6'LI MASADA İKİNCİ TUR TOPLANTILARI BAŞLADI - Son Dakika

6'LI MASADA İKİNCİ TUR TOPLANTILARI BAŞLADI

02.10.2022 18:15

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti genel başkanlarınca oluşturulan 6'lı masanın ikinci tur toplantıları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ev sahipliğinde Ankara'da başladı.

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti genel başkanlarınca oluşturulan 6'lı masanın ikinci tur toplantıları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ev sahipliğinde Ankara'da başladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ilk tur toplantılarının ardından 42 gün sonra yeniden bir araya geldi. Liderler, bugün saat 14.00'te CHP Genel Merkezi'nde buluştu. Kılıçdaroğlu, konuklarını parti genel merkezi önünde karşıladı. Bu toplantıda diğer toplantılardan farklı olarak; liderler önce toplantılarını gerçekleştirecek ardından yemek yenilecek. Liderler Buluşması'ndan sonra ortak açıklama yapılması beklenirken, bu toplantıda ayrıca, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçişin yol haritası için bir komisyon kurulacağı ve yayımlanacak ortak metinde somut adımların yer alacağı belirtildi. (DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
CHP'li ismin sözlerine İYİ Partili Ağıralioğlu'ndan tepki: Ceketimizi koysak da kazanırız kibri kaybettirir CHP'li ismin sözlerine İYİ Partili Ağıralioğlu'ndan tepki: Ceketimizi koysak da kazanırız kibri kaybettirir CHP Pm, Kılıçdaroğlu Başkanlığında Toplandı CHP Pm, Kılıçdaroğlu Başkanlığında Toplandı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, üniversite öğrencileriyle buluştu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, üniversite öğrencileriyle buluştu

Son Dakika Güncel 6'LI MASADA İKİNCİ TUR TOPLANTILARI BAŞLADI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement