Cevat Şakir'in anma töreninde gerginlik yaşandı! Kaymakam etkinliği terk etti - Son Dakika

Cevat Şakir'in anma töreninde gerginlik yaşandı! Kaymakam etkinliği terk etti

13.10.2021 14:28

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yazar Cevat Şakir Kabaağaçlı'yı anma töreninde konuşan emekli öğretmen Hatice Yücel'in "O gün süngerde denizde vurgun yiyenler, bugün teknelerle kıyılarımızı kirletiyor. Saraylar yaptırıyor" sözleri tepki çekti. Konuşması esnasında Cumhurbaşkanlığı makamına yapılan hakaretlerden dolayı, törende siyaset yapıldığını ifade ederek tepki gösteren Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Cevat Şakir için kabri başında dua okuduktan sonra etkinliği terk etti.

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Deniz Müzesi tarafından düzenlenen Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın 48. ölüm yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında mezarının bulunduğu Gönültepe'de bir etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşan Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, "Cevat Şakir Bodrum'u o kadar seviyor ki sürgün cezası bittikten sonra yine Bodrum'a geliyor. Şu an turizm sektörünün en önemli kalemlerinden olan mavi yolculuğu geliştiriyoruz. Türkiye'ye bunu ilk getirenlerden. Yokuşbaşı'ndan girerken Bodrum'a merhaba diyor. Onun bu merhabası bugün bizi bir araya getiriyor. Şiirinde Bodrum'a gelenin, şehre aşık olup tekrar gidemeyeceğinden bahsediyor. Bu kıymetli şairimiz, hayatı boyunca çok güzel eserler vermiş. Geriye, biz çocuklara gençlere çok güzel mesajlar bırakmış. Nur içerisinde yatsın" dedi.

Cevat Şakir'in anma töreninde kriz! Emekli öğretmenin sözleri sonrası kaymakam etkinliği terk etti

EMEKLİ ÖĞRETMENİN SÖZLERİ TÖRENDE KRİZ ÇIKARTTI

Etkinlikte kürsüye gelen emekli öğretmen Hatice Yücel ise, "O gün süngerde denizde vurgun yiyenler, bugün teknelerle kıyılarımızı kirletiyor. Kıyılarımızı sabote ediyor. Saraylar yaptırıyor. Bunu söylemek zorundayım, çünkü bu zincirin bütün halkalarını yaşadım teşekkür ederim" dedi.

Cevat Şakir'in anma töreninde kriz! Emekli öğretmenin sözleri sonrası kaymakam etkinliği terk etti

"SİYASETE BÖYLE BİR GÜNDE YER YOK"

Kaymakam Bayar ise Yücel'in bu konuşması üzerine "Ben buraya gelip bir Fatiha okuyup gideceğim. Burada siyaset yapıyorsunuz. Duamızı yapalım gidelim. Ben şu an duamı okuyup gideceğim. Ben anmaya ve bir Fatiha okumaya geldim. Bulunduğumuz ortamda devlet adamlarını suçlamalar, işte saraylar yapılıyor diye suçlamalar. Yapmayın bunları, siyasete böyle bir günde gerek yok" dedi.

DUA ETTİKTEN SONRA TÖRENDEN AYRILDI

Kaymakam Bayar, daha sonra Cevat Şakir'in mezarı başına giderek dua okudu ve etkinlikten ayrıldı. Anma etkinliği Balıkçı'nın mezarına çiçek bırakılması ve müzik dinletileri ile devam etti.

Cevat Şakir'in anma töreninde gerginlik yaşandı! Kaymakam etkinliği terk etti

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Cevat Şakir'in anma töreninde gerginlik yaşandı! Kaymakam etkinliği terk etti - Son Dakika


YORUMLAR (2)
500

Son Dakika

Adana Demirspor'un hocasına olay tepki! Gazeteciler salonunu terk etti 09:33 Adana Demirspor'un hocasına olay tepki! Gazeteciler salonunu terk etti Erdoğan'ın 10 büyükelçi talimatına Abdullah Gül'den yorum geldi: Başka krizlerin önünü açar 09:24 Erdoğan'ın 10 büyükelçi talimatına Abdullah Gül'den yorum geldi: Başka krizlerin önünü açar Kanser hastaları için para toplayan Twitch yayıncısı, söz verdiği bağışı yapmayınca ortalık karıştı 09:17 Kanser hastaları için para toplayan Twitch yayıncısı, söz verdiği bağışı yapmayınca ortalık karıştı
Hazırlıkları tamamladılar, binalarını bile tuttular! Milli Yol Partisi kasımda faaliyete geçecek 09:02 Hazırlıkları tamamladılar, binalarını bile tuttular! Milli Yol Partisi kasımda faaliyete geçecek Son dakika! Meteoroloji'den önemli uyarı: Hava sıcaklıkları 12 derece birden düşecek, kar yağışı geliyor 08:18 Son dakika! Meteoroloji'den önemli uyarı: Hava sıcaklıkları 12 derece birden düşecek, kar yağışı geliyor AK Partili Şamil Tayyar'dan, Vedat Demiröz'ün 07:22 AK Partili Şamil Tayyar'dan, Vedat Demiröz'ün "Her evde 2-3 telefon var" sözlerine tepki
Gece yarısı patlayan su borusu şehrin altını üstüne getirdi! Caddeyi su bastı, haberi alan esnaf dükkanına koştu 01:16 Gece yarısı patlayan su borusu şehrin altını üstüne getirdi! Caddeyi su bastı, haberi alan esnaf dükkanına koştu Yayla cinayetinin altından yasak aşk çıktı! Aynı aileden 5 kişi tutuklandı 00:19 Yayla cinayetinin altından yasak aşk çıktı! Aynı aileden 5 kişi tutuklandı
Advertisement