Son dakika Dumlupınar Üniversitesi haberleri, Dumlupınar Üniversitesi son dakika, son dakika Dumlupınar Üniversitesi

Son Dakika Dumlupınar Üniversitesi Haberleri

 • Kamil Saraçoğlu: Öğrenci dostu bir belediye başkanıydım, bundan sonra öyle olacağım
  00:05 Kamil Saraçoğlu: Öğrenci dostu bir belediye başkanıydım, bundan sonra öyle olacağım

  AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Kamil Saraçoğlu, Dumlupınar Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Saraçoğlu, öğrencilere hitap ederek, herkese hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

 • AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Kamil Saraçoğlu, Dumlupınar Üniversitesi öğrencileriyle buluştu
  27 Şub AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Kamil Saraçoğlu, Dumlupınar Üniversitesi öğrencileriyle buluştu

  AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Kamil Saraçoğlu, Dumlupınar Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Saraçoğlu, öğrencilere hitap ederek herkesin belediye başkanı olacağını söyledi.

 • KSBÜ ve Dumlupınar Üniversitesi İş Arama Konferansı Düzenledi
  26 Şub KSBÜ ve Dumlupınar Üniversitesi İş Arama Konferansı Düzenledi

  Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) ve Dumlupınar Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen 'İş Arama Becerileri, CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri' konferansı gerçekleştirildi. Konferansta, iş ve meslek danışmanları öğrencilere iş bulma süreçlerinde yardımcı olacak bilgiler aktardı. Konferans sonunda uzmanlara teşekkür belgeleri takdim edildi.

 • Dumlupınar Titans, Bolu Bears'ı farklı mağlup etti
  20 Şub Dumlupınar Titans, Bolu Bears'ı farklı mağlup etti

  Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Korumalı Futbol 1. Ligi'nde mücadele eden Kütahya Dumlupınar Üniversitesi takımı Dumlupınar Titans, Bolu Bears'ı 38-6 yenerek ikinci galibiyetini aldı. Titans, sezonun ilk maçında da Karabük Steelers'ı farklı bir skorla mağlup etmişti. Koç Erdem Kaya, takıma yeni sporcuların katılmasını önemsediklerini ve daha büyük zaferler için çaba gösterdiklerini belirtti.

 • Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut'u ağırladı
  20 Şub Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut'u ağırladı

  Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Büyükelçi Meyer-Landrut, Kütahya'da Dijitalleşme ve Ekosisteminin Geliştirilmesi Projesi hakkında incelemelerde bulunacak.

 • DPÜ Kadın Voleybol Takımı Bölgesel Lig'de ikinci oldu
  17 Şub DPÜ Kadın Voleybol Takımı Bölgesel Lig'de ikinci oldu

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Voleybol Bölgesel Lig'in Eskişehir ayağında ikinci oldu. Takım, grup aşamasında aldığı galibiyetlerle yarı finale yükseldi ve burada Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'ni mağlup ederek finale çıktı. Ancak finalde Eskişehir Teknik Üniversitesi'ne kaybederek turnuvayı ikinci sırada tamamladı. Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, takımı tebrik ederek gelecek sezonda şampiyonluklar beklediğini belirtti.

 • Kütahya'da öğretmenlere müze eğitimi
  15 Şub Kütahya'da öğretmenlere müze eğitimi

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ressam Ahmet Yakupoğlu Müzesi'nde 2 gün süren eğitime 30 öğretmen katıldı. Eğitimde Kütahya'nın zenginlikleri anlatıldı ve müze eğitimi konuları üzerinde duruldu. Müze eğitimi, öğretmenlerin ilgisi ve katılımcılığıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

 • DPÜ Rektör Yardımcısı Teknoloji Şirketini Ziyaret Etti
  10 Şub DPÜ Rektör Yardımcısı Teknoloji Şirketini Ziyaret Etti

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Aydın, üniversite sanayi iş birlikleri çerçevesinde teknoloji şirketini ziyaret etti. Ziyarette üniversite mezunlarının şirketin ihtiyaçlarına uygun pozisyonlarda istihdam edilmesi ve Teknofest takımlarına destek sağlanması konuşuldu.

 • Kütahya'da YEDAM tarafından 'Bağımsız Bir Hayat' sergisi düzenlendi
  02 Şub Kütahya'da YEDAM tarafından 'Bağımsız Bir Hayat' sergisi düzenlendi

  Kütahya'da Yeşilay Danışma Merkezine başvuran bağımlılıktan kurtulmak isteyen vatandaşların tasarladığı eserlerin yer aldığı sergi programı düzenlendi. Sergide yer alan resimler ve seramik ürünleri, tütün, alkol, teknoloji, kumar ve madde bağımlılıklarıyla mücadele eden danışanlar tarafından yapıldı. Program sonunda Yeşilay'a destek veren kişilere ve kurum/kuruluşlara plaket takdim edildi.

 • Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, bahçe ve lavanta atıklarından pelet üretti
  31 Oca Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, bahçe ve lavanta atıklarından pelet üretti

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, bahçe ve lavanta atıkları ile biçilen çimlerin Tavşanlı Meslek Yüksekokulu'nda kurulu ünitede işlenmesiyle 10 ton pelet üretti. Üniversitenin Evliya Çelebi Yerleşkesi'ndeki bahçe atıkları, ünitede işlenerek pelet yakıtına dönüştürüldü. Proje kapsamında üniversite enerji ihtiyacını doğal kaynaklardan sağlama hedefiyle pelet yakıtı elde etti. Türkiye'de yaklaşık 20 milyon tona ulaşan bitkisel atıkların pelet yakıtına dönüştürülerek çevreci enerji elde edilmesi için çalışmalar yapılması gerektiği vurgulandı.

 • Verimlilik Proje Ödül Töreni'nde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'ne teşekkür belgesi
  30 Oca Verimlilik Proje Ödül Töreni'nde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'ne teşekkür belgesi

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Alaattin Kaçal, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. Verimlilik Proje Ödül Töreni'ne Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri ve davetliler katıldı.

 • Malzeme Fiyatlarındaki Artış Spor Aleti Üreticilerini Zorluyor
  15 Oca Malzeme Fiyatlarındaki Artış Spor Aleti Üreticilerini Zorluyor

  Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde spor aletleri üreten makine mühendisi Aykut Kütküt, malzemelerin sürekli artan fiyatlarından dolayı müşterilere güncel fiyat veremediğini ve işini büyütmekte zorlandığını belirtti. Aynı zamanda işsizlik sorunuyla karşı karşıya olan birçok kişi de Aykut Kütküt'e yardımcı olmak için çalışmalarına katılıyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayının Alinur Aktaş olduğunu açıkladı
  07 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayının Alinur Aktaş olduğunu açıkladı

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayının mevcut başkan Alinur Aktaş olduğunu duyurdu. Erdoğan, rekabetin siyasetin ana unsuru olduğunu belirterek, adaylar için çalışma çağrısı yaptı. Aktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte poz verdi ve program sonrası Bursa'ya dönecek. Aktaş, daha sonra açıklama yapacak.

 • Kütahya Türkülerinin Babası Hisarlı Ahmet Anısına Sempozyum Düzenlenecek
  05 Oca Kütahya Türkülerinin Babası Hisarlı Ahmet Anısına Sempozyum Düzenlenecek

  Kütahya'ya ait birçok türküyü derleyip Türk Halk Müziği repertuvarına kazandıran ve 'Kütahya türkülerinin babası' olarak bilinen merhum Hisarlı Ahmet anısına bu yıl 14'üncüsü düzenlenecek sempozyumun tanıtımı programı gerçekleştirildi.

 • Uşak Üniversitesi Filistin Davası ve Kudüs Konulu Panel Düzenledi
  05 Oca Uşak Üniversitesi Filistin Davası ve Kudüs Konulu Panel Düzenledi

  Uşak Üniversitesi, Filistin, Gazze ve Kudüs ile ilgili önemli bilgilerin paylaşıldığı bir panel düzenledi. Panelde konuşmacılar, Filistin davasını ve Kudüs'ün önemini vurgulayarak soruları cevapladılar. Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, İsrail'in saldırılarını lanetleyerek Filistin halkına desteklerinin süreceğini belirtti. Panelin sonunda şehitler için lokma dağıtıldı.

 • Uşak Üniversitesinde Filistin Davamız ve Kudüs Konulu Panel Düzenlendi
  04 Oca Uşak Üniversitesinde Filistin Davamız ve Kudüs Konulu Panel Düzenlendi

  Uşak Üniversitesi'nde düzenlenen panelde, AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş ve diğer konuşmacılar, Gazze'deki katliamı ve Filistin'in işgalini eleştirdi. Panelde, Kudüs'ün Müslümanlar için önemi vurgulandı ve gençlere tarihten ders çıkarmaları çağrısı yapıldı.

 • DPÜ Eğitim Fakültesi'nde Matematik Tarihine Yolculuk Etkinliği Düzenlendi
  01 Oca DPÜ Eğitim Fakültesi'nde Matematik Tarihine Yolculuk Etkinliği Düzenlendi

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Eğitim Fakültesi'nde Matematik, Bilim ve Eğitim Topluluğu tarafından ilkokul öğrencilerine yönelik 'Matematik Tarihine Yolculuk-3' başlıklı etkinlik düzenlendi. Etkinlik, 11 farklı öğrenme istasyonunu içeriyordu ve Kütahya il merkezindeki farklı ortaokullardan gelen 100'ün üstünde öğrenciye uygulandı. Etkinlikte, öğrencilere yardım etmek için bölümün 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile akademisyenler de yer aldı. Etkinlikte yer alan okulların öğretmenleri ve öğrenciler, etkinlikten memnun kaldıklarını ve matematiğe olan ilgilerinin arttığını ifade ettiler.

 • Aizanoi Antik Kenti'ni Bu Yıl 43 Bin 269 Kişi Ziyaret Etti
  31 Ara Aizanoi Antik Kenti'ni Bu Yıl 43 Bin 269 Kişi Ziyaret Etti

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde bulunan Aizanoi Antik Kenti, bu yıl 43 bin 269 kişi tarafından ziyaret edildi. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan antik kent, Anadolu'daki en iyi korunmuş Zeus Tapınağı'na ev sahipliği yapıyor. Kazı çalışmaları sonucunda Roma dönemine ait yeni eserler ortaya çıkarıldı.

 • DPÜ Öğrencileri Şehitleri Anmak İçin Yürüyüş Gerçekleştirdi
  29 Ara DPÜ Öğrencileri Şehitleri Anmak İçin Yürüyüş Gerçekleştirdi

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) öğrencileri, şehitleri anmak amacıyla yürüyüş düzenledi. Etkinlikte öğrenciler, Türk bayraklarıyla Rektörlüğe kadar yürüdü ve Dumlupınar Anıtı önünde şehitler için çiçek bıraktı. Yürüyüş, yapılan duanın ardından sona erdi.

 • Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri yapay zeka ile geleceğin şehirlerini tasarlıyor
  27 Ara Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri yapay zeka ile geleceğin şehirlerini tasarlıyor

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, yapay zeka programlarıyla gelecekteki şehirlerin tasarımlarını yapıyor. Öğrencilerin çalışmaları, yapay zekayı sanatla birleştirerek yeni eserler üretmelerini sağlıyor. Ayrıca, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'nın düzenlediği yarışmada öğrencilerden Yusuf Ali Orhan birinci olurken Beyza Irk da dereceye girdi. Üniversitenin rektörü ve dekanı, yapay zekanın kültür sanat ve akademik alanda yeni bir anlayış getirdiğini belirtti ve bu teknolojinin tasarım sürecini hızlandırdığını vurguladı.

 • Kütahya'da Üniversite Öğrencilerine Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi
  26 Ara Kütahya'da Üniversite Öğrencilerine Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi

  Kütahya'da Dumlupınar Üniversitesi ile Yeşilay Kütahya Şubesi tarafından düzenlenen 'Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı'nda, yaklaşık 50 bin üniversite öğrencisine bağımlılığın zararları ve korunma yöntemleri anlatıldı. Program, çevrim içi olarak gerçekleştirildi ve öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

 • DPÜ, 50 bin öğrenciye bağımlılıkla mücadele eğitimi verecek
  24 Ara DPÜ, 50 bin öğrenciye bağımlılıkla mücadele eğitimi verecek

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Yeşilay Kütahya Şubesi iş birliğiyle bugüne kadarki en geniş katılımlı etkinliği düzenleyerek 50 bin öğrenciye bağımlılıkla mücadele eğitimi verecek. Etkinlik, tüm yerleşke ve binalarda eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek ve çevrim içi olarak da izlenebilecek.

 • DPÜ Basketbol Takımları Bölgesel Lig Müsabakalarında Derece Elde Etti
  23 Ara DPÜ Basketbol Takımları Bölgesel Lig Müsabakalarında Derece Elde Etti

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Basketbol Bölgesel Lig Müsabakalarında DPÜ kadın takımı üçüncü, erkek takımı dördüncü oldu. Kadınlar kategorisinde turnuvayı kazanan takım Eskişehir Teknik Üniversitesi oldu.

 • Veysel Eroğlu, Birlik Vakfında gençlerle buluştu
  21 Ara Veysel Eroğlu, Birlik Vakfında gençlerle buluştu

  Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Dumlupınar Üniversitesi'nde bir konferansa katıldıktan sonra Birlik Vakfı Şubesini ziyaret etti. Gençlerle sohbet eden Eroğlu, çalışmalarını 7T kuralına göre yürüttüğünü belirtti ve Türk milletinin sorumluluğunun gönül coğrafyası olduğunu vurguladı.

 • DPÜ öğrencileri yemek artıklarını geri dönüştürüyor
  19 Ara DPÜ öğrencileri yemek artıklarını geri dönüştürüyor

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde (DPÜ) yemekhanelerdeki atıklar, öğrenciler tarafından ayrıştırılarak geri dönüştürülüyor. Genç Tema Topluluğu öğrencileri, yemek artıklarını sahipsiz hayvanların beslenmesi için kullanırken, plastik ve benzeri atıkları da geri dönüşüm sistemine entegre ediyor.

 • DPÜ Öğrencileri Atatürk Filmini Seyretti
  15 Ara DPÜ Öğrencileri Atatürk Filmini Seyretti

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) öğrencileri, Atatürk'ün hayatını anlatan 'Atatürk 1881-1919' filmini izledi. DPÜ Rektörü Prof. Süleyman Kızıltoprak, öğrencilerin düzenlediği film organizasyonuna katılarak öğrencilere teşekkür etti.

 • Kütahya'da SGK İlçe Müdürü öğrencilerle buluştu
  15 Ara Kütahya'da SGK İlçe Müdürü öğrencilerle buluştu

  Kütahya'nın SGK Domaniç İlçe Müdürü Şevket Şahinli, Domaniç Hayme Ana MYO Sosyal Güvenlik Bölümü öğrencileriyle derste buluştu. Şahinli, öğrencilere sosyal güvenlik sistemi ve SGK'nın önemini anlattı.

 • Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile sanayi kuruluşu arasında işbirliği protokolü imzalandı
  15 Ara Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile sanayi kuruluşu arasında işbirliği protokolü imzalandı

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksekokulu ile Simav'ın önde gelen bir sanayi kuruluşu arasında 'İşletmede Mesleki Eğitim Çalışması' protokolü imzalandı. Protokol ile sanayi kuruluşu, öğrencilerin staj eğitiminde öncelikli olarak tercih edilecek ve öğrencilere doğrudan destek sağlanacak.

 • Madencilikte Arama ve Kurtarmanın Standartlaşması ve Dijitalleşmesi Projesi Tanıtıldı
  14 Ara Madencilikte Arama ve Kurtarmanın Standartlaşması ve Dijitalleşmesi Projesi Tanıtıldı

  Balıkesir'in İvrindi ilçesindeki Nurettin Çarmıklı Madencilik ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nde, Erasmus projesi olan Madencilikte Arama ve Kurtarmanın Standartlaşması ve Dijitalleşmesi projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, madencilik sektöründe arama kurtarma çalışmalarının önemi vurgulandı ve lise öğrencilerine eğitim verildi.

 • Kütahya'da İsrail'in Gazze'deki suçlarını ortaya koyan sergi açıldı
  12 Ara Kütahya'da İsrail'in Gazze'deki suçlarını ortaya koyan sergi açıldı

  Kütahya'nın Pazarlar ilçesinde, İsrail'in Gazze'de işlediği suçları tüm açıklığıyla ortaya koyan ve temel delil niteliğinde değerlendirilen Anadolu Ajansı'nın (AA) 'Kanıt' isimli kitabındaki fotoğrafların yer aldığı sergi açıldı. Sergi, Pazarlar Kaymakamlığı İlçe İnsan Hakları Kurulu tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında gerçekleştirildi.

 • Kütahya'da Hakem Halil Umut Meler'e yapılan saldırı kınandı
  12 Ara Kütahya'da Hakem Halil Umut Meler'e yapılan saldırı kınandı

  MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın saldırısına uğrayan hakem Halil Umut Meler'in mezun olduğu Dumlupınar Üniversitesi öğrencileri, saldırıyı kınadı. Kütahya Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği Şubesi Başkanı Ahmet İlhan Aydın, olayın takipçisi olacaklarını ve sorumluların cezalandırılmasını istediklerini belirtti.

 • Aizanoi Antik Kenti'nde Afrodit ve Dionysos Heykelleri Bulundu
  10 Ara Aizanoi Antik Kenti'nde Afrodit ve Dionysos Heykelleri Bulundu

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'nde yapılan kazı çalışmalarında, Afrodit ve Dionysos heykellerinin başları bulundu. Kazılar, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Tarih Kurumu ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından yürütülüyor.

 • Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği 6. Olağan Genel Kurulu yapıldı
  09 Ara Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği 6. Olağan Genel Kurulu yapıldı

  Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Genel Merkez 6. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

 • Öğretmen atamalarında ciddi bir açıklık kapatıldı
  05 Ara Öğretmen atamalarında ciddi bir açıklık kapatıldı

  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, 2002 yılından bu yana yapılan öğretmen atamalarıyla ciddi bir açığı kapattıklarını belirtti. Yılmaz, öğretmen adaylarının alan bilgisine önem verilmesi gerektiğini vurguladı ve atamaların ihtiyaçlar doğrultusunda yapıldığını söyledi.

 • DPÜ Simav Meslek Yüksekokulu, Dünya Engelliler Günü'nde sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi
  04 Ara DPÜ Simav Meslek Yüksekokulu, Dünya Engelliler Günü'nde sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları ve öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde Simav Dört Eylül Ortaokulu ve Simav Özel Eğitim Uygulama Okulu'nu ziyaret ederek okulları süsledi ve etkinlikler düzenledi.

 • Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Engelliler Günü Programını İzledi
  03 Ara Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Engelliler Günü Programını İzledi

  Kütahya Dumlupınar Kapalı Spor salonunda düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programında müsabakaları izleyen DPÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, tüm katılımcıları tebrik etti.

 • DPÜ Rektörü Kazak öğrencilerle buluştu
  03 Ara DPÜ Rektörü Kazak öğrencilerle buluştu

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Kütahya Gençlik Merkezi'nde gösteri sunan Kazak öğrencilerle bir araya geldi. Rektör Kızıltoprak, öğrencileri Türkçe ve Kazakça kutlayarak başarılar diledi.

 • 'Ege'nin Girişimci Kadınları Yarışması'nın ödül töreni Kütahya'da yapıldı
  24 Kas "Ege'nin Girişimci Kadınları Yarışması"nın ödül töreni Kütahya'da yapıldı

  Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasınca (KUTSO) düzenlenen "Ege'nin Girişimci Kadınları Yarışması"da ödüller sahiplerini buldu.

 • Öğretmenlik hayaline 44 yaşında kavuştu
  24 Kas Öğretmenlik hayaline 44 yaşında kavuştu

  Adana'da eşinin işlettiği markette çalışarak kazandığı üniversite sınavıyla önce işletme ardından da sosyoloji bölümünü bitiren iki çocuk annesi 48 yaşındaki İlknur Bayır, yıllar sonra hayalini kurduğu öğretmenliği yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

 • Rektör Kızıltoprak: 'Hedefimiz, uluslararası düzeyde tanınan ve saygın bir üniversite olmak'
  23 Kas Rektör Kızıltoprak: 'Hedefimiz, uluslararası düzeyde tanınan ve saygın bir üniversite olmak'

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, görev süresinin 100 gününü değerlendirdi. Üniversitenin hedefinin uluslararası düzeyde tanınan ve saygın bir üniversite olmak olduğunu belirten Kızıltoprak, eğitim, araştırma ve topluma hizmet alanlarında rekabetçi ve öncü bir üniversite olma vizyonunu taşıdıklarını söyledi.

 • DPÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, görev süresini değerlendirdi
  22 Kas DPÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, görev süresini değerlendirdi

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, görev süresinin 100 gününü değerlendirdi. Kızıltoprak, üniversitenin eğitim, araştırma ve topluma hizmet alanlarında uluslararası düzeyde rekabetçi bir üniversite olma hedefini taşıdıklarını belirtti.

 • DPÜ Rektörü Kızıltoprak, Üniversitenin Vizyonunu Anlattı
  22 Kas DPÜ Rektörü Kızıltoprak, Üniversitenin Vizyonunu Anlattı

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, eğitim, araştırma ve topluma hizmet alanlarında uluslararası düzeyde rekabetçi, öncü ve saygın bir üniversite olma vizyonunu taşıdıklarını belirtti. Kızıltoprak, üniversitenin hedeflerini ve stratejilerini açıkladı.

 • Kütahya Belediyesi Akıllı Şehir Uygulamalarıyla Örnek Şehir
  10 Kas Kütahya Belediyesi Akıllı Şehir Uygulamalarıyla Örnek Şehir

  Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nin ev sahipliğini yaptığı EMIDWORLD Uluslararası Ekonomi Maliye İşletme Sosyal Bilimler Kongresi'nde akıllı kentlere örnek şehir olarak Kütahya'nın başarılı uygulamalarını anlattı. Başkan Işık, akıllı şehir uygulamalarının entegre bir şekilde kullanıldığını ve hizmetlerin daha etkin bir şekilde yapıldığını belirtti. Kütahya Belediyesi, akıllı şehir uygulamalarında Türkiye birincisi ve Türkiye beşincisi olma başarısını gösterdi.

 • DPÜ'de Öğrencilerimiz Soruyor, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık cevaplıyor
  07 Kas DPÜ'de Öğrencilerimiz Soruyor, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık cevaplıyor

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde düzenlenen söyleşide Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

 • Kütahya'da Filistin için çağrılı afiş sergisi düzenlendi
  07 Kas Kütahya'da Filistin için çağrılı afiş sergisi düzenlendi

  Kütahya Valiliği ve Dumlupınar Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen 'İnsanlığın Gözyaşı' Filistin İçin Çağrılı Afiş Sergisi, Zafer Meydanı'nda açıldı. Sergide 17 üniversiteden 34 sanatçı, 41 eserle Filistin'de yaşanan zulme dikkat çekti. Programda konuşan DPÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, insanlığa karşı işlenen suçlar sona erene kadar seslerini yükselteceklerini ve güçleri yettiği kadar zulme karşı çıkmaya devam edeceklerini söyledi. Vali Musa Işın, 'Mazlum bir halkın nasıl katliama tabi tutulduğunu hepimiz görmekteyiz ve canlı canlı bütün dünya seyretmektedir. Biz Filistin'i biliyoruz ama Uygur Türkleri en az Filistin halkı kadar büyük bir zulüm ve işkence altındadır. Allah onlarla beraber olsun' diye konuştu. Konuşmalar sırasında Vali Musa Işın'ın yanına gelen Sabahat Özcan isimli bir vatandaş, kendi yazdığı 'İsrail-Filistin Savaşı' adlı şiiri okudu. Özcan'ın şiiri herkesi duygulandırdı.

 • Kütahya'da Filistin İçin Afiş Sergisi Açıldı
  06 Kas Kütahya'da Filistin İçin Afiş Sergisi Açıldı

  Kütahya Valiliği ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) işbirliğiyle hazırlanan 'İnsanlığın Gözyaşı' Filistin İçin Çağrılı Afiş Sergisi, törenle açıldı. Sergide, 17 farklı üniversiteden 34 sanatçının hazırladığı 41 afiş sergileniyor.

 • DPÜ Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Filistin halkı için desteğe davet etti
  06 Kas DPÜ Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Filistin halkı için desteğe davet etti

  Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencileri ve öğretim görevlileri, Gazze'de yaşananları duyurmak ve Filistin'e destek olunması için destek çağrısında bulunuyor. Vatandaşları bilgilendirerek yardım kampanyası ve tiyatro oyununa davet ediyorlar.

 • Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Üniversitesi Gazze'ye Destek Çağrısı Yapıyor
  04 Kas Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Üniversitesi Gazze'ye Destek Çağrısı Yapıyor

  Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencileri ve öğretim üyeleri, Gazze'de yaşananları duyurmak ve Filistin'e destek olunması için destek çağrısında bulunuyor. Cumhuriyet meydanında açılan stantta vatandaşları bilgilendiren öğrenciler, 8 Kasım 2023 tarihinde sahnelenecek olan 'Ziyafet Sofrası' isimli tiyatro oyununa davet etti. Kampanya kapsamında tanıtım turları düzenleyen üniversiteli gençler, Filistin halkının çektiği sıkıntıları anlatarak destek çağrısında bulunuyor. Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi Turizm Bölümü Öğretim Görevlisi Okan Mete, 'Bu sürecin siyaseti yok, bu sürecin tarafı yok. Çocuklar ölüyor ve bugüne kadar 4 bin çocuk öldü. Lütfen duyarsız kalmayalım. Biz vicdanımızdan dolayı bu taraftayız, işin siyasi tarafına bakmıyoruz' dedi.

 • Zafer Kalkınma Ajansı, Siber Vatan Programı ile Gençlere Eğitim Veriyor
  02 Kas Zafer Kalkınma Ajansı, Siber Vatan Programı ile Gençlere Eğitim Veriyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFER) tarafından yürütülen Siber Vatan programı kapsamında Kütahya, Afyonkarahisar, Manisa ve Uşak'ta 180 üniversite öğrencisine siber güvenlik eğitimi veriliyor. Program, kötü amaçlı yazılımların ve siber saldırıların önlenmesi için donanımlı gençlerin yetiştirilmesini amaçlamaktadır.

 • Türkiye Filistin'e arabulucu ve ateşkes sağlayabilecek tek ülke
  01 Kas Türkiye Filistin'e arabulucu ve ateşkes sağlayabilecek tek ülke

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde düzenlenen 'Filistin' konulu söyleşiye katılan emekli Albay Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ, Türkiye'nin Filistin konusunda arabulucu ve ateşkesi sağlayabilecek tek ülke olduğunu belirtti. Başbuğ, Türkiye'nin yoğun bir çaba sarf ettiğini ve İslam İşbirliği Teşkilatı'nı uyandırmaya çalıştığını söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin Filistin'de tek umut olduğunu vurgulayarak, bölgede barış ve insan haklarına riayet istediklerini ifade etti.

 • Tavşanlı'da Filistin Programı Düzenlendi
  01 Kas Tavşanlı'da Filistin Programı Düzenlendi

  İHH Tavşanlı Temsilciliği öncülüğünde düzenlenen programda Filistin işgaline dair bilgiler paylaşıldı. Panelistler, katılımcıların sorularını yanıtlayarak yanlış bilinenleri düzeltti. Program sonunda emekli müftü Ahmet Yaşar Çakmak, 'Zembil 2' adlı kitabını hediye etti.

 • Hisarcık Meslek Yüksekokulu'nda Öğrencilere Hoş Geldin Etkinliği
  01 Kas Hisarcık Meslek Yüksekokulu'nda Öğrencilere Hoş Geldin Etkinliği

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'ne bağlı Hisarcık Meslek Yüksekokulu'nda 1. sınıf öğrencileri için 'Okula hoş geldin' etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Burak Kavaslar, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Konuşmaların ardından Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Müzik Topluluğu konser verdi ve öğrencilere pilav ve ayran dağıtıldı.

 • Kütahya Valisi Musa Işın, DPÜ'de öğrencilerle söyleşi yaptı
  31 Eki Kütahya Valisi Musa Işın, DPÜ'de öğrencilerle söyleşi yaptı

  Kütahya Valisi Musa Işın, Dumlupınar Üniversitesi'nde öğrencilerin sorularını yanıtladı. Vali Işın, terörle mücadele ve gençlere yönelik mesajlar verdi.

 • DPÜ Hisarcık Meslek Yüksekokulu'nda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğiyle spor turnuvaları düzenlendi
  30 Eki DPÜ Hisarcık Meslek Yüksekokulu'nda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü iş birliğiyle spor turnuvaları düzenlendi

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Hisarcık Meslek Yüksekokulunda Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında voleybol, basketbol ve masa tenisi turnuvaları düzenlendi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği turnuvalar sonucunda dereceye giren öğrencilere kupaları ve madalyaları verildi. Turnuvanın düzenlenmesine katkı sağlayan akademik ve idari personele teşekkür edildi.

 • DPÜ'de Filistin Buluşması Moral Günü Etkinliği Düzenlendi
  26 Eki DPÜ'de Filistin Buluşması Moral Günü Etkinliği Düzenlendi

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde (DPÜ) Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak'ın konuşmacı olarak katıldığı Filistin Buluşması Moral Günü Etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Rektör Kızıltoprak, dekanlar ve Filistinli öğrenciler katıldı. Kızıltoprak, konuşmasında Filistin halkının mazlum olduğunu ve Türk milletinin doğru ve mazlumun yanında olduğunu vurguladı.

 • DPÜ öğrencilerden Filistin'e destek yürüyüşü
  24 Eki DPÜ öğrencilerden Filistin'e destek yürüyüşü

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) öğrencilerinin düzenledikleri yürüyüşle İsrail'in Filistin saldırıları protesto edildi.

 • Kütahya Üniversite Öğrencileri İsrail'in Gazze'ye Saldırılarına Tepki Gösterdi
  24 Eki Kütahya Üniversite Öğrencileri İsrail'in Gazze'ye Saldırılarına Tepki Gösterdi

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrenci topluluklarından oluşan bir grup, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki göstermek amacıyla yürüyüş ve basın açıklaması düzenledi. Öğrenciler, döviz ve pankartlarla donanarak İsrail aleyhine sloganlar attı. Açıklamada konuşan Türkiye Gençlik Vakfı Kütahya Temsilcisi Saidi Furkan Coşgun, İsrail'in Filistin'de işlediği katliamlara dikkat çekerek, vicdan sahibi herkesi Filistin için mücadele etmeye davet etti.

 • Birlik Vakfı Kütahya Şubesi Öğrencileri Kahvaltıda Buluştu
  21 Eki Birlik Vakfı Kütahya Şubesi Öğrencileri Kahvaltıda Buluştu

  Birlik Vakfı Kütahya Şubesi, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tarih Birliği Topluluğu öğrencilerini kahvaltıda bir araya getirdi. Programa, Vali Musa Işın, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kurucu Dekanı, YÖK İlme ve Talebeye Hizmet Ödülü Sahibi Prof. Dr. Salih Tuğ, Birlik Vakfı Kütahya Şube Başkanı Ali İhsan Özdemir, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 • Kütahya'da 'Sağlık için bir adım at' kortej yürüyüşü
  20 Eki Kütahya'da 'Sağlık için bir adım at' kortej yürüyüşü

  Kütahya'da 'Sağlık için bir adım at' sloganıyla düzenlenen kortej yürüyüşü, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Yeşilay Kütahya Şubesi, Kütahya Yeşilay Spor Kulübü, Kütahya Valiliği, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin işbirliği ile tertiplenen etkinliğe, Kütahya Vali Vekili Fikret Zaman, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, Kütahya İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ercan Şirin, Yeşilay Şube Başkanı Fulya Topçuoğlu Ünal, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Sağlığın önemine dair bilinçlendirme amacını taşıyan yürüyüş Zafer Meydanı'ndan başladı. Kortej yürüyüşü Atatürk Bulvarı, Laleli Kavşağı ve Zafer Meydanı'nda sona erdi. Yeşilay Kütahya Şube Başkanı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, 'Yeşilay olarak 5 ana bağımlılık türüyle mücadele ettiklerini ifade etti. Ünal, 'Tütün, alkol, madde, kumar ve teknolojideki bağımlılarla ilgili olarak psikososyal tedavide bizden yardım alınabilir. Bu tamamen ücretsiz ve gizlidir. İnsan sağlığı ve sağlıklı bir nesil Yeşilay için çok önemli' dedi. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, 'Bağımlılıkla hep birlikte mücadele etmek lazım. Sadece aileler değil, tüm kurumlarla birlikte mücadele edilmeli. Maalesef bağımlılık çok büyük bir illet. Toplu halde mücadele edilmezse ailelerin bunlarla mücadele etmek şansı yok. Bu hususta tüm kurumların desteği gerekiyor' diye konuştu.

 • Medya profesyonelleri, tecrübelerini geleceğin gazeteci adaylarıyla paylaştı
  18 Eki Medya profesyonelleri, tecrübelerini geleceğin gazeteci adaylarıyla paylaştı

  İstanbul Üniversitesi'nden mezun olan medya profesyonelleri, Medya Akademisi Derneği'nin öncülüğünde düzenlenen söyleşide bilgi ve tecrübelerini Prof. Dr. Aslı Yapar Gönenç'in yürüttüğü yazım teknikleri dersinde geleceğin gazeteci adaylarıyla paylaştı.

 • Eski Eşarplardan Sürdürülebilir Tasarımlar
  18 Eki Eski Eşarplardan Sürdürülebilir Tasarımlar

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Gediz Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Müzeyyen Aygün, eskimiş ve yıpranmış eşarpları sürdürülebilir tasarım ile tekrar ekonomiye kazandırıyor. Aygün'ün 'Sürdürülebilir tasarımlar' isimli trençkot sergisi, halkın ilgisine sunuldu. Sergide, eski eşarplardan yapılan trençkotlar yer alıyor. Aygün, aplike tekniği kullanarak atık tekstil materyallerini değerli bir materyal haline getiriyor ve sürdürülebilir bir çözüm sunuyor. Sergi, 22 Ekim tarihine kadar gezilebilir.

 • Başkan Alim Işık, öğrencilerle bir araya geldi
  17 Eki Başkan Alim Işık, öğrencilerle bir araya geldi

  Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kariyer ve Gelecek Topluluğunun düzenlediği tanışma toplantısına katıldı.

 • DPÜ Senatosu Filistin'deki Şiddet Olaylarını Kınadı
  16 Eki DPÜ Senatosu Filistin'deki Şiddet Olaylarını Kınadı

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Senatosu, Ortadoğu'da yaşanan şiddet olaylarını kınayan bir açıklama yayınladı. Açıklamada, bölgedeki şiddetin uluslararası hukuka aykırı olduğu ve barışı tehdit ettiği vurgulandı. DPÜ Senatosu, Filistin topraklarında yaşanan şiddet olaylarını kınayarak, barış ve huzurun sağlanması için Türkiye'nin çabalarını desteklediklerini belirtti.

 • Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde yeni akademik yıl heyecanı
  16 Eki Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nde yeni akademik yıl heyecanı

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nin 2023-2024 akademik yılı törenle başladı. Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, üniversitenin gelecek projelerini açıkladı.

 • Rektör Kızıltoprak: İnsan hakları savunucuları nerede?
  15 Eki Rektör Kızıltoprak: İnsan hakları savunucuları nerede?

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Gazze'de yaşanan insan hakları ihlallerine dikkat çekerek, insan hakları savunucularının sessizliğine vurgu yaptı. Türklerin barış, güvenlik ve refah getirdiğini belirten Kızıltoprak, Orta Doğu'ya barış getirmek isteyenlerin Türkiye'nin tarihine bakmalarını önerdi.

 • DPÜ Rektörü: Gazze'de 2 Milyon İnsan Misket Bombalarına Maruz Kalıyor
  15 Eki DPÜ Rektörü: Gazze'de 2 Milyon İnsan Misket Bombalarına Maruz Kalıyor

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Gazze'de 2 milyon insanın misket bombalarına maruz kaldığını ve hiçbir ayrım yapılmadan katledildiğini belirtti. Kızıltoprak, insan hakları savunucularının sessizliğe büründüğünü ifade etti ve Türklerin barış, güvenlik ve refah getirdiğini vurguladı. Orta Doğu'nun barışa hasret olduğunu söyleyen Kızıltoprak, Türkiye'nin yakın tarihine bakılması gerektiğini ve barışın bir gün geleceğini dile getirdi.

 • Kütahya'da '1920'den 2023'e Ahmet Yakuoğlu' paneli düzenlendi
  07 Eki Kütahya'da '1920'den 2023'e Ahmet Yakuoğlu' paneli düzenlendi

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından Ahmet Yakupoğlu'nun vefatının 7. yıl dönümünde düzenlenen panelde, ressamın sanatı ve Kütahya'ya olan katkıları konuşuldu.

 • Ahmet Yakupoğlu'nun vefatının 7. yılında panel düzenlendi
  07 Eki Ahmet Yakupoğlu'nun vefatının 7. yılında panel düzenlendi

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından merhum Kütahyalı ressam Ahmet Yakupoğlu'nun vefatının 7. yıl dönümünde '1920'den 2023'e Ahmet Yakuoğlu' isimli panel düzenlendi. Panelde konuşmacılar, Yakupoğlu'nun sanatını ve Kütahya'ya olan katkılarını anlattı.

 • Kütahya'da sahipsiz hayvanlar bakımevinde özel etkinlik
  05 Eki Kütahya'da sahipsiz hayvanlar bakımevinde özel etkinlik

  Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sahipsiz Hayvanlar Bakımevi'nde düzenlenen programa katılan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, "Türkiye'nin en modern barınaklarından birini burada oluşturmanın onuru içerisindeyiz" dedi.

 • Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, üniversite öğrencileriyle bir araya geldi
  04 Eki Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, üniversite öğrencileriyle bir araya geldi

  Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya'ya gelen üniversite öğrencileri ile Kart 43 İşlem Merkezinde bir araya geldi. İkamet adreslerini Kütahya'ya alan öğrencilerin İkamet Kart ile birçok hizmetten indirimli yararlanacağını hatırlatan Başkan Işık, indirimli ulaşım için Kart 43 işlemlerinin online olarak da yapılabileceğini belirtti.

 • Merhum Ahmet Yakupoğlu ölümünün 7. yıl dönümünde dualarla anıldı
  02 Eki Merhum Ahmet Yakupoğlu ölümünün 7. yıl dönümünde dualarla anıldı

  Kütahyalı merhum ressam, neyzen, tezhip ve minyatür sanatçısı Ahmet Yakupoğlu ölümünün 7. yıl dönümünde Ahi Erbasan Mezarlığındaki kabri başında dualarla anıldı. Anma programına Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, öğretim görevlileri, Yakupoğlu'nun öğrencileri ve yakınları katıldı.

 • Ahmet Yakupoğlu'nun ölüm yıl dönümünde anma töreni düzenlendi
  02 Eki Ahmet Yakupoğlu'nun ölüm yıl dönümünde anma töreni düzenlendi

  Kütahyalı ressam, neyzen, tezhip ve minyatür sanatçısı Ahmet Yakupoğlu'nun ölümünün 7. yıl dönümünde Ahi Erbasan Mezarlığındaki kabri başında dualarla anma töreni düzenlendi. Törene Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak ve Yakupoğlu'nun öğrencileri ve yakınları katıldı.

 • Kütahya'da ikinci el ve spot eşya satan esnaf, öğrencileri bekliyor
  01 Eki Kütahya'da ikinci el ve spot eşya satan esnaf, öğrencileri bekliyor

  Kütahya'da bulunan ikinci el eşyacılar ve spotçular, Dumlupınar Üniversitesi'nin açılmasıyla birlikte öğrencilerin gelmesini bekliyor. Öğrencilerin kiralık evlerde eşyalı olması, spotçuların satışlarını azaltmış durumda.

 • Kütahya Tasarım Teknokent Yönetim Kurulu Gediz'de toplandı
  30 Eyl Kütahya Tasarım Teknokent Yönetim Kurulu Gediz'de toplandı

  Kütahya Tasarım Teknokent Yönetim Kurulu, Gediz Ticaret ve Sanayi Odası'nın daveti üzerine Eylül ayı toplantısını Gediz Gençlik Merkezinde gerçekleştirdi. Toplantıda ilimiz ve ilçemizin gelişmesi konusunda gerekli çalışmaların yapılması kararlaştırıldı.

 • Gediz Belediyesi Sporcusu Yıldız Akbulut Milli Takıma Davet Edildi
  25 Eyl Gediz Belediyesi Sporcusu Yıldız Akbulut Milli Takıma Davet Edildi

  Kütahya'nın Gediz ilçesindeki Muratdağı Termal Kayak Merkezi'nden yetişen Gediz Belediyesi Spor Kulübü Kayak ve Kızak Sporcusu Yıldız Akbulut, Türkiye 2.'si olduğu Genç Kızlar Naturel Kızak Şampiyonası sonrasında Kayak Federasyonu tarafından Milli Takıma davet edildi. Akbulut, Gediz Belediye Başkanı ve diğer yetkililer tarafından tebrik edildi ve desteklendi.

 • Kütahya, Kırsal Turizmde Zengin Bir İl
  23 Eyl Kütahya, Kırsal Turizmde Zengin Bir İl

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Kütahya'nın kırsal turizm potansiyeline sahip bir il olduğunu belirtti. Kızıltoprak, Türkiye'de kırsal turizmin genellikle doğa yürüyüşleri, doğa sporları, alışveriş ve günübirlik köy ziyaretleri olarak algılandığını ifade etti. Kütahya'nın Frigya Vadileri, Domaniç ormanları, Emet Tahtalı Barajı, Simav Gölcük Yaylası, Tavşanlı Göbel ve Vakıf Çamlığı gibi birçok doğal güzelliğe sahip destinasyonları bulunduğunu söyleyen Kızıltoprak, bu bölgelerin sürdürülebilir gelişimi için kamu ve özel sektörün çalışmalarına devam ettiğini vurguladı.

 • Aizanoi Antik Kenti'nde Roma dönemine ait kozmetik ürünleri bulundu
  23 Eyl Aizanoi Antik Kenti'nde Roma dönemine ait kozmetik ürünleri bulundu

  Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'nde yapılan kazılarda, Roma dönemine ait bijuteri ürünleri ve makyaj malzemeleri gibi kozmetik ürünlerine ait kalıntılar ortaya çıkarıldı. Kazılar, Kütahya Valiliği, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve sponsor firmaların desteğiyle sürdürülüyor. Kazı başkanı Prof. Dr. Gökhan Coşkun, buluntuların antik kentin ticari ve sosyal yapısına ışık tuttuğunu belirtti. Ayrıca, kazılarda ele geçirilen makyaj malzemelerinin Romalı kadınlar tarafından kullanıldığı ve günümüzdeki makyaj malzemelerine benzerlik gösterdiği ifade edildi.

 • Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerine kaliteli ve uygun fiyata yemek
  22 Eyl Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerine kaliteli ve uygun fiyata yemek

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, öğrencilerin kaliteli ve uygun fiyata yemek yiyebileceklerini belirtti. Yemekhane personeliyle yapılan toplantı sonrasında öğrencilere açıklamalarda bulunan Kızıltoprak, yemeklerin denetimlerinin yapıldığını ve menülerin haftada 2 kırmızı et, 1 beyaz et, mevsim sebzeleri ve bakliyatlarla oluşturulduğunu söyledi. Ayrıca rezervasyon sistemiyle öğrencilerin tercihlerinin tespit edileceğini ve israfın önüne geçileceğini belirtti. Rektör Kızıltoprak, öğrencilerin beklentilerini iyi bildiğini ve onlara en iyi hizmeti sunmak için çalıştıklarını ifade etti.

 • Kütahya'da 12. Ulusal/7. Kırsal Turizm ve Kalkınma Kongresi Başladı
  22 Eyl Kütahya'da 12. Ulusal/7. Kırsal Turizm ve Kalkınma Kongresi Başladı

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından düzenlenen ve Kütahya Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen 12. Ulusal/7. Kırsal Turizm ve Kalkınma Kongresi başladı. Kongrede, kırsal turizm ve kalkınma konuları sosyal, kültürel, ekonomik ve çevresel açılardan ele alınacak.

 • Emet Kaymakamlığına yeni kaymakam atandı
  14 Eyl Emet Kaymakamlığına yeni kaymakam atandı

  Eski Emet Kaymakamı Hasan Çiçek'in Eskişehir Vali Yardımcılığına atanmasının ardından Emet Kaymakamlığına atanan Furkan Seyman ilçedeki görevine başladı. Seyman, genç bir kaymakam olup, çeşitli görevlerde bulunmuş ve yurtdışı dil eğitimi almıştır.

Advertisement