160 öğrenci Ayvalık ve Havran'ı gezdi - Son Dakika

160 öğrenci Ayvalık ve Havran'ı gezdi

08.04.2021 19:43
160 öğrenci Ayvalık ve Havran'ı gezdi, System.String[]

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından sürdürülen 'Yarın Çok Geç olacak' projesi kapsamında 8 ilden 15-18 yaş arası 160 öğrenci, Balıkesir'in Ayvalık ve Havran ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından sürdürülen 'Yarın Çok Geç olacak' projesi kapsamında 8 ilden 15-18 yaş arası 160 öğrenci, Balıkesir'in Ayvalık ve Havran ilçelerinde ziyaretlerde bulundu.

Proje kapsamında Adana, Ağrı, Batman, Ardahan, Iğdır, Kırıkkale, Şanlıurfa ve Şırnak'tan gelen öğrenciler, Ayvalık'ın Küçükköy Mahallesi Sarımsaklı mevkiinde bulunan İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Vilayetler Evi'nde konakladı. Kahvaltı programının ardından öğrencilere, konferans salonunda AFAD tarafından hazırlanan Doğal Afet Eğitim Atölyesi ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nce hazırlanan Güvenli Trafik Eğitimi Atölyesi kapsamında trafik eğitimi verildi.

Şırnak'tan gelen öğrencilerden Kadir Oruç, 'Yarın Çok Genç Olacak' projesi kapsamında Ayvalık'ta bulunmaktan büyük heyecan duyduğunu belirterek, "Ben ilk kez Anadolu'nun batısına geldim. Daha önce Mersin, Düzce ve Sakarya'ya gelmiştim. Ama Türkiye'nin en batısına ilk kez geliyorum. Çanakkale'yi görmek en büyük hayalimdi. Çanakkale'yi kulakla işitmek ayrı, gelip de gözle görmek ise bambaşka bir duygu. Atalarımızın ayak bastığı ve savaştığı yerleri gezip görmek beni çok mutlu etti. Bu yüzden de İçişleri Bakanlığı'na çok teşekkür ederiz. Burada aldığımız AFAD'ın ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından verilen eğitimlerde bizim için çok yararlıydı" dedi.ÖĞRETMENLER GURURLUŞırnak'tan 19 öğrenci ile proje katıldıklarını belirten Şırnak Güzel Sanatlar Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Bünyamin Toroman, "Çok heyecanlıyız. Dün Çanakkale'deydik. Çocuklarla birlikte gezdik. Öğrencilerimizin pek çoğu ilk kez yaşadıkları kentin dışına çıktı. Birçoğu ilk kez uçağa bindi. Tüm bunların yanı sıra 103 yıl önce Çanakkale'de yaşanılan destanın tüm ayrıntılarını direkt yerinde gözlemleri ise öğrencilerimiz için bambaşka bir duyguydu. Bu heyecanlarını da bizimle paylaşmaları, bizler için tarifi imkansız bir mutluluktu" diye konuştu.KOCA SEYİT'İN KABRİNİ ZİYARET ETTİLERAyvalık programının ardından Havran ilçesine geçen öğrenciler, burada Havran Kaymakamı Enver Özderin ve Belediye Başkanı Emin Ersoy tarafından karşılandı. İlçeye bağlı Çanakkale Kahramanı Seyit onbaşının adını taşıyan kırsal Kocaseyit mahallesinde ilk olarak Seyit Çabuk'un anıt mezarına gelen kafile zaman zaman yağan yağmura ve soğuk havaya rağmen burada dua etti, ardından Kocaseyit Anıtının bulunduğu alanı ve Seyit Onbaşı Müzesi'ni gezdi.Öğrenciler burada, Kaymakam Özderin ve Seyit Çabuk'ın torunu Muhammet Yıkar tarafından bilgilendirildi. Yıkar, öğrencilere dedesi hakkındaki savaş sonrası yaşananları anlattı.

Öğrencilere Havran Belediyesi tarafından içinde Kocaseyit'i anlatan CD, kitap, maske, yöresel ürünlerden leblebi ve höşmerim tatlısı bulunan birer çanta hediye edildi.


160 öğrenci Ayvalık ve Havran'ı gezdi
160 öğrenci Ayvalık ve Havran'ı gezdi
160 öğrenci Ayvalık ve Havran'ı gezdi
160 öğrenci Ayvalık ve Havran'ı gezdi
160 öğrenci Ayvalık ve Havran'ı gezdi
160 öğrenci Ayvalık ve Havran'ı gezdi
160 öğrenci Ayvalık ve Havran'ı gezdi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 160 öğrenci Ayvalık ve Havran'ı gezdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Savaş artık an meselesi! Putin 80 bin askere Savaş artık an meselesi! Putin 80 bin askere "Hazır ol" talimatı verdi, işte ilk hedef Yıldönümünde aşka gelen Seray Sever, kendisinden 10 yaş küçük eşine övgüler yağdırdı Yıldönümünde aşka gelen Seray Sever, kendisinden 10 yaş küçük eşine övgüler yağdırdı Evinde karantinadaki polis tabancayla vurulmuş halde bulundu Evinde karantinadaki polis tabancayla vurulmuş halde bulundu Otomotivde çip krizi giderek büyüyor! Subaru, ABD'deki tesislerinde üretimi durdurdu Otomotivde çip krizi giderek büyüyor! Subaru, ABD'deki tesislerinde üretimi durdurdu Nihat Hatipoğlu'nun YÖK üyeliğindeki görev süresi uzatıldı Nihat Hatipoğlu'nun YÖK üyeliğindeki görev süresi uzatıldı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı, yerine Mehmet Muş atandı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı, yerine Mehmet Muş atandı GS TV'ye konuk olan Luyindama, iddialı konuştu: Takıma güveniyorum ve biz şampiyon olacağız GS TV'ye konuk olan Luyindama, iddialı konuştu: Takıma güveniyorum ve biz şampiyon olacağız Emniyet'ten 'karton toplayıcısı' açıklaması: Sokak kısıtlamasından ceza kesilmedi Emniyet'ten 'karton toplayıcısı' açıklaması: Sokak kısıtlamasından ceza kesilmedi