Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika G20 Liderler Zirvesi haberleri, G20 Liderler Zirvesi son dakika, son dakika G20 Liderler Zirvesi

Son Dakika G20 Liderler Zirvesi Haberleri

Son dakika G20 Liderler Zirvesi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son g20 liderler zirvesi haberleri anında burada.


 • Dün Dün 19:17 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Operasyonlarımız neticesinde bitkisel hayata giren bölücü terör örgütünü canlandırma, yeniden palazlandırma çabalarının...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Operasyonlarımız neticesinde bitkisel hayata giren bölücü terör örgütünü canlandırma, yeniden palazlandırma çabalarının... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Operasyonlarımız neticesinde bitkisel hayata giren bölücü terör örgütünü canlandırma, yeniden palazlandırma çabalarının farkındayız"

 • Dün Dün 17:08 Kurtulmuş: İnsanlık cephesini güçlendirirsek, İsrail adım adım yalnızlaşacak

  Kurtulmuş: İnsanlık cephesini güçlendirirsek, İsrail adım adım yalnızlaşacak TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsrail'in çok büyük medya, ticari ve finans güçleri olduğunu belirterek, "Ama halkın vicdanı ve aklı, bunların üstündedir.

 • 05.12.2023 05 Ara 13:48 Putin'in G20 Zirvesi'ne katılımı belirsiz

  Putin'in G20 Zirvesi'ne katılımı belirsiz Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in gelecek yıl Brezilya'da yapılacak G20 Liderler Zirvesi'ne nasıl katılacağının belli olmadığını bildirdi. Peskov, Putin'in yarın BAE ve Suudi Arabistan'a resmi ziyarette bulunacağını da belirtti.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:11 BM'den zengin ülkelere "karbonsuzlaşma adımlarını hızlandırma" çağrısı

  BM'den zengin ülkelere 'karbonsuzlaşma adımlarını hızlandırma' çağrısı Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) İcra Direktörü Inger Andersen, geçen yıl emisyonların yüzde 1,2 yükseldiğini belirterek, "Bu kabul edilemez ve bu yüzden bu gidişatı durdurmalıyız. Bunun için iklim adaletine ihtiyacımız var.

 • 04.12.2023 04 Ara 21:12 Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, İsrail-Filistin çatışması konusunda barış istemeyen politikacılar olduğunu söyledi

  Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, İsrail-Filistin çatışması konusunda barış istemeyen politikacılar olduğunu söyledi Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva, İsrail-Filistin çatışması konusunda barış istemeyen politikacıların olduğunu belirtti. Lula da Silva, İsrailli liderlerle yaptığı görüşmelerde halkın barış istediğini ancak farklı çıkarları olan kişilerin de bulunduğunu ifade etti. Ayrıca, Hamas'ın saldırısını eleştiren Lula da Silva, bu saldırının masum sivilleri hedef aldığını vurguladı. Brezilya Devlet Başkanı, İsrail-Filistin çatışmasının siyasi bir çözümle sona ereceğine inandığını ve BM'nin bu konuda sorumluluğunu yerine getirmediğini söyledi. Almanya Başbakanı Olaf Scholz ise İsrail'in Hamas'ı yenme hakkına sahip olduğunu savundu ve iki devletli bir çözümün Hamas ile işe yaramayacağını belirtti.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:42 Türkiye-Suudi Arabistan İş Forumu'nda Ticaret Bakanı Bolat'tan hedef açıklaması

  Türkiye-Suudi Arabistan İş Forumu'nda Ticaret Bakanı Bolat'tan hedef açıklaması Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye-Suudi Arabistan İş Forumu açılış töreninde yaptığı konuşmada, orta vadede 10 milyar dolar, uzun vadede ise 30 milyar dolarlık karşılıklı ticaret hedeflerinin olduğunu belirtti.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:31 Erdoğan Toprak: "Tbmm'nin Anayasal Yetkisi ve Görevi Olan Vergi Salma Hakkı, Cumhurbaşkanına Devrediliyor"

  Erdoğan Toprak: 'Tbmm'nin Anayasal Yetkisi ve Görevi Olan Vergi Salma Hakkı, Cumhurbaşkanına Devrediliyor' CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, "Vergi, harç, istisna ve muafiyetleri içeren 80 maddelik torba yasada, milyonlarca dar gelirliye destek verilmiyor. Meclisin vergi yetkileri 2028’e kadar Cumhurbaşkanına devrediliyor. Futbolculara, KÖİ projelerini üstlenen müteahhitlere, bankalara borçlu batık şirketlere vergi kolaylıkları getiriliyor. Torba yasada; bir avuç kişi ya da şirkete vergisiz kazançla, muafiyet ve istisnalar 5 yıl daha uzatılıyor. Kredi kartı veya kredi taksitini bir ay geciktirene haciz kapısı açılırken, bankaya borcunu ödemeyen batık şirketlere 4 yıl borç ödememe, yapılandırma imkanı sunuluyor. TBMM’nin anayasal yetkisi ve görevi olan vergi salma hakkı, Cumhurbaşkanına devrediliyor" dedi.

 • 03.12.2023 03 Ara 02:07 Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Kasım Ayında İhracat Rekoru Kırıldı

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Kasım Ayında İhracat Rekoru Kırıldı Ticaret Bakanı Ömer Bolat, kasım ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı. Kasım ayında ihracatın geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,2 artarak 23 milyar 11 milyon dolar olduğunu belirten Bolat, bu rakamın tarihin en yüksek ihracat rekoru olduğunu söyledi. Bakan Bolat ayrıca, büyük 6 Şubat depreminin ihracat üzerindeki olumsuz etkisinin 6 milyar doların üzerinde olduğunu ifade etti.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:27 Türkiye Kasım Ayında Tarihinin En Yüksek İhracat Rekorunu Kırdı

  Türkiye Kasım Ayında Tarihinin En Yüksek İhracat Rekorunu Kırdı Ticaret Bakanı Ömer Bolat, kasım ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı. Kasım ayında ihracatın geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,2 artarak 23 milyar 11 milyon dolar olduğunu belirten Bolat, bu rakamla tarihin en yüksek ihracat rekorunun kırıldığını söyledi. Ayrıca, büyük 6 Şubat depreminin ihracat üzerindeki olumsuz etkisinin 6 milyar doların üzerinde olduğunu ifade etti.

 • 02.12.2023 02 Ara 13:39 Ticaret Bakanı Bolat, kasım ayı ihracat rakamlarını açıkladı Açıklaması

  Ticaret Bakanı Bolat, kasım ayı ihracat rakamlarını açıkladı Açıklaması Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Kasım ayında ihracatımız geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 5,2 oranında artarak tam 23 milyar 11 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir.

 • 01.12.2023 01 Ara 15:32 BM Genel Sekreteri: Fosil Yakıtlardan Çıkış İçin Net Bir Takvim Belirlenmeli

  BM Genel Sekreteri: Fosil Yakıtlardan Çıkış İçin Net Bir Takvim Belirlenmeli BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, küresel sıcaklık artışını 1,5 dereceyle sınırlandırmak için net bir takvim belirlenerek fosil yakıtlardan çıkışın sağlanması gerektiğini belirtti. Guterres, dünya liderlerine iklim aksiyonunu hızlandırmaları için çağrıda bulundu ve iklim kaosunun adaletsizliği körüklediğini vurguladı. Ayrıca, temiz enerji dönüşümünün ekonomik olarak kaçınılmaz olduğunu ve fosil yakıt şirketlerine temiz enerjiye öncülük etmeleri çağrısında bulundu.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:47 Modi: İklim eylemi için Küresel Güney'in kalkınma önceliklerine ödün verilmemeli

  Modi: İklim eylemi için Küresel Güney'in kalkınma önceliklerine ödün verilmemeli Hindistan Başbakanı Narendra Modi, iklim değişikliğine karşı güçlü bir küresel işbirliğini savunduğunu ancak iklim eylemi konusunda Küresel Güney'in kalkınma önceliklerinden ödün verilmemesinin sağlanması gerektiğini belirtti.

 • 30.11.2023 30 Kas 17:15 TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulu AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti'nin her verdiği sözün arkasında olduğunu söyledi.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:55 Türkiye, OECD ve G20 Ülkeleri Arasında En Hızlı Büyüyen Ekonomi Oldu

  Türkiye, OECD ve G20 Ülkeleri Arasında En Hızlı Büyüyen Ekonomi Oldu Türkiye, yılın 3. çeyreğinde OECD ve G20 ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ekonomi oldu. Türkiye'nin yüzde 5,93'lük büyüme oranıyla Avrupa Birliği, OECD ve G20 ülkeleri arasında birinci sırada yer aldığı görüldü.

 • 30.11.2023 30 Kas 12:34 İstanbul Ticaret Odası Başkanı: Yatırımların büyümeye katkısı beklentiyi yükseltiyor

  İstanbul Ticaret Odası Başkanı: Yatırımların büyümeye katkısı beklentiyi yükseltiyor İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, yılın üçüncü çeyreğinde yatırımların büyümeye katkısının artmasıyla 2024 yılı beklentilerinin yükseldiğini belirtti. Avdagiç, Türkiye ekonomisinin yüzde 5,9 büyümesini olumlu bulduğunu ve ekonomide dengelenme işaretlerinin görülmesinin önemli olduğunu ifade etti.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:22 Trudeau, Hindistan'ın suikast planlamasına dahil olduğunu söyledi

  Trudeau, Hindistan'ın suikast planlamasına dahil olduğunu söyledi Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ABD'de Halistan Kurtuluş Gücü (KLF) yanlısı 'Adalet için Sihler (SJF)' hareketi lideri Gurpatwant Singh Pannun'a yönelik suikast planlamasında Hindistan hükümetinin dahli olduğu suçlamasının, bu yöndeki kendi çekincelerini desteklediğini ve Yeni Delhi'nin bu suçlamaları ciddiye alması gerektiğini söyledi.

 • 29.11.2023 29 Kas 20:51 ABD'de Hindistan vatandaşı suikast planlamakla suçlandı

  ABD'de Hindistan vatandaşı suikast planlamakla suçlandı ABD'de Hindistan vatandaşı Nikhil Gupta, Halistan Kurtuluş Gücü (KLF) yanlısı "Adalet için Sihler" (SFJ) hareketinin lideri Gurpatwant Singh Pannun'a suikast planlamakla suçlandı.

 • 29.11.2023 29 Kas 17:01 MHP'li Özdemir: "Türkiye artık bölgesel düzeyde politikalar uygulayan ve yalnızca kendi gündemine hapsolan bir ülke değildir"

  MHP'li Özdemir: 'Türkiye artık bölgesel düzeyde politikalar uygulayan ve yalnızca kendi gündemine hapsolan bir ülke değildir' Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Türkiye'nin artık bölgesel düzeyde politikalar uygulayan bir ülke olmadığını söyleyerek, "Son dönemde küresel gelişmeleri etkileyen sıcak gelişmelerin yaşandığı coğrafyalar ülkemiz etrafında toplanmıştır" dedi.

 • 29.11.2023 29 Kas 14:35 Hindistan, ABD güvenlik endişelerini incelemek üzere komite oluşturdu

  Hindistan, ABD güvenlik endişelerini incelemek üzere komite oluşturdu Hindistan, ABD hükümetinin güvenlik endişelerini incelemek üzere üst düzey bir soruşturma komitesi oluşturdu. ABD'nin Hindistan ile organize suçlar, silah kaçakçıları ve teröristler arasındaki bağa ilişkin bilgileri paylaştığı belirtildi. Hindistan, bu güvenlik endişelerini ulusal güvenlik çıkarlarına zarar verdiği için ciddiye aldığını ve konuyu incelediğini açıkladı.

 • 28.11.2023 28 Kas 14:14 OECD Sermaye Piyasaları ve Finansal Kuruluşlar Dairesi Başkanı: Dünya borsalarının 45 trilyon doları kurumsal yatırımcıların elinde

  OECD Sermaye Piyasaları ve Finansal Kuruluşlar Dairesi Başkanı: Dünya borsalarının 45 trilyon doları kurumsal yatırımcıların elinde OECD Sermaye Piyasaları ve Finansal Kuruluşlar Dairesi Başkanı Serdar Çelik, dünya borsalarının yaklaşık 100 trilyon dolar civarında olduğunu belirterek, 45 milyon dolarının kurumsal yatırımcıların elinde olduğunu belirtti. Çelik ayrıca, halka açık şirket sayısının azaldığını ve şirket borçlanmalarının arttığını ifade etti.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:37 GÖRÜŞ-İsrail meselesinde Çin'in konumu

  GÖRÜŞ-İsrail meselesinde Çin'in konumu Bağımsız Araştırmacı Dr. Hüseyin Korkmaz, Çin'in İsrail meselesindeki tutumunu ve meselenin çözümünde başarılı olup olamayacağını AA Analiz için kaleme aldı.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:06 Türkiye, uluslararası doğrudan yatırımların odak noktası

  Türkiye, uluslararası doğrudan yatırımların odak noktası Türkiye, ekonomideki adımları ve siyasi istikrarıyla birlikte dünyanın önde gelen şirketlerinin yeni yatırımlarına ev sahipliği yapıyor. Uluslararası doğrudan yatırımlar dünya genelinde gerilerken Türkiye, ekonomik reformlar ve sağladığı imkanlarla pozitif ayrışıyor. Türkiye'de son 20 yılda atılan adımlar ve siyasi istikrar, uluslararası doğrudan yatırımcıların rotasını belirliyor. Türkiye'ye yapılan yatırımlar azalmış olsa da hala önemli bir paya sahip. Türkiye, dev şirketlerin yeni yatırımlarına da ev sahipliği yapıyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 10:45 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haftalık mesaisi sosyal medyadan paylaşıldı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haftalık mesaisi sosyal medyadan paylaşıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 20-26 Kasım tarihlerindeki haftalık mesaisinde gerçekleştirdiği programlar, sosyal medya hesabından paylaşıldı.

 • 24.11.2023 24 Kas 22:35 Hindistan'ın Ankara Büyükelçiliği, Hindistan-Türkiye dostluğunu kutlama etkinliği düzenledi

  Hindistan'ın Ankara Büyükelçiliği, Hindistan-Türkiye dostluğunu kutlama etkinliği düzenledi Hindistan'ın Ankara Büyükelçiliği, Ankara'da düzenlenen 'Diwali Yemeği' etkinliğiyle Hindistan-Türkiye dostluğunu kutladı. Büyükelçi Virander Paul, Türkiye'nin G20 sürecine katılımının önemini vurgulayarak, iki ülke arasındaki güçlü dostluk bağlarına değindi. Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu ise Hindistan ve Türkiye arasındaki parlamentolar arasındaki ilişkileri vurgulayarak, geleceğe dair umutlarını paylaştı.

 • 23.11.2023 23 Kas 23:04 Bakan Özhaseki: "Afetten zarar gören 11 ilde 200 bin konutumuzun inşası devam ediyor"

  Bakan Özhaseki: 'Afetten zarar gören 11 ilde 200 bin konutumuzun inşası devam ediyor' Bakan Özhaseki: "Afetten zarar gören 11 ilde 200 bin konutumuzun inşası devam ediyor" "Türkiye, Dünya'yı en az kirleten ülkelerin başında geliyor" "Mavi bayraklı plajlarımızın sayısı 551'e yükselmiştir" "2018 yılından bu yana 17 milyon ton tehlikeli atığın güvenli şekilde taşınarak geri kazanımı...

 • 23.11.2023 23 Kas 16:00 Modi, yapay zeka ile montajlanan videoları tehdit olarak tanımladı

  Modi, yapay zeka ile montajlanan videoları tehdit olarak tanımladı Hindistan Başbakanı Narendra Modi, yapay zeka ile montajlanan (deepfake) videoların sistemin en büyük tehditlerinden biri olduğunu belirtti. Modi, G20 zirvesinde yapay zekanın doğru şekilde incelenmesi ve ülkelerin birlikte çalışması çağrısında bulundu. 'Deepfake' videoları, yapay zeka araçlarıyla bir kişinin yüzünü ve vücudunu başka biri gibi değiştirerek üretilen videoları ifade ediyor. Bu tür videolar genellikle kötü niyetle veya yanlış bilgi yaymak için kullanılıyor ve son zamanlarda Hintli sinema oyuncularının sosyal medyada dolaşan 'deepfake' videoları büyük infiale yol açtı.

 • 23.11.2023 23 Kas 14:32 Bakan Özhaseki, İklim Değişikliği ve Uyum Koordinasyon Kurulu öncesinde konuştu Açıklaması

  Bakan Özhaseki, İklim Değişikliği ve Uyum Koordinasyon Kurulu öncesinde konuştu Açıklaması Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Yeşil dönüşüm için kanunlarımızı, paydaşların talepleri ve bilimsel veriler doğrultusunda güncelledik.

 • 23.11.2023 23 Kas 13:53 Bakan Özhaseki: "Afetten zarar gören 11 ilde 200 bin konutumuzun inşası devam ediyor"

  Bakan Özhaseki: 'Afetten zarar gören 11 ilde 200 bin konutumuzun inşası devam ediyor' Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 6 Şubat'taki depremlerden zarar gören 11 ilde 200 bin konutun inşasının devam ettiğini belirterek, "Çok kısa süre içerisinde bu yaraları saracağız.

 • 23.11.2023 23 Kas 13:51 Nijerya, BRICS'e ve G20'ye Katılmayı Planlıyor

  Nijerya, BRICS'e ve G20'ye Katılmayı Planlıyor Afrika'nın en kalabalık ülkesi Nijerya, gelecek iki yıl içinde BRICS'e üye olmayı ve G20'ye katılmayı planladığını açıkladı. Nijerya Dışişleri Bakanı Yusuf Tuggar, ülkenin kendini nerede konumlandıracağına ve hangi ortaklarla çalışacağına karar verecek düzeyde olduğunu belirtti. Nijerya, siyasi ve ekonomi alanındaki uluslararası kuruluşlarda daha aktif bir rol oynamak için yeni bir dış politika hamlesi uyguluyor.

 • 23.11.2023 23 Kas 13:07 Brezilya Devlet Başkanı Lula, G20 Dönem Başkanlığı Sırasında Biyoekonomiyi Teşvik Edecek Bir İnisiyatif Tanıtacak

  Brezilya Devlet Başkanı Lula, G20 Dönem Başkanlığı Sırasında Biyoekonomiyi Teşvik Edecek Bir İnisiyatif Tanıtacak Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva, G20 dönem başkanlığını devraldığında biyoekonomiyi teşvik edecek bir inisiyatif tanıtacağını ve açlık, eşitsizlik ve iklim değişikliğiyle mücadele için çalışma grupları kuracağını belirtti. Lula, ayrıca Birleşmiş Milletler öncülüğündeki Sürdürülebilir Kalkınma için '2030 Gündeminin uygulanmasının hızlandırılması ve sürdürülebilir kalkınmanın üç boyutunun da iyileştirilmesi' gerektiğini söyledi.

 • 23.11.2023 23 Kas 04:05 Çin Başbakanı Li Çiang, küresel ekonomik toparlanmada kalkınma işbirliğine öncelik verilmesini çağırıyor

  Çin Başbakanı Li Çiang, küresel ekonomik toparlanmada kalkınma işbirliğine öncelik verilmesini çağırıyor Çin Başbakanı Li Çiang, G20 Liderler Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, küresel ekonomik toparlanmanın zorluklarla karşı karşıya olduğunu belirterek, G20 ülkelerinin kalkınma işbirliğine öncelik vermesi ve kalkınma sorunlarını siyasileştirmemesi gerektiğini vurguladı. Li, G20 ülkeleri arasında yakın işbirliği, makro ekonomik politikalarda eş güdüm ve gelişmekte olan ülkelerin kaygılarına daha fazla kulak verilmesi gerektiğini söyledi.

 • 23.11.2023 23 Kas 00:31 Bakan Yardımcısı Ağar: "12. Kalkınma Planı döneminde kişi başına gelirimizin 17 bin 554 dolara çıkarak ülkemizin yüksek gelirli ülkeler sınıfına...

  Bakan Yardımcısı Ağar: '12. Kalkınma Planı döneminde kişi başına gelirimizin 17 bin 554 dolara çıkarak ülkemizin yüksek gelirli ülkeler sınıfına... Bakan Yardımcısı Ağar: "12. Kalkınma Planı döneminde kişi başına gelirimizin 17 bin 554 dolara çıkarak ülkemizin yüksek gelirli ülkeler sınıfına girmesini hedefliyoruz" "Ülkemizi daha iyi noktalara getirmek isteyen herkesin yanındayız" Kayseri Ticaret Odası tarafından Kayseri Girişimcilik...

 • 22.11.2023 22 Kas 23:27 Hindistan Başbakanı Modi, Orta Doğu'daki durumu değerlendirdi

  Hindistan Başbakanı Modi, Orta Doğu'daki durumu değerlendirdi Hindistan Başbakanı Narendra Modi, G20 Liderler Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, Orta Doğu'daki durumu değerlendirerek masum insanların ölümünün kabul edilemez olduğunu belirtti. Modi, İsrail ve Filistin arasında iki devletli kalıcı çözüm bulunması gerektiğini vurgulayarak jeopolitik gerginliklerin diyalog ve diplomasi yoluyla çözülebileceğini ifade etti.

 • 22.11.2023 22 Kas 22:45 Almanya ve İtalya Arasında İşbirliği Eylem Planı İmzalandı

  Almanya ve İtalya Arasında İşbirliği Eylem Planı İmzalandı Almanya Başbakanı Olaf Scholz ve İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Almanya-İtalya Hükumetlerarası İstişare Toplantısı kapsamında çeşitli alanlarda işbirliğini artırmak için bir eylem planı imzaladıklarını duyurdu. Eylem planında teknoloji, sosyal birliktelik, iklimin korunması, küresel ortaklıklar, Avrupa ve kültürel ilişkiler gibi önemli konular yer alıyor. Ayrıca toplantıda Ukrayna'ya destek konusu ve İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara insani ara verecek uzlaşma da ele alındı.

 • 22.11.2023 22 Kas 19:53 Putin, Ukrayna'daki Durumu Trajedi Olarak Tanımladı

  Putin, Ukrayna'daki Durumu Trajedi Olarak Tanımladı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'da yaşananları 'trajedi' şeklinde tanımlayarak, çevrim içi düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'ne video konferansla katıldı. Putin, Ukrayna'nın Rusya ile müzakereyi reddettiğini belirtirken, dünyanın temel bir dönüşüm sürecinden geçtiğini ve küresel ekonomik kalkınmanın yeni güçlü merkezlerinin ortaya çıktığını vurguladı.

 • 22.11.2023 22 Kas 18:36 Xi, Rusya Devlet Duması Başkanı Volodin ile Görüştü

  Xi, Rusya Devlet Duması Başkanı Volodin ile Görüştü BEİJİNG, 22 Kasım (Xinhua) -- Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Çin'in başkenti Beijing'deki Büyük Halk Salonu'nda Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Başkanı Vyacheslav Volodin ile bir araya geldi, 22 Kasım 2023. (Fotoğraf: Liu Weibing/Xinhua)

 • 22.11.2023 22 Kas 18:06 Putin: Ukrayna ile müzakereleri hiçbir zaman reddetmedik

  Putin: Ukrayna ile müzakereleri hiçbir zaman reddetmedik Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Hindistan başkanlığındaki G20 Zirvesi'ne video konferans yoluyla katılarak Ukrayna-Rusya Savaşı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. Putin, Rusya'nın Ukrayna ile barış görüşmelerini hiçbir zaman reddetmediğini ve müzakere sürecinden çekilenin Ukrayna olduğunu belirtti. Ayrıca Putin, uluslararası işbirliğine vurgu yaparak Dünya Ticaret Örgütü'nün yeniden aktif bir rol üstlenmesi gerektiğini ifade etti.

 • 22.11.2023 22 Kas 16:34 24 Kasım Öğretmenler Günü Öncesi Öğretmenlerden "Önlük Değil, Öğün" Çağrısı: "Öğle Arasında Çocuklar Kantine Bile Uğramıyor, Zaman Dolsun Diye...

  24 Kasım Öğretmenler Günü Öncesi Öğretmenlerden 'Önlük Değil, Öğün' Çağrısı: 'Öğle Arasında Çocuklar Kantine Bile Uğramıyor, Zaman Dolsun Diye... Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) talimatıyla 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere hediye edilecek önlükler okullara gönderilmeye başlandı. Eğitim-Sen İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Veysel Beyazadam, önlük uygulamasının okullardaki yapısal sorunların üzerini örten yapay bir gündem oluşturma çabası olduğunu ifade etti. Beyazadam, "Öğlen aralarında çocukların artık yemek yemediğini, zamanı dolsun diye bahçede, orada burada oyalandığını, kantine bile uğramayan çocuklar olduğunu kamuoyunun bilmesini isterim. Yarım saat, kırk dakikalık öğlen arasında sağda solda zaman geçiriyor öğrenciler. Evden ne getirecek? Bazen velilerimiz geldiğinde, ‘Ekmeğin arasına salça sürüp, yumurta koyup götürdüğümüz zamanlar vardı. Bunlar ayıp değil’ diyoruz. ‘Hocam yumurtanın kolisini alamıyorum’ diyen bir velinin karşısında bir öğretmen olarak söyleyecek söz bulamamak bizi öfkelendiriyor" diye konuştu.

 • 22.11.2023 22 Kas 16:15 Hindistan, Endonezya ve Avustralya İsrail ile Hamas arasındaki uzlaşmayı memnuniyetle karşıladı

  Hindistan, Endonezya ve Avustralya İsrail ile Hamas arasındaki uzlaşmayı memnuniyetle karşıladı Hindistan Başbakanı Narendra Modi, İsrail ile Hamas arasında esir takası ve çatışmalara insani ara verilmesi için sağlanan uzlaşmayı memnuniyetle karşıladığını belirtti. Endonezya ve Avustralya da uzlaşmayı memnuniyetle karşıladıklarını açıkladılar. Uzlaşmanın çatışmanın sona erdirilmesi ve adil barışa yönelik görüşmelerin başlatılması için bir adım olduğu vurgulandı.

 • 22.11.2023 22 Kas 16:07 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(G20 liderlerine) Sizleri iki devletli çözümün tesisinde inisiyatif almaya çağırıyorum."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(G20 liderlerine) Sizleri iki devletli çözümün tesisinde inisiyatif almaya çağırıyorum.' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(G20 liderlerine) Sizleri iki devletli çözümün tesisinde inisiyatif almaya çağırıyorum.

 • 22.11.2023 22 Kas 16:01 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Gazze başta olmak üzere işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan trajedi artık insanlığın tahammül sınırlarını aşmıştır"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Gazze başta olmak üzere işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan trajedi artık insanlığın tahammül sınırlarını aşmıştır' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Gazze başta olmak üzere işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan trajedi artık insanlığın tahammül sınırlarını aşmıştır"

 • 22.11.2023 22 Kas 13:46 Ticaret Bakan Yardımcısı Ağar: İhracatımız 2023 yılında da artış eğilimini sürdürüyor

  Ticaret Bakan Yardımcısı Ağar: İhracatımız 2023 yılında da artış eğilimini sürdürüyor Ticaret Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, Türkiye'nin ihracatının 2023 yılında da artış eğilimini sürdürdüğünü belirtti. Ağar, 2023 yılı ocak-ekim döneminde ihracatın 210,1 milyar dolar olarak gerçekleştiğini ve geçen yılki döneme göre artış gösterdiğini söyledi. Ağar ayrıca, Türkiye'nin büyüme ve ihracat alanındaki başarısının ülke istihdamına da olumlu yansıdığını vurguladı.

 • 22.11.2023 22 Kas 12:52 Bakan Yardımcısı Ağar: "12. Kalkınma Planı döneminde kişi başına gelirimizin 17 bin 554 dolara çıkarak ülkemizin yüksek gelirli ülkeler sınıfına...

  Bakan Yardımcısı Ağar: '12. Kalkınma Planı döneminde kişi başına gelirimizin 17 bin 554 dolara çıkarak ülkemizin yüksek gelirli ülkeler sınıfına... Kayseri Ticaret Odası (KTO) tarafından Kayseri Girişimcilik ve Uluslararası Ticaret Merkezi Açılışı ile Uluslararası Ticaret ve Girişimcilik Paneli düzenlendi.

 • 22.11.2023 22 Kas 09:15 ABD, G20 Ülkeleri Arasında Petrol ve Gaz Bağımlılığında Lider

  ABD, G20 Ülkeleri Arasında Petrol ve Gaz Bağımlılığında Lider İklim Şeffaflığı tarafından yayımlanan bir rapora göre, G20 ülkeleri arasında ABD, petrol ve gaz üretimi, tüketimi ve genişleme yatırımları açısından en bağımlı ülke konumunda bulunuyor. G20 ülkeleri, dünya petrol ve gaz tüketiminin yüzde 75'inden sorumlu olup, iklim değişikliğiyle mücadelede en büyük sorumluluğu taşıyor. Ancak bu ülkeler, fosil yakıt kullanımını azaltma ve emisyonları düşürme konusunda yeterli adımlar atmıyor. Raporda, Türkiye'nin ise fosil yakıt sübvansiyonları yerine yenilenebilir enerjiye destek sağlayarak temiz enerji dönüşümünü hızlandırabileceği vurgulanıyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 18:58 Almanya Başbakanı Afrika'ya yatırım çağrısı yaptı

  Almanya Başbakanı Afrika'ya yatırım çağrısı yaptı Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Alman şirketlerine yoksullukla anılan Afrika kıtasına yatırımlarını artırma çağrısında bulundu. Scholz, Afrika'nın potansiyelinin çok büyük olduğunu vurgulayarak, Almanya'nın Afrika ülkeleri için uzun vadeli ve güvenilir bir ortak olacağını belirtti. Alman şirketlerinin Afrika'ya ilgisinin büyük olduğunu ifade eden Scholz, hükümetin özel yatırımları kolaylaştırdığını söyledi. Afrika Birliği Komisyonu Başkanı da Afrika'da yatırım fırsatları olduğunu ancak borç ve faiz yükünün engel olduğunu dile getirdi. Almanya-Afrika Yatırım Zirvesi'ne 14 Afrika ülkesinden üst düzey yetkililer katıldı.

 • 20.11.2023 20 Kas 17:11 Emisyon azaltımında yetersiz politikalar sonucu küresel sıcaklık artışı 2,9 dereceye çıkabilir

  Emisyon azaltımında yetersiz politikalar sonucu küresel sıcaklık artışı 2,9 dereceye çıkabilir Küresel sıcaklıklar ve sera gazı emisyonları rekor kırarken, iklim değişikliğini önlemek için Paris Anlaşması kapsamında sera gazı emisyonlarının azaltılması için verilen yetersiz taahhütler, küresel sıcaklık artışını sanayi öncesi seviyelerin 2,5 ila 2,9 derece üzerine çıkarma riski oluşturuyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 16:03 Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

  Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Gerek ülkemize gerek bölgemize yönelik en ciddi tehditlerden birini oluşturmaya devam eden PKK/YPG terör örgütüyle mücadelemizde üçüncü taraflara uyarılarımızı yapıyor ve gereken adımları atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz.

 • 20.11.2023 20 Kas 13:25 Putin, G20 Zirvesine Katılmayı Planlıyor

  Putin, G20 Zirvesine Katılmayı Planlıyor Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 22 Kasım'da çevrim içi yapılacak G20 zirvesine katılmayı planladığını açıkladı. Peskov, Arjantin'de devlet başkanlığı seçimini aşırı sağcı Javier Milei'nin kazanmasını değerlendirerek, Rusya'nın Arjantin ile ilişkilerinde netlik kazanması gereken konular olduğunu belirtti. Ayrıca Peskov, Putin'in Hindistan tarafından organize edilen G20 Liderler Zirvesi'ne katılacağını da söyledi.

 • 19.11.2023 19 Kas 23:55 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, MIKTA Parlamento Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere Endonezya'ya gitti

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, MIKTA Parlamento Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere Endonezya'ya gitti TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya'nın oluşturduğu MIKTA'nın 9. Parlamento Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere Endonezya'nın başkenti Cakarta'ya geldi. Kurtulmuş, toplantı kapsamında çeşitli oturumlara katılacak, ikili görüşmeler yapacak ve Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo'nun onuruna verilecek davete katılacak.

 • 18.11.2023 18 Kas 20:09 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, MIKTA Parlamento Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere Endonezya'ya gidiyor

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, MIKTA Parlamento Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere Endonezya'ya gidiyor TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya'nın oluşturduğu MIKTA'nın 9. Parlamento Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere yarın Endonezya'ya gidecek. Toplantıda, küresel yönetişim, iklim eylemleri ve gençliğin gücü gibi konular ele alınacak. Kurtulmuş ayrıca Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo'nun onuruna verilecek davete katılacak ve ikili görüşmeler yapacak.

Advertisement