Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Altın Portakal haberleri, Altın Portakal son dakika, son dakika Altın Portakal

Son Dakika Altın Portakal Haberleri

Son dakika Altın Portakal haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son altın portakal haberleri anında burada.


 • 04.12.2023 04 Ara 14:12 Utku Çakırözer, İki Aylık "Basın Özgürlüğü Raporunu" Açıkladı: "Gazetecilere Yönelik Soruşturma, Gözaltı ve Tutuklamalarda Olağanüstü Artış Yaşandı"

  Utku Çakırözer, İki Aylık 'Basın Özgürlüğü Raporunu' Açıkladı: 'Gazetecilere Yönelik Soruşturma, Gözaltı ve Tutuklamalarda Olağanüstü Artış Yaşandı' CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, ekim ve kasım aylarına ilişkin hazırladığı Basın Özgürlüğü Raporu’nu açıkladı. Çakırözer, “Türkiye’de basın özgürlüğü alanında yaşadığımız kara tablo, maalesef ekim kasım aylarında değişmedi. İki ayda tam 144 kez gazeteciler hakim karşısına çıktı. RTÜK yine televizyonlara ceza yağdırdı. Türkiye’de yargıdaki çürümeyi, adliyedeki skandalları, yerel merkezi idaredeki görev suistimalleri, taciz iddialarını haberleştiren gazetecilerin belgeli haberleri maalesef ortak hafızamızdan yok ediliyor erişim engelleriyle. Sansür yasası dediğimiz TCK 217/A maddesinden gazetecilere yönelik soruşturma, gözaltı ve tutuklamalarda olağanüstü artış yaşandı” dedi.

 • 03.12.2023 03 Ara 12:14 Türkan Şoray, kadınlara seçme ve seçilme hakkının yıl dönümünde Antalya'da onur konuğu olacak

  Türkan Şoray, kadınlara seçme ve seçilme hakkının yıl dönümünde Antalya'da onur konuğu olacak Türk sinemasının 'sultanı' Türkan Şoray, 5 Aralık'ta Antalya Muratpaşa'da düzenlenecek etkinliklere onur konuğu olarak katılacak. Muratpaşa Belediyesi'nin Türkiye'de kadınlara seçme ve seçilme hakkının tanınmasının yıl dönümü dolayısıyla düzenleyeceği etkinlikte, Türkan Şoray'ın yanı sıra TKDF Başkanı Canan Güllü de konuşmacı olarak yer alacak.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:35 Perihan Savaş Jüri Başkanı Olarak Esenler Film Festivali'nde

  Perihan Savaş Jüri Başkanı Olarak Esenler Film Festivali'nde Türk sinemasının usta oyuncusu Perihan Savaş'ın jüri başkanı olacağı Esenler Film Festivali için kısa film yarışması jüri üyeleri açıklandı. Festival, 15-19 Aralık tarihleri arasında 'umut' temasıyla gerçekleştirilecek.

 • 21.11.2023 21 Kas 23:17 Muhittin Böcek'ten adaylık açıklaması: 'Suskunluğumuz asaletimizdendir'

  Muhittin Böcek'ten adaylık açıklaması: 'Suskunluğumuz asaletimizdendir' Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ulusal yayın organlarında adaylığında sorun olduğu iddialarına yanıt vererek, açıklamasını önümüzdeki günlerde netleştireceğini belirtti. Böcek, Antalyalı hemşehrilerinden her 5 yılda bir helallik aldığını ve hesabını 5 yıllık yaptığını söyledi. Ayrıca, 60'ıncı Altın Portakal Festivali'nin yapılacağını da açıkladı.

 • 21.11.2023 21 Kas 12:42 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Adaylık İddialarına Cevap Verdi

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Adaylık İddialarına Cevap Verdi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, adaylığında sorun olduğu iddialarına yanıt vererek, açıklamasını önümüzdeki günlerde netleştireceğini belirtti. Böcek, Antalyalı hemşehrilerinden her 5 yılda bir helallik aldığını ve 25 yıllık başarı hikayesiyle Antalya'yı yönettiğini ifade etti. Ayrıca, iptal edilen Altın Portakal Film Festivali'nin yapılacağını da duyurdu.

 • 07.11.2023 07 Kas 18:18 Erol Taş'ın Vefatının 25. Yılında Anısına

  Erol Taş'ın Vefatının 25. Yılında Anısına Erol Taş, Türk sinemasının önemli oyuncularından biri olarak izleyicinin gönlünde taht kurmuş bir sanatçıdır. 25 yıl önce vefat eden Taş, boks sporunda başarılar elde etmiş ve sinemaya adım atmıştır. Kötü karakterleri başarıyla canlandıran Taş, birçok filmde başrol oynamış ve birçok ödül kazanmıştır. Ayrıca kahvecilik de yapmış olan Taş, iyi kalbi ve merhametiyle tanınmıştır. Türk sinemasına yaklaşık 50 yıl boyunca damga vuran ve 600'e yakın filmde rol alan Erol Taş, unutulmaz bir sanatçı olarak anılmaktadır.

 • 01.11.2023 01 Kas 15:06 Eskişehir'de Engelsiz Filmler Festivali Başlıyor

  Eskişehir'de Engelsiz Filmler Festivali Başlıyor Bu yıl on birincisi düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 4-5 Kasım günlerinde ücretsiz olarak Eskişehir Cinema Pink Kanatlı AVM’de sinemaseverlerle buluşacak.

 • 10.10.2023 10 Eki 02:14 Ankara Film Festivali'nde Filmlerin Listeye Girmesi Engelleniyor

  Ankara Film Festivali'nde Filmlerin Listeye Girmesi Engelleniyor Film eleştirmeni Şenay Aydemir, Ankara Film Festivali'nde filmlerin listeye girmesinin engellendiğini açıkladı. Ünlü sinema adamları da bu açıklamaya destek verdi. Festivalde ikinci Altın Portakal krizi yaşanıyor.

 • 08.10.2023 08 Eki 10:26 Haftanın tarihine bakış

  Haftanın tarihine bakış Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla 9 Ekim 2019'da sınır ötesi "Barış Pınarı Harekatı" başlatıldı.

 • 06.10.2023 06 Eki 18:14 İlyas Salman, Altın Portakal Film Festivali'nin iptalini protesto etti

  İlyas Salman, Altın Portakal Film Festivali'nin iptalini protesto etti Ünlü oyuncu İlyas Salman, Altın Portakal Film Festivali'nin iptal edilmesini protesto etmek için aldığı ödülü sansürledi. 2012 yılında aldığı 'Yaşam boyu Onur Ödülü'nü sansürleyerek paylaşan Salman, 'Kanun Hükmü' belgeselinin film seçkisinden çıkarılmasıyla yaşanan kriz sonucunda festivalin iptal edildiğini belirtti.

 • 04.10.2023 04 Eki 15:58 RTÜK, Ayşenur Arslan'ın sözleriyle gerekçe gösterilerek Halk TV'ye ceza verdi

  RTÜK, Ayşenur Arslan'ın sözleriyle gerekçe gösterilerek Halk TV'ye ceza verdi RTÜK üyeleri İlhan Taşcı ve Tuncay Keser, bugünkü toplantıda gazeteci Ayşenur Arslan'ın sözleriyle gerekçe gösterilerek Halk TV'ye 5 kez program durdurma ve yüzde 5 idari para cezası verildiğini açıkladı. Kararlar oyçokluğu ile alındı. Ayrıca, Halk TV'ye yönetmen Ezel Akay'ın sözleri nedeniyle de yüzde 3 para cezası verildi.

 • 04.10.2023 04 Eki 15:35 RTÜK, Halk TV'ye idari para cezası ve program durdurma yaptırımı uyguladı

  RTÜK, Halk TV'ye idari para cezası ve program durdurma yaptırımı uyguladı Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Ayşegül Arslan'ın terör saldırısı ve teröristler hakkındaki yorumları sebebiyle Halk TV'ye üst sınırdan idari para cezası ve 5 kez program durdurma yaptırımı uyguladı.

 • 04.10.2023 04 Eki 15:06 RTÜK, Halk TV'ye yayın ihlalleri nedeniyle ceza verdi

  RTÜK, Halk TV'ye yayın ihlalleri nedeniyle ceza verdi Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Halk TV'ye iki ayrı programdaki yayın ihlalleri sebebiyle 5 kez program durdurma ve üst sınırdan idari para cezası verdi. RTÜK'ün açıklamasına göre, kanalın terör saldırısıyla ilgili ifadeleri ve Kültür ve Turizm Bakanlığına yönelik suçlayıcı ifadeleri yayıncılık ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle cezalandırıldı.

 • 04.10.2023 04 Eki 02:15 Tamer Levent, Altın Portakal'ın iptal edilmesini eleştirdi

  Tamer Levent, Altın Portakal'ın iptal edilmesini eleştirdi Usta oyuncu Tamer Levent, Altın Portakal Film Festivali'nin iptal edilmesini sert bir şekilde eleştirdi. Levent, festivalin iptal edilmesinin yanlış bir karar olduğunu belirterek, polemik içeren bir film olduğunda herkesin mutabakatının olması gerektiğini söyledi. Ayrıca, daha önceki yıllarda benzer olayların yaşandığını ancak bu konuda siyasi makamlardan ve toplumdan yeterli destek gelmediğini ifade etti.

 • 01.10.2023 01 Eki 19:00 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Altın Portakal Film Festivali'nin iptal olmasına ilişkin ilk yorum

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Altın Portakal Film Festivali'nin iptal olmasına ilişkin ilk yorum Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Genel Kurulu 28. dönem 2. yasama yılı açılış törenindeki konuşmasında, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin iptal edilmesine değinerek, ''Operasyonlarımız neticesinde âdeta can çekişen terör örgütlerine siyasi hesaplarla moral aşılamanın vebali çok ağır olacaktır. Özellikle sanat öne sürülerek millî iradeye kastedenlerin propagandasının yapılmasını kabul edemeyiz.'' dedi.

 • 01.10.2023 01 Eki 12:24 Başkan Böcek: Altın Portakal Film Festivali, cumhuriyetin 100'üncü yılı içinde yapılacak

  Başkan Böcek: Altın Portakal Film Festivali, cumhuriyetin 100'üncü yılı içinde yapılacak ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, iptal ettiklerini açıkladığı 60'ıncı Antalya Altın Portakal Film Festivali'ni cumhuriyetin 100'üncü yılı içinde yapacaklarını belirterek, "31 Aralık'a kadar festivali yapacağım" dedi.

 • 01.10.2023 01 Eki 09:53 Haftanın tarihine bakış

  Haftanın tarihine bakış Osmanlı bilgini, özellikle coğrafya alanında yazdığı "Cihannüma" adlı eseriyle bu alanda çığır açan Katip Çelebi, 6 Ekim 1657'de vefat etti.

 • 30.09.2023 30 Eyl 17:50 Altın Portakal Film Festivali'nin iptal edilmesine peş peşe tepki: Sansürcü zihniyet

  Altın Portakal Film Festivali'nin iptal edilmesine peş peşe tepki: Sansürcü zihniyet Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin iptal edilmesine tepki gösteren sanat ve siyaset camiası, yaşananların ''sansür'' olduğunu söyledi. İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, ''Son 12 Eylül darbesinin yaptırmadığı Altın Portakal'ı Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında düzenleyemiyor olmak, hazindir, trajiktir. Zira festival iptal etmek tam da darbeci ve sansürcü zihniyetlerin arzusunu gerçekleştirmek anlamına gelmektedir'' ifadelerini kullandı.

 • 30.09.2023 30 Eyl 17:49 MHP Milletvekili Abdurrahman Başkan, Altın Portakal Film Festivali'nin iptaline tepki gösterdi

  MHP Milletvekili Abdurrahman Başkan, Altın Portakal Film Festivali'nin iptaline tepki gösterdi MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin iptal edilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan, festivalin şehrin en önemli kültürel öğelerinden biri olduğunu belirterek, iptalin utanç verici olduğunu vurguladı. Ayrıca, festivalde yer alması skandal olarak nitelendirdiği bir belgeselin seçkiye kabul edilmesini eleştirdi ve festival yöneticilerinin kriz yönetiminde yetersiz olduğunu ifade etti. Başkan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i istifaya davet etti.

 • 30.09.2023 30 Eyl 16:16 MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Antalya İl Kongresi'nde konuştu Açıklaması

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Antalya İl Kongresi'nde konuştu Açıklaması MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 60 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin iptal edilmesine ilişkin, "FETÖ'ye, FETÖ propagandasına omuz veren CHP zihniyetini şiddetle kınıyoruz.

 • 30.09.2023 30 Eyl 14:19 Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç: Antalya Film Festivali 15 Temmuz'u itibarsızlaştırmaya yönelik bir FETÖ propagandasına sahne kılındı

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç: Antalya Film Festivali 15 Temmuz'u itibarsızlaştırmaya yönelik bir FETÖ propagandasına sahne kılındı Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin 15 Temmuz'u itibarsızlaştırmaya yönelik bir FETÖ propagandasına sahne olduğunu belirtti. Kılıç, devletin refleksiyle bu operasyonun engellendiğini ve CHP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin film festivalini durdurma kararı aldığını söyledi. Ayrıca Kılıç, Yeniden Refah Partisi'nin yerel seçimlere kendi adaylarıyla katılacağını ve 30 yaşına kadar kadın erkek tüm gençlerin adaylıklarını ücretsiz kabul edeceklerini açıkladı.

 • 30.09.2023 30 Eyl 14:01 ALTIN PORTAKAL'IN 60 YILLIK TARİHİNDE 3'ÜNCÜ İPTAL

  ALTIN PORTAKAL'IN 60 YILLIK TARİHİNDE 3'ÜNCÜ İPTAL BU yıl 60'ıncısı düzenlenmesi planlanan Antalya Altın Portakal Film Festivali, seçkiye alınan 'Kanun Hükmü' filmiyle ilgili 'sansür' ve 'FETÖ' tartışmaları arasında iptal edildi.

 • 30.09.2023 30 Eyl 12:54 Altın Portakal'ın 60 yıllık tarihinde 3'üncü iptal

  Altın Portakal'ın 60 yıllık tarihinde 3'üncü iptal BU yıl 60'ıncısı düzenlenmesi planlanan Antalya Altın Portakal Film Festivali, seçkiye alınan 'Kanun Hükmü' filmiyle ilgili 'sansür' ve 'FETÖ' tartışmaları arasında iptal edildi.

 • 30.09.2023 30 Eyl 12:40 Antalya Altın Portakal Film Festivali İptal Edildi

  Antalya Altın Portakal Film Festivali İptal Edildi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu yıl 60'ıncısı düzenlenecek Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin iptal edildiğini açıkladı. Başkan Böcek, festivalin özüne dönülmesi ve sinema emekçilerinin hakkının yenmemesi için iptal kararı alındığını belirtti.

 • 30.09.2023 30 Eyl 07:43 Altın Portakal Film Festivali'ni iptal eden Muhittin Böcek, festival ve sanat yönetmenini işten çıkardı

  Altın Portakal Film Festivali'ni iptal eden Muhittin Böcek, festival ve sanat yönetmenini işten çıkardı Kanun Hükmü belgeselinden dolayı çıkan krizin ardından Antalya Altın Portakal Film Festivali'ni iptal eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kararlarıyla büyük bir kargaşaya neden olduklarını söyleyerek festival yönetmeni, sanat yönetmeni ve onların ekibini işten çıkardı.

 • 30.09.2023 30 Eyl 04:13 60. Altın Portakal Film Festivali... İPTAL EDİLDİ!

  60. Altın Portakal Film Festivali... İPTAL EDİLDİ! Kanun Hükmü belgeselinin film seçkisinden çıkarılmasıyla kriz yaşanan 60. Altın Portakal Film Festivali iptal edildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Kendi kararıyla büyük bir karmaşaya neden olan festival yönetmeninin, sanat yönetmeninin ve oluşturdukları tüm sanat ekibinin görevlerine şu an itibari ile son verilmiştir" açıklamasında bulundu.

 • 29.09.2023 29 Eyl 22:30 Altın Portakal Film Festivali iptal edildi

  Altın Portakal Film Festivali iptal edildi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin iptal edildiğini duyurarak, 'Bizim dışımızda oluşan ve oluşturulan bu süreç sebebi ile 7-14 Ekim tarihleri arasında yapmayı planladığımız festivalimizi iptal ettiğimi tüm sinemaseverlere üzülerek bildiriyorum' dedi.

 • 29.09.2023 29 Eyl 21:00 Son Dakika: Antalya Altın Portakal Film Festivali iptal edildi

  Son Dakika: Antalya Altın Portakal Film Festivali iptal edildi Son dakika: Seçkiden çıkarılan Kanun Hükmü belgeseli nedeniyle krizin tavan yaptığı Antalya Altın Portakal Film Festivali iptal edildi. Gelişmeyi duyuran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ''Antalya Altın Portakal Film Festivali'mizi bizim dışımızda oluşan ve oluşturulan süreç sebebiyle iptal ettiğimizi tüm sinemaseverlere üzülerek bildiriyorum. Şahsıma ve belediyemize malum film üzerinden isnat edilen suçlamaların tamamını da gerçek muhataplarına aynen iade ediyorum'' ifadelerini kullandı.

 • 29.09.2023 29 Eyl 18:35 Uluslararası Sinema Derneği'nden Antalya Altın Portakal Film Festivali açıklaması

  Uluslararası Sinema Derneği'nden Antalya Altın Portakal Film Festivali açıklaması Uluslararası Sinema Derneği, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin seçkisindeki 'Kanun Hükmü' belgeseliyle ilgili yaşanan tartışmalar üzerine yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, festivalin politize uçlara kaydırıldığı ve terör örgütü propagandasına açık hale getirildiği ifade edildi.

 • 29.09.2023 29 Eyl 16:43 Demet Akbağ, Antalya Altın Portakal Film Festivali Jüri Başkanlığından Ayrıldı

  Demet Akbağ, Antalya Altın Portakal Film Festivali Jüri Başkanlığından Ayrıldı Oyuncu Demet Akbağ, 60'ıncı Antalya Altın Portakal Film Festivali Jüri Başkanlığı görevinden ayrıldığını duyurdu. Akbağ, iletişim sorunları ve kriz yönetiminin yapılamaması nedeniyle festivalde yer almayacağını belirtti.

 • 29.09.2023 29 Eyl 15:55 Gençlik ve Spor Bakanlığı, Altın Portakal Film Festivali için spor salonu tahsisini iptal etti.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Altın Portakal Film Festivali için spor salonu tahsisini iptal etti. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Altın Portakal Film Festivali için spor salonu tahsisini iptal etti.

 • 29.09.2023 29 Eyl 15:41 Gençlik ve Spor Bakanlığı Altın Portakal Film Festivali'nden çekildi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Altın Portakal Film Festivali'nden çekildi Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı da Altın Portakal Film Festivali'nden çekildi. Bakanlık, aynı zamanda festivalin düzenleneceği Antalya Spor Salonu'nun tahsisini de iptal etti.

 • 29.09.2023 29 Eyl 13:22 Demet Akbağ, Antalya Altın Portakal jüri başkanlığını bıraktı

  Demet Akbağ, Antalya Altın Portakal jüri başkanlığını bıraktı Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde jüri başkanlığı yapan Demet Akbağ, yaşanan iletişim sıkıntıları ve kriz yönetiminin sağlanamamasından dolayı görevinden çekildi.

 • 29.09.2023 29 Eyl 13:09 Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: "Sanatın gücü kullanılarak, terör örgütü propagandası yapılmasına karşıyız"

  Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: 'Sanatın gücü kullanılarak, terör örgütü propagandası yapılmasına karşıyız' Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali, yarın İstanbul'da başlayacak.

 • 29.09.2023 29 Eyl 12:22 Altın Portakal Film Festivali'nde 'Kanun Hükmü' filmi yeniden seçkiden çıkarıldı

  Altın Portakal Film Festivali'nde 'Kanun Hükmü' filmi yeniden seçkiden çıkarıldı Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde, yargı süreci devam eden 'Kanun Hükmü' filmi, seçkiden çıkarıldıktan sonra tekrar seçkiye alındı ancak daha sonra tekrar çıkarıldı. Karar, festivalde ödül alan sanatçılar tarafından tepkiyle karşılandı.

 • 29.09.2023 29 Eyl 11:53 Gergerlioğlu: Yargıtay'ın Can Atalay kararını kabul etmiyoruz

  Gergerlioğlu: Yargıtay'ın Can Atalay kararını kabul etmiyoruz Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Yargıtay'ın, Gezi Parkı davasında Türkiye İşçi Partisi'nden milletvekili seçilen Can Atalay'a verilen 18 yıl hapis cezasının onanması kararını kabul etmediklerini belirtti. Gergerlioğlu, ayrıca üç doktorun intihar etmesiyle ilgili olarak Türkiye'deki hekimlerin depresyonda olduğunu ve ezildiklerini savundu. Ayrıca, Yargıtay'ın aceleyle karar verdiğini ve Can Atalay'ın suçsuz olduğunu vurguladı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 22:12 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'Kanun Hükmü' belgeseli ikinci kez çıkarıldı

  Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'Kanun Hükmü' belgeseli ikinci kez çıkarıldı Yönetmen Nejla Demirci'nin çektiği 'Kanun Hükmü' belgeseli, 60'ıncı Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden ikinci kez çıkarıldı. Festival yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu, filmi yeniden seçkiye alırken sinema sektöründen gereken desteği göremediklerini belirtti. Festivalin birliğini ve bütünlüğünü düşündüklerini vurgulayan Boyacıoğlu, kendilerinin terör örgütü destekçisi olarak gösterilmek istendiğini kabul etmediklerini ifade etti.

 • 28.09.2023 28 Eyl 21:47 'KANUN HÜKMÜ' FİLMİ YENİDEN SEÇKİDEN ÇIKARILDI

  'KANUN HÜKMÜ' FİLMİ YENİDEN SEÇKİDEN ÇIKARILDI Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Belgesel Yarışması seçkisinden çıkarılan 'Kanun Hükmü' filminin tekrar seçkiden çıkarıldığı açıklandı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 21:04 Kanun Hükmü belgeseli, yeniden Altın Portakal Film Festivali seçkisinden çıkarıldı

  Kanun Hükmü belgeseli, yeniden Altın Portakal Film Festivali seçkisinden çıkarıldı Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yarışan Kanun Hükmü filmi, belgeseldeki bir kişi hakkında yargı sürecinin devam ettiği iddiasıyla seçkiden çıkarılmıştı. Tepkilerden sonra yeniden seçkiye alınan film nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı festivalden çekilmişti. Festival Yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu Kanun Hükmü filmini seçkiden çıkarma kararı aldıklarını söylerken, "Herhangi bir terör örgütünün destekçisi olarak tarif edilmeyi kabul etmemiz mümkün değildir." ifadelerini kullandı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 20:05 Bakan Tunç: AİHM'in yetkisini aşarak delil incelemesi yapmak suretiyle ihlal kararı vermesi kabul edilemez

  Bakan Tunç: AİHM'in yetkisini aşarak delil incelemesi yapmak suretiyle ihlal kararı vermesi kabul edilemez Adalet Bakanı Tunç, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Türkiye aleyhinde aldığı kararın kabul edilemez olduğunu belirtti. Bakan Tunç, AİHM'in Türkiye'nin iç hukuk standardını hiçe saydığını ve yetkisini aştığını ifade ederek, bu kararın sadece o dosya bakımından geçerli olduğunu ve iç hukuk uygulamaları sonrasında değerlendirileceğini söyledi. Ayrıca, Bakan Tunç zabıt katibi atamalarıyla ilgili yapılan mülakatların değerlendirme aşamasında olduğunu ve birkaç gün içinde açıklama yapılacağını belirtti. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Altın Portakal Film Festivali'nden çekilmesine ilişkin ise Bakan Tunç, terör örgütü propagandasına müsaade edilemeyeceğini ve Kültür Bakanlığı'nın aldığı kararı doğru bulduklarını ifade etti.

 • 28.09.2023 28 Eyl 17:47 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'Kanun Hükmü' belgeseli tartışması

  Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'Kanun Hükmü' belgeseli tartışması 60'ıncı Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'Kanun Hükmü' belgeselinin Ulusal Belgesel Yarışma seçkisinden çıkarılması üzerine jüri üyeleri görevlerine devam etme kararı aldı. Jüri üyeleri, festivalin özgür ve herkese açık olduğunu vurgulayarak, belgeselin seçkiye geri alınması üzerine yeni bir açıklama yaptı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 16:49 Altın Portakal Jürisi Filmin Geri Alınması Sonrası Açıklama Yaptı

  Altın Portakal Jürisi Filmin Geri Alınması Sonrası Açıklama Yaptı Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde seçkiden kaldırılan 'Kanun Hükmü' belgesel filminin geri alınmaması halinde festivalde görev yapmayacaklarını açıklayan jüri üyeleri, filmin seçkiye geri alınmasının ardından bir açıklama daha yaptı. Jüri üyelerinden Onur Saylak'ın '#altınportakalasahipçıkıyoruz' etiketiyle paylaştığı açıklamada, 'Festival festivaldir. Özgür, herkese açık, herkese eşit. Antalya Altın Portakal Film Festivali hepimizin. Antalya'da görüşmek üzere' ifadeleri yer aldı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 14:24 Adalet Bakanı Tunç, AİHM'in FETÖ kararını eleştirdi

  Adalet Bakanı Tunç, AİHM'in FETÖ kararını eleştirdi Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) FETÖ üyeliğinden tutuklu bir kişinin başvurusunda Türkiye aleyhine verdiği ihlal kararına ilişkin, 'Delil değerlendirmesi yaparak ülkelerin milli yargılarına bir müdahale olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla yetkisini de aştığını görüyoruz' dedi.

 • 28.09.2023 28 Eyl 13:17 Adalet Bakanı Tunç, AİHM'in Türkiye aleyhindeki kararını kabul edilemez buldu

  Adalet Bakanı Tunç, AİHM'in Türkiye aleyhindeki kararını kabul edilemez buldu Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Türkiye aleyhinde aldığı kararın kabul edilemez olduğunu belirtti. Tunç, AİHM'in Türkiye'nin iç hukuk standardını hiçe saydığını ve yetkisini aştığını ifade etti. Ayrıca, zabıt katipliği atamalarıyla ilgili açıklama yapılacağını ve Altın Portakal Film Festivali'nde FETÖ propagandasının yapılamayacağını vurguladı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 09:51 Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden çekildiğini duyurdu

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden çekildiğini duyurdu Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'nin kültürel ve sanat değerlerini koruma ve geliştirme vizyonuyla çalıştığını belirterek, FETÖ terör örgütü propagandası yapıldığı gerekçesiyle Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden çekildiğini duyurdu.

 • 28.09.2023 28 Eyl 09:45 Kültür ve Turizm Bakanlığı, Altın Portakal Film Festivali'nden çekildi

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Altın Portakal Film Festivali'nden çekildi Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kanun Hükmü belgeselini yayınlama kararı alan Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden çekildi.

 • 28.09.2023 28 Eyl 09:26 'Kanun Hükmü' Belgeseli Altın Portakal Film Festivali'ne Geri Alındı

  'Kanun Hükmü' Belgeseli Altın Portakal Film Festivali'ne Geri Alındı Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yarışma seçkisinden çıkarılan 'Kanun Hükmü' belgeseli, yargılama sürecinin devam etmediği belgelendiği için tekrar yarışmaya alındı. Festival yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu ve belgeselin yönetmeni Nejla Demirci, kararı açıkladı ve demokrasi mücadelesini kazandıklarını belirtti.

 • 27.09.2023 27 Eyl 20:35 Zeki Demirkubuz, 'Hayat' filmini Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden çekti

  Zeki Demirkubuz, 'Hayat' filmini Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden çekti Yönetmen Zeki Demirkubuz, 'Hayat' filmini festivalden çektiğini açıkladı. Demirkubuz, filmi yarışmadan çektiğini ve sadece bildiriye imza atmak istemediğini belirtti. Bu kararın ardından festivaldeki diğer yönetmenler ve yapımcılar da filmlerini festivalden çekme kararı aldı.

 • 27.09.2023 27 Eyl 17:18 27 Filmin Yönetmenleri ve Yapımcıları Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden Çekildi

  27 Filmin Yönetmenleri ve Yapımcıları Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden Çekildi Yönetmen Nejla Demirci'nin 'Kanun Hükmü' belgeselinin festivalden çıkarılmasını protesto eden 27 filmin yönetmen ve yapımcısı, filmlerini festivalden çekme kararı aldıklarını açıkladı. Açıklamada, sansüre boyun eğmenin kabul edilemez olduğu vurgulandı.

 • 26.09.2023 26 Eyl 17:54 DEVA Partisi Milletvekili Yeneroğlu, 'Kanun Hükmü' belgeselinin çıkarılmasını sorguladı

  DEVA Partisi Milletvekili Yeneroğlu, 'Kanun Hükmü' belgeselinin çıkarılmasını sorguladı DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yönetmen Nejla Demirci'nin 'Kanun Hükmü' belgeselinin Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Belgesel Yarışması seçkisinden çıkarılmasına ilişkin TBMM'ye soru önergesi verdi. Yeneroğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a 'Bakanlığınızca kayyum atanması ya da başka bir sebeple belgeselin seçkiden çıkarılması için baskı kuruldu mu' diye sordu.

Advertisement