Zonguldak'ta sağanak yağmur sonrası yaşanan heyelanda ev toprak altında kaldı - Son Dakika
3. Sayfa

Zonguldak'ta sağanak yağmur sonrası yaşanan heyelanda ev toprak altında kaldı

Zonguldak'ın Asma Mahallesi Tulumba mevkiinde sağanak yağmur sonrası meydana gelen heyelanda bir ev toprak altında kaldı. Enkaz altında olduğu tahmin edilen 2 kişiyi arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

09.12.2023 21:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Zonguldak'ta sağanak yağmur sonrası meydana gelen heyelanda 2 kişinin bulunduğu tahmin edilen ev toprak altında kaldı. Anne ve oğlunu arama kurtarma çalışmaları sırasında ikinci bir heyelan yaşandı. Toprak altında kalan 21 personel hastaneye kaldırıldı. Anne ve oğlunu kurtarmak için çalışmalar sürüyor.

HEYELANLA BİRLİKTE EV TOPRAK ALTINDA KALDI

OIay, akşam saatlerinde Asma Mahallesi Tulumba Üstü Sokak mevkisinde yaşandı. Kentte etkisini sürdüren yağış nedeniyle heyelan meydana geldi. Perihan Çakar'a ait ev heyelanla gelen toprak ve kaya parçalarının altında kalıp yıkıldı. Evin yıkıldığını fark eden çevredeki vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Olay yerine sağlık, polis ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Zonguldak'ta sağanak yağmur sonrası meydana gelen heyelanda ev toprak altında kaldı

2 KİŞİ İÇİN ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

Evde yaşayan anne Perihan Çakar ve oğlu Sait Çakar'a ulaşılamadı. Ekipler, anne ve oğlun yakınlarından da dışarıda olup olmadıklarına dair bilgi alamadı. Anne ve oğlunun heyelan altında kalıp yıkılan evin içinde olma ihtimaline karşı arama- kurtarma çalışması başlatıldı, çevrede de güvenlik önlemi alındı.

Zonguldak'ta sağanak yağmur sonrası meydana gelen heyelanda ev toprak altında kaldı

2. HEYELANDA KURTARMA EKİPLERİ DE TOPRAK ALTINDA KALDI

Zonguldak'ta heyelan nedeniyle anne ve oğlunun arama- kurtarma çalışmalarının yapıldığı bölgede ikinci heyelan meydana geldi. Kurtarma çalışmalarını yürüten ekipler, toprak altında kaldı. Bölgeye çok sayıda ambulans, arama- kurtarma ekibi, Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan maden işçileri sevk edildi.

Heyelanın yaşandığı bölgedeki tüm vatandaşlar, tehlike sebebiyle alandan uzaklaştırıldı.

Zonguldak'ta peş peşe heyelan faciası! 2 kişi kayıp, 2'si ağır 17 yaralı var

21 PERSONEL YARALANDI, 2 VATANDAŞ HALA KAYIP

AFAD'ın ayptığı açıklama, "9 Aralık 2023 saat 20.00 sıralarında, Zonguldak Asma mahallesi Tulumbaüstü sokakta bulunan iki katlı bir ev heyelan sebebi ile çökmüştür. Göçük altında kalan iki vatandaşımızı arama kurtarma çalışmalarına süratle başlanmış olup, arama kurtarma çalışmaları sırasında ikinci bir heyelan meydana gelmiş ve ekiplerimizden 21 personel göçük altında kalmıştır. Göçük altında kalan personellerimiz kurtarılarak hastaneye sevk edilmiş olup sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisi alınmıştır." denildi.

Zonguldak'ta peş peşe heyelan faciası! 2 kişi kayıp, 2'si ağır 17 yaralı var

ÇEVREDEKİ EVLERDE YAŞAYANLAR DA TAHLİYE EDİLDİ

Bu arada heyelanın yaşandığı bölgede tehlike oluşturan evler de tahliye edildi. Evlerde kalan vatandaşlar, valilik ve belediyenin misafirhanelerine ya da yakınlarının evlerine gitti.

Zonguldak'ta peş peşe heyelan faciası! 2 kişi kayıp, 2'si ağır 17 yaralı var
Zonguldak\'ta sağanak yağmur sonrası yaşanan heyelanda ev toprak altında kaldı
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Zonguldak'ta sağanak yağmur sonrası yaşanan heyelanda ev toprak altında kaldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement