Avrupalı Gurbetçilerden Türkiye'deki İhtiyaç Sahibi Çocuklara Kırtasiye Yardımı - Son Dakika
Eğitim

Avrupalı Gurbetçilerden Türkiye'deki İhtiyaç Sahibi Çocuklara Kırtasiye Yardımı

Avrupalı Gurbetçilerden Türkiye\'deki İhtiyaç Sahibi Çocuklara Kırtasiye Yardımı

Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu ve Dicle İlim İrfan Gençlik ve Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle, Avrupa'daki gurbetçilerin destekleriyle Türkiye'deki ihtiyaç sahibi çocuklara kırtasiye yardımı yapıldı. Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya'da gerçekleştirilen yardımlar, depremzede, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ulaştırıldı. Yardımlar, çocukların eğitim öğretim dönemi boyunca ihtiyaç duyacakları tüm kırtasiye malzemelerini kapsıyor.

16.10.2023 14:53  Güncelleme: 14:59
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya'da ihtiyaç sahibi çocuklara yönelik, Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu ve Dicle İlim İrfan Gençlik ve Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen kırtasiye yardımı büyük bir sevinçle karşılandı. Depremzede, yetim ve ihtiyaç sahibi yüzlerce ailenin çocuklarına eğitim öğretim dönemi boyunca ihtiyaçları olacak eğitim materyalleri hediye edildi.

İlk günden bu yana depremzede ve yetim çocukları yalnız bırakmayan Avrupa'daki gurbetçiler Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu aracılığıyla Türkiye'de gönderilen yardımlar Diyarbakır'da faaliyet gösteren Dicle Derneği işbirliğiyle, yeni eğitim ve öğretim sezonunda "Sen de minik bir yürek sevindir" sloganıyla başlatılan kırtasiye destek kampanyası kapsamında önceden tespit edilen 600 yetim, öksüz, sosyal yetim ve dezavantajlı çocukların eğitim ihtiyaçları karşılandı.

Avrupalı Gurbetçilerden Türkiye'deki İhtiyaç Sahibi Çocuklara Kırtasiye Yardımı

Yardımı alan çocukların aileleri, bu destekten dolayı içten teşekkürlerini iletti.

Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu Başkanı Cahit Ataş, yaptığı açıklamada, 600 çocuğa dağıtılan kırtasiye setleri, eğitim öğretim dönemi boyunca ihtiyaç duyacakları tüm kırtasiye malzemelerini içerdiğini ifade etti.

Eğitim yardımın önemine dikkat çeken Ataş, şunları söyledi: "Bizler, toplum olarak bir araya geldiğimizde, karşımıza çıkan zorlukları aşabileceğimize inanıyoruz. İşte bu inançla, her yıl Türkiye'de ve dünyanın farklı coğrafyalarında ihtiyaç sahibi çocuklarımıza destek olmak için bu yardım kampanyalarını yürütüyoruz. Kampanyalarımız insanların kalplerindeki en güzel duyguları ortaya çıkarıyor: sevgi, yardımseverlik ve dayanışma. Yardım kampanyası kapsamında, onlarca yetim, ihtiyaç sahibi ve depremzede çocuğa yönelik kırtasiye malzemeleri dağıtıldı. Defterler, kalemler, kitaplar, çantalar ve diğer eğitim gereçleri, çocukların yeni döneme daha hazır ve istekli bir şekilde başlamalarına yardımcı oldu. Bu yardım kampanyası, sadece kırtasiye malzemeleri sağlama amacını taşımıyor; aynı zamanda çocukların eğitimlerine olan inançlarını ve motivasyonlarını artırıyor. Her çocuk, bu destekle kendini daha değerli ve önemli hissediyor. İlerleyen dönemlerde daha fazla çocuğa umut olmayı ve eğitime destek vermeyi sürdüreceğiz. Yetim, ihtiyaç sahibi ve depremzede çocukların daha parlak bir geleceğe adım atmalarını sağlamak için, bu tür faaliyetlerin artarak devam etmesi dileğiyle."

Avrupalı Gurbetçilerden Türkiye'deki İhtiyaç Sahibi Çocuklara Kırtasiye Yardımı

Dicle Derneği Başkanı Abdullah Adem Güneş de şu sözlerle katkılarını ifade etti: "Bugün ülkemizin geleceği gençlerimize bir nebze bile olsa destek sunmak için buradayız. Bu yardım, sadece çocuklarımıza kırtasiye malzemeleri vermekle kalmıyor, aynı zamanda onlara sevgi ve umut sunuyor. Eğitim öğretim döneminin başında gerçekleştirdiğimiz yardım kampanyasının çocukların eğitim hayatlarına olumlu katkılar sunmasını umut ediyoruz. Onların geleceği için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz."

Avrupalı Gurbetçilerden Türkiye'deki İhtiyaç Sahibi Çocuklara Kırtasiye Yardımı
Avrupalı Gurbetçilerden Türkiye'deki İhtiyaç Sahibi Çocuklara Kırtasiye Yardımı
Avrupalı Gurbetçilerden Türkiye'deki İhtiyaç Sahibi Çocuklara Kırtasiye Yardımı
Avrupalı Gurbetçilerden Türkiye'deki İhtiyaç Sahibi Çocuklara Kırtasiye Yardımı
Avrupalı Gurbetçilerden Türkiye'deki İhtiyaç Sahibi Çocuklara Kırtasiye Yardımı
Avrupalı Gurbetçilerden Türkiye'deki İhtiyaç Sahibi Çocuklara Kırtasiye Yardımı

Son Dakika Eğitim Avrupalı Gurbetçilerden Türkiye'deki İhtiyaç Sahibi Çocuklara Kırtasiye Yardımı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • ERÜ ve İskenderun Teknik Üniversitesi Deprem Konferansı Düzenledi
  17:02 ERÜ ve İskenderun Teknik Üniversitesi Deprem Konferansı Düzenledi

  Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mühendislik Fakültesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen '6 Şubat Depremlerine Mühendislik Bakışı ve Deprem Deneyimleri' konulu konferansa, üniversite yöneticileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Konferansta, izolatörlerin kullanım sınırlamaları ve çelik yapıların önemi gibi konular ele alındı. Rektör Altun, izolatörlerin geliştirilmesi ve kullanılması sürecinin önemine vurgu yaparken, Rektör Yardımcısı Örnek ise depremzede olarak yaşadığı deneyimleri paylaştı.

 • Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, mezun olduğu okulu ziyaret etti
  17:02 Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, mezun olduğu okulu ziyaret etti

  Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, mezun olduğu Namık Kemal Yatılı Bölge Ortaokulu'nu ziyaret etti. Okulda öğretmen ve idarecilerle bir araya gelen Asya, derslikleri gezdi ve öğretmenlere yaptıkları hizmetler hakkında bilgi verdi. Asya, öğretmenlerin önerilerini dinleyerek eğitim camiasını önemsediklerini dile getirdi. Ayrıca, alt ve üst yapı projelerinin zorluklarını da kaydeden Asya, Muş'un sorunlarını çözmek ve daha iyi bir gelecek için mücadele edeceklerini belirtti.

 • Bilecik Pazaryeri'nde Okullara Destek Mezatı Düzenlendi
  17:00 Bilecik Pazaryeri'nde Okullara Destek Mezatı Düzenlendi

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde düzenlenen okullara destek mezatında 2 yüz bin lira toplandı. Vali Şefik Aygöl'ün katılımıyla gerçekleşen açık artırmada kitap mezatı yapıldı ve 126 bin lira toplandı. Vali Aygöl, bu tutara 74 bin lira ilave ederek toplam tutarı 2 yüz bin liraya çıkardı. Mezatın ardından Vali Aygöl, hayırsever iş adamı Sedat Meşe tarafından yaptırılan akıl oyunları sınıfının açılışını gerçekleştirdi ve katılımcılara teşekkür etti. Mezata ilçe ve gölpazarı kaymakamları, belediye başkanı, milli eğitim müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve iş adamları da katıldı.

 • Tokat'ta Deprem Tatbikatı: Minik Öğrencilere Deprem Bilinci Aşılandı
  16:48 Tokat'ta Deprem Tatbikatı: Minik Öğrencilere Deprem Bilinci Aşılandı

  Tokat'ta 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında yapılan deprem tatbikatları, Öğretmen Rukiye Bumin Sarıer Anaokulu'nda büyük ilgi çekti. Minik öğrencilere deprem anında nasıl hareket etmeleri gerektiği adım adım öğretildi. Tatbikat sayesinde öğrencilerin deprem anında nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda bilinçlenmeleri ve güvenli bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri hedefleniyor.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Konya'da açılış programına katıldı
  16:41 Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Konya'da açılış programına katıldı

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Konya'da bir okulun açılış programına katılarak konuşma yaptı. Bakan Tekin, eğitimde işbirliği ve projelerin önemine vurgu yaparak, gelecek kuşaklara referans olacak çocuklar yetiştirmenin önemini belirtti.

 • ERÜ ve İskenderun Teknik Üniversitesi Deprem Konferansı Düzenledi
  16:39 ERÜ ve İskenderun Teknik Üniversitesi Deprem Konferansı Düzenledi

  Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mühendislik Fakültesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi tarafından '6 Şubat Depremlerine Mühendislik Bakışı ve Deprem Deneyimleri' konulu bir konferans düzenlendi. Konferansa ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Örnek ve diğer akademisyenler katıldı. Konferansta depremde hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Rektör Altun, izolatörlerin kullanımı ve çelik yapıların önemine değindi. Ayrıca, deprem konusunda eğitimlerin düzenlenmesi gerektiğini vurguladı.

 • Sinop'ta Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı
  16:34 Sinop'ta Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı

  Sinop Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen 'Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı'nda öğrenciler ve öğretmenler senaryo gereği binayı tahliye etti. Tatbikatta depremden etkilenen ve yaralanan öğrenciler ambulansa bindirildi.

 • BEÜ Kar Festivali'nde Öğrenciler Eğlenceli Anlar Yaşadı
  16:33 BEÜ Kar Festivali'nde Öğrenciler Eğlenceli Anlar Yaşadı

  Bitlis Eren Üniversitesi tarafından düzenlenen 3. Kar Festivali'nde öğrenciler, eğlenceli anlar yaşadı. Festivalde öğrenciler halay çekti, kayak yaptı ve kızakla kaydı. Ayrıca meşaleli kayak ve halk oyunları gösterisi düzenlendi. Festivalde yapılan konuşmada, üniversitenin kayak alanında da gelişmeyi planladığı belirtildi.

 • Fırat Üniversitesi Keban MYO'da çiftçilere bağ budama eğitimi verildi
  16:32 Fırat Üniversitesi Keban MYO'da çiftçilere bağ budama eğitimi verildi

  Fırat Üniversitesi Keban Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından çiftçilere uygulamalı bağ budama eğitimi verildi. Eğitimde, çiftçiler bağ budama tekniklerini uygulamalı olarak öğrendi. Keban MYO Müdürü Doç. Dr. Haşim Pıhtılı, yüksekokul olarak çiftçilere yönelik bu tür uygulamaları sürdüreceklerini belirtti.


Advertisement