediye başkanı ve belediye meclisi üyelerine ilişkin aday listesi, süresinde İlçe Seçim Kuruluna teslim edilmediği için yerel seçimlere katılamayacak. İvrindi Belediye Başkan adayı Ali Kundakçı, CHP İvrindi İlçe Başkanı Ayhan Arslanbey'e tepki gösterdi. CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı ise aday listelerinin seçim kurullarına tesliminin ilçe başkanlarının sorumluluğunda olduğunu belirtti ve ittifak görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı.

 • Bodrumsporlu Milli Sporcular Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonasında 14 Madalya Kazandı
  21 Şub Bodrumsporlu Milli Sporcular Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonasında 14 Madalya Kazandı

  Yalova'da düzenlenen Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonasında Bodrumsporlu milli sporcular 8 altın, 4 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı. Sporcuların başarılarından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Branşlardan Sorumlu Asbaşkan Fatih Öztarakçı, Bodrumspor'un genç yetenekleri geliştirerek başarı göstermek için çalıştığını belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar'da vatandaşlara seslenecek
  21 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar'da vatandaşlara seslenecek

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri programı çerçevesinde Afyonkarahisar'da gerçekleştirilecek mitingde vatandaşlara seslenecek. Mitingin saat 14.00'da başlaması bekleniyor. Alanda geniş güvenlik önlemleri alınırken, cadde ve sokaklar araç trafiğine kapatıldı. Vatandaşlar detaylı bir aramadan geçerek alana giriş yapabilecekler.

 • TÜGİAD Ankara Şubesi Yüz Yüze Söyleşileri İkincisi Gerçekleştirildi
  21 Şub TÜGİAD Ankara Şubesi Yüz Yüze Söyleşileri İkincisi Gerçekleştirildi

  Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi tarafından düzenlenen 'Yüz Yüze' söyleşilerinin ikincisi gerçekleştirildi. Söyleşinin konukları TÜGİAD Başekonomisti Doç. Dr. Mehmet Levent Yılmaz ve TÜGİAD Politika Danışmanı Metehan Demir oldu. Söyleşide ekonomi ve siyaset konuları ele alındı.

 • Hulusi Akar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti
  21 Şub Hulusi Akar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti

  TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve önceki dönem Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti. Ziyarette Denizli'nin yatırımları ve başarıları konuşuldu.

 • İş Adamı Sıtkı Polat İYİ Parti'den İstifa Etti
  21 Şub İş Adamı Sıtkı Polat İYİ Parti'den İstifa Etti

  İş adamı Sıtkı Polat, İYİ Parti'den hem kurucular kurulu üyeliğinden hem de partiden istifa ettiğini açıkladı. Polat, partinin merkez sağı toparlayamadığını belirterek istifa ettiğini duyurdu.

 • Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk yarışı olan Sarıkamış Rallisi başlıyor
  21 Şub Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk yarışı olan Sarıkamış Rallisi başlıyor

  Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk yarışı olan Sarıkamış Rallisi, 23-25 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek. Oyman Atabay 2024 sezonunun ilk yarışı, 23 Şubat Cuma günü saat 17.30'da Kars Kalesi önünde düzenlenecek start seremonisi ile başlayacak. Ekipler, rallinin ikinci ve üçüncü gününde saat 08.00'de başlayacak yarışlarda 6 özel etapta mücadele edecek. Sarıkamış Rallisi, 25 Şubat Pazar günü saat 13.20'de Duja Chalet önündeki finiş podyumunda düzenlenecek ödül töreniyle tamamlanacak.

 • Bölgesel kalkınma projeleriyle şehirlerin cazibe merkezi haline gelmesi hedefleniyor
  21 Şub Bölgesel kalkınma projeleriyle şehirlerin cazibe merkezi haline gelmesi hedefleniyor

  Bölgesel kalkınma projeleri kapsamında üreten şehirlerin oluşturulması, insanların sosyal yaşamının geliştirilmesi ve şehirlerin cazibe merkezi haline gelmesi amacıyla çok sayıda proje desteklenecek. Bakanlık bütçesinden ve yerel paydaşlar tarafından kalkınma ajanslarına aktarılan kaynaklarla yürütülen mali ve yenilikçi destek programları, güdümlü projeler ve bölge planlarında belirlenen öncelikler hayata geçirilecek. Üreten şehirler programıyla Adana, Antalya, Balıkesir, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin, Sakarya ve Tekirdağ'ın uluslararası alanda rekabetçi bir üretim yapısına kavuşması hedefleniyor.

 • Siyasi Partiler Yerel Seçimlerde 26 Milletvekilini Belediye Başkan Adayı Gösterdi
  21 Şub Siyasi Partiler Yerel Seçimlerde 26 Milletvekilini Belediye Başkan Adayı Gösterdi

  Yerel seçimlerde siyasi partiler tarafından 26 milletvekili belediye başkan adayı olarak gösterildi. İYİ Parti 7, CHP ve Saadet Partisi 5'er, AK Parti ise 4 milletvekili ile yarışacak. Geçici aday listeleri 23 Şubat'ta ilan edilecek.

 • İzmir'de Ata Tohumu Üretimi Yapan Ahmet Özdemir, Türkiye'nin Dört Bir Yanına Ücretsiz Gönderiyor
  21 Şub İzmir'de Ata Tohumu Üretimi Yapan Ahmet Özdemir, Türkiye'nin Dört Bir Yanına Ücretsiz Gönderiyor

  İzmir'de yaşayan Ahmet Özdemir, toprağa olan ilgisiyle ata tohumu üretimine başladı ve elindeki çeşitli meyve ve sebze tohumlarını Türkiye'nin dört bir yanına ücretsiz olarak gönderiyor. Özdemir, yerel tohum hareketine destek vererek, coğrafyamızın zengin çeşitliliğini herkese ulaştırmayı hedefliyor.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nı açıkladı
  21 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nı açıkladı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nı hazırladıklarını belirterek, "İki yıllık çalışmalarımız sonucunda hazırladığımız Eylem Planımız ile öncelikle Türkiye'de Kadın Erkek Eşitliğine...

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Hatay'da kent uzlaşısı sağlayacağız
  21 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Hatay'da kent uzlaşısı sağlayacağız

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay'da kent uzlaşısı sağlamak için temaslar yaptıklarını belirtti. Özel, seçimde Hatay'ın AK Parti'ye muhalif oylarının CHP'ye kazandıracağını düşündüğünü ifade etti. Ayrıca, Lütfü Savaş'ın seçimi kazanması durumunda Hatay'ın kazanacağını ve 1 Nisan günü Hatay'ı AK Parti'ye emanet etmek yerine Lütfü Savaş'a emanet etmeyi tercih edeceğini söyledi.


Advertisement