Son dakika Aziz Yıldırım haberleri, Aziz Yıldırım son dakika, son dakika Aziz Yıldırım

Son Dakika Aziz Yıldırım Haberleri

 • Aziz Yıldırım Fenerbahçe maçı izlerken fotoğraf paylaştı! Herkes duvardaki detaya takıldı
  21:40 Aziz Yıldırım Fenerbahçe maçı izlerken fotoğraf paylaştı! Herkes duvardaki detaya takıldı

  Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin Hatayspor ile oynadığı maç sırasında bir fotoğraf paylaştı. Paylaşımda, oda duvarındaki Aziz Yıldırım ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafının, diğer fotoğraflara göre daha büyük olması sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti.

 • Aziz Yıldırım'dan söylediği iddia edilen sözlere jet hızıyla yalanlama: Terbiyesizlik, manipülasyon
  29 Şub Aziz Yıldırım'dan söylediği iddia edilen sözlere jet hızıyla yalanlama: Terbiyesizlik, manipülasyon

  Geçtiğimiz günlerde Galatasaray Başkanı Dursun Özbek hakkında yaptığı açıklamayla spor gündemine bomba gibi düşen Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım'dan, bugün sosyal medyada kendi söylemiş gibi dolaşıma giren ifadeler hakkında jet hızıyla yalanlama geldi.

 • Aziz Yıldırım Fenerbahçe başkanlığına aday olacak mı? En yakın isimden ortalığı karıştıracak sözler
  29 Şub Aziz Yıldırım Fenerbahçe başkanlığına aday olacak mı? En yakın isimden ortalığı karıştıracak sözler

  Aziz Yıldırım başkan adayı olacak mı? Geçtiğimiz günlerde Galatasaray Başkanı Dursun Özbek hakkında yaptığı açıklamayla gündeme gelen Aziz Yıldırım'ın başkanlığı döneminde Fenerbahçe'de yöneticilik yapan Abdullah Kiğılı, Yıldırım'ın yeniden aday olması hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 • Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümünde panel düzenlendi
  27 Şub Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümünde panel düzenlendi

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Trabzon Üniversitesi'nde düzenlenen panelde, Trabzon'un Rus işgalinden kurtuluşunu anlattı. Panelde, Trabzon'un coğrafi, stratejik ve ticari önemi üzerine sunumlar yapıldı.

 • Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı
  23 Şub Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümünü kutladı. Yıldırım, mesajında, Trabzon'un tarihi önemine değinerek, şehrin 24 Şubat 1918'de işgal kuvvetlerini topraklarından temizlemesinin 106'ncı yıl dönümünü idrak ettiklerini belirtti. Yıldırım, şehitlere ve gazilere rahmet dileyerek, hemşehrilerini selamladı.

 • Trabzon'da çiftçilere 81 şaftlı koyun kırkma makinesi verildi
  21 Şub Trabzon'da çiftçilere 81 şaftlı koyun kırkma makinesi verildi

  Trabzon'da düzenlenen törende, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından finanse edilen projenin bir parçası olarak çiftçilere 81 şaftlı koyun kırkma makinesi dağıtıldı. Vali Aziz Yıldırım, makinenin hayvanların derisini kesme ve enfeksiyon riskini ortadan kaldırdığını belirtti.

 • Trabzon'da 5 Dilde Hizmet Sunacak Sağlık Turizmi Servisi Açıldı
  09 Şub Trabzon'da 5 Dilde Hizmet Sunacak Sağlık Turizmi Servisi Açıldı

  Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan Sağlık Turizmi Servisi'nin açılışı törenle gerçekleştirildi. Servis, İngilizce, Arapça, Rusça, Ukraynaca ve Gürcüce dillerinde hizmet sunacak ve talebe göre yatak sayısı artırılacak.

 • Trabzon'da Kıbrıs gazisi Ahmet Kırcı toprağa verildi
  08 Şub Trabzon'da Kıbrıs gazisi Ahmet Kırcı toprağa verildi

  Trabzon'un Akçaabat ilçesinde vefat eden Kıbrıs gazisi Ahmet Kırcı'nın cenazesi, Merkez Camisi'nde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. Törene Vali Aziz Yıldırım, Kaymakam Gürkan Demirkale, Belediye Başkanı Osman Ekim ve birçok kişi katıldı. Vali Yıldırım, Kırcı'nın yakınlarına taziyelerini iletti.

 • Trabzon'da '6 Şubat: Neler Öğrendik' konulu panel düzenlendi
  06 Şub Trabzon'da '6 Şubat: Neler Öğrendik' konulu panel düzenlendi

  Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen '6 Şubat: Neler Öğrendik' konulu panelde, deprem ve afet yönetimi konularında önemli tespitler ve çözüm önerileri sunuldu. Panelde, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ve diğer yetkililer konuşma yaptı. Ayrıca, AFAD İl Müdürü, inşaat mühendisleri, mimarlar ve jeofizik mühendisleri tarafından sunumlar gerçekleştirildi.

 • Trabzon Valisi: Depremler, afetlere hazırlıklı olma gerekliliğini bir kez daha gösterdi
  06 Şub Trabzon Valisi: Depremler, afetlere hazırlıklı olma gerekliliğini bir kez daha gösterdi

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen bir panelde yaptığı konuşmada, yıkıcı depremlerin devlet ve toplumu afetlere karşı her an hazırlıklı olma gerekliliğini bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti. Yıldırım, depremin psikolojik, sosyolojik ve ekonomik etkilerinin gelecek yıllarda daha fazla hissedileceğini ifade etti ve afet yönetiminin önemini vurguladı. Panelde, AFAD İl Müdürü, üniversite öğretim üyeleri ve şehir plancısı da sunumlar yaptı.

 • Trabzon Üniversitesi 6 Şubat Depremleri Paneli Düzenledi
  06 Şub Trabzon Üniversitesi 6 Şubat Depremleri Paneli Düzenledi

  Trabzon Üniversitesi, 6 Şubat depremlerinin birinci yılında 'Afet Yönetimi Bakış Açısıyla 6 Şubat Depremleri' konulu panel ve anma etkinliği düzenledi. Etkinliğe Vali Aziz Yıldırım, Rektör Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, akademisyenler, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı. Panelde depremlere hazırlık ve travmatik yas ile baş etme stratejileri konuşuldu.

 • Trabzon'da Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Anma ve Dua Programı Düzenlendi
  06 Şub Trabzon'da Depremde Hayatını Kaybedenler İçin Anma ve Dua Programı Düzenlendi

  Trabzon'da 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için Ayasofya Camisi'nde anma ve dua programı düzenlendi. Programa Vali Aziz Yıldırım, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ve vatandaşlar katıldı. Sabah namazının ardından Kur'an-ı Kerim okundu ve ilahiler söylendi. İl Müftüsü Selami Aydın'ın depremde yaşamını yitirenler için dua ettiği program, vatandaşlara çorba ikramıyla sona erdi.

 • Omurilik felçli Bosnalı genç Türkiye'de yeniden yürüme umudu buldu
  01 Şub Omurilik felçli Bosnalı genç Türkiye'de yeniden yürüme umudu buldu

  Bosna-Hersekli 20 yaşındaki Emsad Osmanovic, Türkiye'deki yürüme robotu tedavisiyle umut buldu. Omurilik felci sonrası yatağa bağımlı hale gelen genç için, son teknolojiyle donatılmış robotik tedavi ile yürüme yeteneğini tekrar kazanması hedefleniyor.

 • Trabzon Valisi Aziz Yıldırım'dan Gazeteciler Günü Mesajı
  09 Oca Trabzon Valisi Aziz Yıldırım'dan Gazeteciler Günü Mesajı

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Yıldırım, gerçeklerin halkın doğru haber alma hakkına riayet edilerek aktarılmasının, demokratik ve modern toplumların öncelikli beklentilerinden olduğunu belirtti. Gazetecilerin, vatandaşların bilgilenmesi ve bilinçlenmesinde önemli bir görev üstlendiğini vurgulayan Yıldırım, gazetecilerin fedakarlık ve emekleriyle çalıştıklarını ve toplum nezdinde takdir edilmeleri gerektiğini ifade etti. Ayrıca, Trabzon'un güçlü ve etkin bir basın camiasına sahip olduğunu ve gazetecilerle iş birliği içinde şehrin marka değerini yükseltme yolculuğunun devam edeceğini belirtti.

 • Trabzon'da 2023 yılında 14 cinayet, 27 bin 920 olay yaşandı
  03 Oca Trabzon'da 2023 yılında 14 cinayet, 27 bin 920 olay yaşandı

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, 2023 yılında Trabzon'da meydana gelen olaylar hakkında bilgi verdi. Vali Yıldırım, 2023 yılında 14 cinayet, 27 bin 920 olay ve 4 bin 350 trafik kazası olduğunu belirtti. Ayrıca, 35 yorgun mermi vakası yaşandığını ve bu vakalardan 12 kişinin yaralandığını, 15 kişi hakkında işlem yapıldığını ifade etti. Vali Yıldırım, vatandaşları havaya mermi sıkmamaları konusunda uyardı.

 • Trabzon'da 2023'te 28 Bin Olay Yaşandı
  03 Oca Trabzon'da 2023'te 28 Bin Olay Yaşandı

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, 2023 Yılı Asayiş Değerlendirme Toplantısı'nda, Trabzon'da geçen yıl 28 bin olay meydana geldiğini belirtti. Yıldırım, asayiş, trafik, siber, narkotik, kaçakçılık, güvenlik şubesi ile ilgili suçlar hakkında bilgi verdi. Ayrıca, operasyonlar, trafik kazaları, narkotik olayları, siber suçlar ve diğer suçlarla ilgili istatistikler paylaşıldı.

 • Trabzon Valisi: Bir yılda 27 bin 920 olay meydana geldi
  03 Oca Trabzon Valisi: Bir yılda 27 bin 920 olay meydana geldi

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, 2023 yılında kent genelinde meydana gelen olaylar hakkında bilgi verdi. Vali Yıldırım, 27 bin 920 olayın meydana geldiğini belirtirken, asayiş, trafik kazaları, siber suçlar, narkotik, kaçakçılık ve terör operasyonları gibi farklı olay türlerine değindi. Ayrıca, yorgun mermi olayları, narkotik hadiseleri, siber suçlar, kaçak göçmenler ve silah yakalamaları hakkında da bilgi verdi.

 • Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Emniyet, Sağlık ve İtfaiye Ekiplerini Ziyaret Etti
  31 Ara Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Emniyet, Sağlık ve İtfaiye Ekiplerini Ziyaret Etti

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, yeni yıla görevleri başında girecek olan emniyet, sağlık ve itfaiye ekiplerini ziyaret etti. Yıldırım, barış ve kardeşlik temennisiyle 2024 yılının Türkiye için iyi geçmesini diledi. Ziyaretler sırasında 112 Acil Çağrı Merkezi, trafik uygulama noktası ve Trabzon İtfaiyesi de ziyaret edildi.

 • Trabzon Valisi Yıldırım'dan yeni yıl mesajı
  31 Ara Trabzon Valisi Yıldırım'dan yeni yıl mesajı

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • Trabzon'un eski belediye başkanlarından Niyazi Sürmen'in cenazesi toprağa verildi
  30 Ara Trabzon'un eski belediye başkanlarından Niyazi Sürmen'in cenazesi toprağa verildi

  Trabzon'un eski belediye başkanlarından Niyazi Sürmen'in cenazesi, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesinin ardından Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törenin ardından İskenderpaşa Camisi'nde gerçekleştirilen törenle defnedildi.

 • Trabzon Valisi Aziz Yıldırım Bayburt Valisi Mustafa Eldivan'ı ziyaret etti
  28 Ara Trabzon Valisi Aziz Yıldırım Bayburt Valisi Mustafa Eldivan'ı ziyaret etti

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, Bayburt Valisi Mustafa Eldivan'ı ziyaret etti. Yıldırım, Valilik Şeref Defterini imzaladı ve Vali Eldivan'a teşekkür etti.

 • KTÜ Heyelan Uygulama ve Araştırma Merkezi Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  19 Ara KTÜ Heyelan Uygulama ve Araştırma Merkezi Danışma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Heyelan Uygulama ve Araştırma Merkezi Danışma Kurulu Toplantısı, Vali Aziz Yıldırım başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, doğa kaynaklı afetlerin etkisinin azaltılması için üniversite önderliğinde iş birliği projeleri yürütülmesi vurgulandı. KTÜ'nün doğa kaynaklı afetlerle ilgili çalışmaları ve 2023 faaliyetleri de paylaşıldı. Toplantıda, afete maruz bölgeler ve barajların yıkılma senaryolarına yönelik 3 boyutlu modellerin oluşturulması ve Trabzon arazi kullanım planının yapılması kararı alındı.

 • Cübbeli Ahmet Hoca'dan eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a ziyaret
  14 Ara Cübbeli Ahmet Hoca'dan eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a ziyaret

  'Cübbeli Ahmet Hoca' lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile bir araya geldi. Cezaevinde uzun süre arkadaşlık yapan ikili, 5 saat süren görüşmede o dönemdeki hatıralarını yad etti.

 • Trabzon Valisi Aziz Yıldırım'dan İnsan Hakları Günü Mesajı
  09 Ara Trabzon Valisi Aziz Yıldırım'dan İnsan Hakları Günü Mesajı

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Yıldırım, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin önemine vurgu yaparak, Türkiye'nin bu bildirgeye ilk imza atan devletlerden biri olduğunu belirtti. Ancak, Gazze'de yaşanan saldırıların temel insan hakkı ihlaline engel olunamadığını ifade etti.

 • Aziz Yıldırım, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'yü ziyaret etti
  06 Ara Aziz Yıldırım, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'yü ziyaret etti

  Düzcespor ve Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'yü dost ziyareti için ziyaret etti. Özlü, Yıldırım'a Düzce için projelerini anlattı.

 • Trabzon Valisi: Okul ve yurttaki ihmal iddialarına ilişkin soruşturma devam ediyor
  01 Ara Trabzon Valisi: Okul ve yurttaki ihmal iddialarına ilişkin soruşturma devam ediyor

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Beşikdüzü ilçesinde kaybolan lise öğrencisinin cesedine ulaşıldığını ve idari ve adli soruşturmaların sürdüğünü belirtti. Vali Yıldırım, olayın üzerindeki incelemelerin devam ettiğini ve gerekenlerin yapılacağını söyledi.

 • Denizde kaybolan 2 liseliden Uğurcan'ın cansız bedenine ulaşıldı
  01 Ara Denizde kaybolan 2 liseliden Uğurcan'ın cansız bedenine ulaşıldı

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, denizde kaybolan 2 liseliden Uğurcan Korkmaz'ın cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı. Arama çalışmaları devam ediyor.

 • Trabzon Valisi Yıldırım: 'Soruşturma açıldı, 2 müfettiş geldi'
  01 Ara Trabzon Valisi Yıldırım: 'Soruşturma açıldı, 2 müfettiş geldi'

  Denizde kaybolan 2 liseliden Uğurcan'ın cansız bedenine ulaşıldı. Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, olayla ilgili açıklamalarda bulundu ve soruşturma başlatıldığını belirtti.

 • Vali Yıldırım, kaybolan öğrencilerin arama çalışmalarını inceledi
  28 Kas Vali Yıldırım, kaybolan öğrencilerin arama çalışmalarını inceledi

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Beşikdüzü ilçesinde denizde kaybolan lise öğrencileri Uğurcan Korkmaz ve Emir Berke Aşık'ı arama çalışmalarının sürdürüldüğü bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Vali Yıldırım, ailelere destek verirken, dalgaların arama çalışmalarını güçleştirdiğini belirtti.

 • Trabzon Valisi, kaybolan öğrencilerin aileleriyle görüştü
  28 Kas Trabzon Valisi, kaybolan öğrencilerin aileleriyle görüştü

  Trabzon Valisi Azil Yıldırım, Beşikdüzü ilçesinde kaybolan 2 lise öğrencisini arama çalışmalarını inceleyerek, öğrencilerin aileleriyle görüştü. Arama çalışmaları sürerken Vali Yıldırım, vatandaşlara meteoroloji uyarılarına uymaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

 • Trabzon'da Öğretmenler Günü Töreni Düzenlendi
  24 Kas Trabzon'da Öğretmenler Günü Töreni Düzenlendi

  Trabzon'da, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Vali Aziz Yıldırım, törende öğretmenlerin önemine vurgu yaparak, öğretmenliğin ağır sorumluluk gerektiren bir meslek olduğunu belirtti. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun ise meslektaşlarının Öğretmenler Günü'nü kutladı.

 • Trabzon'da süt işleme tesisi temeli atıldı
  23 Kas Trabzon'da süt işleme tesisi temeli atıldı

  Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı desteğiyle yapılacak olan süt işleme tesisi için temel atma töreni düzenlendi. Vali Aziz Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, süt işleme tesisinin bir kültürün yaşatılması ve doğal ürün bulmanın zorluğuna çözüm olacağını belirtti. Tesisin temmuzda faaliyete geçmesi planlanıyor.

 • Trabzon Valisi Aziz Yıldırım'dan Öğretmenler Günü Mesajı
  23 Kas Trabzon Valisi Aziz Yıldırım'dan Öğretmenler Günü Mesajı

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yıldırım, öğretmenlerin kalkınma, nitelikli insan kaynağı yetiştirme ve kültürel mirasın aktarılmasında büyük rol oynadığını vurguladı.

 • Trabzon'da Filistin'e Destek Amacıyla 'Hayır Çarşısı' Açıldı
  22 Kas Trabzon'da Filistin'e Destek Amacıyla 'Hayır Çarşısı' Açıldı

  Trabzon'da kadınların öncülüğünde, Filistin'e destek amacıyla 'Hayır Çarşısı' açıldı. Vali Aziz Yıldırım, açılışta yaptığı konuşmada, Filistin meselesinde dil ile düzeltme mecburiyetinde olunduğunu belirtti. Çarşıda 24 Kasım akşamına kadar satış yapılacak ve gelirler Filistin halkının acil insani ihtiyaçlarına destek olmak için kullanılacak.

 • FETÖ'nün avukatlık yapılanmasında olduğu iddia edilen Cemalettin Mutlu'ya 15 yıla kadar hapis talebi
  14 Kas FETÖ'nün avukatlık yapılanmasında olduğu iddia edilen Cemalettin Mutlu'ya 15 yıla kadar hapis talebi

  FETÖ'nün avukatlık yapılanmasında yer aldığı iddia edilen Cemalettin Mutlu'nun yargılandığı davada mütalaa açıklandı. Mütalaada, sanığın Aziz Yıldırım aleyhine ifade vermek için kişileri ikna etmeye çalıştığı ve örgütün avukat yapılanması içerisinde yer aldığı kaydedildi. Mütalaada sanık Mutlu'nun 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

 • FETÖ'nün avukatlık yapılanmasında yer aldığı iddia edilen sanığa 15 yıl hapis talebi
  14 Kas FETÖ'nün avukatlık yapılanmasında yer aldığı iddia edilen sanığa 15 yıl hapis talebi

  FETÖ'nün avukatlık yapılanmasında yer aldığı iddia edilen sanık Cemalettin Mutlu'nun yargılandığı davada mütalaa açıklandı. Mütalaada, sanığın Aziz Yıldırım aleyhine ifade vermek için kişileri ikna etmeye çalıştığı ve örgütün avukat yapılanması içerisinde yer aldığı kaydedildi. Mütalaada sanık Mutlu'nun 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

 • Aziz Yıldırım, Salihli'de düğünde nikah şahidi oldu
  30 Eki Aziz Yıldırım, Salihli'de düğünde nikah şahidi oldu

  Eski Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Salihli'deki eski Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Adnan Türkay'ın kızının düğününde nikah şahidi oldu. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda'nın kıydığı nikahta, Yıldırım genç çiftlere ömür boyu mutluluklar diledi.

 • Trabzon İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  27 Eki Trabzon İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Trabzon İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2023 yılı 4. Dönem Olağan Toplantısı Vali Aziz Yıldırım başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Servet Kaba tarafından yapılan sunumda, özel sektör işyerlerine yerleştirilen kişi sayısı, bireysel danışmanlık hizmeti verilen kişi sayısı ve iş arama becerileri eğitimi alan kişi sayısı gibi istihdam ve mesleki eğitimle ilgili veriler paylaşıldı. Vali Aziz Yıldırım ise devletin sağladığı imkanlar ve özel sektör yatırımlarının Trabzon'da istihdamı artırdığını belirterek, çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

 • Dearsan, Nijerya Deniz Kuvvetleri'ne 2 adet karakol gemisi ihraç etti
  24 Eki Dearsan, Nijerya Deniz Kuvvetleri'ne 2 adet karakol gemisi ihraç etti

  Dearsan Shipyard şirketi, Nijerya Deniz Kuvvetleri için 2 adet karakol gemisi üretti. Aziz Yıldırım'ın ortaklığıyla gerçekleşen ihracat, üst düzey özelliklere sahip olan Dearsan Açık Deniz Karakol Botu OPV 76'nın Nijerya'ya teslim edilmesini sağladı.

 • Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Muhtarlar Günü'nü kutladı
  18 Eki Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Muhtarlar Günü'nü kutladı

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, yayımladığı mesajda muhtarlığın önemine vurgu yaparak, muhtarların insan odaklı hizmet anlayışının icrasında vazgeçilmez olduğunu belirtti. Yıldırım, muhtarların ülkenin en uzak yerlerine çağdaş kamu yönetim anlayışını taşıdığını ifade etti ve tüm muhtarları tebrik ederek sağlıklı ve başarılı bir ömür diledi.

 • Trabzon'da Turizm Çalıştayı Gerçekleştirildi
  04 Eki Trabzon'da Turizm Çalıştayı Gerçekleştirildi

  Trabzon'da yapılan Turizm Çalıştayı'nda turizm istatistikleri ve geliştirme yöntemleri ele alındı. Vali Aziz Yıldırım, Trabzon'un turizmini daha da geliştirmek için sorunları ve çözümleri tartışacaklarını belirtti.

 • Diyanet İşleri Başkanı Trabzon Valiliğini Ziyaret Etti
  02 Eki Diyanet İşleri Başkanı Trabzon Valiliğini Ziyaret Etti

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Trabzon'a gerçekleştirdiği ziyarette Vali Aziz Yıldırım tarafından karşılandı. Başkan Erbaş, Trabzon'un güzelliklerini ve gerçekleştirdikleri programları anlatarak memnuniyetini dile getirdi. Ziyarette Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri de yer aldı.

 • Trabzon Valisi Sürmene'deki Su Baskınları İçin İncelemelerde Bulundu
  02 Eki Trabzon Valisi Sürmene'deki Su Baskınları İçin İncelemelerde Bulundu

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, şiddetli yağışın ardından su baskınları yaşanan Sürmene ilçesini ziyaret ederek, ilçedeki son durum hakkında bilgi aldı ve hasar tespit çalışmaları konusunda talimat verdi.

 • Trabzon Valisi Aziz Yıldırım Ankara'daki terör saldırısını kınadı
  01 Eki Trabzon Valisi Aziz Yıldırım Ankara'daki terör saldırısını kınadı

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, İçişleri Bakanlığının Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde gerçekleşen terör saldırısını kınadı. Yıldırım, saldırıda bir teröristin kendini patlattığını ve diğerinin güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildiğini belirtti. Ayrıca, saldırı sırasında hafif yaralanan iki Emniyet mensubuna acil şifalar diledi ve teröristlerin etkisiz hale getirilene kadar mücadelenin amansızca devam edeceğini vurguladı.

 • Aziz Yıldırım kendisine ''Cuma namazına gidiyordun'' diyen Cübbeli Ahmet Hoca'yı ters köşe yaptı
  30 Eyl Aziz Yıldırım kendisine ''Cuma namazına gidiyordun'' diyen Cübbeli Ahmet Hoca'yı ters köşe yaptı

  Cübbeli Ahmet, katıldığı bir programda eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile olan anısını anlattı. Aziz Yıldırım ile ilk olarak trafikte karşılaştığını ve başkanın cuma namazına gittiğini düşündüğünü söyleyen Cübbeli Ahmet, daha sonra bu konuyu Aziz Yıldırım'a anlattığında "Ne cuması? Balıkçıya gidiyordum." cevabını aldığını ifade etti.

 • Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Orhan Kaynar Futbol Turnuvası Başladı
  21 Eyl Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Orhan Kaynar Futbol Turnuvası Başladı

  Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenlediği Orhan Kaynar Futbol Turnuvası, birçok önemli ismin katılımıyla başladı. Turnuvanın açılış maçında Tam Saha Press, Gabardibar'ı 10-0 gibi farklı bir skorla mağlup etti. Turnuvanın finali ise 11 Ekim'de yapılacak.

 • Trabzonspor Kulübü Yöneticileri Trabzon Valisi'ni Ziyaret Etti
  19 Eyl Trabzonspor Kulübü Yöneticileri Trabzon Valisi'ni Ziyaret Etti

  Trabzonspor Kulübü yöneticileri, Kulüp Asbaşkanı Zeyyat Kafkas önderliğinde Trabzon Valisi Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti. Vali Yıldırım, ziyaretten memnuniyetini dile getirerek başarılar diledi. Kafkas ise Vali Yıldırım'a Trabzonspor forması hediye etti.

 • Dünyanın En Büyük Cep Telefonu Koleksiyonu Sergileniyor
  16 Eyl Dünyanın En Büyük Cep Telefonu Koleksiyonu Sergileniyor

  Koleksiyoner Ekrem Karagüdekoğlu'na ait 2 bin 779 telefondan oluşan dünyanın en büyük cep telefonu koleksiyonu, Guinness Rekorlar Kitabı'nda yer almıştı. Şimdi ise Karagüdekoğlu, 3 bin 414 telefon ile yeni bir rekora koşuyor ve koleksiyonunu MOBISAD-IMEX Fuarı'nda sergiliyor. Sergiye gelenler arasında Acun Ilıcalı ve Aziz Yıldırım'ın telefonları da bulunuyor. Karagüdekoğlu, koleksiyonunu bir müze olarak taçlandırmayı hedefliyor.

 • Trabzon'da Atatürk Köşkü Restorasyonu Tamamlanıyor
  15 Eyl Trabzon'da Atatürk Köşkü Restorasyonu Tamamlanıyor

  Trabzon'da restorasyonu devam eden Atatürk Köşkü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda düzenlenecek resepsiyonla ziyaretle buluşacak. Vali Aziz Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Atatürk Köşkü'nde incelemelerde bulundu. Restorasyonun neredeyse tamamlandığı köşk, Cumhuriyetin 100. yıl resepsiyonuna ev sahipliği yapacak.

 • Trabzon Valisi Atatürk Köşkü'nü İnceledi
  15 Eyl Trabzon Valisi Atatürk Köşkü'nü İnceledi

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla restorasyona alınan Atatürk Köşkü'nde incelemelerde bulundu. Vali Yıldırım, tarihi varlıklarımızı korumanın önemine vurgu yaparak, köşkün 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu'nda hizmete açılmasını beklediklerini belirtti. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise restorasyon çalışmalarının önümüzdeki hafta tamamlanacağını ve köşkün Cumhuriyetimizin 100. yılında tam anlamıyla hizmete açılacağını söyledi.

 • Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Trabzon'a gelişinin 99'uncu yıl dönümü
  15 Eyl Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Trabzon'a gelişinin 99'uncu yıl dönümü

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Trabzon'a gelişinin 99'uncu yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • Trabzonspor-Beşiktaş Maçına Beşiktaş Taraftarları Alınmayacak
  12 Eyl Trabzonspor-Beşiktaş Maçına Beşiktaş Taraftarları Alınmayacak

  Trendyol Süper Lig'in 5. haftasında Trabzonspor ile Beşiktaş arasında oynanacak olan karşılaşmaya siyah-beyazlı taraftarlar alınmayacak. Trabzon Valiliği'nde gerçekleştirilen Spor İl Güvenlik Kurulu Toplantısı'nda, iki kulübün kararları ve talepleri üzerine bu karar alındı.

 • Trabzon Valisi Yıldırım'dan yeni eğitim öğretim yılı mesajı
  10 Eyl Trabzon Valisi Yıldırım'dan yeni eğitim öğretim yılı mesajı

  Trabzon Valisi Sayın Aziz Yıldırım, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • Fenerbahçe'de tarihi gün! Salonda Aziz Yıldırım'a da koltuk ayrıldı
  09 Eyl Fenerbahçe'de tarihi gün! Salonda Aziz Yıldırım'a da koltuk ayrıldı

  Fenerbahçe'nin Olağanüstü Tüzük Tadili Genel Kurulu'nda, yasa gereği eski başkanlar Aziz Yıldırım, Ali Şen ve Tahsin Kaya'ya yer ayrıldı.

 • Trabzon'da okul güvenliği toplantısı gerçekleştirildi
  06 Eyl Trabzon'da okul güvenliği toplantısı gerçekleştirildi

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında okul güvenliği toplantısı yapıldı.

 • Trabzon Şehir Hastanesi 2025'te tamamlanacak
  02 Eyl Trabzon Şehir Hastanesi 2025'te tamamlanacak

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, inşaatı devam eden Trabzon Şehir Hastanesi'nin 2025'te tamamlanarak taşınılabilir duruma geleceğini açıkladı. Hastanenin yaklaşık 900 yatak kapasitesiyle şehrin ihtiyacını karşılayacağı belirtildi.

 • Balıkçılar Denize Açıldı
  31 Ağu Balıkçılar Denize Açıldı

  Denizlerde av yasağının sona ermesiyle balıkçılar, Trabzon'da düzenlenen törenle denize açıldı. Balıkçılar, yeni sezon için bol şans diledi.

 • Trabzon'da Balık Avı Sezonu Başlıyor
  31 Ağu Trabzon'da Balık Avı Sezonu Başlıyor

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, balık avı sezonunun başlaması dolayısıyla düzenlenen törende denizlerin balıkçıların geçim kaynağı olduğunu belirtti. Yıldırım, balıkların üreme zamanlarına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak ekolojik dengeye dikkat çekti. Törende konuşan diğer yetkililer de balıkçılığın önemini vurgulayarak sektörün sorunlarının çözülmesi için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • Trabzon Valisi Yıldırım'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
  29 Ağu Trabzon Valisi Yıldırım'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

  Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat Festivali Sona Erdi
  28 Ağu Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat Festivali Sona Erdi

  Trabzon'un Tonya ilçesinde düzenlenen 20. Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat Festivali, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım'ın katılımıyla sona erdi. Festival, kültürel değerlerin gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayan önemli bir etkinlik olarak değerlendirildi.

 • Şalpazarı Müftülüğü'nde Hafızlık İcazet Merasimi
  27 Ağu Şalpazarı Müftülüğü'nde Hafızlık İcazet Merasimi

  Şalpazarı Müftülüğüne bağlı Sütpınar Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimini tamamlayan 7 öğrenci mezun oldu. Öğrenciler için Sütpınar Mahallesi Yeni Cami'nde 'Hafızlık İcazet Merasimi' düzenlendi. Törene katılan Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, insanların Kur'an-ı Kerim'i öğrenmek kadar hayatına da tatbik etmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

 • Vali Aziz Yıldırım, Trabzon'da basın mensuplarıyla tanıştı
  25 Ağu Vali Aziz Yıldırım, Trabzon'da basın mensuplarıyla tanıştı

  Vali Aziz Yıldırım, Trabzon'a atandıktan sonra yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yıldırım, basının önemine vurgu yaparak, gazetecilerin haberleri sayesinde şehirdeki gelişmeleri takip ettiklerini ve gereken işlemleri yaptıklarını belirtti. Ayrıca, Vali Yıldırım, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Öte yandan, Van Jandarma Komutanı Tuğgeneral Adem Şen de gazetecilerle vedalaştı.

 • OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Vali Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti
  24 Ağu OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Vali Aziz Yıldırım'ı ziyaret etti

  OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve OSBÜK Yönetim Kurulu üyeleri, Trabzon'a yapacakları toplantı öncesinde Vali Aziz Yıldırım'ı ziyaret ederek bilgi verdi. Kütükcü, OSB'lerin Türkiye'nin toplam sanayi üretiminin yüzde 45'ini gerçekleştirdiğini vurguladı. Vali Yıldırım ise sanayi üretiminin önemine dikkat çekti.

 • Trabzon'da Sultanmurat Yayla Şenlikleri düzenlendi
  20 Ağu Trabzon'da Sultanmurat Yayla Şenlikleri düzenlendi

  Trabzon'un Çaykara ilçesinde, "Sümela Kültür Yolu Festivali" kapsamında Sultanmurat Yayla Şenlikleri düzenlendi.

 • Trabzon Valisi Aziz Yıldırım görevine başladı Açıklaması
  18 Ağu Trabzon Valisi Aziz Yıldırım görevine başladı Açıklaması

  Valiler Kararnamesi ile Tekirdağ'dan Trabzon'a atanan Vali Aziz Yıldırım, göreve başladı.

 • Vali Aziz Yıldırım, Trabzon'a atandı
  18 Ağu Vali Aziz Yıldırım, Trabzon'a atandı

  Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ'dan Trabzon'a atandı ve yeni görevine başladı. Trabzon'da yapılan törenle karşılanan Vali Yıldırım, görevine başlamasıyla ilgili konuşma yaptı. Aziz Yıldırım, Trabzon'un tarihi ve kültürel değerlerine vurgu yaparak, Trabzon'a hizmet etmekten büyük bir onur duyduğunu belirtti. Aziz Yıldırım, daha önceki görevlerinde de kamu yönetimi alanında deneyim kazanmış bir isimdir.

 • Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım Trabzon'a atandı
  18 Ağu Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım Trabzon'a atandı

  Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Trabzon Valiliği'ne atanan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 5 yıllık görev süresinin ardından kente veda etti. Uğurlama töreninde konuşan Vali Yıldırım, kalbinin neredeyse tamamının Trabzon'da kaldığını belirterek, şehirdeki güzel insanlara teşekkür etti.

 • Vali Aziz Yıldırım'ın Trabzon'a tayini gözyaşlarıyla vedalaştı
  18 Ağu Vali Aziz Yıldırım'ın Trabzon'a tayini gözyaşlarıyla vedalaştı

  Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım'ın Trabzon'a tayini çıkması nedeniyle düzenlenen vedalaşma töreninde duygusal anlar yaşandı. Vali Yıldırım, kalbinin büyük bir kısmının Tekirdağ'da kaldığını ifade ederek, teşekkürlerini iletti.

 • Vali Aziz Yıldırım Trabzon'a atandı
  18 Ağu Vali Aziz Yıldırım Trabzon'a atandı

  Valiler kararnamesiyle Trabzon'a atanan Aziz Yıldırım, mesai arkadaşları ve vatandaşlarla vedalaşarak Tekirdağ'dan ayrıldı. Yıldırım, kentte 5 yıl görev yaptığını ve güzel anılar biriktirdiğini dile getirdi. Vali Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım programa katılanlarca kentten uğurlandı.

 • Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu Balıkesir'e atandı
  10 Ağu Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu Balıkesir'e atandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir'e atandı. Ustaoğlu, Trabzon Valiliği görevini Aziz Yıldırım'a devredeceğini duyurdu.

 • Aziz Yıldırım, Trabzon'a vali atandı! İsim benzerliği sosyal medyada gündem oldu
  10 Ağu Aziz Yıldırım, Trabzon'a vali atandı! İsim benzerliği sosyal medyada gündem oldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 57 ilin valisi değiştirildi. Vali Aziz Yıldırım, Trabzon'a atanması ve isminin eski Fenerbahçe başkanı ile aynı olması nedeniyle sosyal medyada çok konuşuldu.

 • Tekirdağ'da Kimya Fabrikasında Çıkan Yangın 9 Saatte Söndürüldü
  08 Ağu Tekirdağ'da Kimya Fabrikasında Çıkan Yangın 9 Saatte Söndürüldü

  Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde bulunan bir kimya fabrikasında çıkan yangın, 9 saat süren müdahale sonucunda söndürüldü. Vali Aziz Yıldırım, yangının elektrikle ilgili bir sorundan kaynaklanmış olabileceğini belirtti.

 • Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, yangının kontrol altına alındığı fabrikada incelemelerde bulundu
  07 Ağu Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, yangının kontrol altına alındığı fabrikada incelemelerde bulundu

  Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde bulunan Veliköy Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Rüzgar Kimya isimli fabrikada çıkan yangın kontrol altına alınırken, Vali Aziz Yıldırım yangının elektrik kaynaklı olabileceğini belirtti. Yangının çıkış nedeni henüz netlik kazanmamış olup, incelemeler ve araştırmalar sonucunda ortaya çıkarılacak.

 • Bedensel Engelli İkiz Kardeşler Fenerbahçe Futbolcularıyla Buluştu
  05 Ağu Bedensel Engelli İkiz Kardeşler Fenerbahçe Futbolcularıyla Buluştu

  Amasya'da yaşayan bedensel engelli Aziz Yıldırım ve Ali Yıldırım isimli ikiz kardeşler, Fenerbahçe futbolcularıyla bir araya gelme hayallerini gerçekleştirdi. Anne Leyla Yıldırım'ın durumu bildirmesi üzerine Amasya Dost Eli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Fenerbahçe ile iletişime geçerek randevu aldı. Dernek tarafından karşılanan masraflarla gerçekleşen organizasyonda kardeşler, Can Bartu tesislerinde Fenerbahçeli futbolcularla buluştu. Bu anlar, Yıldırım kardeşlerin gözlerindeki sevinç ve duygu dolu anlara yol açtı.

 • Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, YKS başarılı öğrencilerle buluştu
  04 Ağu Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, YKS başarılı öğrencilerle buluştu

  Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda başarılı olan öğrencilerle bir araya geldi. Vali Yıldırım, öğrencilerle sohbet ederek onları tebrik etti. Yıldırım, gençlerin başarısından dolayı umutlu olduklarını ve geleceğin daha iyi olacağını belirtti. Öğrencilere hediyeler veren Yıldırım, ayrıca valilik binasını gezdirerek tarihi bilgiler paylaştı. Ziyarete İl Milli Eğitim Müdürü, okul müdürleri ve öğretmenler de katıldı.

Advertisement