Oğuz Kaan Salıcı, Şanlıurfa Akçakale'de: "Bir Sene Sonra Buraya İktidar Partisi Olarak Geleceğiz" - Son Dakika
Güncel

Oğuz Kaan Salıcı, Şanlıurfa Akçakale'de: "Bir Sene Sonra Buraya İktidar Partisi Olarak Geleceğiz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde yeni üye katılım töreninde; “Biz bugün buraya ana muhalefet partisi olarak geliyoruz ama zannetmeyin ki bir sene sonra da ana muhalefet partisi olarak geleceğiz. Biz buraya bir sene sonra da geleceğiz, iktidar partisi olarak geleceğiz” dedi.

24.11.2022 16:58  Güncelleme: 17:16
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde yeni üye katılım töreninde; "Biz bugün buraya ana muhalefet partisi olarak geliyoruz ama zannetmeyin ki bir sene sonra da ana muhalefet partisi olarak geleceğiz. Biz buraya bir sene sonra da geleceğiz, iktidar partisi olarak geleceğiz" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde partiye yeni üye törenine katıldı. 527 yeni üye adına temsili rozet takan Salıcı, CHP'nin Türkiye'de adalet olması için her yerde mücadele ettiğini belirterek, şunları söyledi:

"Ciddi bir sınır güvenliği sorunumuz var. Bu sınır güvenliğinin en yoğun yaşandığı yerlerden birisi, bizim Suriye sınırımız. Biz de şu anda Suriye sınırında, Akçakale'deyiz. Sınırın öbür tarafındaki insanlar ile bu tarafındaki insanlar akraba. Biz Suriye'de yaşayan hiç kimsenin de kötülüğünü istemeyiz, Türkiye'de yaşayan hiç kimsenin de kötülüğünü istemeyiz. Biz bu ülkenin komşuları ile barış içinde yaşamasını isteriz. Bir sorun yaşamadan, birbirimizle ticaret yaparak, gelişmesinden mutlu olarak, zenginleşerek yaşamak isteriz. Ama sınır güvenliğini sağlamadığınız bir yerde, bu zenginleşmeyi sağlamanız da Türkiye'nin bu tarafında yaşayan vatandaşlarımıza da güvenlik vermeniz pek mümkün olmuyor. Diyoruz ki 'Sınır namustur, sınırımızı koruyacağız'… Şu andaki iktidar uzun zaman kutuplaşmadan beslendi. İnsanlar birbirlerine kem gözle baksınlar, ben de bu arada siyasetimi yürüteyim, o siyaset üzerinden de iktidarımı devam ettireyim diye düşünüyor. Bu iktidar için yol bitti. Şu çok açık, Türkiye değişim sürecine girdi. Değişim sürecini 2019'da yerel seçimlerle beraber Adana, Mersin, İstanbul, Antalya'dan tüm Türkiye'ye yayıldı."

"ÖNÜMÜZDEKİ SENE İKTİDAR PARTİSİ OLARAK GELECEĞİZ"

Salıcı, önümüzdeki seçimleri kazanacaklarını ifade ederek, "Türkiye'de ciddi bir değişim dönemi var. Biz bugün buraya ana muhalefet partisi olarak geliyoruz ama zannetmeyin ki bir sene sonra da ana muhalefet partisi olarak geleceğiz. Biz buraya bir sene sonra da geleceğiz, iktidar partisi olarak geleceğiz. O değişimin ne demek olduğunu, Urfalı, Harranlı, Suruçlu, Akçakaleli görecek. O değişimin nasıl olduğunu, sizin hayatınızda neyi nasıl değiştirdiğini, cebinizden tutun da adalet duygusuna kadar Türkiye'de nelerin değiştiğini hep beraber göreceğiz" diye konuştu.

"İKTİDARIN SANDIĞA GÖMÜLEBİLECEĞİNİ GÖSTERSİNLER"

"Bu salonun dışında bulunan Akçakalelilere de seslenmek isterim, bu seçimde Türkiye'de bu iktidarın sandıktan nasıl çıktıysa 2002 yılında, sandığa aynı şekilde gömülebileceğini 2023 yılında göstersinler" diyen Salıcı, Altılı Masa'nın mücadelesinin seçimlerde başarıya ulaşacağını kaydetti. Salıcı, şöyle dedi:

"Tayyip Bey masadan çok korkuyor, bu masayı bozmam gerekir diye düşünüyor. Çünkü biliyor ki o masada çok köklü siyasi partiler var, köklü siyasi geleneklerden gelen siyasi partiler var. Onlar bir arada durduğunda ki duruyorlar, güçlendirilmiş parlamenter sistem metninin altına beraber imza attıklarında ki atıyorlar, önümüzdeki dönemin anayasa değişikliklerini açıkladıklarında 28 Kasım'da, ortak Cumhurbaşkanı adayı belirlediklerinde seçimi Tayyip Bey kaybedecek. O zaman vatandaş dönüm Tayyip Bey'e 20 yıl boyunca yapmış olduğu iyi şeyleri de kötü şeyleri de hatırlatacak. Dolayısıyla Altılı Masa'dan çekiniyorlar ama Altılı Masa dimdik ayakta, çelik irade ile ayakta. Seçime kadar bu süreçte hiçbir değişiklik olmayacak, seçimden sonra da Altılı Masa Türkiye'yi hep beraber yönetecek."

PAMUK FİYATLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Salıcı, Urfalıların pamuk üretiminde zarar ettiğini belirterek, "Sen pamuğu ekiyorsun, mısırı ekiyorsun. 15-16 lira maliyetin var pamukta, altına düşmüyor. 15-16 liradan satabiliyor musun? Maliyetin var ama sen onu gidip 13-14 ve belki 11-12'ye satmak zorunda kalıyorsun, ne kadar çok ekersen o kadar çok zarar ediyorsun. Böyle bir şey olmaz. Mısırda maliyet belli, 5,5 lira. Satış 4,80-4,90'dan gidiyor. Böyle bir şey olmaz, bu ülke kendi çiftçisini desteklemek zorunda. Biz sizi sonuna kadar destekleyeceğiz, siz yeter ki ekin ve üretin" dedi.

SÜLEYMAN SOYLU'YA İSTİFA ÇAĞRISI

Salıcı, Urfa'da uyuşturucu sorunu olduğuna da dikkat çekerek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu şöyle eleştirdi:

"Süleyman Soylu duysun, bu uyuşturucu satanları yakalaması gereken kişi kim? İçişleri Bakanı. Polis ona bağlı, jandarma ona bağlı. Akçakale'de uyuşturucu sorunu varsa, görevini yapmayan kim? İçişleri Bakanı. Öyle çıkıp hamaset yapmakla bu işler olmuyor. Duy burayı Süleyman Soylu, duy. Birazcık onurun varsa istifa et."

"TÜRKİYE DEĞİŞİYOR. YA DEĞİŞMİN PARÇASI OLACAKSINIZ YA DA UZAKTA DURUP BU DEĞİŞİMİ İZLEYECEKSİNİZ"

Salıcı, "Herkes tedbirini ona göre alsın, bulunduğu yeri ona göre değerlendirsin. Türkiye'nin gelecekteki iktidarı CHP iktidarı. Geliyor gelmekte olan. O ortada dolaşanlar var ya bir gün o partiye gidip, yarın öbür partiye gidenler. Onlar duysunlar bunu, Türkiye'nin iktidarı değişiyor. Türkiye'nin iktidarı Allah'ın izniyle sizin oylarınızla değişecek. ya bu değişimin bir parçası olacaksınız ya da uzakta durup bu değişimi izleyeceksiniz" diye konuştu.

Oğuz Kaan Salıcı, Şanlıurfa Akçakale\'de: "Bir Sene Sonra Buraya İktidar Partisi Olarak Geleceğiz"
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Oğuz Kaan Salıcı, Şanlıurfa Akçakale'de: 'Bir Sene Sonra Buraya İktidar Partisi Olarak Geleceğiz' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İsrail'in Bombardımanında 4'ü Çocuk 7 Filistinli Hayatını Kaybetti
  02:13 İsrail'in Bombardımanında 4'ü Çocuk 7 Filistinli Hayatını Kaybetti

  İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde bir evi bombalaması sonucu 4'ü çocuk 7 Filistinli hayatını kaybetti. İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana sürdürdüğü saldırılar nedeniyle yaklaşık 2,3 milyon nüfuslu Gazze Şeridi'nde 1,9 milyon kişi yerinden edildi. Bu Filistinlilerin çoğu, İsrail'in daha önce 'güvenli bölge' olduğunu iddia ettiği Refah kentine sığındı.

 • Bağcılar'da silahlı saldırı: 2 yaralı, şüpheli yakalandı
  02:06 Bağcılar'da silahlı saldırı: 2 yaralı, şüpheli yakalandı

  Bağcılar'da seyir halindeki motosikleti durduran bir şahıs, motosikletteki 2 kişiye ateş açarak kaçtı. Saldırı sonucunda 2 kişi yaralanırken, çevrede bulunan 4 araç da mermi isabet etti. Şüpheli, polis ekiplerinin çalışması sonucu yakalanarak gözaltına alındı.

 • Erzurum Atatürk Üniversitesi Kampüsünde Kavga: 10 Gözaltı, 4 Yaralı
  01:59 Erzurum Atatürk Üniversitesi Kampüsünde Kavga: 10 Gözaltı, 4 Yaralı

  Erzurum Atatürk Üniversitesi kampüsünde iki öğrenci grubu arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Çıkan kavgada 4 kişi yaralanırken olayla ilgili olarak 10 kişi gözaltına alındı. Polis ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. İl Emniyet Müdürü olayları yerinde inceledi. Soruşturma devam ediyor.

 • Ata eziyet eden kişilere ceza kesildi
  01:57 Ata eziyet eden kişilere ceza kesildi

  Ardahan'ın Göle ilçesinde, ata taşıyabileceğinden fazla yük yükleyerek eziyet eden 2 kişiye 14 bin 432 lira para cezası uygulandı. Göle Cumhuriyet Savcılığı'nın başlattığı tespit ve inceleme sonucunda, şahısların M.K. ve M.T.Ç. olduğu belirlendi. Şüphelilere Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında cezai işlem uygulandı.

 • Gürcistan'da Yabancı Etkinin Şeffaflığı Yasa Tasarısına Karşı Gösteri
  01:53 Gürcistan'da Yabancı Etkinin Şeffaflığı Yasa Tasarısına Karşı Gösteri

  Gürcistan'da iktidardaki Gürcü Hayali Partisi'nin yabancı etkinin şeffaflığı konulu yasa tasarısını tekrar sunmasına karşı düzenlenen protesto gösterisinde 11 kişi gözaltına alındı. Gösteriler, yasa tasarısının parlamentoda görüşülmesine tepki olarak devam ediyor.

 • İki otomobil kavşakta çarpıştı: 4 yaralı
  01:50 İki otomobil kavşakta çarpıştı: 4 yaralı

  Adıyaman'da meydana gelen kaza sonucu, sürücüleri öğrenilemeyen iki otomobil kavşakta çarpıştı. Kazada 4 kişi yaralandı ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Soruşturma devam ediyor.

 • Samsun'da balkondan düşen çocuk hastanelik oldu
  01:47 Samsun'da balkondan düşen çocuk hastanelik oldu

  Samsun'da birinci kattaki evin balkonundan düşen yabancı uyruklu 2 yaşındaki çocuk hastanelik oldu. Olay, Samsun'un Atakum ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana geldi. Irak uyruklu Nevin N.M.T.evlerinin birinci katındaki balkondan düştü. Ambulansla özel bir hastaneye kaldırılan çocuk tedavi altına alındı. Çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

 • Artvin'de aç kalan ayılar kayak tesisine dadandı
  01:42 Artvin'de aç kalan ayılar kayak tesisine dadandı

  Artvin'de aç kalan ayılar, Atabarı Kayak Merkezi'ndeki personel ve idari binalara zarar vererek yiyecek aradı. Ayılar, kapıları ve camları kırarak içeride yiyecek aradı ve tesislere maddi hasar verdi. Konuyla ilgili olarak Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü açıklama yaptı ve can güvenliğini tehdit edecek bir durum olmadığını belirtti.

 • Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü'nde Türk fotoğraf sanatçısının sergisi açıldı
  01:38 Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü'nde Türk fotoğraf sanatçısının sergisi açıldı

  Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü, Türk-Macar Kültür Yılı etkinlikleri çerçevesinde Mustafa Dedeoğlu'nun 'İstanbul'dan Anadolu'ya' başlıklı fotoğraf sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Sergi, Türkiye'nin zengin kültürel ve doğal manzaralarını gözler önüne seriyor ve 2 Mayıs'a kadar ziyaret edilebilecek.

 • Artvin'de çöp döküm ve depolama sahasında metan gazı patlaması sonucu yangın çıktı
  01:28 Artvin'de çöp döküm ve depolama sahasında metan gazı patlaması sonucu yangın çıktı

  Artvin-Ardahan kara yolunun Varyant mevkisinde Çoruh Vadisi kenarındaki vahşi çöp depolama sahasında metan gazı patlaması sonucu yangın başladı. Artvin Belediyesi itfaiye ekipleri yangını söndürmek için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Antalya, Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle yaşanan ihracat kaybını doğu ülkeleriyle kapatmaya çalışıyor
  01:22 Antalya, Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle yaşanan ihracat kaybını doğu ülkeleriyle kapatmaya çalışıyor

  Antalya'da domates üretimi yapan ihracatçılar, Rusya-Ukrayna savaşının etkisiyle ihracat kaybını Doğu Avrupa ülkeleriyle kapatmaya çalışıyor. İhracatın yüzde 90'ını Ukrayna'ya yapan Antalya, savaşın etkisiyle pazardaki satış oranının yüzde 70 düştüğünü belirtiyor. Üretim maliyetlerinin yüksek olması ve ulaşım sorunları da ihracatçıların karşılaştığı diğer sorunlar arasında yer alıyor.

 • Bakan Fidan, Tanzanya Dışişleri ve Doğu Afrikayla İşbirliği Bakanı January Yusuf Makamba ile bir araya geldi
  01:20 Bakan Fidan, Tanzanya Dışişleri ve Doğu Afrikayla İşbirliği Bakanı January Yusuf Makamba ile bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tanzanya'nın Dışişleri ve Doğu Afrikayla İşbirliği Bakanı January Yusuf Makamba'yı Dışişleri Bakanlığı'nın Resmi Konutunda ağırladı.


Advertisement