Erdoğan'dan Amberin Zaman'a: Haddini Bil Edepsiz Kadın - Son Dakika
Güncel

Erdoğan'dan Amberin Zaman'a: Haddini Bil Edepsiz Kadın

Cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan Malatya'da Müslümanlara hakaret ettiği iddiasıyla Taraf gazetesi yazarı Amberin Zaman'a "haddini bil edepsiz kadın" dedi.

07.08.2014 18:28  Güncelleme: 19:40

Cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan Malatya'da Müslümanlara hakaret ettiği iddiasıyla Taraf gazetesi yazarı Amberin Zaman'a yüklendi.

Erdoğan, Malatya'da düzenlediği mitingte AKP seçmeni için "Müslüman bir ülkeden bunun tersini beklemek garip değil mi?" diyerek hem seçmeni, hem de Müslümanlar'ı dolaylı olarak aşağıladığı iddia edilen Taraf Gazetesi yazarı ve The Economist'in Türkiye temsilcisi Amberin Zaman'a "Haddini bil edepsiz kadın" dedi.

"HADDİNİ BİL EDEPSİZ KADIN"

Başbakan Erdoğan, "Kılıçdaroğlu önceki gün bir televizyona çıkmış, 'AK Parti kitlesinin sorgulama yeteneği yok' diyor. 'Halkın ahlak reformuna ihtiyacı var' diyor. Orada da gazeteci kılıklı bir militan çıkmış. Edepsiz bir kadın. 'Müslüman ülkede bunu beklemek zor değil mi?' diyor. Haddini bil, haddini. Haddini bil, eline vermişler bir kalem, gazete köşesinde yazıyorsun. Çıkarıyorlar seni bir böyle, bu malum Doğan Grubu televizyonuna oradan da saygısızca yüzde 99'u Müslüman olan bu halka saygısızca hakaret ediyorsun. Karşılıklı oturmuşlar hem seçmene hakaret ediyor, hem de müslümanlara hakaret ediyorlar. Siz bu kafayla devam edin." dedi.

"SANDIKTA ÖYLE BİR TOKAT VURUN Kİ..."

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu CHP'nin, bu MHP'nin, bu HDP'nin adayları benim halkımın karşısına hangi yüzle geliyorlar. Bunların hiçbirisi halkın cumhurbaşkanı seçmesini istemediler ki. Kardeşlerim bunlara sandıkta öyle bir tokat vurun ki bir daha bellerini doğrultamasınlar" dedi.

Hasretle, muhabbetle selamladığı Malatyalıların düşmana korku, dostlara, kardeşlerine umut verdiğini dile getiren Erdoğan, "Allahına kurban Malatya. Malatya dimdik gururla Battalgazi'nin, Hamido'nun, Turgut Özal'ın hatırasına sahip çıkıyor" ifadesini kullandı.

"MALATYA KENDİNE YAKIŞANI YAPTI"

Başbakan Erdoğan, 6 Mart 2014'te Malatya'da bir miting düzenlediğini anımsatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: Malatya ne yaptı? Kendisine yakışanı yaptı. Malatya CHP'ye de MHP'ye de topuna birden ders verdi. Malatya, Pensilvanya çetesine, ihanet çetesine ders verdi. Yüzde 62 oy oranıyla Malatya, 30 Mart'ta bir kez daha AK Parti dedi."

HELALLİK İSTEDİ

Erdoğan, mitinge biraz geç geldiği ve vatandaşları sıcakta bekletiği için helallik istedi.

Malatya'nın, 81 vilayet içinde Rize, Şanlıurfa ve Konya'dan sonra AK Parti'ye en çok oy veren dördüncü şehir olduğunu bildiren Erdoğan, 10 Ağustos cumhurbaşkanı seçiminde Malatya'dan birincilik beklediğini söyledi.

"MALATYA'DAN BİRİNCİLİK BEKLİYORUM"

Çok çalışılması halinde Malatya'nın birinciliği alacağına işaret eden Erdoğan, "Onların ablaları var, bizim ablalarımız 30 Mart'ta onlara dersi verdi, inanıyorum şimdi daha farklı ders verecek. Bir yarın var bir de cumartesi çalışacağız, derslerini vereceğiz. Onların abileri varmış, bizim abilerimiz burada, bizim abilerimiz daha güçlü, daha azimli, daha kararlı, evvelallah daha çok çalışıyoruz, pazar günü onlara gereken dersi veriyor muyuz, gençlerimiz veriyor muyuz" diye konuştu.

"REKORA HAZIR MIYIZ?"

Başbakan Erdoğan, 2007 halk oylamasında Malatya'dan yüzde 82, 2010 halk oylamasında ise yüzde 75 'evet' oyu çıktığını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnanıyorum ki 10 Ağustos'ta CHP'ye gönül vermiş kardeşlerimiz de bizi tercih edecek, MHP'ye gönül vermiş, diğer partilerden kardeşlerimiz de bizi tercih edecek. 10 Ağustos'ta rekora hazır mıyız, Malatya? Sandığa gidiyor muyuz Malatya? Yeni Türkiye'ye 'evet' mi, güçlü Türkiye'ye 'evet' mi, öncü Türkiye'ye 'evet' mi, milletin adayına 'evet' mi? Kim o aday?"

Vatandaşların adını söylemesi üzerine de Erdoğan, "Sizin Allahınıza kurban, maşallah, süphanallah, barekaallah. Malatya'da bu iş tamam, Malatya kararını vermiş, verdiğiniz karar hayırlı olsun 10 Ağustos seçimi ülkemiz, milletimiz, Malatya için hayırlara vesile olsun" ifadelerini kullandı.

"CUMHURBAŞKANLIĞINDA DA STATÜKONUN DEĞİL MİLLETİN TARAFINI TUTTU"

Malatya'nın evladı Turgut Özal'ın, 1989'a kadar başbakan olarak ülkesine, milletine çok hayırlı hizmetlerde bulunduğunu ve 1989'da Türkiye'nin 8. Cumhurbaşkanı olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Görevi tamamlamasına ömrü vefa etmedi. 1993 yılının 17 Nisan günü ruhunu Rahman'a teslim etti, Allah ondan razı olsun, cennetiyle müşerref kılsın. Farklı bir başbakan, cumhurbaşkanıydı. Başbakanlıkta milletin hizmetkarıydı, cumhurbaşkanlığında da statükonun değil milletin tarafını tuttu" dedi.

"CHP BİZE NE SÖYLÜYORSA MERHUM ÖZAL'A DA AYNEN ONU YAPTI"

Erdoğan, o dönem muhalefetteki Süleyman Demirel ile SHP'nin, Özal'ın cumhurbaşkanı seçilmesine karşı çıktığını, onu seçtirmemek için ne gerekirse yaptığını ve dönemin SHP Genel Sekreteri Deniz Baykal'ın, Özal'a "diktatör, sivil diktatör, tek adam olma heveslisi. Özal'ı Çankaya'dan onursuzca dindiririz" dediğini anımsatarak, şunları kaydetti:

"Bugün CHP bize ne söylüyorsa merhum Özal'a da aynen onu söyledi. Bugün CHP bize ne söylüyorsa merhum Menderes'e de aynen onu söylemiştir. 2007'de 10. Cumhurbaşkanının görev süresi dolunca Meclis'te hazırlıklarımıza başladık. Merhum Özal nasıl seçildiyse aynı şekilde seçim yaptık. Sayın Demirel, Sayın Sezer nasıl seçildiyse aynı şekilde seçim yaptık. Ama işte bu CHP zihniyeti, darbeci vesayet aşığı zihniyet karşımıza çıktı. 'Size cumhurbaşkanı seçtirmeyiz' dediler. 367 gibi bir garabeti öne sürdüler, arkalarına da mahkemeleri aldılar. Meclis'i yani milli iradeyi çiğnemek istediler. Biz ne yaptık? Hemen halka gittik, bir yandan genel seçim yaptık, yüzde 47 ile seçimi kazandık, güven oyu aldık. Bir yandan da hemen Anayasa'yı değiştirmek kararı verdik, yine halka gittik, bu referandumdan da yüzde 69 oy oranıyla çıktık. Ne vardı bu referandumda? Cumhurbaşkanını bundan böyle millet seçecek. Millet ne dedi? 'Evet' dedi. İşte şimdi yüzde 69'un bugün inşallah pazar günü ilk oylamasını yapıyoruz."

"DEMOKRASİNİN TOKADI FARKLIDIR"

"Bu CHP'nin, bu MHP'nin, bu HDP'nin adayları benim halkımın karşısına hangi yüzle geliyorlar" diye soran Erdoğan, bu partilerin halkın cumhurbaşkanı seçmesini istemediğini söyledi.

Erdoğan, "Kardeşlerim bunlara sandıkta öyle bir tokat vurun ki bir daha bellerini doğrultamasınlar. Demokrasinin tokadı farklıdır, bunu inşallah gösterelim, bunu ortaya tam manasıyla inşallah koyalım" diye konuştu.

Erdoğan\'dan Amberin Zaman\'a: Haddini Bil Edepsiz Kadın
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Erdoğan'dan Amberin Zaman'a: Haddini Bil Edepsiz Kadın - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (52)

 • yavuz: önüne gelen hakaret ediyor allah zalimleri helak etsin 72 13 Yanıtla
 • 1453 KARTALLARI: BAŞBAKANIMIZA DÜŞMAN OLANLAR YA RUH HASTASI YA CAHİL YA KANDIRILMIŞ YADA HAİN 17 54 Yanıtla
 • FERHAT DOKGOZ: SENDEN BAŞKA LIDER YOK . . YOLA DEVAM. . . SINIRLERINDEN TANSIYONLARI CIKTI. . . . . . . 21 31 Yanıtla
 • RTE: Helal uzun adam sana 11 41 Yanıtla
 • Cihangir: Başbakan bir kadın ı dahi edepsizliğinden ötürü aşağılıyorsa gözü dönmüştür demektir. Rabbim sonunu hayr eylesin Sen devletin başbakanısın cumhur başkanısın senin edepsiz sözlerin millete örnek teşkil ediyorsa sen doğru yolda değilsin. . . . 35 14 Yanıtla
  Cihangir: ERMAN. . . lan senin adındır edepsiz sen edebinle dahi cvb veremiyosan edebi gel benden öğren. . . 0 0
 • yakup: sen kendi edebine bak recep efendi arkanda koşan koyun lara bak cahil kişi lere 31 17 Yanıtla
 • Tam35: Asıl edebsiz sensin erdoğan. Sen bi edeb sahibi olda sonra konus. İftiracı hırsız hırsızları kollayan emanete ihanetlik eden yalan söyleyen sen warya sen münafıklık alametlerini taşıyonda haberin yok. 31 12 Yanıtla
 • ÇATLAYANLAR: HELAL SANA İSTİKBAL SAVAŞIMIZDA SENİNLEYİZ. ÇATLAYANLAR DA ÇATLASIN. 24 18 Yanıtla
 • Sevme kardeşim: Başbakanın bir gazeteciyi neden hedef göstediği konuda hiç bir bilgi sahibi olmadan direkt olarak sarfettiği cümlelere bakarak yazıyorum. Arkadaş bu memlekette RecepTayyip Erdoğan olduğu sürece herkes ötekilerden biridir. Ta ki kendisi yalnız kalıncaya dek. Millete Hizmet için gelenler bu gidişle o Milletten ötekileştire ötekeleştire adam bırakmayacak memlekette. Hizmet de vermek zorunda kalmayacak tabi. Yaradanı yarattığı için seviyorsak sevmeyelim kardeşim. Zira yaratılan kalmadı bitti. Yalakalar hariç. 25 14 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement