"Alevilerin neden bir PKK'sı olmalıydı" yazısına ilişkin gözaltına alınan Evren Barış Yavuz tutuklandı - Son Dakika
Güncel

"Alevilerin neden bir PKK'sı olmalıydı" yazısına ilişkin gözaltına alınan Evren Barış Yavuz tutuklandı

"Alevilerin neden bir PKK\'sı olmalıydı" yazısına ilişkin gözaltına alınan Evren Barış Yavuz tutuklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medyada yayınlanan 'Alevilerin neden bir PKK'sı olmalıydı' başlıklı yazıyla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Evren Barış Yavuz gözaltına alındı ve tutuklandı. Yavuz'un terör örgütü propagandası, hakaret ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlarından kaydı olduğu belirlendi.

13.04.2024 19:03  Güncelleme: 19:04

Sosyal medyada yer alan "Alevilerin neden bir PKK'sı olmalıydı" başlıklı yazı nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Evren Barış Yavuz tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, resen başlattığı soruşturma çerçevesinde söz konusu yazıyı kaleme aldığı öne sürülen Yavuz hakkında gözaltı kararı verdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Başsavcılığın talimatı doğrultusunda Yavuz'u gözaltına aldı.

Şüphelinin, söz konusu yazıyı 1 Ocak 2024'te Galata Köprüsü'nde çekilen bir görselle alıntılayıp paylaştığı öğrenildi.

Yapılan sorgulamada şüphelinin, "terör örgütü propagandası, hakaret ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlarından kaydı olduğu tespit edildi. Evren Barış Yavuz, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne götürüldü.

'Alevilerin neden bir PKK'sı olmalıydı' yazısına ilişkin gözaltına alınan Yavuz tutuklandı

TUTUKLANDI

Yavuz, savcılıktaki ifadesi sonrası "yanıltıcı bilgiyi alenen yaymak" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından tutuklanması talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Hakimlik, delilleri karartma şüphesi ve kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut olguların bulunması nedeni ve adli kontrol hükümlerinin yetersiz kalacağı gerekçesiyle Yavuz'un tutuklanmasına karar verdi.

Soruşturma, Yavuz ve yazıyı yayınlayanlar hakkında, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" ile "suç işlemeye tahrik" suçlarından yürütülüyor.

BAYKAR'I HEDEF ALMIŞTI

Yavuz, ayrıca Türkiye'nin İsrail'e ihracata devam ettiği iddiasıyla Baykar üzerinden jet yakıtı satıldığı iddialarını ortaya atarak tepki çekmişti.

HALUK BAYRAKTAR'DAN YANIT GECİKMEDİ

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, İsrail'e jet yakıtı satıldığı iddialarına çok sert tepki göstermiş ve konuyu yargıya taşıyacaklarını açıklamıştı. Bayraktar, kazanılan tazminatın Gazze'ye yardım olarak gönderileceğini belirtti.

Sosyal medyada Aleviler hakkında yapılan yazı nedeniyle gözaltına alınan kişi tutuklandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Alevilerin neden bir PKK'sı olmalıydı' yazısına ilişkin gözaltına alınan Evren Barış Yavuz tutuklandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (26)

  • halil arık : Ekremin adamı olduğunu niye belirtmiyorsunuz 310 149 Yanıtla
    yakup suri : ekrem kadar başınıza taş düşsün 184 355 Alper Elma: doğru söylüyorsun ekremin yol arkadaşları, bakalım yakinda ekremin neleri çıkacak, belediye başkanlgı dışında her işi yapıyor 292 129 yakup suri : bu kim terör destekçisi elbette değilim elhamdulillah ama imamoğlu ile be alaka dostum herşeyi neden o adama bağlıyorsunuz... o zaman sizin mantığınıza göre chp liler + diğer dem partililer vs ülkenin yüzde 55 lik bölümü terörist öylemi? 161 140 Ali Yıldız: Boş yapma … laf olsun diye konuşma !!! 82 134 Bu Kim: yakup suriye nedense hep chp destekcileri boyle pravakasıon yapiyor ekremi savucam diye demi savunmada sende onlardan degilsen 93 51 Selami Karagülle: Yakup Suri Demekki başımıza pek bir şey düşmeyecek 34 20
  • ŞOK MAN: BAYKAR’a da dokunan yanar… 176 70 Yanıtla
    Selami Karagülle: Baykara dokunan yanar değil iftira atan yanar 217 30
  • Selami Karagülle: BUNU İŞE ALIP SAHİPLENEN VE SAVUNAN ZATI MUHTEREMDE BUNUNLA AYNI GÖRÜŞTE BU HAMUR DAHA ÇOK SU KALDIRIR 160 24 Yanıtla
  • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement